Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kradzież , która na pewno będzie usprawiedliwiona

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-09-2013 10:42Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)Kradzież , która na pewno będzie usprawiedliwiona
Ocena 24 na 24
Mamy
art. 278. kk § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Mamy również
art. 196. Obraza uczuć religijnych Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Mamy sytuację w Częstochowie, gdzie Kuria ukradła obrazy, przetrzymuje, nie chce oddać i nawet temu nie zaprzecza.

natemat.pl(*)e-religii-aresztowala-je-kuria

Jest w Polsce i nawet w Częstochowie prokuratura

www.prokuratura.czest.pl/

Jest moje zawiadomienie.



Zobaczymy co zrobią.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

vanswirr (460 punktów)
Umorzą postępowanie z powodu braku znamion czynu zabronionego. Mogę się założyć.
23-09-2013 12:38 
 Ocena 5 na 5
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>Umorzą postępowanie z powodu braku znamion czynu zabronionego. Mogę się założyć.

Zgodnie z logiką tego postępowania ja dziś lub jutro mogę pójść do muzeum i "aresztować" jakiś drogi obraz do siebie do mieszkania.

Pójdźmy dalej zgodnie z tą logiką mogę aresztować jakiś niezwykle drogi element wystroju jakiegoś kościoła do siebie na mieszkanie.

To jest bardzo niebezpieczne, ponieważ oddala egzekucję prawa od państwa a oddaje w ręce ludzi.
W tym momencie wszystkie lincze też są uzasadnione (akurat ten we Włodawie wg mnie był).

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
23-09-2013 12:41 
 Ocena 2 na 2
vanswirr (460 punktów)
Ja nie pisze że to jest logiczne czy zgodne z prawem, tylko piszę jak będzie.
23-09-2013 13:36 
 Ocena 14 na 14
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>Ja nie pisze że to jest logiczne czy zgodne z prawem, tylko piszę jak będzie.

Zdaję sobie sprawę vansvirr. Jednak nie zmienia to faktu, że nie możemy tego stanu akceptować, bo to jest niezwykle niebezpieczne.

W Polsce wielu ludzi nie ma pojęcia o prawie. Co najgorsze tak jak pisał prof. Hartman jeszcze więcej ludzi nie ma pojęcia o Konstytucji RP czyli podstawie tego prawa.

Nie można pozwolić by prawo uwolniło się z rąk państwa, a przeszło w ręce ludzi.
Szczególnie teraz, gdy mieszkam na terenie Legii Warszawa, a nie jestem za bardzo kibicem piłki nożnej jako takiej :-D

Poważnie ludzie jak przestaną czuć wędzidło Państwa to zachowania aspołeczne mogą przybrać na sile. Ja teraz w wieku 35 lat mam 183 cm i ważę jakieś 125 kg - ludzie się mnie boją wieczorem, ale ja jestem spokojnym miśkiem bezwartościowym w walce. Polegam na apelowaniu do rozsądku atakujących. Jednak z grupą młodocianych przestępców bym sobie nie poradził. Ci ludzie dopóki wiedzą, że prawo działa i jest egzekwowane to się boją i nie zaczepiają normalnych ludzi.

Jednak starczy akceptacja dla kilku pobić czy rabunków i w ich głowach prawo nie działa. W moim doświadczeniu wystarczy, bym to ja po prostu coś powiedział i dopóki nie czują się pewnie schodzą mi z drogi. Ten ja to zarówno Ty, jak i każdy normalny w Polsce.

Tak było jak po mojej uwadze w barze, gdzie grupka niby strasznych nazistów stanowiąca 60% baru przestała heilować, tak było w przypadku jak grupka 6 osób przestała być agresywna do grupki 2 osób, tak było jak zabrałem kurtkę z portfelem i dokumentami facetowi, który okradł bar spożywczy i szedł sobie normalnie ulicą ze swoim łupem, a wszyscy odwracali twarze na krzyczącą sprzedawczynię. Tak było setki razy w moim życiu i zapewne nieskończoną ilość razy w życiu większości z Was.

Jednak są też momenty odwrotne. 20-latek pod wpływem narkotyków prawie mnie poważnie nie pobił, jak mu zwróciłem uwagę na to, że krzywdzi swoją dziewczynę (pobił ją), na szczęście obok kobieta zadzwoniła po policję i wtedy uciekł. Pobił mnie mój rówieśnik wiele lat temu, jak przyszedł z grupą 5 ludzi, z czego jeden po prostu uderzył mnie od tyłu, gdy byłem skupiony na grupce z przodu, co załatwiło sprawę. Bezsilnie oddałem zegarek jako 14-latek jak 20 letni Cygan z nożem i dwoma kolegami napadli mnie.

Ważnie jednak żeby nie zaczynać negocjacji od siebie.

I najważniejsze nie możesz pozwolić zastraszyć się Twoim strachem.. To jest potężna broń i jak dasz się jej złapać to już na długo.
Moja Mama powtarza odważny umiera raz, tchórz umiera codziennie.

Żeby nie było mam paniczny lęk wysokości i wzbudzam agresję wśród źle ułożonych psów.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
23-09-2013 14:08 
 Ocena 4 na 4
vanswirr (460 punktów)
Marek - cała Twoja wypowiedź jest jasna, logiczna, sensowna i zawiera uzasadnione postulaty. Doniesienie o popełnieniu przestępstwa - jak najbardziej prawidłowe. Masz rację, iż nie wolno takich spraw puszczać mimo uszu i należy reagować choćby takimi doniesieniami jakie złożyłeś. Jak ktoś uznawał,że te obrazy obrażają jego uczucia, miał prawo złożyć zawiadomienie o przestępstwie, nie miał prawa uciekać się do samopomocy. Kuria zabawiła się jednoznacznie w pasera, bo przechowywała mienie pochodzce z czynu zabronionego, o czym wiedział co najmniej jej rzecznik. Rzecznik kurii zamiast się pokajać, to wręcz groził swoimi "pytaniami". Nadal jednak twierdzę, że skutek będzie żaden, że względów wiadomych, czytaj : przedstawiciele kk poza najbardziej ewidentnymi i rażącymi przykładami popełnienia przestępstwa nie są ani ścigani, ani karani. Tutaj zostanie wszystko rozmydlone, chociaż ewidentne jest to, iż nikt nie ma prawa zabierać a następnie ukrywać czyjegoś mienia dlatego że komuś się nie podoba przekaz intelektualny czy emocjonalno-estetyczny jaki ze sobą to mienie niesie.

PS - jak będziesz coś "zabezpieczał" w muzeum, daj znać, chętnie wezmę jakiegoś Caravaggia
23-09-2013 22:24 
 Ocena 2 na 2
kogut59 (3090 punktów)
>W Polsce wielu ludzi nie ma pojęcia o prawie. Co najgorsze tak jak pisał prof. Hartman jeszcze więcej ludzi nie ma pojęcia o Konstytucji RP czyli podstawie tego prawa.
Konstytucje w Polsce zastąpiła biblia!
astrotaurus (12445 punktów)
Taaaa.... kolejny dowód jak bardzo rozwydrzona jest watykańska piąta kolumna, jak idiotyczna jest sformułowana w prawie ochrona "uczuć religijnych".
I raczej nieciekawe będą poczynania katolików w prokuraturze. Na razie niespecjalnie widać by był tam jakiś Szwalbe.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Maldoror XXIII (2480 punktów)
>Mamy
> art. 278. kk § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,
>podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Mamy również
> art. 196. Obraza uczuć religijnych Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając
>publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów
>religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Mamy sytuację w Częstochowie, gdzie Kuria ukradła obrazy, przetrzymuje, nie chce oddać i nawet temu
>nie zaprzecza.
>natemat.pl(*)e-religii-aresztowala-je-kuria
>Jest w Polsce i nawet w Częstochowie prokuratura
>www.prokuratura.czest.pl/
>Jest moje zawiadomienie.
>Zobaczymy co zrobią.
>

Otóż prokurator skaże Pana z art. 196 KK ponieważ obrazi Pan uczucia pana Nowaka poprzez swe zasugerowanie prokuraturze, że biskup krakowski to złodziej.


br
23-09-2013 13:52 
 Ocena 5 na 5
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>Otóż prokurator skaże Pana z art. 196 KK ponieważ obrazi Pan uczucia pana Nowaka poprzez swe zasugerowanie prokuraturze, że biskup krakowski to złodziej.

po pierwsze Marek :-D i dziękuję za fajny komentarz.

Po drugie ok. KRRiT nie poszło ze mną do sądu choć ich do tego zachęcałem, gdy pisałem do nich emaile nt. Superstacji.

Po trzecie jeśli ten artykuł był autoryzowany, a przynajmniej wypowiedź rzecznika kurii jest prawdą i są jakieś nagrania to mam sprawę wygraną. Logiczna struktura jego wypowiedzi wskazuje ciąg przyczynowo skutkowy pomiędzy telefonami, zdjęciem i zamiarem/decyzją/dowodzeniem, który temu towarzyszył.

"Do kurii zaczęły docierać głosy częstochowian: telefonicznie i bezpośrednio, że niektóre z dzieł eksponowanych na planszach w alei urażają ich uczucia religijne. Cztery obrazy zostały więc zdjęte i złożone w portierni"

Jest tutaj ciąg logiczny wykazujący władztwo kurii, bowiem pod wpływem telefonów do kurii, obrazy zostały zdjęte i złożone w portierni. Telefon ich nie zdjął.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
23-09-2013 14:18 
 Ocena 6 na 6
Marek Matejewski (3695 punktów)
>Po trzecie jeśli ten artykuł był autoryzowany, a przynajmniej wypowiedź rzecznika kurii jest prawdą i są jakieś nagrania to mam sprawę wygraną.

Istnieją bardzo wyraźne poszlaki świadczące o tym, że zleceniodawcą tejże kradzieży był biskup lub ktoś z jego otoczenia. Gdyby jednak złodziejem okazał się być np. jakiś oszołom, którego uczucia zostały zmasakrowane na widok obrazów i który pod wpływem histerii wpadł na genialny pomysł zaboru mienia, to obok art. 278. KK zwróciłbym jeszcze uwagę na:

Art. 291. KK (tzw. paserstwo)
§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

...gdyż swoją rolę kuria tak czy inaczej w tym wszystkim odegrała.
23-09-2013 14:09 
 Ocena 3 na 3
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
kuriaczest(*)ews/komunikat-biura-prasowego/

I albo GW sobie zażartowała za co im się należy sądowy i finansowy kop w dupę albo na przekłamania jest nagranie.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
23-09-2013 14:22 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
>kuriaczest(*)ews/komunikat-biura-prasowego/
Bardzo niedobry precedens. Teraz byle kto może wejść do każdego muzeum, zdjąć z wystawy co zechce i zanieść gdzie mu się podoba?
Frank Holman (5897 punktów)
>>kuriaczest(*)ews/komunikat-biura-prasowego/
>Bardzo niedobry precedens. Teraz byle kto może wejść do każdego muzeum, zdjąć z wystawy co zechce i zanieść gdzie mu się podoba?
Te obrazy - z tego co kojarzę - były częścią wystawy zorganizowaną na publicznym chodniku.
W takim przypadku zawsze jest ryzyko zaboru, niemniej jednak w takiej formie wystawia się sztukę w chwili wystawienia ekonomicznie bezwartościową lub o bardzo niskiej wartości. Koszty ewentualnego zabezpieczenia są wówczas zawsze za wysokie w stosunku do wartości ewentualnego obiektu ochrony. RObi się to za zgodą autora, który także godzi się na ryzyko takiej formy popularyzacji swojej sztuki, że ktoś ją sobie po prostu np. przewłaszczy; za to może dotrzeć do zwyklych ludzi, przechodniów którzy do muzeum nie wejdą, choćby z braku czas czy pieniędzy na bilet.
24-09-2013 07:36 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>Te obrazy - z tego co kojarzę - były częścią wystawy zorganizowaną na publicznym chodniku.
Nie szkodzi. Muzeum też jest instytucją publiczną i ogólnie dostępną. Nie ma znaczenia, gdzie się to wystawia. W tym momencie przestrzeń staje się przestrzenią ekspozycyjną i podlega ochronie z mocy kilku ustaw, w tym ustawy o muzeach i o działalności kulturalnej.
>W takim przypadku zawsze jest ryzyko zaboru, niemniej jednak w takiej formie wystawia się sztukę w chwili wystawienia ekonomicznie bezwartościową lub o bardzo niskiej wartości.
Akurat z tym się nie zgodzę. W przestrzeni miejskiej wystawia się rozmaite rzeczy - rzeźby, instalacje - nieraz o sporej wartości.
www.opencity.pl/program/
>przechodniów którzy do muzeum nie wejdą, choćby z braku czas czy pieniędzy na bilet.
Po pierwsze - nie ma tak, żeby raz na kwartał nie znaleźć pół godziny czasu. Każdy go tyle ma.
Po drugie - jeden dzień w tygodniu wstęp do wszystkich muzeów państwowych jest zawsze bezpłatny. Tak mówi ustawa o muzeach. W Lublinie jest to sobota.
Tak czy inaczej, zwijanie czegokolwiek z wystawy bez zgody jej autora/kuratora jest co najmniej wykroczeniem.
myprecious (7170 punktów)
>>kuriaczest(*)ews/komunikat-biura-prasowego/
>Bardzo niedobry precedens. Teraz byle kto może wejść do każdego muzeum, zdjąć z wystawy co zechce i zanieść gdzie mu się podoba?

Nie byle kto, tylko kleryk. Oni mogą wszystko. Kraść, gwałcić dzieci, zabawiać się danymi osobowymi, które zostały wykreślone, obrażać swoje uczucia religijne czym popadnie - są ponad prawem.

"To you, I'm an atheist.
To God, I'm the loyal opposition."
23-09-2013 14:36 
 Ocena 1 na 1
vanswirr (460 punktów)
Nie sądzę żeby gazeta żartowała, temat jest za poważny. Czekam na rozwój sytuacji. Jak mają nagraną wypowiedź rzecznika kurii, to będzie riposta.
Frank Holman (5897 punktów)
Cytat:
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek nie ujawnia tożsamości osoby, która zażądała ścigania sprawców domniemanej kradzieży na podstawie art. 278 par. 1 Kodeksu karnego. - Drogą mailową wpłynęło do nas zawiadomienie o podejrzeniu popełnianiu przestępstwa - wyjaśnia rzecznik prokuratury. Dodaje, że jest to osoba fizyczna, nieznana z działalności publicznej. - Jedną z pierwszych czynności śledczych będzie kontakt z właścicielem obrazów - dodaje prokurator. Nasz rozmówca podkreśla, że "są to czynności wyjaśniające w sprawie", a prokurator prowadzący postępowanie "wnikliwie zapoznał się z publikacją » Gazety «". Na wszczęcie bądź odmowę śledztwa prokuratura ma 30 dni.
wyborcza.p(*)ii__Prokuratura_wyjasnia_.html
25-09-2013 20:43 
 Ocena 3 na 3
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
> Cytat:
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek nie ujawnia tożsamości osoby, która zażądała ścigania sprawców domniemanej kradzieży na podstawie art. 278 par. 1 Kodeksu karnego. - Drogą mailową wpłynęło do nas zawiadomienie o podejrzeniu popełnianiu przestępstwa - wyjaśnia rzecznik prokuratury. Dodaje, że jest to osoba fizyczna, nieznana z działalności publicznej. - Jedną z pierwszych czynności śledczych będzie kontakt z właścicielem obrazów - dodaje prokurator. Nasz rozmówca podkreśla, że "są to czynności wyjaśniające w sprawie", a prokurator prowadzący postępowanie "wnikliwie zapoznał się z publikacją » Gazety «". Na wszczęcie bądź odmowę śledztwa prokuratura ma 30 dni.
wyborcza.p(*)ii__Prokuratura_wyjasnia_.html


Dzisiaj dostałem pismo emailem jest pewne prawdopodobieństwo, że to moja sprawka



Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
Selanos (12869 punktów)
W normalnym państwie... ale my nie żyjemy w normalnym państwie. Tyle ode mnie.
grzmot (741 punktów)
Brawo! Mam nadzieję, że żadne nieprzyjemności Cię nie spotkają.

Zachowanie "aresztujących obrazy" wydaje mi się tak bezczelne, że aż głupie (a może odwrotnie, cały czas mnie to zastanawia). Mam szczerą nadzieję, że sprawa będzie rozdmuchana na tyle, żeby i bezczelność i głupota były widoczne dla większej ilości osób.

Jednak ciekawi mnie, jaki człowiek ukrywa skradziony łup na przedsionku własnego lokalu?
23-09-2013 23:13 
 Ocena 3 na 3
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>Brawo! Mam nadzieję, że żadne nieprzyjemności Cię nie spotkają.

grzmot ja naprawdę jestem nikim. Dlatego skrzywdzenie nikogo nic nie daje. Przynajmniej w Polsce. Nie ma z tego żadnego efektu ze względu na partię/satysfakcję/czy wskaźniki do zajebistości .
Z tego co czytam, to chyba rozpocząłem działania prokuratury, które powinny się zacząć tak czy owak.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365