>
Może ktoś się skusi. Dzisiaj sława jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy nie być "bezdennie głupim".>
wojownicyk(*)kli-i-bezstronni-komentatorzy/>
Propaganda PiSu jest na poziomie lat 50tych. Technika i poziom naiwności jest ten sam.
Łatwo to wykazać, zwolennicy PiSu powiedzą Ci, że to OK bo inne media też manipulują, ale ten argument łatwo obalić.
To prawda, wszystkie media manipulują - wybierają pasujące do tezy fakty albo prezentują opinie zamiast faktów, rozdmuchują skandal itd ...
PiS to wszystko jednak przebił. PiS posunął się dalej -w 'wiadomościach' nie poprzestał na prezentowaniu wybranych faktów lub opinii, PiS ordynarnie wymyśla fakty. Nie traci czasu na wyrafinowane manipulacje, zbieranie informacji i ich wybiórczą prezentację. Zmyśla 'ordynarnie' bo nie przeszkadza mu, że kłamstwa są łatwo weryfikowalne.
Odpowiedzią na argumenty jest szczucie, atak personalny, bo tylko nieuczciwa dyskusja 'broni' te 'fakty'.
Każdy kto te 'fakty' kwestionuje to: 'zdrajca' , 'chuligan', 'żydo-komuna' , 'ubek', 'kasta' , 'totalna opozycja' ,'lewak', 'dziadek w Wermachcie' , 'wróg kościoła', 'opcja niemiecka', 'tzw bohater pozytywny' obrońca 'tzw praworządności' , 'LGBT'.
W najlepszym razie TVP powieli fake-news z lewego konta na Twitterze albo Facebooku (jak to się też i Mariuszowi zdarza), nie przeszkadza im nawet to, że konto sam Twitter blokuje.
Wytknęła to już TVP Rada języka polskiego, analizując słynne paski w bardzo dobrym, naukowo zaargumentowanym opracowaniu, które tutaj podawałem wiele razy.
Lista technik jest dość krótka i nie wykracza poza prosty podręcznik marketingowy a wykonanie jest prymitywne.
Takich mediów dystrybujących fake-news jest na świecie wiele, brukowców i politycznych tub propagandowych, za którymi czasem stoją służby silniejszych państw. Nie ma tym nic wyjątkowego poza faktem, że to jest
narodowy, oficjalny fake news Polaków. Słychać na ulicach działanie tych zabiegów marketingowych - 'totalna opozycja' , 'kasta' , 'związek sowiecki' .. i inne wzroce, które PiS puszcza w obieg powtarzając je do znudzenia w TVPiS.
Mało tego PiS napuszcza nas na naszych sąsiadów i najbliższych sojuszników jakich mamy: Niemców, Belgów, Holendrów, Francuzów, Szwedów, Duńczyków. Dowiadujemy się z TVP, że w tych krajach zabijają dzieci, że legalny jest handel dziećmi przez gejów i dostajesz gwarancje na rok (jak Ci dziecko umrze dostajesz nowe gratis), zabijają starszych ludzi na wnioski rodziny itd ...
To, że Polacy to sponsorują ze swoich podatków i kupują tą papkę jest przerażające. Smutne jest też to, że muszą to sponsorować również Ci, na których tuba propagandowa PiS kieruje swój gniew- sędziowie, lekarze, nauczyciele, Polacy nie zgadzający się na zakaz aborcji itd ...
Wg mnie to nie rujnowanie pozycji międzynarodowej czy zadłużanie przyszłych pokoleń jest największym przewinieniem partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy.
Ich największym przewinieniem jest stworzenie wrogości pomiędzy Polakami - 'pierwszy sort' przeciwko 'drugiemu sortowi'. To będzie katastrofalne w perspektywie dekad.
Wg mnie PiS grzebie nadzieje Polaków na dostatnie życie w dobrze rządzonym państwie, powienien być dawno na śmietniku historii jak PO.
Pozdrawiam
Paolo Monstro