Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowy patron.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-01-2010 11:05Karski (463 punktów)Nowy patron.
Ocena 2 na 2
Nowy patron.
Zdaniem większości Polaków, czeka nas wielkie wydarzenie związane z uznaniem JPII za świętego. Prawdopodobnie wcześniej czy później się to stanie. W serwisie informacyjnym przeczytałem wiadomość, z której wynika, że już planuje się czyim patronem będzie nowy święty.
Wybór JPII rozpalił w naszym kraju nadzieje. Między innymi nadzieje na wolność, uniezależnienie się od innego państwa, od Związku Radzieckiego. Wydawało się, że to się udało, jednak przez uzyskanie nadmiernych wpływów KK, do czego przyczynił się również JPII nasz kraj popadł w nowe uzależnienie i podporządkowanie, tym razem Watykanowi. Znów nie możemy swobodnie decydować o sobie. Praktycznie większość przedsięwzięć w tym kraju podejmowanych jest przy udziale i akceptacji księży. Taka utajona okupacja, wynikająca przede wszystkim ze zniewolenia umysłów.
Proponuję, więc aby ci co wierzą w świętych, ustanowili JPII patronem STRACONYCH NADZIEI.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Proponuję, więc aby ci co wierzą w świętych, ustanowili JPII patronem STRACONYCH NADZIEI.

Stracone, czy raczej głupie nadzieje, to zbyt abstrakcyjne.. Spece od kościelnego pijaru zdaje się podjęli już decyzję: JPII będzie patronem sportowców. To najbardziej medialny patronat: msza przed otwarciem i zamknięciem olimpiad, mistrzostw świata, krajowych, powiatowych, gminnych i szkolnych rozgrywek. Pudło zwycięzców zostanie uzupełnione o czwarty, najwyższy, niedościgniony stopień: będzie na nim stać JPII z kijem pasterza. Należałoby jeszcze wprowadzić jakąś dodatkową dyscyplinę: np. zawody w ściąganiu i zawieszaniu krzyża na ścianie. Wtedy patron wstawi się za sportowców do samego szefa: wszyscy będą zawsze pierwsi.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)

>Proponuję, więc aby ci co wierzą w świętych, ustanowili JPII patronem STRACONYCH NADZIEI.
Na Patrona Racjonalistów go brać!
Pozdrawiam
anna r (849 punktów)
Na forum onetu padła propozycja uczynienia go patronem dorosłych bardzo lubiących dzieci, mających do nich słabość. Ta propozycja jest, moim zdaniem, o wiele lepiej trafiona.
Mariusz Pracki (436 punktów)
Ja bym z niego patrona psich kup zrobił. Dzięki temu nasze chodniki pozbawione by były min, gdyż nie uchodzi, aby coś, czemu patronuje największy z Polaków leżało na ulicy czy chodniku narażone na rozdeptanie...

www.moherowo.pl
Smith (10069 punktów)
>Proponuję, więc aby ci co wierzą w świętych, ustanowili JPII patronem STRACONYCH NADZIEI.
Patrona Public Relations, będzie uniwersalnie.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365