Racjonalista - Strona głównaDo treści
zauważam dziwne zjawisko

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-09-2021 20:07alsor (3283 punktów)zauważam dziwne zjawisko
Ocena 1 na 1
Wielu moich starych znajomych funkcjonuje jakoś inaczej ostatnio:
są mało kontaktowi, wyalienowani, półprzytomni... zapominają o prostych, codziennych sprawach!
Jakby byli stale czymś straszliwie zajęci, zaabsorbowani;
no ale ja wiem że oni nie są zajęci niczym nadzwyczajnym!

Zaczynam podejrzewać że to robota tych szczepień - zgadza się?

W zasadzie to mi zaczyna przypominać te durnowate filmy o żywych trupach:
czyżby rządy próbowały zrealizować taki scenariusz?:

stworzyć sobie armię zombie... no, ciekawa polityka.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Wielu moich starych znajomych funkcjonuje jakoś inaczej ostatnio:
>są mało kontaktowi, wyalienowani, półprzytomni... zapominają o prostych, codziennych sprawach!
>Jakby byli stale czymś straszliwie zajęci, zaabsorbowani;
>no ale ja wiem że oni nie są zajęci niczym nadzwyczajnym!
>Zaczynam podejrzewać że to robota tych szczepień - zgadza się?
>W zasadzie to mi zaczyna przypominać te durnowate filmy o żywych trupach:
>czyżby rządy próbowały zrealizować taki scenariusz?:
>stworzyć sobie armię zombie... no, ciekawa polityka.
>
A nie jest to przypadkiem tak, że oni siedzą przed ekranami i słuchają, ile to dziś wykryto zachorowań, a ilu zmarło z koronawirusem? I ze strachu o niczym innym już nie myślą? Ewentualnie tylko: czy zaszczepić się ten kolejny raz... i kiedy najlepiej?...
alsor (3283 punktów)
>A nie jest to przypadkiem tak, że oni siedzą przed ekranami i słuchają, ile to dziś wykryto zachorowań, a ilu zmarło z koronawirusem? I ze strachu o niczym innym już nie myślą? Ewentualnie tylko: czy zaszczepić się ten kolejny raz... i kiedy najlepiej?...

Na to samo wychodzi: bezmyślne gapienie się w ekrany to przecież cecha zombie, nie?

Te szczepienia chyba powodują coś w rodzaju alienacji umysłowej - dysfunkcję do interakcji z innymi.
To postępuje dość wolno... na razie mamy zaledwie kilka miesięcy.

Kiedyś takie coś już robiono ale tylko psychicznie chorym.
Po zabiegu pacjent mógł pracować normalnie, jednak był bezwolny jak krowa,
mogłeś go obrażać, wyzywać, prowokować, a on nic... zerowa reakcja - brak temperamentu, ikry, woli, czyli taki zobmbie, właśnie.
DyktaFon (9281 punktów)
>>A nie jest to przypadkiem tak, że oni siedzą przed ekranami i słuchają, ile to dziś wykryto zachorowań, a ilu zmarło z koronawirusem? I ze strachu o niczym innym już nie myślą? Ewentualnie tylko: czy zaszczepić się ten kolejny raz... i kiedy najlepiej?...
>Na to samo wychodzi: bezmyślne gapienie się w ekrany to przecież cecha zombie, nie?

Nie oglądam filmów o zombi, więc nie bardzo się w tym orientuję Ale chciałbym zaprzeczyć, że oni "bezmyślnie" się gapią w ekran. Ich mózgi pracują na najwyższych obrotach: strach przed zachorowaniem jest tak wielki, że cały mózg jest jakby pochłonięty jedną ideą, jednym tematem. Cały wręcz organizm jest zalany cytokinami Nie mogą nic innego robić poza skupianiem się na tym temacie.

Już nawet temat ocieplenia klimatu zszedł na plan dalszy (co do niedawna było wręcz niemożliwe )
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Wielu moich starych znajomych funkcjonuje jakoś inaczej ostatnio:
>są mało kontaktowi, wyalienowani, półprzytomni... zapominają o prostych, codziennych sprawach!
>Jakby byli stale czymś straszliwie zajęci, zaabsorbowani;
>no ale ja wiem że oni nie są zajęci niczym nadzwyczajnym!
>Zaczynam podejrzewać że to robota tych szczepień - zgadza się?
Nie. Smog, tlenki azotu powodują depresję i inne choroby psychiczne...
smogowicze(*)zac-ryzyko-chorob-psychicznych

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
alsor (3283 punktów)
>>Wielu moich starych znajomych funkcjonuje jakoś inaczej ostatnio:
>>są mało kontaktowi, wyalienowani, półprzytomni... zapominają o prostych, codziennych sprawach!
>>Jakby byli stale czymś straszliwie zajęci, zaabsorbowani;
>>no ale ja wiem że oni nie są zajęci niczym nadzwyczajnym!
>>Zaczynam podejrzewać że to robota tych szczepień - zgadza się?
>Nie. Smog, tlenki azotu powodują depresję i inne choroby psychiczne...

Smartfony powodują znacznie większe szkody.

Przykład:
w święta siedzi sobie cała rodzinka przy stole... i co?
Nic.
Każdy gapi się w to swoje prywatne pudełeczko... fest impreza. hahaha!

Gdy studiowałem informatykę byłem zafascynowany możliwościami komputerków... ale nie w tym kierunku!
Panowie! To nie tak - to nie do tego służy... naprawdę!

Gdybym wtedy wiedział do czego to doprowadzi, znaczy postęp w komercjalizacji za pomocą informatyzacji, nigdy w życiu bym na ten kierunek nie startował!

Wybrałbym np. rolnictwo, ... historię, sztukę, kabaret, polonistykę... cokolwiek tylko nie to.
farmer (22440 punktów)
:
>czyżby rządy próbowały zrealizować taki scenariusz?:
>stworzyć sobie armię zombie... no, ciekawa polityka.
>

Kwestia przyzwyczajenia .

Wczoraj widziałem jak gość na parkingu rozłożył dywanik obmył nogi i zaczął modlitwe.
Trochę to dziwne mi się wydawało bo nie widuje tego codziennie.
Natomiast spokojnie do wiadomości przyjmuje spotkamy się "po kościele".

Z szczepieniami może być podobnie. Jak nie będzie to obowiązkowe to dla wielu ludzi będzie to kolejny krok .

Ksiądz powie uklęknięcie rzad powie zaszczepcie się.

Wsumie to jedni i drudzy wytykają tych co się nie poddają nie nie obowiązkowemu czemuś.

Ot tak działa wiara. Ludzie jak się nie wyspowiadaja też się źle czują . Oto co

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365