Racjonalista - Strona głównaDo treści
Korek zamiast hostii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-01-2010 19:58diogenes (42753 punktów)Korek zamiast hostii
Ocena 2 na 2
W 2008 r. w niedzielnych Mszach św. uczestniczyło 40,4 proc. wiernych tj. o 3,8 proc. mniej niż rok wcześniej - wynika z raportu ISKK. ...

www.racjonalista.pl/forum.php/s,284108

Na polskich drogach panują zimowe warunki jazdy. Sznur samochodów przesuwa się w ślimaczym tempie z Zakopanego i ciągnie się na długości około 40 kilometrów w kierunku Krakowa - sytuacja drogowa z soboty na popularnej "Zakopiance" powtórzyła się.

wiadomosci(*)ja,wid,11822001,wiadomosc.html

Radość niektórych z powodu spadającej frekwencji na mszach może być przedwczesna. Podejrzewam, że część wiernych zamienia mszę na drogowy korek. A ogólniej: wspomniany spadek frekwencji ma się najprawdopodobniej nijak do wzrostu racjonalności. Narzuca się proste pytanie: na jaką głupotę Polak zamieni religię?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rudyment (3233 punktów)
>Narzuca się proste pytanie: na jaką głupotę Polak
>zamieni religię?

Na inną religię - a na co może zamienić?

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
03-01-2010 22:41 
 Ocena 1 na 1
Zyga (1539 punktów)
>Na inną religię - a na co może zamienić?

Bardzo dobrze. Niech zmienia. Dość szybko zobaczy, że pożytek z tego podobny.
(Właśnie dlatego kościół boi się jogi, medytacji itp)
Grzegorz (5685 punktów)
>Bardzo dobrze. Niech zmienia. Dość szybko zobaczy, że pożytek z tego podobny.
>(Właśnie dlatego kościół boi się jogi, medytacji itp)
Bez przesady, joga to jakby nie było aktywność fizyczna i jakiś pożytek z niej jest (choć dla niektórych starszych osób codzienny spacer do kościoła może się również okazać istotną aktywnością fizyczną).
-jad- (18783 punktów)
>Narzuca się proste pytanie: na jaką głupotę Polak
>zamieni religię?



EDYTKA:

Widać jednak jakąś poprawę


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>W 2008 r. w niedzielnych Mszach św. uczestniczyło 40,4 proc. wiernych tj. o 3,8 proc. mniej niż rok
>wcześniej - wynika z raportu ISKK. ...
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,284108
>Na polskich drogach panują zimowe warunki jazdy. Sznur samochodów przesuwa się w ślimaczym tempie z
>Zakopanego i ciągnie się na długości około 40 kilometrów w kierunku Krakowa

W Zakopanem też są kościoły... ogólnodostępne!
Nic nie stoi na przeszkodzie wpaść na ranną mszę w Zakopcu i poprawić wieczorną w Krakowie.
Pomiędzy nimi w korku można odmówić różaniec i litanię do Św. Krzysztofa [patrona kierowców!].

>Radość niektórych z powodu spadającej frekwencji na mszach może być przedwczesna.

Nie sądzę. Chyba, że masz na myśli ostatnie majstrowanie przy liczeniu wiernych.
Od lat liczenie odbywało się zawsze pod koniec listopada.
W 2009 r. przeprowadzono je na poczatku października:
www.iskk.p(*)=38:kosciol-w-polsce&Itemid=67

>Podejrzewam, że część wiernych zamienia mszę na drogowy korek.

Biskupi na pewno to podchwycą i kolejny spadek wytłumaczą... korkami!
Dorzucą do tego jeszcze brak miejsc parkingowych pod świątyniami.
W związku z tym wystąpią z roszczeniem o nowe parcele z przeznaczeniem na parafialne parkingi.

>A ogólniej: wspomniany spadek frekwencji ma się najprawdopodobniej nijak do wzrostu racjonalności.

Zapewne masz rację.

>Narzuca się proste pytanie: na jaką głupotę Polak zamieni religię?

Na... ZAKOPANE!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
03-01-2010 22:34 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>...w korku można odmówić różaniec i litanię...

A co z tacą?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
03-01-2010 23:01 
 Ocena 7 na 7
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>>...w korku można odmówić różaniec i litanię...
>A co z tacą?

W XXI wieku? No problem!
SMS pod numer... 666!
W treści wpisujesz... taca!
Koszt wysłania 1 SMS-a wynosi:
9,99 zł [co boskie... Kościołowi!] + 22% VAT [co cesarskie... Ministerstwu Finansów!]
Im więcej SMS-ów, tym szerzej otwarte... Bramy Nieba!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
04-01-2010 16:25 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>>A co z tacą?
>W XXI wieku? No problem!
>SMS pod numer... 666!

Świetnie. Pozostaje problem(ik?) hostii.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
04-01-2010 17:15 
 Ocena 3 na 3
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>>>A co z tacą?
>>W XXI wieku? No problem!
>>SMS pod numer... 666!
>Świetnie. Pozostaje problem(ik?) hostii.

No problem(ik)!
Powołane zostanie Duszpasterstwo d/s Korków w ramach którego biskupi oddelegują pasterzy na wrotkach do pracy terenowej na najbardziej zatłoczonych odcinkach. W ramach akcji... "Zatrąb jeśli kochasz Jezusa" wierni będą mogli przywołać lotny paśnik, a wrotkopasterze paść swoje owieczki.
Podobno można też będzie zamówić dostawę telefonicznie jak pizze, tylko nie wiem czy sosy do tego dają.

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
05-01-2010 19:20 
 Ocena 1 na 1
Poniecki (7132 punktów)
... "Zatrąb jeśli kochasz Jezusa"
Wyslij SMS-a (przy 100 km/h) jesli chcesz Go spotkac osobiscie.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365