Tak, jak indoktrynacja wiarą powoduje, iż ludzie wznoszą ogromne świątynie (bez celu), tak indoktrynacja trupożerstwem powoduje, że uważają się za mięsożerców. Te ogromne środki ludzkiego wysiłku są kierowane w ciemność. Gdzie jest sprawdzalność tego? Nie ma. I ja to uważam za nielogiczność. I dla mnie to jest logiczne. Rzeczywiste. Wiara w krasnoludki i w pochodzenie człowieka od małpy uważam, że była by lepsza, bo mniej by obfitowała w cierpienia z powodu wiary w boga i obfitujące w trupy menu człowieka. Czy rozum to i logika? Czy logika tego rozumu jest względna? |