 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 10-04-2004 | Miglanc | Uwaga cyberfeminiści w natarciu. |
Na naszych Wszechnicach Nauki i Rozumu wyrastają jak grzyby po deszczu mysliecielki i myślicielie(!) feministyczni. Kuźnią kadr nowej cyberfeministycznej międzynarodówki jest także Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Wydział ten prowadzi badania nad wysyskiem kobiet górnośląskich przez świnie (tj mężczyzn). Na zajęciach przygotowawczych ze studentami naucza się takich oto nauk feminizmu: 1. Nie ma żadnych biologicznych różnic między kobietami, a mężczyznami. Wszystko to jest względne. Pojęcie "natura" jest "konstruktem kulturowym" który należy wykorzenić. Biologia jest świńskim (tj męskim) kłamstwem, który rzekomo "uzasadnia" rozróżnienie płciowe. 2. Na mój zarzut, że przecież nauka stwierdza co innego pan "doktor nauk humanistycznych" orzekł: Nauka jest maskulinistyczna. Nauka prezentuje jeden puntk widzenia, który wcale nie jest słuszny. Współczesna postmodernistyczna epistemologia zakwestionowała słuszność nauki. To że dziś biologia stwierdza, że są różnice w zachowaniu i budowie ciała nie znaczy, że będzie tak mówiła zawsze. Należy dokonać feministycznej reformy nauki, tak by uwzględniała wszystkie punkty widzenia. 3. Istnieje różnica między mężczyznami, a kobietami(a jednak!). Mężczyźni to zdegenerowani gwałciciele , a kobiety są z natury dobre. Mężczyźni zawsze gwałcą, a nawet jak nie gwałcą to tylko marzą o tym by zgwałcić napotkane kobiety. Zbrodnicza natura mężczyzn przejawia się we wszystkich problemach świata. Zanieczyszczenie środowiska jest efektem sojuszu.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-02-2004 | Nolens Volens | GurU? Nowa sekta? |
Szczerze? Mogłabym być w pewnym sensie założycielką sekty - tzw. guru. Sekty, w której ludzie mają wierzyć w samych siebie i nie ulegać szablonom naszej kultury. Tak, jesteśmy szablonowi, czy tego chcemy czy nie, ale możemy postarać się to zmniejszyć. Mogłabym kazać wszystkim ludziom wyrzec się kościoła, wyrzec się Boga (jakikolwiek by on nie był). Żyć pełną piersią, bez kata o imieniu "Obowiązek". Niech każdy robi wszystko zgodnie z własnym sumieniem, a nie sumieniem innych ludzi. To Nasze życie, więc to my powinniśmy o nim decydować, czyż nie? Podstawą religii jest wierzenie w życie po życiu. reinkarnacja. Najbardziej racjonalny sposób na wyjasnienie końca. Tyle. Kto się do mnie zapisuje? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 23-01-2004 | Maksymilian | Pierwszy wątek w Bazgrołach :) |
Chciałem napisać na forum tej strony o pewnym problemie. Nie wiedziałem, gdzie to umieścić, więc nie robiłem tego. Jak zobaczyłem dział "Bazgroły" pozbyłem się wątpliwości. Chodzi o to, że zacząłem mieć problemy w pisaniu wypracowań szkolnych. Piszę o tym, właśnie tutaj, bo zaczęło się to, odkąd zacząłem z zawziętością czytać teksty z działów tej strony. Moje teksty są zawiłe, zagmatwane, nie czyta się ich z lekkością. Oto, jak skomentowała moją ostatnią pracę pani profesor: "[...]posługujesz się dziwnym językiem. Jest momentami zbyt "wymyślny", by tekst był łatwy w odbiorze. [...] poszukaj łatwiejszych rozwiązań, by zdania "płynęły", by osoba czytająca nie musiała się zastanawiać, cóż takiego miałeś na myśli. Proszę Was, czytelnicy tego posta, o wyrażenie swojej opinii, ewentualnie rady, co w mojej sytuacji należy robić. Pozdrawiam, Maksiu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 22-01-2004 | Ryjek | Kwestia wiary. |
1}- Naturalną cechą człowieka jest potrzeba wiary. 1a}- wierzyć w Boga poza światem którego z zasady nie da się udowodnić. Ponoć nie warto bo.... 1b}- Wiara w rzeczy "niższe" jest tak samo nosensem bo prowadzi do wypaczenia obrazu rzeczywistości i często jest zamaskowanym politeizmem oświeconym. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 11-01-2004 | fantasja | fantasja i philozofia |
fantasja i philozofia Wszystkść- jest zmiena i płynie. -Przeradza się z bólem lub bez bólu rozsypuje i umiera. Umieranie i narodziny nastają po sobie. Naturalnie Nie da się zatrzymać biegu dziejów dlatego że jakiś model człowieka sprawdził się . Wszystko to legnie w gruzach, w pył się przemieni by stworzyć pokarm ...ptakom które przylecą i pójdą w zatracenie. Wszystko co wokół jest ruchem nieprzypadkowym - tylko nasz odbiór nasze postrzeganie stoi, w miejscu trwa. Świątynia... nie jest to -kształt najpiękniejszy ani księga napisana ani nawet dobroć Świątynia jest poza naszym zasięgiem poza zasięgiem zbrukania Pytasz...a gdzie Bóg Sprawiedliwy mieszka ? -jest poza naszym zasięgiem poza zasięgiem zbrukania.
Budowaliśmy świątynię dom dla Boga A zbudowaliśmy ,usprawiedliwienie naszych dziejów I ono legnie w gruzach! Radujmy się....
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 11-01-2004 | Leszek Heimann | pytanie |
Zadałem na forum M.Agnosiewiczowi pytanie dot. jego tekstu o zmartwychwstaniu Jezusa-była odpowiedź, lecz teraz nie mogęjuż jej odnaleźć na forum...Nie miałem czasu wcześniej dokładnie zapoznać się z repliką-co się z nią stało? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 02-01-2004 | Jazon | Problem zła |
Problem zła Postanowiłem się za to zabrać a zainspirował mnie Marek Czarny swoim tekstem www.racjonalista.pl/kk.php/s,2465 Warto by pokusić się o stwierdzenie ze zło jest właściwie pojęciem względnym - przecież na dobrą sprawę dla każdego człowieka posiada inną skalę i znaczy, co innego. Z mojego punktu widzenia wygląda to w ten sposób: Człowiek posiada w sobie dobro i zło i Marku Czarny - dobry człowieku - przestań w to mieszać Boga jakkolwiek go rozumiesz - czy w ogóle go rozumiesz? - to też jest pytanie. Kiedyś już pisałem, że w każdym z nas mieszka Bóg, ale dotarcie do niego wymaga pewnych poświęceń a drogi do niego wskazali nam tacy przewodnicy jak: Lao-tsy, Budda, Zaratustra Jezus czy Mahomet, ale to są drogi dla wędrówki samotnej nieskażonej doktrynami religijnymi i narosłymi przez wieki bzdurami kościelnymi wszelkiej maści. Ten, kto dotarł do przebudzenia w sensie, jakim polecali to w/w jest transcendentny wobec dualizmu "dobro - zło" Ale dajmy spokój na razie oświeceniu i zastanówmy się gdzie jest zło w człowieku tzn. normalnym zjadaczu chleba a no cóż prawdopodobnie zagnieżdżone jest w emocjach uczuciach, skąd następnie przedostaje się do umysłu i to jest już forma bardziej niebezpiecznego zła, bo popartego intelektem jest to zło przemyślane i w połączeni z cynizmem stwarza z człowieka potwora. Mówimy oczywiście o złu wywołanym przez człowieka i tamże zagnieżdżonym - jest też zło wywołane nieszczęśliwymi wypadkami i działaniem natury, ale jest to problem innego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-12-2003 | gligli | Tak sobie pomyślałem |
Tak, jak indoktrynacja wiarą powoduje, iż ludzie wznoszą ogromne świątynie (bez celu), tak indoktrynacja trupożerstwem powoduje, że uważają się za mięsożerców. Te ogromne środki ludzkiego wysiłku są kierowane w ciemność. Gdzie jest sprawdzalność tego? Nie ma. I ja to uważam za nielogiczność. I dla mnie to jest logiczne. Rzeczywiste. Wiara w krasnoludki i w pochodzenie człowieka od małpy uważam, że była by lepsza, bo mniej by obfitowała w cierpienia z powodu wiary w boga i obfitujące w trupy menu człowieka. Czy rozum to i logika? Czy logika tego rozumu jest względna? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 24-11-2003 | Piere | ..a to drugi :) |
Czucie i wiara silniej mówi do mnie Niż mędrca szkiełko i oko | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 03-08-2002 | Jadzia Kulawik | Sai Baba |
Agnosiewicz ty pedofilku pedalski k...........-katolicki, ty ch... ru....y w dupę przez Glempa Larsona i cała Bandę Opus Deistów, za znieważanie Sai Baby cie ch..u katolicki pedofilski zastrzelimy i się skończy znieważanie tego co święte i dobre przez takich sk......i kościelnych, gebelsów z urojeniami watykańskimi. Myslisz ch..u, że wszyscy świeci to tacy jak twój Paetz i Wojtyła, co się ru...li na potegę we Watykanie? Ru...j sie ze swoim Larsonem, pedofilem z Opus Dei, ekspertem od katolskliego znieważania mniejszości wyznaniowych, czubku watykański, pedale wojtylistyczny.. Kula ci ch..u , katolu w d***lny mózg za te oszczerstwa. | Zobacz wypowiedzi..
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |