Racjonalista - Strona głównaDo treści
Hejt sterowany?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-08-2019 09:39Arminius (25555 punktów)Hejt sterowany?
Ocena 5 na 5
Sygnalizowałem już onegdaj problem swoistej "putinizacji" życia politycznego w Polsce. Oto jej kolejny, niemalże wzorcowy, przykład.
"Onet opisał przedwczoraj kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak nawiązał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra.
W reakcji na nasz materiał Łukasz Piebiak po południu złożył rezygnację z funkcji wiceministra sprawiedliwości."
Rosja i Izrael słyną z posiadania rozbudowanych struktur mających na celu szkalowanie przeciwnika Internecie. Na ich tle epizod polski wypada raczej skromnie. Tym niemniej jednak trend jest dokładnie ten sam, na razie pozostaje różnica skali.
Ciekawi mnie jakie będą skutki dalszego upowszechniania się "hejterskich" postaw jak wyżej tak w życiu szarych ludzi jak i w polityce wielkiej. Pytanie jest tym bardziej frapujące, jeżeli weźmie się pod uwagę nieograniczone możliwości jakie w tym względzie już wkrótce zacznie dostarczać technologia, jak chociażby osławiony "deepfake" - czyli "technika obróbki obrazu, polegająca na łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji".


wiadomosci(*)emilii-o-jej-dzialaniu/8b2ybjs
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Sygnalizowałem już onegdaj problem swoistej "putinizacji" życia politycznego w Polsce. Oto jej
>kolejny, niemalże wzorcowy, przykład.
>"Onet opisał przedwczoraj kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak
>nawiązał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów,
>m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym
>rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą
>wiceministra.
>W reakcji na nasz materiał Łukasz Piebiak po południu złożył rezygnację z funkcji wiceministra
>sprawiedliwości."
>Rosja i Izrael słyną z posiadania rozbudowanych struktur mających na celu szkalowanie przeciwnika
>Internecie. Na ich tle epizod polski wypada raczej skromnie. Tym niemniej jednak trend jest
>dokładnie ten sam, na razie pozostaje różnica skali.
>Ciekawi mnie jakie będą skutki dalszego upowszechniania się "hejterskich" postaw jak wyżej tak w
>życiu szarych ludzi jak i w polityce wielkiej. Pytanie jest tym bardziej frapujące, jeżeli weźmie
>się pod uwagę nieograniczone możliwości jakie w tym względzie już wkrótce zacznie dostarczać
>technologia, jak chociażby osławiony "deepfake" - czyli "technika obróbki obrazu, polegająca na
>łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji".
>wiadomosci(*)emilii-o-jej-dzialaniu/8b2ybjs

Takie działania wiceministra sprawiedliwości są bardzo symptomatyczne dla sposobu eliminacji osób niewygodnych. Jest to działanie świadome i celowe. Jakie to świadectwo wystawia partii, która ma w nazwie "Prawo i Sprawiedliwość"? Pozostaje jeszcze tylko bez odpowiedzi pytanie. Czy o tym wiedział sam naczelny szef Ziobro? Sprawa okazuje się poważniejsza niż by się zdawało. Musiał więc wiedzieć i akceptować taki model działania. Swoją drogą niezwykle podły. Czy wszystkie chwyty są więc dozwolone w walce o władzę? A gdzie ta katolicka moralność PiS-u? Jeśli Ziobro wiedział to i pewnie Kaczyński też. Myślę, że to było mocne uderzenie "w miękkie" w całą strukturę partii. Myślę także, że ta sprawa to dopiero początek. I nie ma wytłumaczenia, że w Rosji istnieją cale grupy dyspozycyjnych hejterów. Co mnie w końcu obchodzi Rosja. To sprawa Rosjan. Nie ma wytłumaczenia, że wiceminister jest już byłym wiceministrem. Obnażyła się prawdziwa twarz tej partyjnej organizacji. Problem ma teraz Kaczyński i to duży. Na dwa miesiące przed wyborami. Zobaczymy też jak to wykorzysta niemrawa opozycja. Toć to skandal na miarę UE.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
21-08-2019 10:59 
 Ocena 4 na 4
Arminius (25555 punktów)raczej oskarżenie
I nie ma wytłumaczenia, że w Rosji istnieją cale grupy dyspozycyjnych hejterów. Co mnie w końcu obchodzi Rosja. To sprawa Rosjan.

Przywołanie przykładów z Rosji czy Izraela, bynajmniej nie jest usprawiedliwieniem, raczej przeciwnie, oskarżeniem.


>Nie ma wytłumaczenia, że wiceminister jest już byłym wiceministrem. Obnażyła się prawdziwa twarz >tej partyjnej organizacji. Problem ma teraz Kaczyński i to duży. Na dwa miesiące przed wyborami. >Zobaczymy też jak to wykorzysta niemrawa opozycja.

Niestety, Kaczyński nie ma problemu. To znaczy ma niewielki. Bo elektorat PiS-u jest "teflonowy" - za 500 złotych jest w stanie sprzedać nie takie rzeczy jak etykę w internecie.
21-08-2019 11:34 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: raczej oskarżenie
>I nie ma wytłumaczenia, że w Rosji istnieją cale grupy dyspozycyjnych hejterów. Co mnie w końcu obchodzi Rosja. To sprawa Rosjan.
>Przywołanie przykładów z Rosji czy Izraela, bynajmniej nie jest usprawiedliwieniem, raczej przeciwnie, oskarżeniem.
>>Nie ma wytłumaczenia, że wiceminister jest już byłym wiceministrem. Obnażyła się prawdziwa twarz >tej partyjnej organizacji. Problem ma teraz Kaczyński i to duży. Na dwa miesiące przed wyborami. >Zobaczymy też jak to wykorzysta niemrawa opozycja.
>Niestety, Kaczyński nie ma problemu. To znaczy ma niewielki. Bo elektorat PiS-u jest "teflonowy" - za 500 złotych jest w stanie sprzedać nie takie rzeczy jak etykę w internecie.

Tak już w tej Polsce jest. A efekt już jest widoczny.
wiadomosci(*)do-zmartwien-6415835941713537a
Więc Kaczyński ma powód do zmartwień czy nie? No chyba że nie "czuje" bluesa.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
21-08-2019 12:08 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)nie ma
>Więc Kaczyński ma powód do zmartwień czy nie? No chyba że nie "czuje" bluesa.

Do dużego zmartwienia nie ma powodu. Bo Spora część Polaków jest na tyle politycznie niedojrzała, że do takich skandali jak ten ( gatunkowo bardzo ciężki) nie przywiązuje żadnej wagi, zwłaszcza jeżeli dostaje od tych co go wywołują - 5 stówek. Innymi słowy - ów skandal nie przełoży się na perspektywę przegranych wyborów - co byłoby rzeczywiście wielkim powodem do zmartwienia dla Kaczyńskiego.
Gigo (484 punktów)Odp: Hejt sterowany?
> Rosja i Izrael słyną z posiadania rozbudowanych struktur mających na celu szkalowanie przeciwnika Internecie.

A reszta swiata, z USA na czele (struktury watykańskie zaraz potem) słyna z uczciwości, prawdomówności, a ich naczelną zasadą jest chrześcijańskie nauczanie: "Jeśli ktoś cię uderzy w policzek, nadstaw mu drugi". Wojny w Internecie nie prowadzą, a gdyby nawet prowadziły, to byłaby to wojna wyłącznie obronna.

Dzień bez oplucia Rosji i Izraela, to dzień stracony, prawda, Armi?
Ale zaraz, ty przecież jesteś przeciwko hejtowaniu w necie?
21-08-2019 11:01 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)zacytować
>Dzień bez oplucia Rosji i Izraela, to dzień stracony, prawda, Armi?
>Ale zaraz, ty przecież jesteś przeciwko hejtowaniu w necie?

A gdzie w mej wypowiedzi o Rosji i Izraelu jest opluwanie - hejtowanie???
Proszę zacytować hejtującą treść.
deep blue (24 punktów)
(zablokowany)
Odp: Hejt sterowany?
>Sygnalizowałem już onegdaj problem swoistej "putinizacji" życia politycznego w Polsce. Oto jej
>kolejny, niemalże wzorcowy, przykład.
>"Onet opisał przedwczoraj kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak
>nawiązał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów,
>m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym
>rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą
>wiceministra.
>W reakcji na nasz materiał Łukasz Piebiak po południu złożył rezygnację z funkcji wiceministra
>sprawiedliwości."
>Rosja i Izrael słyną z posiadania rozbudowanych struktur mających na celu szkalowanie przeciwnika
>Internecie. Na ich tle epizod polski wypada raczej skromnie. Tym niemniej jednak trend jest
>dokładnie ten sam, na razie pozostaje różnica skali.
>Ciekawi mnie jakie będą skutki dalszego upowszechniania się "hejterskich" postaw jak wyżej tak w
>życiu szarych ludzi jak i w polityce wielkiej. Pytanie jest tym bardziej frapujące, jeżeli weźmie
>się pod uwagę nieograniczone możliwości jakie w tym względzie już wkrótce zacznie dostarczać
>technologia, jak chociażby osławiony "deepfake" - czyli "technika obróbki obrazu, polegająca na
>łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji".

czytając takie kukuryku dziennikarskie jestem za zniesiem dzienikarstwa i zakazem komentowania działań polityków.
21-08-2019 11:50 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)zamordystycznie
>czytając takie kukuryku dziennikarskie jestem za zniesiem dzienikarstwa i zakazem komentowania działań polityków.

Najlepiej zakazać, zakneblować, złapać za mordę?
21-08-2019 14:45 
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Hejt sterowany?

>czytając takie kukuryku dziennikarskie jestem za zniesiem dzienikarstwa i zakazem komentowania działań polityków.
>

Czy jesteś trollem z sitwy Piebiaka ?!?!?!?!


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
21-08-2019 15:17 
 0 na 2
deep blue (24 punktów)
(zablokowany)
>>czytając takie kukuryku dziennikarskie jestem za zniesiem dzienikarstwa i zakazem komentowania działań polityków.
>>
>Czy jesteś trollem z sitwy Piebiaka ?!?!?!?!

a ty władcą sarkazmu i ironii?
21-08-2019 15:31 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)

>>Czy jesteś trollem z sitwy Piebiaka ?!?!?!?!
>a ty władcą sarkazmu i ironii?
>

Niepotrzebnie podlizujesz się sitwie PiSSowskiej , która dewastuje kraj.
Piebiaki , Kuchcińskie , Pięty , Suskie ,Sasiny nie docenią Twojego
wysiłku - nie dostaniesz żadnej posadki w państwowej spółce.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
okragly (21676 punktów)

>"Onet opisał jak Piebiak nawiązał z Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Markiewicza. Działania Emilii polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra.

materiały kompromitujące ale czy prawdziwe?

szukanie raju, moim celem
21-08-2019 12:04 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)po coż hejter?
>>"Onet opisał jak Piebiak nawiązał z Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Markiewicza. Działania Emilii polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra.
> materiały kompromitujące ale czy prawdziwe?

Jeżeli kompromitujące i prawdziwe - to po cóż "wynajmować" hejtera do prowadzenia działań oczerniających?
Jeżeli materiały są prawdziwe i kompromitują sędziego w jego wymiarze zawodowym ( sędzia musi sprostać określonym wymogom) to Ministerstwo Sprawiedliwości winno zająć się sprawą z urzędu i na przykład wdrożyć postepowanie wyjaśniające, dyscyplinarne, itp. wobec danej osoby. A nie prowadzić działania w stylu sensu stricto hejterskim.
22-08-2019 08:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: po coż hejter?

>Jeżeli kompromitujące i prawdziwe - to po cóż "wynajmować" hejtera do prowadzenia działań oczerniających?
>Jeżeli materiały są prawdziwe i kompromitują [...] to Ministerstwo Sprawiedliwości winno zająć się sprawą z urzędu
A na kompromitujące nieprawdziwe nie ma stosownego urzędu?

Nie wszystko czego nie rozumiemy jest błędem.
21-08-2019 23:30 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Hejt sterowany?
>>"Onet opisał jak Piebiak nawiązał z Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Markiewicza. Działania Emilii polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra.
> materiały kompromitujące ale czy prawdziwe?

Znów rozwadniasz, powątpiewasz, snujesz domysły, dociekasz dzieląc prawdę na 44, szukasz czterolistnej koniczyny zapominając że jesteś na łące. Lepiej Ty szukaj już tego raju. Wtedy zawsze można pieprzyć bez sensu.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
22-08-2019 08:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> Lepiej Ty szukaj już tego raju. Wtedy zawsze można pieprzyć bez sensu.
w raju ważniejsze było kto z kim i dlaczego niż, że 100 m dalej czai się tygrys szablozębny. Jak spotykają się prof fizyki atomowi to 70% czasu poświęcaja plotkowaniu a fizyce 7%. Jeśli przyjeżdża Tusk to 70% czasu plotkuje, kto z kim i dlaczego. Biskupi mówią że plotkowanie to grzech, boją sie, że ich grzechy wyjdą na jaw, że mają kochanki, dzieci, drogie auto itp. Plotka jest z raju, i potrzebna, dzieki niej przeżyliśmy. Jestem za całkowitą jawnością jak w raju gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzieli, dzięki internetowi to możliwe. (tego konkretnego tematu nie znam, piszę ogólnie)

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Armi, co Ty tam wiesz o Putinie? To bardzo sympatyczny człowiek i profesjonalny polityk. Pan prezydent wszystkich gubernatorów systematycznie egzaminuje w obecności kamer telewizyjnych. Jeździ po całym kraju. Wszystko musi sam obejrzeć i sprawdzić, czy jeszcze jest, do czego się nadaje i co z tego będzie. Nikogo nie trzeba szkalować. Jak człowiek nie wie, jak się zachować w obecności szefa państwa, to sprawa sama się wyjaśnia.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
22-08-2019 00:35 
 Ocena 1 na 1
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
W stylu fryderycjańskim. To powinno Mu się podobać. Chociaż Putin chyba nie gra na flecie, jednak - trzeba przyznać - tańczą jak im zagra (przypomina się "tańcz Nikita" Wujaszka Joe).
pawel_wr (4297 punktów)

>W reakcji na nasz materiał Łukasz Piebiak po południu złożył rezygnację z funkcji wiceministra




Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
21-08-2019 17:19 
 Ocena 1 na 1
Gorilla (1205 punktów)
Sterowany hejt widzę nieprzerwanie od podstawówki. Jeszcze internetu nie było, a hejt w Dzienniku Telewizyjnym już był.
Ten hejt jest możliwy z tylko jednego powodu - tępa dzicz którą się hejtem manipuluje nie ma nic przeciwko temu, że jest okłamywana.
Ja bym nigdy nie zaufał komuś, kto by raz mnie oszukał. Ale dzicz można oszukiwać bezkarnie i notorycznie, i tak zagłosuje na kłamców i manipulantów.
21-08-2019 17:22 
 Ocena 2 na 2
deep blue (24 punktów)
(zablokowany)
>Sterowany hejt widzę nieprzerwanie od podstawówki. Jeszcze internetu nie było, a hejt w Dzienniku Telewizyjnym już był.
>Ten hejt jest możliwy z tylko jednego powodu - tępa dzicz którą się hejtem manipuluje nie ma nic przeciwko temu, że jest okłamywana.
>Ja bym nigdy nie zaufał komuś, kto by raz mnie oszukał. Ale dzicz można oszukiwać bezkarnie i notorycznie, i tak zagłosuje na kłamców i manipulantów.

każdy polityk chce mieć fajne życie. tylko janusz kwm, przebija się tymi samymi hasłami od 10 lat do polityki mainstremowej. i jak mówią tej fali nikt nie zatrzyma, to się zgrzewają. nie wiem jaką funkcje pełni p. janusz w Euro parlamencie, ale wiadomo po co tam jest albo był xD
21-08-2019 17:45 
 0 na 2
Gorilla (1205 punktów)

>każdy polityk chce mieć fajne życie. tylko janusz kwm, przebija się tymi samymi hasłami od 10 lat do polityki mainstremowej

Od 30 lat, nie od 10-ciu. Wolisz człowieka z zasadami, czy sprzedajną dziwkę - chorągiewkę?

> nie wiem jaką funkcje pełni p. janusz w Euro parlamencie, ale wiadomo po co tam jest albo był

Po to był, by rżnąć lewaków na kasie.
Ja wychodzę z tego samego założenia - nie odpuszczę żadnej okazji, by się od jakiegoś haraczu wywinąć lub coś od lewicowego państwa wyrwać. Traktuję to jako możliwość odzyskania choc części tego, co mnie i moim rodzicom zagrabiono.
Lecz tym się różnię od lewicowych pożytecznych idiotów, że zdaję sobie sprawę z tego, że więcej bym miał bez lewicowego grabienia, dlatego głosuję na libertarian - od kiedy są w Polsce wolne wybory (tylko wybory są wolne, bo rozdział mandatów już jest kanciarstwem)
21-08-2019 17:23 
 Ocena 1 na 1
deep blue (24 punktów)
(zablokowany)
>Sterowany hejt widzę nieprzerwanie od podstawówki. Jeszcze internetu nie było, a hejt w Dzienniku Telewizyjnym już był.
>Ten hejt jest możliwy z tylko jednego powodu - tępa dzicz którą się hejtem manipuluje nie ma nic przeciwko temu, że jest okłamywana.
>Ja bym nigdy nie zaufał komuś, kto by raz mnie oszukał. Ale dzicz można oszukiwać bezkarnie i notorycznie, i tak zagłosuje na kłamców i manipulantów.

strefa uero służy temu że masz darmowe przejazd przez granicę?
klaio (1068 punktów)
Przypomnijmy jednak, że w kampanii prezydenckiej 2005 roku Konstanty Miodowicz, poseł Platformy zorganizował kampanię opartą o nieprawdziwe fakty wymierzoną w kandydata SLD W.Cimoszewicza łącznie z łże-PITami podpisanymi faksymilką nadużytą przez asystentkę Cimoszewicza w MSZ. Spowodowało to wycofanie się go z wyborów. Co się stało z Miodowiczem, jak potraktowała go PO? Dalej trzymała go w swoich szeregach, a w pogrzebie w Busku wzięli udział wszyscy święci z PO z Tuskiem na czele. Czego nie piszę w obronie PiSu, uważam, że Ziobro powinien odejść z ministerstwa (niekoniecznie z Sejmu) bo nie może sprawy która może mieć do niego przedłużenie wyjaśniać prokuratura, która jemu podlega. Politycznie jest odpowiedzialny za standardy moralne ludzi, których dobrał sobie na współpracowników. Nawet jeśli się pomylił i nic nie wiedział, to trudno, konsekwencje muszą być, przynajmniej na jakiś czas.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>"Onet opisał przedwczoraj kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak
nawiązał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów,...<<

Niby zwyczajna przedwyborcza nawalanka, ale proszę zauważyć, że dzisiejsza "totalna opozycja" wyciąga znacznie lepsze atuty niż jakieś ośmiorniczki, po których pewnie bym cię porzygał. Te piebiaki to pewnie tylko czubek góry lodowej zwanej Konusem Żoliborskim.
pawel_wr (4297 punktów)
Genialna pointa Hołowni

"
. W polskim Ministerstwie - nomen omen - Sprawiedliwości ujawniono swoist gang Olsena, oczadziałych ideologicznie sędziów (z jednym w randze wiceministra), którzy podpuszczali (już chyba prawie byłą) żonę jednego z nich, żeby oblewała publicznie prywatnymi brudami powyciąganymi z personalnych teczek oraz zwykłymi pomówieniami sędziów niesprzyjających polityce PiS. To by było nawet śmieszne, gdyby nie było tak straszne, że czterdziestoparoletnim gościom można tak sprać mózg, żeby pisali, że komuś tam trzeba "ostro doj....ć", bo "jest wojna, rozumiesz!", żeby oni naprawdę wierzyli, że nie są politykami, a Rycerzami Dobra (wręczane pani figurki husarzy, porównywanie jej do Inki i Pileckiego), ba - wręcz Ewangelii ("za CZYNIENIE dobra nie wsadzamy"). Przełożonemu gangsterów zajęło ładnych parę dób dojście do wniosku, że on nie wiedział i się brzydzi, premier początkowo twierdził, że nic a nic nie wie, bo cały dzień jeździł autobusem (jako kierowca jeździł, czy co?), a mający pilota do nich wszystkich Naczelnik Państwa jak zwykle w takich sytuacjach przyczaił się i patrzy, czy ludzie są oburzeni, czy może rozejdzie się po kościach.

"

Cały artykuł tutaj

netinfo24.(*)fu3IYIb3nO8LiEM2HDTiSGY-HhQheg


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Paolo Monstro (6146 punktów)
Mówisz o partii, która posuwa się do tak subtelnej manipulacji jak wymazywanie serduszek Owsiaka z wywiadu - jesteś zaskoczony?

Problem manipulacji w Internecie jest coraz powszechniejszy - wyborami w USA manipulowała Rosja, podobnie jak BREXITem.
PiS znacznie skuteczniej radzi sobie w Internecie niż inne partie, już w kampanie Dudy były zaangażowane fabryki trolli, co Duda ujawnił w swoim sprawozdaniu finansowym.
Kampanie przeciwko sędziom prowadziło też TVP - na własne oczy widziałem informacje w TVP, że sędziowie kradną np. kiełbasę albo części do wiertarki. Tak debilnego uogólnienia nie użyłby nawet Gomułka, może Stalin albo Bierut. Emilia, zakładając, że ta historia jest prawdziwa, nie jest żadnym skandalem tylko typowym objawem propagandy PiSu - kłam, zaprzeczaj prawdzie, manipuluj, ciemny lud kupi wszystko.

Słysząc o kolejnej manipulacji i hejcie - nie mam pretensji do PiSu, ta partia szczuje już od 1szych swoich rządów, 'drugi sort Polaków' itd. ... Mam pretensje do Polaków, że nie wyrzucili ich na śmietnik po 1szych wiadomościach w TVP, starsi użytkownicy forum nie odróżnią TVP od kroniki filmowej z głębokiego socjalizmu a Rada Języka Polskiego nie zostawia na nich suchej nitki - ponad 70% wyrażeń jest hetjem i szczuciem. Drodzy rodacy - jeśli kupujecie takie szambo i tak prymitywną propagandę - zasługujecie na to jak to państwo działa.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Gorilla (1205 punktów)
>Mówisz o partii, która posuwa się do tak subtelnej manipulacji jak wymazywanie serduszek Owsiaka z wywiadu -

To akurat popieram. Przecież Owsiak prowadzi prywatny biznesik i kryptoreklama znaku jego firmy jest niedopuszczalna. Też bym wymazywał, wszystko jedno czy reklamę firmy paliwowej, czy sieci sklepów, czy domu schadzek, czy kpiny z dobroczynności w postaci wspierania multimiliardera jakim jest NFZ przez WOŚP.

A reszta... Demoralizowały lewusy Polaków od 1945 roku, to efekt jest, czemu się dziwią?
pawel_wr (4297 punktów)
Sadurski jak zwykle bezbłędnie ocenił
sitwę Ziorry :



Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365