Zatrzymano sprawcę brutalnego gwałtu i zabójstwa na 14 letniej Ewelinie. polskaloka(*)-latki-w-areszcie,1583115,222. Zastanawiam się, czy to jest pierwszy efekt zaostrzenia kar dla tzw. pedofilów. Wiadomym jest, że w państwach stosujących surowe kary dla pedofilów liczba zabójstw dzieci zwiększa się. Przykładów nie trzeba daleko szukać. GB i USA. Sprawa jest jasna. "Pedofil" nie chce pozostawić żywego świadka, bo wie co mu grozi. W Ameryce wprowadzono Megan's Law, po brutalnym zabójstwie siedmioletniej Megan Kanka. W Wielkiej Brytanii też co i rusz wybucha histeria po jakimś krwawym morderstwie na dziecku. Natomiast nigdy nie słyszałam, aby np. w Hiszpanii dokonano jakiegoś słynnego zabójstwa na dziewczynce. Nie twierdzę, że takich tam w ogóle nie ma. Zawsze może zdarzyć się jakiś psychopata. Być może i morderca Ewelinki był takim psychopatą. Lecz zastanówmy się. W Hiszpanii mężczyzna może legalnie współżyć z trzynastolatką. Niczego nie musi się obawiać. Jeśli ona się zgadza. W innych krajach grozi mu za to wieloletnie więzienie i hańba. Więc może chcieć zabić, by pozbyć się niewygodnego świadka. Już są głosy potępiające Hiszpanię za zbyt niski wiek zgody. Więc może go podniosą. A że zaczną się morderstwa dzieci. No cóż. Musimy przecież je chronić. |