 |
Nie przekażę mojego 0,3% podatku na KRK Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-03-2012 13:20 | Bartek Górecki (1514 punktów) | Nie przekażę mojego 0,3% podatku na KRK
5 na 5 | W wielkich bólach porodowych powstaje prawo zastępujące fundusz kościelny dobrowolnie odliczanym podatkiem na kościoły. Link do artykułuBardzo mi się podoba sama idea, teoretycznie będzie demokratycznie - Polacy mogą pokazać KRK czerwoną kartkę przy wypełnianiu zeznania podatkowego. Z drugiej jednak strony KRK będzie za wszelką cenę chciał poznać tożsamość niepokornych podatników i im po chrześcijańsku odpłacić (czytaj nadstawić 2 policzek lol) Może warto wyrazić swoje zdanie już teraz na FB: Nie przekażę mojego 0,3% podatku na KRKWasze zdanie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Mikuś Frąckiewicz (616 punktów) | Ja gdy skończę 18 lat, na pewno nie będę oddawał mojej kasy na tak durną instytucję. Lepiej oddać państwu.
Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
|
|
 | 3 na 3 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Lepiej oddać państwu. A najlepiej nie oddawać ( chyba, że dobrowolnie ) nikomu
|
|
|  | | Kamil1838 (521 punktów) | > >Lepiej oddać państwu.>    > Lepiej oddaj mnie, jak lubisz na kogoś tyraćPewnie nikt nie lubi, ale lepiej już na państwo niż na kościół.
|
|
| |  | 2 na 2 | perun (8610 punktów) |
>Pewnie nikt nie lubi, ale lepiej już na państwo niż na kościół. > Mam rozterkę tutaj. Jeśli mam swoją kasą paść 500 tysięcy niepotrzebnych urzędasów, to aby zrobić im na złość wolę dać tę kasę kościołowi. Poza tym z obecnym państwem w ogóle mi nie po drodze. I tak tej kasy nie użyje wg swojego widzimisię, więc jeśli takie państwo traktuje mnie jak ograniczonego umysłowo idiotę, to zachowam się jak idiota i dam te 0.3% na kościół. Dla zasady ; wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington
|
|
| | |  | | Hexe (7 punktów) | >>Pewnie nikt nie lubi, ale lepiej już na państwo niż na kościół. >> >Mam rozterkę tutaj. Jeśli mam swoją kasą paść 500 tysięcy niepotrzebnych urzędasów, to aby zrobić im na złość wolę dać tę kasę kościołowi.
Zamiast robić na złość oddaj 1% na schronisko dla zwierząt - one też potrzebują pomocy.
|
|
| | | |  | | perun (8610 punktów) |
>Zamiast robić na złość oddaj 1% na schronisko dla zwierząt - one też potrzebują pomocy. > Można, ale temat jest o 0,3%, które można przeznaczyć albo na kościół, albo zostawić państwu. Nadal ktoś decyduje za mnie co mam zrobić z moją kasą.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington
|
|
1 na 1 | Michał96 (412 punktów) | Jaki wybór będą mieli podatnicy? 0,3% na KRK, albo...?
|
|
 | 4 na 4 | Bartek Górecki (1514 punktów) | >Jaki wybór będą mieli podatnicy? 0,3% na KRK, albo...?
Z tego co rozumiem to albo na jakiś kościół, albo zostaje w kasie państwowej. Różnica jest zasadnicza, bo podatnik nie wydaje ze swojej kasy tylko z publicznej. Dużo uczciwszy jest model niemiecki - deklarując się jako wierzący płacisz dodatkowy podatek na wybrany kościół (Kirchensteuer), a ateiście zostaje więcej kasy w kieszeni.
"Świadomość jest jak wiatr, o którym można powiedzieć, iż wieje, ale nie ma sensu pytać, gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje" S. Lem
|
|
|  | 2 na 2 | adinus (320 punktów) | Cytat:Dużo uczciwszy jest model niemiecki - deklarując się jako wierzący płacisz dodatkowy podatek na wybrany kościół (Kirchensteuer), a ateiście zostaje więcej kasy w kieszeni. czyż ten model nie jest lepszy? Czyż nie jest on testem prawdziwej wiary? Sprawiłoby to iż w Kościele zostaliby jedynie prawdziwi wierzący, gotowi oddać swe pieniądze na Kościół. Myślę ze z 95% zrobiłoby się 80%. Strasznie dziwi mnie ta dyskusja, przecież oczywistym jest że nie należy finansować wyznania jakimikolwiek środkami państwowymi. Ten cały spór pokazuje jedynie zacofanie mentalne naszego narodu. Albo DOPŁACAMY do Kościoła albo kasa zostaje nam w kieszeni. Załóżmy własny kościół i wnieśmy do sądu sprawę o przyznanie nam pieniędzy państwowych. Aby w Polsce pójść w strone laickiego państwa, to moim zdaniem jedyną słuszną drogą jest właśnie założenie absurdalnej religii i pokazywaniu na jej przykładzie absurdów Katolicyzmu.
|
|
| |  | 1 na 1 | X-Yuri (159 punktów) | > Cytat:Dużo uczciwszy jest model niemiecki - deklarując się jako wierzący płacisz dodatkowy podatek na wybrany kościół (Kirchensteuer), a ateiście zostaje więcej kasy w kieszeni. > czyż ten model nie jest lepszy? Czyż nie jest on testem prawdziwej wiary? Sprawiłoby to iż w Kościele zostaliby jedynie prawdziwi wierzący, gotowi oddać swe pieniądze na Kościół.Nie jest lepszy. Nie dla kościoła. A kto dyktować warunki zmian będzie? Hm? Pewnie się skończy cała "debata" na powiększeniu funduszu kościelnego oraz dodatkowo (wyższy procent celowo) 0,5% podatku na kościół...
|
|
| |  | -1 na 1 |
| |  | | Mikuś Frąckiewicz (616 punktów) | > Myślę ze z 95% zrobiłoby się 80%.Ja myślę, że już teraz 80% to katolicy. Bo religijność zanika, nawet w Polsce. Moje szacunki: 80% - katolicy 15% - obojętni religijnie, niepraktykujący, ateiści, agnostycy 5% - inne poglądy religijne Tak mi się wydaje 
Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
|
|
| |  | | Kamil1838 (521 punktów) | > Myślę ze z 95% zrobiłoby się 80%. Sądzę, że mniej niż 80%. To 95% to ci ochrzczeni w wieku, w którym nie mogli zaprotestować
|
|
| Raija Scarlett Vicious (39 punktów) | Moim zdaniem większy pożytek z tego podatku byłby gdyby wyrzuciło się go za okno lub do kosza na śmieci...
Ja na pewno nie przekażę mojego 0,3% podatku na KRK.
|
|
1 na 1 | TheRaV (318 punktów) | I to by było chyba na tyle jeśli chodzi o 98% katolików w Przenajświętszej Rzeczpospolitej...
|
|
 | | Mikuś Frąckiewicz (616 punktów) | > I to by było chyba na tyle jeśli chodzi o 98% katolików w Przenajświętszej Rzeczpospolitej...Cóż poradzić, obojętnie jak Polacy byliby religijni, i tak nie oddaliby kościołowi. Lepiej dać państwu na oddłużanie, służby... i tak dalej.
Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
|
|
|  | -1 na 1 | perun (8610 punktów) |
>Cóż poradzić, obojętnie jak Polacy byliby religijni, i tak nie oddaliby kościołowi. Lepiej dać państwu na oddłużanie, służby... i tak dalej. Takie myślenie powoduje tylko to, że owo państwo zadłuża się bez opamiętania i marnuje kasę ludzi bez opamiętania. W tym wypadku o jakim piszesz lepiej już oddać kasę kościołowi, przynajmniej wykorzysta ją z jakimś sensem na pałace dla biskupów czy inne kościoły, które przynajmniej kiedyś będzie można zamienić w coś pożytecznego. Czego jak czego ale dbania o kasę kościołowi odmówić nie można. Problem jest w tym, że jakieś państwo komuś daje nie swoją kasę. Gdyby państwo nie miało możliwości dotowania kogokolwiek problemu by nie było. W każdym innym wypadku zawsze ktoś będzie niezadowolony, że zabrano jemu kasę i dano tę kasę komuś innemu.Za friko, bo tak sobie ubzdurało jakieś państwo.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington
|
|
 | | Grzegorz (5685 punktów) | > I to by było chyba na tyle jeśli chodzi o 98% katolików w Przenajświętszej Rzeczpospolitej...Co jeszcze raz pokazuje że jeśli chodzi o "katolickość" Polaków to dużo lepszym wskaźnikiem od mitycznych "ponad 90%" ochrzczonych jest obecność na Mszy w niedzielę, która kształtuje się na podobnym poziomie... Ciekawe co by było gdyby rząd zamiast modelu w którym wybierasz tylko beneficjenta, natomiast sama wpłata jest obowiązkowa, poszedł o krok dalej i wprowadził model niemiecki, czyli wpłatę dobrowolną.
|
|
1 na 1 | szemrany robert (425 punktów) | Tylko, że to dalej finansowanie Kościoła z podatków.
|
|
 | | Grzegorz (5685 punktów) | >Tylko, że to dalej finansowanie Kościoła z podatków. Tak, i to (szacunkowo) w podobnej wysokości co likwidowany Fundusz Kościelny. Ale i tak jest to kroczek naprzód bo jest w tym pewien element dobrowolności (możesz się w końcu wypiąć i zapłacić 0,3% np. na Potwora Spaghetti)
|
|
1 na 1 | Jerzy Gralak (2861 punktów) | >Wasze zdanie?
Już widzę możliwość nadużyć. Tam gdzie rubryki nie będą wypełnione będzie można wpisywać KRK. I znów będzie 95%.
|
|
 | | Mikuś Frąckiewicz (616 punktów) | > Już widzę możliwość nadużyć. Tam gdzie rubryki nie będą wypełnione będzie można wpisywać KRK. I znów będzie 95%.Dokładnie tak jak w wyborach do Sejmu za demokracji ludowej - jak nie skreślamy nikogo, głos liczony jako pierwszy kandydat na liście 
Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
|
|
2 na 2 | Nunki (96 punktów) | Co za różnica czy kler będzie się pasł z funduszu czy z odpisu 0,3%? W jednym i drugim przypadku są to pieniądze z budżetu. Jedyna różnica to niepewność, ile osób tak naprawdę przekaże tę część podatku na kościółki. Moim zdaniem, jedynym, sprawiedliwym wyjściem jest dodatkowy podatek na mitologię. Chcesz płacić to płać i tyle. Niestety, wiadomo, że kler straciłby za dużo bo drastycznie spadła by liczba osób chcących płacić za te ich czary-mary. Składki również powinni płacić sobie sami, a co do jasnej ciasnej! Od dziecka słyszałem, człowiek zdobywa wykształcenie, zakłada rodzinę, pracuje, płaci składki i podatki... jest częścią społeczeństwa. A wystarczy założyć czarną kieckę i nie dość, że pokrywają za ciebie ubezpieczenie i składki emerytalne, dają masę przeróżnych ulg to jeszcze płacą za głoszenie jakiejś tam mitologii katolickiej. A gdzie: " Nie pracujesz nie jesz"? > Polacy mogą pokazać KRK czerwoną kartkę przy wypełnianiu zeznania podatkowego.Wątpię, raczej będzie dużo osób dających-niepraktykujących
|
|
 | 1 na 1 | perun (8610 punktów) | > A gdzie: " Nie pracujesz nie jesz"?Dzisiaj zmieniono to na '' nie pracujesz dostajesz zasiłek'' > Wątpię, raczej będzie dużo osób dających-niepraktykujących>  Też tak myślę. Co innego gdyby te 0,3% mogło zostać w kieszeni podatnika. W każdym innym wypadku większości ludzi będzie to ''zwisać'', czy ta część podatku pójdzie na kościół, czy na jakiegoś dodatkowego ministra.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington
|
|
1 na 1 | Tubylec (47 punktów) | Z pewnością nie przekażę, a FB polubiłem
|
|
1 na 1 | perun (8610 punktów) | Może warto przy okazji funduszu kościelnego zlikwidować też fundusz partyjny? Czemu niby mam płacić na partie, których nie jestem i nie zamierzam być członkiem? Też chętnie się dowiem ilu Polaków chce utrzymywać ze swojej kasy tych darmozjadów.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington
|
|
 | 1 na 1 | Nunki (96 punktów) | > Może warto przy okazji funduszu kościelnego zlikwidować też fundusz partyjny? Czemu niby mam płacić na partie, których nie jestem i nie zamierzam być członkiem?Może i tak... jednak tematem tego wątku jest finansowanie KRK a nie partii politycznych. Po za tym istnieje zasadnicza różnica między urzędnikami państwa polskiego a klerem, którego szef urzęduje w Watykanie. > Też chętnie się dowiem ilu Polaków chce utrzymywać ze swojej kasy tych darmozjadów.No jak to ilu, pewnie 97%
|
|
|  | | perun (8610 punktów) |
> Może i tak... jednak tematem tego wątku jest finansowanie KRK a nie partii politycznych. Po za tym istnieje zasadnicza różnica między urzędnikami państwa polskiego a klerem, którego szef urzęduje w Watykanie.Eee tam nie ma żadnej różnicy. Od 1 grudnia 2009r (jak dobrze pamiętam)szef polskich urzędników urzęduję w Brukseli, a PL urzędnik jest na tym samym poziomie co biskup. I jeden i drugi ma tyle samo do gadania. Nadrzędna władza i dla jednego i dla drugie znajduje się poza krajem. Co ważniejsze tak przy podpisaniu konkordatu, jak i traktatu lizbońskiego nikt z tych urzędników nie wpadł na pomysł, aby mnie zapytać o to czy na to się zgadzam. I nie dziwię się, bo w każdym innym państwie w sprawie traktatu referenda go odrzucały. Dziś jesteśmy tylko jedną z republik ZSRE. > >Też chętnie się dowiem ilu Polaków chce utrzymywać ze swojej kasy tych darmozjadów.> No jak to ilu, pewnie 97%>  No właśnie. Zachodzi tu taka sama relacja jak z funduszem kościelnym. PO obiecywało zniesienie finansowania partii z budżetu. Dla odwrócenia uwagi od innych problemów PO rzuciło temat fundusz kościelnego. Zwykła socjotechnika nie ma się czym ekscytować. Jak Tusk będzie widział, że opłaca mu się znowu klęknąć to odda kościołowi za rok czy dwa podwójnie  Dla takich ludzi, którzy uważają mnie za idiotę nie mam za grosz szacunku.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington
|
|
| |  | 1 na 1 | Nunki (96 punktów) | > >No jak to ilu, pewnie 97%> >  > No właśnie. Zachodzi tu taka sama relacja jak z funduszem kościelnym.Celowo to napisałem - nawet z uśmieszkiem, by odnieść się do bzdur opowiadanych ostatnio przez Pana Michalika o rzekomych 97% > Dla odwrócenia uwagi od innych problemów PO rzuciło temat fundusz kościelnego.Oczywiście, że są inne sprawy, jednak finansowanie kościoła przez państwo jest dla mnie problemem równie ważnym. > Jak Tusk będzie widział, że opłaca mu się znowu klęknąć to odda kościołowi za rok czy dwa podwójnie Oczywiście masz rację, tylko, że społeczeństwo w następnych wyborach może takiemu politykowi czy partii "podziękować". Nie wielka to pociecha, nie mniej jednak, jakaś jest. Natomiast Pana Michalika możemy co najwyżej w d.... cmoknąć. Kościół jest instytucją autonomiczną, nic mi do niej, tak? Niech więc ten kościół utrzymuje się sam, ewentualnie z pomocą swoich wiernych. Choć podobno to oni finansują go w 80%
|
|
2 na 2 julian (1206 punktów) (zablokowany) | Ostatnia wypowiedz arcybiskupa Głódzia wskazuje ,że KK nie zgodzi się na tak mały procent: m.wyborcza(*)ospiechem_i_sie_nie_godza.htmlPoza tym,może się okazać,że większość nie poprze materialnie w ten sposób KK ,a to by była kompromitacja.Tego się obawiają "czarni".Upadnie prestiż i moralna większość,jaką dotychczas reprezentował KK w oczach wielu.Poza tym to mała kwota,a wydatki są duże-coraz mniej ludzie chodzi do Kościoła ,wielu nic nie płaci,a potrzeby duchownych coraz większe.Zatem trzeba uderzyć w retorykę wojenną-atak na KK to atak na Polskę:plebs to kupi,a reszta...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|