... chorobami które sami mają lub przenoszą (COVID).
Otyłość prowadzi do różnych chorób, a jej brak do lepszego funkcjonowania i dłuższego życia.
Za najgrubszego człowieka świata uznawany jest Saudyjczyk Khaled Al Shaeri.
Już w wieku zaledwie 17 lat ważył 610 kg.
Mężczyzna z pomocą specjalistów schudł ponad 500 kg.
W 2016 roku najgrubszemu człowiekowi świata udało się w końcu wstać i przespacerować
- co prawda wciąż z pomocą chodzika, ale kiedyś nie mógł nawet podnieść się z łóżka.
W wielu kulturach, a nawet krajach cywilizowanych bardzo otyły człowiek wydaje się czasem osobą bardziej zaradną,
godną poważania, skoro stać ją na tyle jedzenia albo prowadzi tak ważne i liczne interesy,
podejmuje ważne decyzje jako władca, prezes, administrator, itp i dlatego
nie ma czasu na spacery i inne typowe u zwykłego człowieka spalanie kalorii.
Oczywiście to jest nieracjonalne wnioskowanie czy też odczucie (intuicja).
Ostatnio słyszałem w Tok-FM, że ustalono ile godzin dziennie statystyczny Polak spędza w internecie. Sześć godzin.
To sporo takiej otyłości w Polsce wyjaśnia i ...
ja nie jestem tu, niestety, kontr-przykładem

Pozdrawiam wszystkich grubasów;
Ponowie - schudnijmy z deczko!
