 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-06-2012 10:55 | wsx666 (1067 punktów) | SETI vs obserwacje UFO | SETI program zapoczątkowany już w 1959 angażujący setki naukowców i sprzęt o niewyobrażalnej wartości. Jak wiemy nie przyniósł żadnych dowodów na istnienie cywilizacji poza Ziemią. Po co w ogóle jest kontynuowany ? Nie potrafię zrozumieć skąd biorą się setki milionów dolarów na opłacanie utrzymywania tak potężnych instalacji radioteleskopów i ludzi ich obsługujących. Podczas gdy tu na Ziemi od czasów poprzedzających powstanie programu SETI amatorsko i nie tylko robi się zdjęcia i nagrania filmowe obiektów latających, których obecność jest do dziś nie wytłumaczona. Moje pytanie brzmi następująco. Dla czego mając w zasadzie nie ograniczony budżet program SETI za ułamek kwoty potrzebny na utrzymanie projektu nie rozstawi na całym świecie sieci powiedzmy miliona kamer nagrywających w jakości HD niebo a w szczególności niebo nad obszarami gdzie UFO ma największą notowaną aktywność ? Zastanawia mnie to jak wygląda praca takich ludzi w SETI. Przychodzi dwóch naukowców na nocną zmianę, siedzą sobie w biurze pod teleskopem piją kawę i debatują...od 60 lat nic nie odczytaliśmy więc pewnie dziś też nic w tej kwestii się nie zmieni...hmmm idziemy spać ??? Na to drugi...a słyszałeś że nie daleko stąd widziano UFO ??? Eeee co tam UFO słuchajmy pisków z galaktyk oddalonych o setki milionów lat świetlnych jak je odszyfrujemy to wyślemy odpowiedź HELLOŁ i dojdzie do nich za 100 milionów lat..to jest wielka sprawa. Coś takiego jak projekt SETI wydaje mi się najbardziej absurdalnym zajęciem jakim mogą zajmować się naukowcy a jednak się dzieje. Osobiście nie mam wyrobionego zdania na temat UFO mimo, że interesuję się tematyką od lat...nie mam bo wszystkie nagrania i zdjęcia, które trafiają do opinii publicznej są w większości nagraniami amatorskimi słabej jakości. Dla czego więc SETI tak usilnie starające się dostrzec najmniejszy ślad obcej cywilizacji nie nagra UFO tu na ziemi ? Odpowiedź moim zdaniem może być taka, że jako ludzie którzy niejako siedzą w temacie ET i jego poszukiwań mają takie wiadomości, iż UFO widywane na świecie po prostu statkami obcych nie są. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Przenoszę do Bazgrołów - ze względu na Twoją wiedzę o SETI. Radioteleskopy służą do obserwacji astronomicznych - natomiast dane otrzymane z radioteleskopów można filtrować pod kątem sygnałów wysyłanych przez inteligentne istoty. Istnienie radioteleskopów jest kwestią nauki zwanej astronomią - a że jest przydatna można wyliczać począwszy od odkrycia helu (wykryli go na Słońcu), po znajdowanie i sprawdzanie praw fizycznych (Szczególna Teoria Względności potwierdzona przez astronomów na przejściu księżyców Saturna), aż po obserwacje przestrzeni w poszukiwaniu zagrożeń - od wybuchów supernowych po meteoryty.
Inną kwestią jest Twoja wiara w UFO opierająca się prawdopodobnie na przekonaniu, że do tej pory kosmici potrafili skasować wszystkie zapisy kamer, na których ich uwieczniono.
Pozdrawiam
Hmm. Tak. Jestem pewien. Chyba jestem pewien. Raczej tak. Hmm.
|
|
3 na 3 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Dla czego więc SETI tak usilnie starające się dostrzec najmniejszy ślad obcej cywilizacji nie nagra UFO tu na ziemi ? -Że niby co?!
>Odpowiedź moim zdaniem może być taka, że jako ludzie którzy niejako siedzą w temacie ET i jego poszukiwań mają takie wiadomości, iż UFO widywane na świecie po prostu statkami obcych nie są.
-Oczywiście, że nie są. To zjawiska atmosferyczne, optyczne, balony meteorologiczne, obiekty kosmiczne, ale bezzałogowe (meteor, kometa, resztki stacji orbitalnych). Byłoby naprawdę dziwne gdyby sądzili inaczej, wiedzieli, że obcy są tutaj, a wpatrywali (i wsłuchiwali) się w kosmos.
-niewytłumaczona nie "nie wytłumaczona" -i litości, dlaczego?! nie "dla czego?"
Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
|
|
 | | wsx666 (1067 punktów) | >>-Oczywiście, że nie są. To zjawiska atmosferyczne, optyczne, balony meteorologiczne,
Aha...czyli ty wiesz na pewno że to nie statki obcych...hmmm to fajnie. Czyli liczne obserwacje dokonywane również przez pilotów mówiących,przez radio do kontroli, że obok nich widzą lecący obiekt to też śmieci kosmiczne ? itp...
|
|
|  | 2 na 2 | Tohver (1287 punktów) | >Aha...czyli ty wiesz na pewno że to nie statki obcych...hmmm to fajnie. Czyli liczne obserwacje dokonywane również przez pilotów mówiących,przez radio do kontroli, że obok nich widzą lecący obiekt to też śmieci kosmiczne ? itp...
[Arthur Dent] But how did you get here in the first place?
[Ford Prefect] Easy. I got a lift with a teaser ... Hypno rays?
[Arthur Dent] Teasers?
[FP} Yeah, teasers are rich kids with nothing to do. They cruise around the Galaxy looking for planets that no one's made contact with yet and buzz them.
[Arthur Dent] Buzz them?
[FP} Yeah. They find some isolated spot, and land right by some unsuspecting soul that no one's ever going to believe, and strut up and down in front of them, making beep-beep noises. Rather childish, really. Ah! A towel! Keep this and guard it with your life.
|
|
|  | 2 na 2 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Aha...czyli ty wiesz na pewno że to nie statki obcych...hmmm to fajnie. Czyli liczne obserwacje dokonywane również przez pilotów mówiących,przez radio do kontroli, że obok nich widzą lecący obiekt to też śmieci kosmiczne ? itp... -Nie wiem i nie wiem co kto widzi, ale nie wierzę, aby ktoś mógł tu dolecieć, skądkolwiek. I dopóki sam ich nie zobaczę, nie uwierzę w żadne relacje naocznych, ani "nausznych" świadków.
Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
|
|
| |  | 1 na 1 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >>Aha...czyli ty wiesz na pewno że to nie statki obcych...hmmm to fajnie. Czyli liczne obserwacje dokonywane również przez pilotów mówiących,przez radio do kontroli, że obok nich widzą lecący obiekt to też śmieci kosmiczne ? itp...
Jestem pilotem szybowca. Latałem dziś półtorej godziny rozglądając się za innymi obiektami latającymi. Nie zaobserwowałem UFO. Nie słyszałem przez radio żadnych raportów o UFO. Nie znam nikogo który je kiedykolwiek słyszał.
Piloci twierdzący, że spotkali UFO nie przechodzą badań...
|
|
2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Ziemi od czasów poprzedzających powstanie programu SETI amatorsko i nie tylko robi się zdjęcia i >nagrania filmowe obiektów latających, których obecność jest do dziś nie wytłumaczona. Moje pytanie
Pokaż jedno zdjęcie, na którym uwieczniono UFO i udowodnij, że to są kosmici.
|
|
1 na 1 ekologik (1240 punktów) (zablokowany) | >co tam UFO słuchajmy pisków z galaktyk oddalonych o setki milionów lat świetlnych jak je odszyfrujemy to wyślemy odpowiedź
Piski zawierające informację prezentowaną przez jakieś obce istoty to możemy odebrać co najwyżej z kilku lat świetlnych (no może kilkunastu - jeśli obcy wydali by na emisję biliony ichnych euro).
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|