Nowy patron. Zdaniem większości Polaków, czeka nas wielkie wydarzenie związane z uznaniem JPII za świętego. Prawdopodobnie wcześniej czy później się to stanie. W serwisie informacyjnym przeczytałem wiadomość, z której wynika, że już planuje się czyim patronem będzie nowy święty. Wybór JPII rozpalił w naszym kraju nadzieje. Między innymi nadzieje na wolność, uniezależnienie się od innego państwa, od Związku Radzieckiego. Wydawało się, że to się udało, jednak przez uzyskanie nadmiernych wpływów KK, do czego przyczynił się również JPII nasz kraj popadł w nowe uzależnienie i podporządkowanie, tym razem Watykanowi. Znów nie możemy swobodnie decydować o sobie. Praktycznie większość przedsięwzięć w tym kraju podejmowanych jest przy udziale i akceptacji księży. Taka utajona okupacja, wynikająca przede wszystkim ze zniewolenia umysłów. Proponuję, więc aby ci co wierzą w świętych, ustanowili JPII patronem STRACONYCH NADZIEI.
|