Racjonalista - Strona głównaDo treści
Misja publiczna mediów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-01-2010 21:39dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
Misja publiczna mediów
Dlaczego na naszych oczach, bezczelnie, PiS niszczy publiczne media? Najpierw zniszczyli i upodlili TVP, teraz robią to samo z Radiem. Dlaczego to jest możliwe?

Pytam oczywiście nas, obywateli światłych i aktywnych, którzy mogą pomagać, głosują w wyborach, rozliczają swoich wybrańców, uczestniczą w życiu publicznym, którzy mogą wpływać na media, na rządzących, na prawo... Jak to jest możliwe, że pozwalamy na taka bierność, podczas gdy źli ludzie niszczą naszą ojczyznę. Przesada? Czy ja przypadkiem nie przeceniam mediów publicznych? Może trochę, ale nadal podtrzymam ten ton i powiem wprost - media publiczne są ważnym dobrem ogólnonarodowym, a my pozwalamy złym ludziom niszczyć to dobro.

Dlaczego władze nic nie robią w obronie tych naszych najcenniejszych dóbr? Jeżeli ludzie Tuska myślą sobie, że oto PiS się kompromituje, demaskuje swoją podłość, tapla się w bagnie coraz bardziej śmierdzącym... to mylą się bardzo. Moim zdaniem w Polsce cnota zwana "poczuciem wstydu" jest zbyt rzadka, aby Polacy odwrócili się od PiS ze wstrętem. PiS będzie na milę śmierdział podłością, a ludzie i tak na to szambo zagłosują, choćby dla samej radochy, że zrobią na złość tym, którym ten smród bardziej przeszkadza. Tusk chyba nie rozumie, jak dużo jest w Polsce, że się posłużę terminologią internetową, trolli, czyli takich wyborców, którzy jak dzieci, robią kopcia, żeby patrzeć jak ludzie wściekają się na smród.

Mam nadzieję, że pamiętacie, jak się w dzieciństwie robiło kopcia - mieszało się saletrę z cukrem w odpowiedniej proporcji i podpalało - spalało się to powoli, a robiło tyle śmierdzącego dymu, że trudno uwierzyć, dopóki się samemu nie zobaczy. Smród potem dokuczał wszystkim, ale dzieci lubią poświęcić swój komfort, żeby odebrać komfort innym, żeby mieć satysfakcję, że mieli moc zepsucia nastroju wielu ludziom - Nietzsche nazywał tę potrzebę "wolą mocy" i dowodził, że im człowiek podlejszy, tym silniej odczuwa tę wole mocy.

Tusk nie zdaje sobie sprawy, że ludzie zagłosują na PiS z tych właśnie pobudek - z woli mocy - aby zepsuć Polakom życie także w następnej kadencji. Im PiS będzie mógł coraz bardziej bezkarnie i im bardziej spektakularnie niszczyć Polskę, tym chętniej zagłosują na niego wszystkie trolle. Tusk popełnia błąd okazując słabość i tolerancję. Władza i prawo powinny działać w obronie prawa i zgodnie z racją stanu. Obawiam się, czy Polacy jeszcze w ogóle rozumieją, co to jest racja stanu, jak ważne dla racji stanu jest pielęgnowanie misji publicznej mediów.

Wniosek jest prosty: koniec z tolerancją dla PiS. PiS to tzw. antypolacy - takie polskie trolle - nie wolno nam dłużej tolerować tego zła, powinniśmy ich zacząć głośno potępiać.

Przy okazji. Nazwa tej patii i jej propaganda nasuwa mi pomysł na nową zgrabną definicję chrześcijanina: "na ustach miłość, w pięściach nienawiść".

Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ktośtam (650 punktów)
>Dlaczego na naszych oczach, bezczelnie, PiS niszczy publiczne media? Najpierw zniszczyli i upodlili
>TVP, teraz robią to samo z Radiem. Dlaczego to jest możliwe?

"Po nas choćby potop".
lodowy (1486 punktów)
Mam poważne wątpliwości czy telewizja publiczna jest "najcenniejszym dobrem ogólnonarodowym" i trzeba jej bronić jak Rejtan. Różnice między mediami komercyjnymi a publicznymi od ładnych paru lat są kosmetyczne. Za to różnica w przymusowym abonamencie zasadnicza. Osobiście płacę abonament i czuję się czasem jak frajer, bo wielu ludzi tego nie robi. Gdybym miał wybór to wolałbym zaoszczędzić te parę złotych i zrezygnować z publicznych mediów, bo nie oferują mi nic atrakcyjniejszego niż inne stacje. Jeśli chcesz możesz bronić mediów publicznych, ale dla mnie taki dotowany moloch jak TVP może zdechnąć.
jb52 (53 punktów)
>Dlaczego na naszych oczach, bezczelnie, PiS niszczy publiczne media?

Nie wiem dlaczego uważasz ,że to tylko PIS niszczy media publiczne?
Chciałbym zauważyć ,że obniżanie poziomu tzw mediów publicznych trwa od przynajmniej od 15 lat.
Żadna władza nie lubi świadomego i wykształconego społeczeństwa. Zdecydowanie łatwiej rządzi się głupcami.
Dlatego przez te lata w dorobku telewizji jest kilkadziesiąt seriali o niczym, a nie ma żadnego programu popularno-naukowego.
Nieważna jest frakcja polityczna- ważny jest poziom intelektualny elit rządzących, a jaki on jest każdy widzi.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365