Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-12-2007walczyslawTrzeci wątek
Czy nie da rady pokryć mizerii podejmując działania, które nawet przed samym sobą trudno będzie rozpoznać jako ściemę? Jako działania konkretnie mam na myśli wszelkie wsparcie dla eksperymentalnej fizyki wielkich energi, bo tylko ona może potencjalnie postawić albo bogu ultimatum, albo skończyć mizerię bezboleśnie i nieświadomie. W obu wypadkach rezultat jest pozytywny dla nas! A zatem proponuję założenie sekty popierającej i zbierającej fundusze na budowany obecnie i następny jeszcze większy LHC (Large Hadron Collider) w CERN. Inicjatywa taka jednoczy wszelkie frakcje, a w najgorszym razie będziemy mieli jakiś nowy wynalazek i tę samą mizerię Pracujemy dla Europy, wychodzi z Polski religia fizyki wielkich energii... no nie wiem do czego by się tu można przyczepić...
To jest na razie wszystko konstruktywne, co wymyśliłem przez ostatnie 10 lat Zapraszam innych, co wymyślili też coś KONSTRUKTYWNEGO przy założeniu, że nadrzędną dla nich kwestią jest pytanie o istnienie boga.
Pozdrowienia dla wszystkich
===========================================================
"Jest miliardy ważniejszych spraw niż istnienie boga"
W.B.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-11-2007Sir ValeqPokaz możliwości naszego mózgu
W wolnej chwili polecam: www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Koniecznie ze słuchawkami na uszach! Inaczej ma niewielki sens. Naprawdę fajne.

(i nie, nie jest to żaden "straszak" z wrzaskiem na koniec, zupełnie bezpieczne)

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
26-11-2007szpilowyhajama Bóg jest jezel i???
Jest dowód na istnienie "BOGA" Dowodem jest "NIE WIEM "Ale "nie wiem" nie jest "NIE WIEM" to pierwotny punkt "Nie wiem" jest jego imieniem.Ludzie nazywają go Umysłem, BOGIEM,Absolutem,Substancją,Światłością,Natura,Materią Energią, czy WSZECHRZECZĄ.Pierwotny punkt nie ma nazwy,kształtu,jeżeli wypowiadamy BÓG to istnieje. Pozdrowienia dla szefów Forum. co mi odebrali 30 punktów
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
25-11-2007MiauSztuka
Wasz racjonalne umysły są wrażliwe na sztukę? Czy są artyści, którzy Was inspirują? Jak oceniacie odbieranie piękna w ogóle? Chyba daje się tu zaobserwować brak logiki.

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
15-11-2007www.DuzeA.blog.onet.plPerfekcją Iluzji jest Logika
Racjonalisto, Sprawdz! =>> DuzeA.blog.onet.pl <<= liczę na Waszą kreatywną krytykę!!

Post:
"Mein Kampf"
Treść:
"Niniejszy blog powstał w celu opublikowania niektórych z mych 'odkrywczych' myśli, mających doprowadzić do rewolucji umysłów obalając dotychczasowe koncepcje percepcji rzeczywistości. Wątkiem przewodnim będzie wykazanie iż Logika jest jedynie perfekcją Iluzji - grawitacją myśli, zawiłym systemem obłudy umysłu uniemożliwiającym odkrycie obiektywnej prawdy - zaś Błąd Logiczny wywołany przeciążeniem niedoskonałego systemu iluzji jedynym stanem odzwierciedlającym rzeczywistość, ukazującym paradoksy wykluczające słuszność logiki. Jednocześnie podkreślam że nie opierałem się na żadnej z koncepcji filozoficznej, bądź jakiejkolwiek innej w celu uniknięcia plagiatu, zawarte tu teorie są wynikiem doznawanych przeze mnie stanów oraz ich intuicyjnej interpretacji - ewentualne podobieństwa tez oraz wniosków są wyłącznie potwierdzeniem słuszności mojego toku myślenia, mam jedynie nadzieję iż po raz kolejny nie 'odkrywam Ameryki'..."
Autor:
tAz
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-11-2007goerlitzKto to jeszcze pamięta....
kartki z blekotnika? i baronowa Solowiejczyk?Och ide juz .............
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
10-11-2007michałKochani Wszyscy Wierzący i Niewierzący czytaj PRAWDZIWE ŻYCIE W BOGU
PRAWDZIWE ŻYCIE W BOGU tak nazywają się orędzia przekazane przez samego BOGA Vassuli - osoby zupełnie niezwiązanej z religią nie myślącej o Bogu wogóle. Vassula jest kobietą głosi te orędzia na całym świecie była również w Polsce. Te orędzia to orędzia miłości i pokoju jest to przypomnienie nam ludziom tego że pochodzimy od Boga że ON nas stworzył że Jego miłość do nas jest bezgraniczna Jego miłosierdzie nieskończone. Bóg upomina się o miłość miłość człowieka do Boga i do bliźniego. Są dwie wersje w internecie zupełnie za darmo jedna do czytania druga do słuchania w formacie plików mp3. Orędzia zawarte są w 110 zeszytach spisane na przełomie ostatnich lat dwudziestego wieku. Kochani nie warto nie być z Bogiem trzeba wynagradzać modlitwą za tych którzy bluźnią przeciw niemu złorzeczą innym wynagradzajmy modlitwą każdy rodzaj modlitwy jest ważny byleby pochodził z głębi serca i był skierowany do BOGA w TRÓJCY JEDYNEGO. Ja osobiście przesłuchałem 32zeszyty i choć jestem wierzący to powiem tyle że Biblia nie zawiera tego co zawierają te orędzia. W tych orędziach zawarta jest cała prawda przekonajcie się kochani wszyscy że to co mówię jest prawdą przeczytajcie wszystkie zeszyty posłuchajcie poniżej podaję linki do ORĘDZI. PROSZE O NIE KOMENTOWANIE NICZEGO PO PRZECZYTANIU PIERWSZYCH ZDAŃ PROSZĘ PRZECZYTAĆ TROCHĘ WIĘCEJ POZDRAWIAM
www.voxdomini.com.pl/plmsg/plindex.html wersja do czytania
libra.kpsi.pl/vd/mp3/vass_mp3.html wersja do słuchania
Prawdziwej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
10-11-2007www.wolnyswiat.plKonstruktywna dyktatura racjonalistów/ustrój racjonalny
POLSKA UTOPIJNA (KOMUNISTYCZNA, KAPITALISTYCZNA; SOCJALNA, KONSUMPCYJNA; WYZNANIOWA; ZDEGENEROWANA, W TYM POPULACYJNIE), CZY ROZSĄDNA-, RACJONALNA; SPOŁECZEŃSTWO SCHOROWANE, BIEDNE, CIEMNE, INTELEKTUALNIE I EKONOMICZNIE ROZWARSTWIONE, Z ZNISZCZONYM ŚRODOWISKIEM NATURALNYM, CZY ZDROWE, O WYSOKIM POZIOMIE WIEDZY, ŚWIADOMOŚCI, WYKORZYSTYWANYM POTENCJALE, ZARADNE, ZAMOŻNE, ŻYJĄCE W ZDROWYM, W STANIE RÓWNOWAGI, ŚRODOWISKU NATURALNYM?
CZY SOCJALNO-EMOCJONALNI UTOPIŚCI ZASTANOWILI SIĘ SKĄD - JAKIM KOSZTEM - SIĘ BIORĄ PIENIĄDZE, LEKI, SZPITALE, PRZYCHODNIE, APTEKI, MIESZKANIA, DROGI, FABRYKI; LEKARZE, APTEKARZE I INNI PRACOWNICY ITP., ITD...
Obecnie często działalność dobroczynna, postępowanie moralne, okazywanie wrażliwości polega na przeznaczaniu pieniędzy na siki i kupy z toksycznym - bo od leków - składem i ich obsługę...
Gdy miliony (zdrowych) młodych ludzi ginie w męczarniach w wojnach, od chorób wywołanych głodem, samego głodu; zapracowuje się, cierpi od stresów, chorób zawodowych, ulega wypadkom, w tym stając się kalekami-rencistami, traci czas, swoją młodość, cierpi z niedostatku, skażenia środowiska, uciążliwych warunków życia, i również z tych powodów chorując, w tym stając się rencistami, by m.in. utrzymać innych (...) - to trudno. Jak temu zapobiegać, m.in. z pomocą eutanazji, to już źle...
CZYŻ W SWOICH DZIAŁANIACH, POSTĘPOWANIU NIE POWINNO KIEROWAĆ SIĘ ZDROWYM ROZSĄDKIEM, RACJONALNYM SENSEM, CELEM! Jaki sens, cel ma egzystencja ludzi zniedołężniałych, schorowanych, cierpiących,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
07-11-2007J.SzulcMiędzynarodowy Dzień Mężczyzn

Coraz częściej słyszy się skargi panów na dominację kobiet w prawie każdej sferze życia.
To nie tak.
Najzwyczajniej w świecie wykorzystujemy szansę, która pojawiła się na horyzoncie.

Jako, że dziś Międzynarodowy Dzień Mężczyzn, pozwalam sobie złożyć wszystkim Panom udzielającym się na Forum życzenia genialnych pomysłów, rozwoju emocjonalnego, tolerancji oraz uśmiechu i radości z tego, że jesteśmy tak Wy, jak i my kobiety, częścią większego układu, i że jako tacy, bez siebie nie umiemy i nie powinniśmy funkcjonować.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 264 (przedawniony)
07-11-2007BarwiejskaKonkurs dla ateistów
zdecydowałam się przeprowadzić konkurs na tym forum

wygra go ten który udowodni nieistnienie bóstw,bogów itd.

nagrodą jest 10 000 funtów, przegrany publicznie na forum przyzna się do błądzenia.
zapraszam

Krystyna Barwiejska,psycholog na emeryturze
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)