Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
22-06-2008mickopWhose Line Is It Anyway?
Znacie ten kapitalny program? Humor na najwyższym poziomie! www.wliia.pl Co o nim myślicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-06-2008obiedzińskiNowa choroba "Urojenia na sędziów"
Czy znacię taką chorobę psychiczną? "UROJENIA NA SĘDZIÓW"

W ubiegłym roku gdy ujawniłem sfałszowane dokumenty sędziego, prokuratora oraz dowody na fałszowanie protokołów z posiedzeń sądu , zostałem skierowany na badania psychiatryczne.Psychiatrzy z Łodzi wydali opinię na temat mego stanu zdrowia, uznali iż posiadam urojenia na śędziów a moje słuchanie przed sądem jest zbędne.
Pani sędzina, która mnie skierowała na badanie , pozbawiła mnie prawa do obrony i wydała negatywny wyrok.

Wiesław Obiedziński
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
22-06-2008Zbyszek BryłowskiA miało być tak pięknie...
Nasi mieli wygrać 2:0 z Niemcami. Wynik się zgadzał, ale w drugą stronę. Miało być również 2:0 z Austrią...
Kiedy polski Brazylijczyk Roger strzelił na 1:0 bardzo się ucieszyłem, choć z przebiegu pierwszej połowy wynikało, że Austriacy są o niebo lepsi.
Trochę niesmaku pozostało we mnie jednak, kiedy komentatorzy obiektywnie przyznali, że "nasz" Brazylijczyk był jednak na spalonym. No cóż błąd sędziego. Zdarza się.
W przerwie usłyszałem od Zbigniewa Bońka, że teraz, po tylu doskonałych interwencjach, nasz bramkarz obroni już nawet rzut karny. Po prostu nie ma na niego mocnych...
Podbudował mnie również komentator stwierdzając autorytatywnie, że "w pierwszej połowie Bóg był z nami". To tłumaczyło wszystko i dawało nadzieję na kontynuację boskiego planu.
Tym bardziej, że komentator dodał od razu, jakby sugerując Bogu, co ma zrobić: "niech tak też będzie w drugiej części spotkania".
Pozostawało tylko spokojnie czekać. Niestety, dosłownie na dwie minuty przed zakończeniem spotkania plan się zawalił. I właściwie nie wiadomo, kogo obwiniać. Sędzia "złodziej", jak go nazwała Wirtualna Polska, odebrał nam zwycięstwo, dyktując kontrowersyjny rzut karny. Co prawda widziałem, że jeden z naszych zawodników ciągnął za koszulkę Austriaka, uniemożliwiając mu wyskok do piłki, lecz nie miało to podobno znaczenia. Wyglądało na to, że sędzia był po prostu stronniczy. A może słyszał Głos?
Trudno przesądzać.

Co o tym sądzicie? Czy możliwe, że Bóg zmienił jednak plan? A może ludzie nie modlili się..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
13-06-2008baczekPomóżcie
witam!!
szuakm pomyslu..musze napisac prace lub zrobic prezentacje z przedmiotu ktory sie nazywa duchowosc..ale nie ma kompletnie pomyslu...
myslalem o homoseksualizmie w kosciele<ksieza>
ale jakos za bardzo nic nie moge na ten temat znaleźc..
moze wy macie jakis pomysl..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
09-06-2008nikt101 % normy?
na
www.racjonalista.pl/index.php/s,12
można przeczytać:

Skomentowano 4523 tekstów (101%)
Liczba komentarzy: 27775
Średnia liczba komentarzy do artykułu: 8.5

Czyżby błąd w obliczeniach?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
07-06-2008Śliwa PawełW czasach wiedźm i czarów
Witam
W telewizji VIASAT HISTORY widziałem świetny film dokumentalny „W czasach wiedźm i czarów” polecam.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
03-06-2008PisarekProblem natury statystycznej, wymaga mocnego stąpania po ziemi.
Witam Szanownych Państwa,

Problemem, który męczy mnie od pewnego czasu jest kwestia statystycznego rozważenia kolei rzeczy. Nie miejmy od razu przypuszczeń jakobym zgrywał filozofa, po prostu taki dobór słów jest mi tutaj niezmiernie pomocny.
Przejdźmy jednakże do rzeczy. Często słyszy się, iż ta drużyna to w porównaniu z jakąś inną, przyjmijmy drużyną F, ma szanse wygrać jak 1:5 [jeden do pięciu], czyli ma 20% szans na wygraną. W samej rzeczy zgoła tak nie jest! Przypadek rządzi losem, którego niezbadane są wyroki i na tym się skoncentrowałem. Dla mnie drużyna ma 1:1 szans na zwycięstwo nad drużyną F, czyli dokładnie i pospolicie mówiąc (tu: pisząc) - pół na pół. Natychmiast pojawi się od Państwa gro wyzwisk - każdy przeto wie - iż tych 20% uwarunkowane jest kondycją i innymi czynnikami konkretnej drużyny. Zastanówmy się jednak. Jeśli mowa w tym przykładzie o ZWYCIĘSTWIE, to istnieją tylko dwie możliwości spełnienia takowego warunku - wygrana bądź porażka. Z tego też względu powinniśmy dać połowę szans i drużynie, i drużynie F na odniesienie sukcesu w meczu.
Niestety sprawa znacznie skomplikowała mi się, gdy do gry wkroczył dodatkowy element. Okazuje się, że kiedy na boisko wkracza sędzia, możemy zapytać się o statystykę w zwycięstwie! Mianowicie, jeśli stwierdzimy, że każdy tam może wygrać, to kto spośród: graczy jednej i drugiej drużyny, oraz sędziego - ma największe szanse na odniesienie zwycięstwa. Czy należy teraz wyznaczać proporcje? Jeśli mam trzymać się mojej koncepcji..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
02-06-2008osnowaCichy ban?
Dlaczego nie mogę się zalogować, choć nie ma informacji o banie? A może jetem tu persona non grata?
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
31-05-2008UlubieniecPionier antyklerykalizmu
wiadomosci(*)yrzucenie_polskich_ksiezy.html
Nie zaprotestujecie. Przecież w głębi duszy też byście to tak załatwiali.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-05-2008selenaPrzyzwyczajenie
Ostatnio natrafilam na bardzo interesujący cytat " Człowiek przyzwyczaja się do wszytskiego. Jest to dla niego szczęściem i nieszczęsciem. Szczęściem - gdyż pozwala mu to uchronić się przed rozpaczą, natomiat nieszczęściem - ponieważ nie ma siły na to by zmieniac świat na lepsze". Hmmmm jak to rozumiecie?

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)