 |
Czy mamy już państwo wyznaniowe? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-09-2008 02:36 | marta (887 punktów) | Czy mamy już państwo wyznaniowe? | Mamy już krzyże w urzędach i szkołach, kaplicę w Sejmie,święcenie wszystkiego co się do i nie da, z mostami a nawet autami i zwierzętami domowymi włącznie, religię w szkołach, katechetów nad którymi nie ma władzy dyrektor szkoły, tylko biskup,mnożenie świąt religijnych obchodzonych jako państwowe, przejmowanie przez kościół co atrakcyjniejszych gruntów w miastach, teraz do religii dodaje się patriotyzm, a nawet pieśni religijne podnosi do rangi hymnu.Oto "perełka ze strony www.q4.pl "Dla upamiętnienia 69 rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich do Polski 17 września 1939 r i związanej z nim martyrologiiNaszego Narodu w niedzielę 21 września odbyła się w naszym mieście doniosła uroczystość religijno-patriotyczna(...)Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz 10(...)Po procesjonalnym przejściu pod pomnik ArmiiKrajowej nauczyciele z SP 14(...)posadzili Dęby Pamięci. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie Hymnu "Boże coś Polskę". Głównym organizatorem uroczystości obok ParafiiNajświętszego Zbawiciela była Szkoła Podstawowa nr14 i Wydział Kultury Urzędu Miejskiego" Mamy więc za jednym zamachem kilka "kwiatków".Nie tylko współudział państwowej szkoły, która powinna być neutralna światopoglądowo, przymus udziału w karnych szeregach uczniów, traktowanie pieśni religijnej jako hymnu a na dokładkę- oficjalne uwikanie się organów władzy i samorządu, a szystko podlane patriotyczno-męczeńskim sosem. Co Wy na to? Czy mamy już oficjalnie państwo wyznaniowe? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
-1 na 3 bozena (120 punktów) (zablokowany) | Oczywiście, że mamy państwo wyznaniowe co wielu ateistom próbowałam wtłuc do głowy już od wielu miesięcy. Dlaczego co poniektórzy żyją złudna nadzieją, że katolicyzm jest jak choroba i z czasem przejdzie. Czyż nie macie wyraźnych sygnałów płynących nie tylko ze świata polityki lecz i z niższych szczebli, że pomiędzy Polską a Kościołem Katolickim istnieje znak równości? Nawet Ci pseudokatolicy, którzy tylko sa ochrzczeni i nie chodza do kościoła utożsamiają się z kościołem i w życiu nie pozwolą nikomu pluć na krzyż i Boga. Mogą oni nie kochać kapłanów ale tak czy siak gdy im będzie działa się jakaś krzywda staną w ich obronie, bo za ich plecami stoi Bóg. Wszystkim ateistom polecam jakieś dobre środki na uspokojenie na bazie melisy, bowiem musicie się pogodzić z faktem, że jesteście wilkami w stadzie owieczek i że pasterz (Kościół) będzie się sukcesywnie z wami rozprawiał, żebyście mu owieczek nie pożarli. Powołujecie jakieś stowarzyszenia i to rozumiem, bowiem tonący brzytwy się chwyta i myslicie, że jesteście jako grupa niszowa cokolwiek zmienić. Ponieważ nadziei nie wolno niszczyć, więc uważam, że powinniście dalej próbować, gdyż jest to przynajmniej jakiś cel waszej egzystencji w tym społeczeństwie.
|
|
 | 4 na 4 | Ray31 (694 punktów) | Myślę, że wasza arogancka pewność siebie was w końcu zawiedzie. Masz rację-na razie muszę brać środki na uspokojenie oglądając wiadomości (melisa już jest za słaba  Ale zaczynam dostrzegać pewne symptomy tego, ze ten kolos na glinianych nogach (kościół) zaczyna drżeć w posadach. Nie ma wiecznych imperiów. Były już inne potężne - czy to religijne -np. religia grecka i rzymska, jak i państwowe (np. Tysiącletnia Rzesza Hitlera). Ale nawet teraz-w tych mrocznych czasach okupacji watykańskiej- widzę symptomy tego, ze nadchodzi czas zmian. Zapytasz o przykłady? Proszę-spadek dzieci uczęszczających na indoktrynację zwaną religią (szczególnie w dużych miastach)... spadek liczby "powołań" nowych kapłanów, pustoszejące świątynie (jeśli się przyjrzysz to zobaczysz, ze ogromną większość stanowią ludzie powyżej 40 roku życia-z wyjątkiem mszy dla dzieci gdzie rodzice przyprowadzają niemogące decydować o tym pociechy). Widzę także coraz powszechniejsze oburzenie społeczne nawet wśród katolików na pazerność i chciwość kleru (kościoła). I tak-masz rację-nawet Ci niepraktykujący nie pozwolą pluć na krzyż...i boga. Ale ta ochrona przestaje dotyczyć kościoła jako instytucji, która sama swoim postępowaniem zniechęca do siebie wierzących. Do tego dochodzi dostęp do informacji. Ludzie nie są już bezwolnym ogłupiałym tłumem baranów i owiec idących ślepo za pasterzami... Bo mogą usłyszeć o przypadkach molestowania, o innych religiach, o innych światopoglądach... jeśli nie w naszej ogłupiającej pełnej seriali i tendencyjnych - katolicko- wiadomości i programów... to w Internecie lub stacjach zagranicznych (jak za czasów PRL-u w zasadzie-wtedy nadawało radio Luksemburg  ) A my się nie poddamy-zapewniam Cię... im mocniej będą nam zaciskali pętlę tym mocniej będziemy sie opierać...  I wiesz-cieszę sie z tej waszej aroganckiej pewności.... bo was zaślepia... i nim się nie obejrzycie... a będzie za późno abyście mogli powstrzymać... czy choćby zwolnić czas zmian.
|
|
|  | | lotrek (14275 punktów) | jak za czasów PRL-u w zasadzie-wtedy nadawało radio Luksemburg  ) Jestem pod wrażeniem, że też jeszcze ktoś (oprócz mnie) o tym pamięta
|
|
| |  | | @ffe? (3233 punktów) | > jak za czasów PRL-u w zasadzie-wtedy nadawało radio Luksemburg )> Jestem pod wrażeniem, że też jeszcze ktoś (oprócz mnie) o tym pamięta  Ho, ho! Tak, tak... pamiętam jeszcze RWE i Radio Londyn... 
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
|
|
 | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) | >Oczywiście, że mamy państwo wyznaniowe co wielu ateistom próbowałam wtłuc do głowy już od wielu miesięcy.
Jak zwykle Bożenko "mijasz się z prawdą". Faktycznie ten "kit" wciskasz nam od kilku miesięcy, jednak..... dopóki mogę pogonić klechę z pode drzwi, gdy po świętach pod pozorem "wizyty duszpasterskiej" przychodzi na przeszpiegi !!! dopóki w wielki piątek mogę na obiad zjeść peklowaną golonkę z chrzanem i nie grozi mi za to wybicie zębów, jak w naszej historii bywało!!! dopóki w CV nie muszę pisać jakiego jestem wyznania!!! dopóki mogę wziąć ślub cywilny i nie mam ustawowego obowiązku ochrzczenia dzieci!!! dopóki nie mam informacji o tym fakcie w Konstytucji!!! dopóki .....jeszcze jest całe mnóstwo dopóki!!! dopóty wiem, że jeszcze nie mamy państwa wyznaniowego.
>Dlaczego co poniektórzy żyją złudna nadzieją, że katolicyzm jest jak choroba i z czasem przejdzie.
Masz rację Bożenko (lubię Ci przyznawać rację), nie przejdzie, tylko z czasem zostanie "wyskrobany". Z naszego życia, ze szkół, z urzędów i umysłów, jak nie naszych dzieci, to naszych wnuków.
|
|
 | 1 na 1 | keymak (3379 punktów) | >Oczywiście, że mamy państwo wyznaniowe Ciekaw jestem kiedy zrozumiesz że to stwierdzenie nie jest niczym pozytywnym. Czy zrozumiesz to wtedy, gdy jakiś ksiądz zgwałci jakieś dziecko z Twoje rodziny i nie poniesie za to żadnych konsekwencji? Czy wtedy, gdy odmówi pochówku bliskiej osoby bo nie dała ani grosza na budowę nowej dzwonnicy? A może dopiero wtedy gdy wszyscy mężczyźni których znasz zginą na wojnie z islamistami?
Obyś nie doczekała takich sytuacji i nie musiała tłumaczyć najbliższym że państwo wyznaniowe to nic przyjemnego .. Tymczasem namawiaj dzieci do obcowania z księżmi. Namawiaj do datków na dzwonnicę dla znajomego księdza. Namawiaj wszystkich znajomych aby walczyli z islamistami, satanistami, buddystami, ateistami. Będziesz musiała żyć z efektami swoich wyborów ..
Pozdrawiam.
|
|
 | | marta (887 punktów) | >Oczywiście, że mamy państwo wyznaniowe co wielu ateistom próbowałam wtłuc do głowy już od wielu miesięcy. Dlaczego co poniektórzy żyją złudna nadzieją, że katolicyzm jest jak choroba i z czasem przejdzie. Czyż nie macie wyraźnych sygnałów płynących nie tylko ze świata polityki lecz i z niższych szczebli, że pomiędzy Polską a Kościołem Katolickim istnieje znak równości? Nawet Ci pseudokatolicy, którzy tylko sa ochrzczeni i nie chodza do kościoła utożsamiają się z kościołem i w życiu nie pozwolą nikomu pluć na krzyż i Boga. Mogą oni nie kochać kapłanów ale tak czy siak gdy im będzie działa się jakaś krzywda staną w ich obronie, bo za ich plecami stoi Bóg. Wszystkim ateistom polecam jakieś dobre środki na uspokojenie na bazie melisy, bowiem musicie się pogodzić z faktem, że jesteście wilkami w stadzie owieczek i że pasterz (Kościół) będzie się sukcesywnie z wami rozprawiał, żebyście mu owieczek nie pożarli. Powołujecie jakieś stowarzyszenia i to rozumiem, bowiem tonący brzytwy się chwyta i myslicie, że jesteście jako grupa niszowa cokolwiek zmienić. Ponieważ nadziei nie wolno niszczyć, więc uważam, że powinniście dalej próbować, gdyż jest to przynajmniej jakiś cel waszej egzystencji w tym społeczeństwie. > Dziękuję, dziękuję Bożenko. W Twoich, "pełnych miłości bliżniego"ustach nazwanie mnie krwiożerczym wilkiem brzmi naprawdę zachęcająco.Czbyś w ramach "miłości bliżniego" szykowała mi jakiś efektowny stosik?Byłoby miło i cieplutko. Giordano Bruno też posmakował "miłości kościoła" a ziemia kręci się nadal...A tak nawiasem, najbliżej nas geograficznie państwem jednoznacznie katolicko-wyznaniowym było państwo zorganizowane przez zakon krzyżacki. Czy to Twoi idole? Gratuluję! Prawda, jaka tam była tolerancja i poszanowanie praw ludzi? A jaka swoboda wypowiedzi, zwłaszcza wśród tych, którym wyrwano języki...A celów egzystencji w społeczeństwie też nie będziesz mi wyznaczać. Napij się melisy , skoro taka dobra,i śpij spokojnie. Marta
|
|
 | 1 na 1 | Piotrek_84 (631 punktów) | A co byś powiedziała, gdyby na polskich monetach był napis "Bóg z nami"?
Taki oto napis jest na holenderskich monetach euro, a wcześniej był na guldenach. Dokładnie pisze tam "God zij met ons" (czyli "Bóg z nami").
Państwo wyznaniowe?
1. Najszerszy na świecie dostęp do aborcji. 2. Najszerszy na świecie dostęp do eutanazji. 3. Małzenstwa homoseksualne z możliwością adopcji dzieci. 4. Prostytucja legalna, opodatkowana, a czas pracy w tym zawodzie zalicza się do wyliczania prostytutkom późniejszej emerytury. 5. Legalnie zarejestrowana partia pedofilów (bo mówienie "jestem pedofilem" nie jest przestępstwem, przestępstwem jest sam akt pedofilski). 6. Na monetach napis "BÓG Z NAMI".
Państwo wyznaniowe?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|