 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-06-2010 23:36 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Trzeci gracz
8 na 8 | Witam! W brydżu jest tak, że jak przeciwnik ma całkiem dobrą kartę i w normalnych warunkach wygra rozdanie, to atakuje się ostro, bo to i tak w niczym nie zaszkodzi, a może "odwrócić kartę". W sytuacji, gdy przeciwnik ma kartę "na styk", gra się spokojnie czyhając na błąd lub potknięcie. Pomijam w tym momencie grę JA Kaczyńskiego. Chciałabym przejść do G Napieralskiego. "Jego elektorat" pewnie częściowo pójdzie głosować na Komorowskiego- liczę parę procent. Oczywiście nie jest to dużo i liczyć się będą tak naprawdę osobiste starcia panów K, ale możliwa jest opcja, że przeważy. Już teraz zapewne pozwala Komorowskiemu spać troszkę spokojniej. Jeśli Napieralski chce "zobowiązać" do czegoś Komorowskiego powinien trzasnąć mu żądaniami między oczy i narobić rabanu. Tak, dobrze mówię. W ten sposób gra polityczna Lewicy się nie skończy w I turze. Tak jakby się zastanowić, to czy Lewica boi się JA Kaczyńskiego jako prezydenta? Podobny do Komorowskiego, jak brat bliźniak polityczny. Ale nie o tym... Lewica ma grać na siebie, nawet jeśli te 13% do przekazania są podszyte troszkę blefem! Chętnie bym zobaczył debatę panów K, w której Napieralski zadaje im po 5 pytań i żąda zobowiązania się do realizacji, jeśli mu są w smak odpowiedzi. Machając przy tym swoim poparciem. Reszta debaty (bez Napieralskiego) byłaby dla mnie wtedy mniej istotna. By to zrealizować trzeba by troszkę tupetu, ale warto! Zachęcam!
Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | KarolG (2892 punktów) | Na razie udało mu się ugrać trochę poparcia w pierwszej turze, ale to pewnie w dużej mierze zasługa jego sztabu. Teraz może zobaczymy jaki jest z niego polityk. Czy uda mu się to wykorzystać i co będzie chciał ugrać.
Thank god, I'm the atheist
|
|
 | | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Racja. Co byś zrobił, gdybyś był na jego miejscu? Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
|  | | KarolG (2892 punktów) | >Co byś zrobił, gdybyś był na jego miejscu? Chyba przeciągałbym decyzję o poparciu któregokolwiek z nich, tak długo jak to tylko możliwe. A Ty?
Thank god, I'm the atheist
|
|
| |  | 2 na 2 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | >>Co byś zrobił, gdybyś był na jego miejscu? >Chyba przeciągałbym decyzję o poparciu któregokolwiek z nich, tak długo jak to tylko możliwe. >A Ty? Puściłbym info w eter, że IV RP nie jest nam straszna, bo prezydent ma ograniczone kompetencje i że jestem gotów poprzeć JA Kaczyńskiego, jeśli ten poprze kluczowe (jedną czy dwie) sprawy z mojego programu. Komorowskiemu chyba by puściły zwieracze. Teraz można zasiąść do stołu i rozmawiać z kandydatami.
Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
| | |  | | KarolG (2892 punktów) | Słuchałem go dziś rano w radio. Nie chciał nic powiedzieć wprost, ale odniosłem wrażenie, że rozważa taki plan. Pożyjemy, zobaczymy...
Thank god, I'm the atheist
|
|
| | | |  | | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | >Słuchałem go dziś rano w radio. Nie chciał nic powiedzieć wprost, ale odniosłem wrażenie, że rozważa taki plan. >Pożyjemy, zobaczymy... On osobiście nie musi. Zdaje się Pan Arłukowicz już to zrobił. Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
7 na 7 | placownik (17853 punktów) |
>Chętnie bym zobaczył debatę panów K, w której Napieralski zadaje im po 5 pytań i żąda zobowiązania >się do realizacji, jeśli mu są w smak odpowiedzi.
Tylko żeby to były jego pytania, a nie pytania SLD-owskich i około SLD-owskich mędrców, którzy palcem w bucie nie kiwnęli w trakcie kampanii wyborczej, a teraz wyraźnie się ożywili i już doskonale wiedzą co robić z nieswoim sukcesem.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | maruda (5550 punktów) | A ja uważam, że skuteczniejszą politykę można prowadzić za zamkniętymi drzwiami. To tak jak z kiełbasą, lepiej nie wiedzieć z czego i jak się ją robi. Nie zapomnę pokazu przed kamerami z 1997 (chyba) roku gdzie PO i PiS zrobiły pokazówkę polityczną pod kamery. To było dopiero straszne.
|
|
|  | 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | >A ja uważam, że skuteczniejszą politykę można prowadzić za zamkniętymi drzwiami. To tak jak z kiełbasą, lepiej nie wiedzieć z czego i jak się ją robi. Nie zapomnę pokazu przed kamerami z 1997 (chyba) roku gdzie PO i PiS zrobiły pokazówkę polityczną pod kamery. To było dopiero straszne. Tylko, że polityka za zamkniętymi drzwiami jest (prawie) zawsze kosztem wyborców. Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
>A ja uważam, że skuteczniejszą politykę można prowadzić za zamkniętymi drzwiami.
Tylko najpierw trzeba by wystawić za te drzwi pana Adama Lipińskiego i wszystkich jemu podobnych, a wtedy mogłoby się okazać, że nie ma z kim gadać.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 2 na 2 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | >>Chętnie bym zobaczył debatę panów K, w której Napieralski zadaje im po 5 pytań i żąda zobowiązania >>się do realizacji, jeśli mu są w smak odpowiedzi. > Tylko żeby to były jego pytania, a nie pytania SLD-owskich i około SLD-owskich mędrców, którzy palcem w bucie nie kiwnęli w trakcie kampanii wyborczej, a teraz wyraźnie się ożywili i już doskonale wiedzą co robić z nieswoim sukcesem. Ci, którzy nie wstawali z nim o 5.00 rano powinni dać sobie na wstrzymanie- bo ich nie stać, by wyjść z utartych kolein. Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
4 na 4 | Bezdomny (621 punktów) | Kwestia dotyczy tego, czy Napieralski oficjalnie poprze Komorowskiego czy nie poprze nikogo. Nie czarujmy się, za Napieralskim stoi szereg ludzi, którzy nie byliby zadowoleni, by Jarek grzebnął im w teczkach. Nie przeceniałbym też tak bardzo roli oficjalnego poparcia kandydata przez lidera SLD. Elektorat SLD to w dużej części ludzie niezależni, który już teraz wiedzą na kogo, jeśli w ogóle, zagłosują. Ponadto czy Napieralski jest dla tych ludzi aż tak duzy autorytetem by faktycznie wpłynąć na naturalny przepływ elektoratu?
|
|
 | 2 na 2 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | >Kwestia dotyczy tego, czy Napieralski oficjalnie poprze Komorowskiego czy nie poprze nikogo.(...) Jeśli tak stawiasz sprawę, to sytuacja jest do duupy. Powinno być: poprę, ale za coś i obiecajcie mi to publicznie, żebyście nie mogli się wycofać! Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
6 na 6 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Karty w pierwszej turze zostały sprawdzone. Wynik zbliżony do remisu i prawie 14% wynik Napieralskiego. Nie zmieniając tematyki tego wątku proponuję zastanowić się nad pytaniem: Kto jest bardziej groźny dla świeckiego liberalnego społeczeństwa; Kaczyński na fotelu pod żyrandolem czy Gowin w klubie PO. Wydaje mi się, że Gowin w PO jest groźniejszy. Dlatego w moim odczuciu Grzegorz Napieralski, jeżeli nie uzyska publicznych zobowiązań w kierunku świeckiego państwa powinien z myślą o wyborach samorządowych i sejmowych odmówić poparcia któregokolwiek z nich a wręcz namawiać do nie głosowania.
|
|
 | 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) |
>Wydaje mi się, że Gowin w PO jest groźniejszy. Pewnie tak.
>Dlatego w moim odczuciu Grzegorz Napieralski, jeżeli nie uzyska publicznych zobowiązań w kierunku świeckiego państwa powinien z myślą o wyborach samorządowych i sejmowych odmówić poparcia któregokolwiek z nich a wręcz namawiać do nie głosowania. Nawet, jeśli by tak myślał, powinien docisnąć teraz PO, bo Bronek chwilami przypomina pochyłe drzewo, więc można próbować skakać. Kolejne wybory już niedługo- a one będą ważniejsze.
Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
1 na 1 | Kurczewski (2471 punktów) | Żeby grać w ten sposób musiałby mieć jakiś wpływ na to co zrobią ludzie którzy na niego. Już choćby to, że tak dobry wynik był dla niego zaskoczeniem świadczy że tego rodzaju wpływu nie ma. Poza tym- lewica ? Jaka niby lewica z SLD ? Które ich działania pokazały że faktycznie mają cokolwiek wspólnego z jakkolwiek rozumianą lewicowością ? Piszesz że "lewica ma grać siebie". No właśnie- ona nic innego nie robi tylko gra. Gdyby BYŁA sobą może warto byłoby spojrzeć na to co proponuje. erka.ovh.org/hototogitsu.blogspot.com/
|
|
 | 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Eee... Nie ma wpływu? Nie trawię tej wypowiedzi. Nie zamierzam się spierać, co jest bardziej lewicowe. Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
|  | | Kurczewski (2471 punktów) | > Nie ma wpływu? Nie trawię tej wypowiedzi.Nie ma. Tego rodzaju wpływ, pozwalający na rozporządzenie głosami (lider mówi, wyborcy wykonują) mógłby mieć na swój stały elektorat, na tej zasadzie na jakiej Kaczyński ma pewien wpływ na mohery. Na ludzi którzy zagłosowali na niego po raz pierwszy, o których póki co ciężko coś powiedzieć- myślę że nie ma. erka.ovh.org/hototogitsu.blogspot.com/
|
|
| |  | 3 na 3 | placownik (17853 punktów) | >>Nie ma wpływu? Nie trawię tej wypowiedzi. >Nie ma. Tego rodzaju wpływ, pozwalający na rozporządzenie głosami (lider mówi, wyborcy wykonują) mógłby mieć na swój stały elektorat, na tej zasadzie na jakiej Kaczyński ma pewien wpływ na mohery.
Tym bym się nie przejmował. Wszystko zależy od sposobu rozegrania sprawy. Wyobraźmy sobie, że Napieralski puszcza w medialny eter informację, że zastanawia się nad udzieleniem poparcia jednemu z dwóch pozostałych w grze kandydatów, a poparcie to uzależnia od (na przykład) stosunku do podpisania przez Polskę Karty Praw Podstawowych. Oleją? To już coś znaczy. Któryś z nich poprze? No i dobrze. Można zastanawiać się dalej, zadając następne pytania. Dwa tygodnie to szmat czasu!
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > Dwa tygodnie to szmat czasu! Tyle, że odpowiedź jest już znana: 2/3 głosujących wczoraj na Napieralskiego zagłosuje na Komorowskiego, 1/3 na Kaczyńskiego. I pan Napieralski może sobie obiecywać gruszki na wierzbie lub szantażować własną żonę. > Pozdrawiam Ja też. 
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
| | | |  | | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Pozostało Ci ogłosić Komorowskiego prezydentem nie czekając na druga turę. Strasznie to ekstremistyczne. Musiałeś wykasować ze swojej pamięci wszelkie sondaże sprzed pierwszej tury, gdzie co dwa dni zachodziły zmiany. Tak radykalne lobotomie mogą nie być zdrowe. Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | placownik (17853 punktów) | >>Dwa tygodnie to szmat czasu! > Tyle, że odpowiedź jest już znana:
Ależ to nie jest ważne! Pytanie jest pytaniem. Brak odpowiedzi można interpretować zgodnie z kierunkiem Twojej argumentacji, ale i tak pozostaje brakiem odpowiedzi. Odpowiednio wydłużając listę pytań pozostających bez odpowiedzi łatwo można osiągnąć odpowiedni efekt. Efekt, który będzie można następnie wykorzystać w trakcie kampanii wyborczej do Sejmu.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >Odpowiednio wydłużając listę pytań pozostających bez odpowiedzi łatwo można osiągnąć odpowiedni efekt. Efekt, który będzie można następnie wykorzystać w trakcie kampanii wyborczej do Sejmu.
Propagandowo - masz rację. Oczywiście jeśli partia Napieralskiego będzie umiala to właściwie rozegrać na swoją korzyść. Natomiast ja się odniosłem jedynie do tych hurraoptymistów, którzy uważają, że Napieralski tymi 14% będzie mógł wywierać wpływ na dalszy bieg wypadków. Otórz nie będzie mógł. I gdyby sceptymucha oglądał wczoraj wieczory wyborcze (w dowolnej tv), to by wiedział, że właśnie wczoraj zbadano elektorat Napieralskiego pod kątem preferencji w 2. turze i nie pisałby głupot dziś. Wyniki były takie, jak przedstawiłem. W sztabach zarówno Komorowskiego jak i Kaczyńskiego nie siedzą idioci i na pewno nie przegapili tej informacji. Doskonale więc wiedzą jak się do Napieralskiego ustawiać.
> Pozdrawiam
Wzajemnie.
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
| | | | | |  | | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Nie oglądam TV. Wyniki badań były też w necie- 2/3 na Komorowskiego 1/3 na Kaczyńskiego. Jednak nawet jeśli Napieralski może to zmienić na 1/2 do 1/2 lub 3/4 do 1/4, to dla panów K (bardziej Komorowskiego, bo on w razie przegranej zostaje mocno na minusie, a Kaczyński już wyrobił plan minimum z górką) każdy punkt procentowy poparcia jest na wagę złota. A uniknąć romansu z tym elektoratem się nie da, bo w końcu będą debaty (co najmniej jedna lub dwie).
Stwierdziłeś, że wiesz, jak jedni i drudzy mają się ustawić- to znaczy jak?
Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
| | | | | | |  | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >Stwierdziłeś, że wiesz, jak jedni i drudzy mają się ustawić- to znaczy jak?
To przypadek czy celowe kłamstwo? Ja napisałem wyraźnie: W sztabach zarówno Komorowskiego jak i Kaczyńskiego nie siedzą idioci i na pewno nie przegapili tej informacji. Doskonale więc wiedzą jak się do Napieralskiego ustawiać.
>Pozdrawiam
Mam nadzieję, że szczerze; jeśli tak, to wzajemnie.
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
| | | | | | | |  | 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | >>Stwierdziłeś, że wiesz, jak jedni i drudzy mają się ustawić- to znaczy jak? > To przypadek czy celowe kłamstwo? Ja napisałem wyraźnie: W sztabach zarówno Komorowskiego jak i Kaczyńskiego nie siedzą idioci i na pewno nie przegapili tej informacji. Doskonale więc wiedzą jak się do Napieralskiego ustawiać. Ja zrozumiałem, że Ty wiesz, że wiedzą- nie oglądam TV, więc myślałem może w niej coś takiego było. Teraz wychodzi na to, że Ty uważasz, że oni wiedzą. Myślałem może, że dla Ciebie to na tyle banalne, że Ty również wiesz. Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
2 na 2 | kognitywista (3391 punktów) | >czy Lewica boi się JA Kaczyńskiego jako prezydenta?
Zależy, która lewica ? Ta spod znaku "Krytyki Politycznej" boi się panicznie - to ich ideowy przeciwnik (zwłaszcza w kwestiach obyczajowych), postkomuniści są na powolnym wymarciu, zresztą nie mają spójnych poglądów politycznych po kompromitacji systemu komunistycznego. A ci, którzy chcieliby zabierać bogatym i dawać biednym - mają w Kaczyńskim idealnego sojusznika.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|