Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
30-06-2012SelanosJakość coca-coli
Nie miałem gdzie tego napisać, więc pobazgrole w bazgrołach.

Zastanawiam się, czy jakość/smak coca-coli się pogarsza, czy to Selanosowe kubki smakowe zaczynają obumierać. Mam po prostu wrażenie, że ten napój którego cena wzrasta, w smaku zaczyna przypominać wodę z cukrem. Co Państwo sądzą na ten temat?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
30-06-2012wsx666SETI vs obserwacje UFO
SETI program zapoczątkowany już w 1959 angażujący setki naukowców i sprzęt o niewyobrażalnej wartości. Jak wiemy nie przyniósł żadnych dowodów na istnienie cywilizacji poza Ziemią. Po co w ogóle jest kontynuowany ? Nie potrafię zrozumieć skąd biorą się setki milionów dolarów na opłacanie utrzymywania tak potężnych instalacji radioteleskopów i ludzi ich obsługujących. Podczas gdy tu na Ziemi od czasów poprzedzających powstanie programu SETI amatorsko i nie tylko robi się zdjęcia i nagrania filmowe obiektów latających, których obecność jest do dziś nie wytłumaczona. Moje pytanie brzmi następująco. Dla czego mając w zasadzie nie ograniczony budżet program SETI za ułamek kwoty potrzebny na utrzymanie projektu nie rozstawi na całym świecie sieci powiedzmy miliona kamer nagrywających w jakości HD niebo a w szczególności niebo nad obszarami gdzie UFO ma największą notowaną aktywność ? Zastanawia mnie to jak wygląda praca takich ludzi w SETI. Przychodzi dwóch naukowców na nocną zmianę, siedzą sobie w biurze pod teleskopem piją kawę i debatują...od 60 lat nic nie odczytaliśmy więc pewnie dziś też nic w tej kwestii się nie zmieni...hmmm idziemy spać ??? Na to drugi...a słyszałeś że nie daleko stąd widziano UFO ??? Eeee co tam UFO słuchajmy pisków z galaktyk oddalonych o setki milionów lat świetlnych jak je odszyfrujemy to wyślemy odpowiedź HELLOŁ i dojdzie do nich za 100 milionów lat..to jest wielka sprawa. Coś takiego jak projekt SETI wydaje mi się najbardziej absurdalnym zajęciem jakim..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
28-06-2012assiyaDokąd zmierzamy?
Problem leży w naszej intencji i w naszych oczekiwaniach. Wciąż żądamy tylko dla siebie i za nic w świecie nie chcemy z tego zrezygnować a jest to klucz do wszystkich problemów. Tylko zmiana intencji, zmiana nastawienia człowieka do człowieka i zmiana nastawienia do natury może uratować Europę i świat od kryzysu a może nawet od globalnej wojny. Może nie tylko wojny, bo możliwe że również od alergicznej reakcji całej natury, która eksplozjami żywiołów odreaguje fakt, że siłą wydzieramy jej wszelkie możliwe bogactwa naturalne w ramach realizacji własnych pragnień, egoistycznych pragnień. Już dawno przyszedł czas refleksji i przemyśleń i prawie już minął a my wciąż brniemy w ślepy zaułek i wykonujemy chaotyczne ruchy przeciwne wszystkim mechanizmom którymi rządzi się natura, przeciwko mechanizmom altruistycznym. W całej naturze począwszy od kamieni a skończywszy na ssakach przez całą warstwę roślinną i zwierzęcą w całej naturze obowiązuje tylko jedno prawo, które realizuje nadrzędny cel istnienia, „każdy istnieje aby istnieć mógł inny”, tzn. że nie ma takiego tworu w całej naturze który istniał by sam dla siebie, tak jak człowiek tego oczekuje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 58 (przedawniony)
26-06-2012siliDlaczego ateizm, a nie deizm?
Witam, jestem tu nowy.
Jestem od paru lad deistą, mam w swoim otoczeniu paru ateistów ale nie było okazji zadać im takiego pytania, zresztą zgaduje że nie potrafili by chyba tego logicznie uzasadnić. Na tym forum jest wielu racjonalistów, pewnie są też studenci matematyki, fizyki etc więc pewnie znajdzie się ktoś kto nie będzie miał problemu z odpowiedzią na to pytanie.

A więc - dlaczego ateizm, a nie deizm, obie ideologie mają chyba podobny stosunek do religii, różnica tkwi w braku Boga.
Jak więc wy to widzicie? Skąd wziął się świat? (To pewnie brzmi jak słynne "jeżeli nie ma Boga, to kto napisał biblię" ;D) Ktoś mi kiedyś powiedział że to ewolucja - właśnie dlatego nie zadaje takich pytań ateistom z mojego otoczenia

Pytam bo lubię upewniać się że nie jestem w błędzie.

Na zachętę dodam że dobre wyłożenie tematu skutkuje przekabaceniem mnie na ateizm, nie jestem katolikiem więc nie będę bronił się przed logiką.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
25-06-2012diogenesTelewizor jako urna
Tu i ówdzie wiesza się na telewizji psy, ale jak coś ważnego (zwłaszcza w sporcie) się dzieje, to miliony obywateli zasiadają przed ekranem:

www.wirtua(*)w-pilkarze-na-euro-2012-19-mln

Czy nie można by wykorzystać poziomu ogladalności telewizji jako swoistego referendum w ważnych społecznie sprawach? Bez lokali i urn wyborczych, bez konieczności wychodzenia z domu. Włączenie o określonej godzinie odbiornika TV na odpowiedni kanał byłoby równoznaczne z oddaniem głosu w jakiejś sprawie. Rzecz jasna szczegóły techniczne należałoby opracować, ale rezultat takiego telewizyjnego głosowania mógłby być przesłanką w podejmowaniu decyzji. Sądzę, że współczesne media (internet, telefonie komórkowa, telewizja) powinny być lepiej wykorzystane w demokratycznym systemie podejmowania decyzji w skali makro. Podmiotem podejmowania ważnych decyzji nie byłby tylko parlament, ale społeczeństwo.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
24-06-2012artonCzy ateizm nigdy nie był pretekstem do zbrodni ?
"Bolszewizm a następnie stalinizm wojował z religią a w szczególności z KK
ten ustrój "dobrobytu" według obecnych szacunków pochłonął ok 30mln ludzi

w czasie rewolucji francuskiej zrobiono podmiankę KK na "kult istoty najwyższej" oraz "kult rozumu" (ateizm)
jak to wyglądało i jak się skończyło wszyscy wiemy"

O ile wiem, ateizm nigdy nie był siłą przewodnią dla zbrodniczych systemów... Czy się mylę ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
22-06-2012Christopher CJ JozwiakZdelegalizować/odpolitycznić CBOS
Wyniki z wczoraj i dziś:

OBOP/CBOS: PO:32/30; PiS:23/20; SLD:8/9; PSL:6/6; RUCH PALIKOTA: 9/3 = to jest gra na wmówienie i wywoływanie nastrojów/dyskusji, aby doprowadzać do pęknięć/rozłamów w RP.. już w czasie kampanii i sondażu (2%): www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2011/K_104_11.PDF na 3tyg. przed wyborami - kiedy w innych było nawet >7% - apelowałem o delegalizację/odpolitycznienie CBOS; potem był jeszcze Gfk Polonia na 5 dni przed wyborami (4%) ułożony przez Rzepę.. warto o tym przypominać + powstrzymać grę sondażami [przynajmniej tę anty-RP ]

POPiSPSLSLD mają pieniądze, dziennikarzy/całe media, obsadzone struktury Państwowe - RP długi, kato-prawicowe ruchy 'odparcia' i kolaborantów z PO/SLD w terenie.. a do tego najbardziej podatny na manipulacje młody elektorat: z tymi wszystkimi problemami wynik >27% za 3 lata będzie sukcesem - musi starczyć na koalicję RP+rozłamanaPOzSLD
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
19-06-2012OcykanHymn rozczarowanych kibiców
Nie wyszliśmy z grupy...
Znowu nie wyszliśmy z grupy...
Daliśmy d**y,
Jak zwykle daliśmy d**y.

Śpiewane na melodię refrenu piosenki "Guantanamera".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
18-06-2012Domestos z BidetuA jednak są wojny na minusy...
Przykład z przed paru chwil:
daje dwa minusy, dostaje prawie od razu jednego...
Problem tylko, że ja oceniam merytorykę a mnie oceniono za?
Niestety - nie ma za co - bo podanie dwóch linków w sprawie ciężko negować...Chyba, że neguje się autorów tych linków, strzelając we mnie...
Bardo RACJONALNE zachowanie!
Pozdrowienia dla Art... coś tam....
No i miłego dnia dla Moderatorów którzy problemu nie widzą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony) (Zamknięty)
18-06-2012-jad-Minus dla Meretseger
Pewnie nie tylko ja zauważyłem, że od dwóch dni wszystkie wypowiedzi Meretseger są przez kogoś uporczywie obsrywane minusami. Chciałbym wiedzieć przez kogo i dlaczego. Może powie mi to Szanowna Pani Moderator a może ten, kto minusuje...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)