 |
Partia Burżuazyjnej Płci Pięknej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-05-2007 13:55 | DawidKarolkievitz (984 punktów) | Partia Burżuazyjnej Płci Pięknej | Pamiętam dyskusję na forum racjonalistycznym odnośnie tworzenia się nowej partii- Partii Kobiet. Stałem po stronie zwolenników jej utworzenia- byłem w mniejszości. Pomijając przekonanie, że ruchliwość na scenie politycznej, zrzeszanie się sprzyja powstawaniu państwa obywatelskiego kierowała mną ciekawość co do programu politycznego i postulatów nowej partii. Program wykrystalizował się w bólach i można już z czystym sumieniem partię umieścić w konkretnym miejscu sceny politycznej. Nie o takim miejscu myślałem. lewica.pl/?id=13724Partia z założenia walcząca z nierównościami społecznymi optuje za tworzeniem nierówności?! Chcesz należeć do PK?Jesteś znana i chcesz wypromować autobiografię, swój serial, lakier do paznokci, sklep z gadżetami dla yorków? Podaj numer karty kredytowej... podaj numer karty kredytowej... podaj numer karty... podaj.... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| mefta (480 punktów) | Tej Pani chyba czas podziękować. Pomyliła się pani Gretskowskiej emancypacja kobiet z "walką o ich prawa". W ogóle już zakładanie "Partii kobiet" jak dla mnie jest dyskryminacją mężczyzn, poglądy pomijam, bo jak wiadomo z założenia kobiety te w kieszeni będą nosiły noże i pomstowały na mężczyzn jako tych co potrafią tylko kobiety biedne wyzyskiwać  Potem jeszcze dojdzie podział na kobiety "dobre" i "złe", walka o coś tam itd. Myślę, że normalna kobieta potrafi sama dopilnować swoich interesów i nie potrzebuje do tego żadnej "kobiecej" partii. Zatem życzę pani Gretkowskiej oby pomysł nie wypalił  pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
 | | DawidKarolkievitz (984 punktów) | Kiedyś je tyłki rozbolą od siedzenia na kanapie i rozejdą się do domów.
Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna. W. Lenin
|
|
|  | | mefta (480 punktów) | Obyś był w tej sprawie prorokiem  pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
 | | nieobecny | >W ogóle już zakładanie "Partii kobiet" jak dla mnie jest dyskryminacją mężczyzn Kobiety są inne od mężczyzn, grubi od chudych, leworęczni od praworęcznych, wysocy od niskich... Powinna powstać partia dla każdej cechy człowieka. Na koniec oczywiście powstaje partia bezpartyjnych.
|
|
|  | | mefta (480 punktów) | Partia, która będzie broniła interesów kobiet nie byłaby taka zła. Podobnie jak związki zawodowe broniące praw pracowników. Natomiast partia kobiet zakładana przez feministki jednak jak dla mnie jest nie do przyjęcia  Szczególnie podejście pani Gretksowskiej jakoś mnie tak odraża. Kiedy opowiadała o swoich założeniach w programie "Teraz My" (tvn) to przekonała mnie, że nie warto na Nią głosować. Nie mówiła, że potrzebna jest nam nowa i dobra partia tylko się żałiła jakimi to patałachami są faceci, którzy w większości zasiadają juz powstałych partiach. Więc nie wiem jak Inni, ale ja dziękuję za taka partię, bo jak wiadomo nie ma nic gorszego niż zawistna baba 
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
| |  | | mohawk (2936 punktów) | >Partia, która będzie broniła interesów kobiet nie byłaby taka zła. [...] Natomiast partia kobiet zakładana przez feministki jednak jak dla mnie jest nie do przyjęcia
Dlaczegóż to? A kto jak nie feministki ma się zająć prawami kobiet?
|
|
| | |  | | mefta (480 punktów) | Jeśli spojrzymy na kobietę jako człowieka  równego z mężczyzną to każda partia może dbać o jej prawa, tak samo jak o prawa mężczyn. Natomiast jeśli kobietą "zaopiekują" się feministki to sam zrozumiesz jak będziesz głodował, bo niestety "zebranie partii jest jedynym słusznym obowiązkiem". Mam wrażenie,że obecnie feminizm kojarzony jest tylko z wytykaniem błędów mężczyznom i uświadamianiem kobietom, że sa takie biedne, iz potrzebuja wsparcia. A przepraszam ile jest w Polsce instytucji, ruchów wspomagających mężczyzn? Ciekawa jestem jak feministki odnoszą się np. do równouprawnienia w wychowaniu dzieci  mało znam facetów wygrywających takie sprawy a i rzadkością są kobiety płacące alimenty. Może w końcu czas zabrać się za równouprwanienie a nie tylko gderać i porównywać pensje. pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
| | | |  | | nieobecny | > Mam wrażenie,że obecnie feminizm kojarzony jest tylko z wytykaniem błędów mężczyznom i uświadamianiem kobietom, że sa takie biedne, iz potrzebuja wsparcia.A ja mam wrażenie, że feminizm jest wmawianiem kobietom wyższości nad mężczyznami. > A przepraszam ile jest w Polsce instytucji, ruchów wspomagających mężczyzn? Ciekawa jestem jak feministki odnoszą się np. do równouprawnienia w wychowaniu dzieci mało znam facetów wygrywających takie sprawy a i rzadkością są kobiety płacące alimenty.Mam szczęście należeć do tych nielicznych facetów, którzy wygrali w sądzie opiekę nad dzieckiem i alimenty. > Może w końcu czas zabrać się za równouprawnienie a nie tylko gderać i porównywać pensje.Równouprawnienie mamy zagwarantowane w Konstytucji. Podobnie jak wolność wyznania i wolność braku wyznania. Jak to wygląda w życiu - wszyscy wiemy. Feministyczne nawoływanie do równego traktowania kobiet i mężczyzn w życiu społecznym jest bezsensem. Z prostego powodu - biologia. Kobiety różnią się od mężczyzn, koniec, kropka. Kto chce zniwelować te naturalne różnice, ten jest po prostu idiotą. Baby, które wrzeszczą, aby pensja kobiety=pensji mężczyzny niechby zainteresowały się kobietami, które w biznesie radzą sobie doskonale nie będąc przy tym babochłopami. Przykład pierwszy z brzegu - Ewa Minge.
|
|
| | | | |  | | mefta (480 punktów) | W pełni się zdagzam a nawet takiego plusa "niewidzialnego" daję  To nie te czasy kiedy kobieta musi walczyć o swoje. Uważam, że babom to sie w d...ch poprzewracało i tyle. oooooooo pozdrawiam 
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
| nieobecny | "Nierówność płac wynika w Polsce z tego, że nie znamy wysokości swoich pensji. Jeżeli będzie ustawa, że mężczyzna i kobieta powinni zarabiać tyle samo, na tym samym stanowisku, w tej samej firmie i będzie jawność zarobków, to problem zniknie. Każda osoba zyska szansę, by pójść do sądu ze skargą, że zarabia mniej niż inny pracownik. To zdyscyplinuje pracodawców - stwierdziła Gretkowska." No po prostu idiotka.
|
|
| mohawk (2936 punktów) | > Program wykrystalizował się w bólach i można już z czystym sumieniem partię umieścić w konkretnym miejscu sceny politycznej. Nie o takim miejscu myślałem.Jedno trzeba Manueli Gretkowskiej przyznać: umie się kobieta lansować. Najpierw był głupawy felieton antykaczyński i związana z nim 'martyrologia', a teraz Partia Kobiet. Pomysł (a właściwie jego realizację) obśmiał Andrzej Dominiczak w marcowym numerze polskiej edycji Le Monde Diplomatique, nazywając partię 'kołem gospodyń miejskich'.
|
|
 | | mefta (480 punktów) |
> Jedno trzeba Manueli Gretkowskiej przyznać: umie się kobieta lansować.Jestem ciekawa, czy wpadną na pomysł, by uczyć wiejskie gospodynie jak się lansować i czy swym działaniem również wykroczą poza salony i wielkie miasta  Gretkowska tłumacząca matce kilkorga dzieci, że wcale nie musi słuchać się męża, nie powinna wychodzić do świn o świcie i że w ogóle w końcu można wszystko zmienic bo Mnuela już sposób ma  ciekawam jak cholera  pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
|  | | nieobecny | Proszę... w ogóle zamiast wogóle.
|
|
|  | | DawidKarolkievitz (984 punktów) |
> Jestem ciekawa, czy wpadną na pomysł, by uczyć wiejskie gospodynie jak się lansować i czy swym działaniem również wykroczą poza salony i wielkie miasta Gretkowska tłumacząca matce kilkorga dzieci, że wcale nie musi słuchać się męża, nie powinna wychodzić do świn o świcie i że w ogóle w końcu można wszystko zmienic bo Mnuela już sposób ma ciekawam jak cholera  Myślę, że sam pomysł uświadomienia polskiej wiejskiej gospodyni, że zaciąganie "starego" po pijatyce z kumplami spod monopolowego do domu NIE JEST szczytem jej możliwości. Problemem jest to, że pani przewodnicząca PK prędzej namawiałaby wiejską gospodynię do rzucenia dotychczasowego życia według "tradycyjnych wartości" tylko po to, aby ta mogła przecierać z kurzu szklany stół w salonie pani przewodniczącej na umowę zlecenie za 3zł/h. Wydawało mi się, że i może z pozoru dość karykaturalny pomysł utworzenia partii kobiet (za profesor Senyszyn- partia polityczna jest wspólnotą poglądów nie waginy) jest w gruncie rzeczy potrzebą chwili- odpowiedzią na karykaturalne próby przywrócenia roli kobiecie iście protomistycznej. Zacytuję profesor Senyszyn- kobieta w obecnej Polsce posiada obowiazek "donosić"- ciążę i Ziobrze. Liczyłem na radykalizację i słuszny bunt wobec prób odebrania kobiecie prawa samostanowienia. A pojawiły się komunały, frazesy, wytarte postulaty frustratów i zwolenników spisków dziejowych ( nie, tym razem nie żydokomuny tylko szowinizmu męskiego). E, postulatami liberalizacji gospodarki nie zdobędą Panie zwolenniczek wśród wiejskich matek, pracownic zakładów przemysłowych pracujących w systemie trójzmianowym. Natomiast target leży w środowiskach wielkomiejskich coraz to bardziej rozwarstawiajacego się społeczeństwa.
Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna. W. Lenin
|
|
| JATO (2644 punktów) | Zaraz, zaraz... Nie można oceniać czegoś lub kogoś na podstawie oceny innych z kolei "kogoś". jeżeli coś chcę ocenić to winienem zajrzeć do źródeł czyli np. do: www.polskajestkobieta.org aliści to tylko na marginesie. Zajrzałem pod wskazany powyżej link w poszukiwaniu czegoś co mógłbym nazwać programem Partii Kobiet Manueli Gretkowskiej (PKMG. Jedyne co znalazłem i jedyne co przypominało program znajdowało się pod www.polskajestkobieta.org/index.php/?page_id=13 czyli "Postulaty" oraz pod www.polskajestkobieta.org/index.php/?page_id=59, znaczy sie statut PKMG. Ze statutu:"Celem Partii jest rozwój Rzeczypospolitej Polskiej poprzez 1.obronę praw kobiet i ich rodzin, 2.polepszenie warunków życia kobiet i ich rodzin, 3.zwiększenie szans kobiet w życiu społecznym." do tego dochodzi jeszcze kilka postulatów (według linku wcześniejszego) i to cały jak na razie program - może nie umiem czytać ze zrozumieniem lub szanowne Forum znalazło inne treści pochodzące z PKMG. Ja niestety nie. Natomiast ze strony partyjnej wynika znowu pustosłowie i grepsy powtarzane przez wszystkie partie od lewa do prawa. To tyle - pozdrawiam JATO.
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
 | | Gosia (9452 punktów) |
>"Celem Partii jest rozwój Rzeczypospolitej Polskiej poprzez >1.obronę praw kobiet i ich rodzin, >2.polepszenie warunków życia kobiet i ich rodzin
Ciekawi mnie, czy dotyczy to również męskich członków tychże rodzin?
>Natomiast ze strony partyjnej wynika znowu pustosłowie i grepsy powtarzane przez wszystkie partie od lewa do prawa.
Nie dałam rady przebrnąć do końca. ...znowu bla, bla, bla.
Pozdrawiam.
|
|
|  | | Vendetta (62 punktów) | Radzę poczytać wypowiedzi na forum Partii Kobiet. Statut statutem, ale partię tworzą członkowie. Prezentuje się tam dość ciekawa galeria postaci.
|
|
| |  | | Gosia (9452 punktów) |
>Statut statutem, ale partię tworzą członkowie. Prezentuje się tam dość ciekawa galeria postaci.
Nie bardzo rozumiem.Co niby ma oznaczać statut statutem? Na czym innym mam opierać swoje zdanie o powstającej partii, poza jej statutem? Na forumowych a pan/i powiedział/a? Znam Gretkowską jako pisarkę,to spowodowało, że zainteresowałam się partią , którą zaczęła tworzyć.Niestety, nie potrafiła zainteresować mnie jako polityk, wręcz znudziła oklepanymi frazesami.Twierdzi, że Partia Kobiet to tz. partia interesu, ale nie przekonała mnie, ze w moim interesie jest udzielenie jej poparcia. Pozdrawiam.
|
|
 | | mefta (480 punktów) | jestem za tym...
>1.obronę praw kobiet i ich rodzin,
tak, jak najbardziej za, kobietom, które nie potrafią lub nie chcą się wyzwolić spod władzy zaborczych mężczyzn zabrać prawa do opieki nad dziećmi. skoro sobie z własnym życiem nie radzi to jak ma wychować dziecko. >2.polepszenie warunków życia kobiet i ich rodzin,
tak, nakazać paniom podejmować pracę i bez opamiętania zabierać zasiłki, zaprzestanie emitowania seriali, skrócenie plotek i ploteczek. >3.zwiększenie szans kobiet w życiu społecznym.
oj, czy takie biedne i dyskryminowane kobiszcza będą potrafiły udzwignąć taki ciężar?
>do tego dochodzi jeszcze kilka postulatów
ta... pewnie będzie zapis, że kobieta będzie miała prawo do bycia mężczyzną jeśli tylko zechce. Bosze co za beton... pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
|  | | Agata (53 punktów) |
Niespodziewalam sie takiego tonu dyskusji w Racjonaliscie. Wypisz, wymaluj zupelnie jak na forch w Gazecie. Wstyd. Partia Kobiet nie musi byc jedyna sluszna partia dla kobiet i prawdopodobnie nie bedzie. Jednak czy mozna z taka pogarda wyrazac sie o kobietach, tylko dlatego ze nimi sa? Mamy calkiem sporo partii politychnych - ktora z nich "zaopiekowala" sie sprawami kobiet? Jak zwykle latwo wyszydzac, ale zaczac dzialac - nie ma komu. Do Manueli zglosily sie kobiety, ktore do tej pory nie mialy odwagi do jakiejkolwiek dzialalnosci spolecznej czy politycznej. Czy to zle? Wedlug mnie potrzeba im raczej wsparcia niz wyszydzania z bycia "kobietonem". Partia Gretkowskiej popelnia po prostu bledy wieku dzieciecego. I na koniec - slowo obelga - feministka. Sterotyp: kazda feministka nienawidzi mezczyzn, jest brzydka, stara, ma wlosy na nogach i oczywiscie jest lesbijka. Co tak strasznego jest w tym slowie, ze na wszelki wypadek kobiete, ktora nazywa sie tym mianem zrownuje sie z blotem. Feministki nie chca byc mezczyznami - one chca miec takie same prawa i mozliwosci jak mezczyzni. Chca aby zapis w konstytucji byl realny. Nie da sie tego zrobic gdy bracia i ojcowie kopniakiem zapedzaja je z powrotem do kuchni na kazdy przejaw odwagi. Mowiac ze sa zbyt glupie by robic cokolwiek innego. Agata
Pozdrawiam Agata
|
|
| |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Zgodzę się, że poziom się zrobił jakby na Onecie...
Pół wieku temu pracowałem w zaopatrzeniu, gdzie była też pewna pani, o której mawiano, że nie ma takiej rzeczy, której by nie umiała załatwić. Ja byłem na etacie inspektora, ta pani także. Zarabiała więcej od zastępcy, a tylko ciut mniej od kierownika, choć, zważywszy "wolny fundusz", którym dysponowała...Według zasad pani Gretkowskiej, miałbym domagać się zrównania płac, bo przecież też byłem inspektorem? A gdyby to był mężczyzna, to wszystkie panie inspektorki powinny zarabiać tyle samo?
To właśnie jest idiotyzm. Przydatność pracownika decyduje o jego płacy, nie płeć.
Choć, życie życiem, znam i przypadki, gdy młoda ładna dziewczyna zarabia więcej niż pracownicy znacznie starsi i lepsi, bardziej przydatni.
Pies nie jest pogrzebany w dyskryminacji płci. Od dawna już nie! Od dawna decydują inne czynniki.
Jeśli Gretkowska chce się wygłupiać, jej sprawa. Kto da się nabrać - jego sprawa.
Swoją drogą, współczuję.
|
|
| |  | | mefta (480 punktów) | To jest moje zdanie ja się pod nim podpisuję, więc proszę nie lamentuj. A jeszcze sie tego wsparcia czepie, może w końcu się przebudź i zobacz ile jest instutucji wpsierających kobiety.?!Poza tym tu kobiet nikt nie obraża, poczytaj raz jeszcze. I tu nie chodzi Agato o zapis w konstytucji, czy jego przestrzeganie tylko o mentalność kobiet. Czy myślisz, żę jeżeli kobieta naprawdę chce coś zmieniać w swoim życiu potrzebuje parti?? Otóż nie Kobieta nie chce niczego zmieniać więć może zamiast nawoływać do idiotycznych haseł pozwólmy żyć każemu jak chce  Mówie to min na podtsawie swoich doświadczeń zawodowych i obserwacji "wyzwolonych matek". pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|