Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
14-09-2011Złotek11 września
Zamach z jedenastego września, czarna karta historii XXIw. Wielu wierzy w atak terrorystyczny ze strony Al-Kaidy. Ale i coraz większa ilość ludzi doszukuje się prawdy w ingerencji rządu. Nawet stosunek obywateli USA, jest w tej sprawie negatywny wobec władzy.
A jak zamach ocenia szacowne koło racjonalistów, wykluczających teorie (jakkolwiek by one nie były dowodzone) spiskowe z zasady?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
13-09-2011krystkonNowa teoria liczb i operatorów logicznych
Liczby naturalne z wyjątkiem liczby 0 wyrażają w rzeczywistości stany względnego zatrzymania się – stany wyodrębnienia się struktury z ruchu.

Liczba 0 wyraża w rzeczywistości brak struktury – wyraża stan ruchu.

Koniunkcja w rzeczywistości jest przejściem w zderzeniach materii w jej właściwościach z ruchu do struktury.

Alternatywa w rzeczywistości jest przejściem w zderzeniach materii w jej właściwościach ze struktury do ruchu.

Swoją teorię prezentuję na 3-elementowym zbiorze kul, który wg mnie podstawą naszej rzeczywistości:


W 3-elementowym zbiorze kul istnieją dwa odrębne stany:
1. stan, w którym wszystkie kule są w ruchu wobec siebie
2. stan, w którym pojawia się struktura 2 kul

Dowód:
Istnienie tych dwóch stanów udowadniam na symulatorze zderzeń kul:
www.uselesspickles.com/jsballs/
w załączeniu plik ustawień do symulatora – wystarczy go załadować – LOAD w prawej kolumnie.
old.hamerlik.com/dodatki/ball_sim_save.txt

Moją teorię liczb można zweryfikować w oparciu o liczby pierwsze i liczby złożone.

Wg mojej teorii liczbą 3 powinien być stan – struktura 4 kul – w określonym układzie kul. 3 jest liczbą pierwszą w tym układzie nie może więc powstać stan – struktura 3 kul wyrażająca liczbę 2 – a jedynie stany zwierające w sobie struktury 2 kul wyrażające liczbę 1.

Inaczej powinno być ze złożoną liczbą 4, która jest stanem układu z 5 kulami w strukturze. W tym układzie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 158 (przedawniony)
13-09-2011igniculusświadomość nie ginie w chwili śmierci
Witam wszystkich.

Stawiam hipotezę:
"Świadomość nie ginie w chwili śmierci."
Skąd to wiem?

Możliwe są 2 warianty.
1) Świadomość jest niematerialna
2) Świadomość jest materialna

Ad. 1) Jesli świadomość jest niematerialna, to znaczy, że jest odrębna względem ciała.
W związku z tym, śmierć materialnego ciała nie jest śmiercią świadomości.

Ad. 2) Jesli świadomość jest materialna, to w momencie śmierci NIE GINIE, lecz ROZKŁADA SIĘ jak materia

A więc w obu przypadkach uzyskujemy wniosek, że świadomość NIE GINIE w chwili śmierci.

Wydaje mi się, że ten wniosek jest dość doniosły światopoglądowo.
Koniec wywodu.

Liczę na ostrą krytykę , a jeszcze bardziej na burzę mózgów.
Dziękuję każdemu kto zabierze głos.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 67 (przedawniony)
12-09-2011prof. GrabowskaKongres Kultury i kulturalne pranie się po mordach
Jak wszyscy wiemy we Wrocławiu odbywa się w tych dniach Europejski Kongres Kultury.
Ale też odbędzie się walka, w tym samym mieście i czasie, Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko.
Co tu dużo gadać, ku uciesze gawiedzi będą się prać po mordach!
Prawdopodobnie sporo osób nabożnie uczestniczących w Kongresie i słuchających w skupieniu wczorajszego wykładu prof. Baumana jutro poleci oglądać to żenujące widowisko jak się doktor Kliczko naparza z magistrem Adamkiem.
Niedaleko więc odbiegliśmy od czasów starożytnego Rzymu i walk gladiatorów.
I to się nazywa Gala czyli «uroczystość z udziałem oficjalnych gości».
Jestem przeciwna corridzie i boksowi!
Słyszałam , że niektórzy ministrowie kultury obecni na Kongresie wybierają się na tę "Galę". SKANDAL!!!!!!!!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
12-09-2011ZłotekNephilim, giganci itd.
Wykopalisk archeologiczne obfitują w gigantyczne zwłoki niby ludzi.
www.6000years.org/frame.php?page=giants
Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-09-2011Domestos z BidetuKto będzie kim po wyborach...
... lub KIM - te odpowiedź można znaleźć w marketach. Tajna wiadomość jest przekazywana szyfrem.
Przykład?
"Śmieciarka Jarka"



i wszystko jasne...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-09-2011jutta3zasady wyboru
jak to sie dzieje, ze forum o wszystkim i o niczym tak chetnie jest odwiedzane przez uzytmkownikow?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 75 (przedawniony)
12-09-2011rhotax7Przybliżyć Marsa do Nas
"Mars Bliżej nas"
(Opus Vitae)

Jak zasiedlić Marsa?
Postawiłem sobie jakiś czas temu takie oto pytanie.
Pochłonąłem wiedzę z wielu dziedzin jakie tylko mogły mi się przydać do udzielenia odpowiedzi na to pytanie oraz zapoznałem się
z pomysłami obecnie branymi pod uwagę.

Ze względu na odległość dzielącą nas od Marsa i czas lotu na niego (paliwożernego i żle wpływającego na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka) oraz wiele innych aspektów związanych z jego niekorzystnym położeniem poza "Strefą Złotowłosej" od razu odrzuciłem obecne pomysły jako wysoce nierealne i zbyt kosztowne.

Wynik mego rozumowania mógł być tylko jeden:
"Przybliżyć Marsa do Nas"

Jak to zrobić ?
Należy poddać go serii zderzeń z planetoidami i kometami co wyhamuje jego prędkość w koło Słońca i Mars ulegnie Paradoxowi Satelity i
zacznie "spadać" w studni grawitacyjnej Słońca w jego kierunku jednocześnie zwiększając swą prędkość co uczyni jeszcze bardziej efektywnymi kolejne zderzenia hamujące.
Ponad 90% obiektów w naszym Układzie S. lata w koło Słońca zgodnie z ruchem Planet ale pewien procent ich porusza się w przeciwnym kierunku.
Je to właśnie można wykorzystać (oczywiście takiej wielkości by nam nie rozłupały naszego nowego domu) oraz co więcej zderzając Marsa z planetoidami o ciekawym składzie pierwiastkowym możemy jednocześnie nawozić go przydatnymi w póżniejszym okresie Terraformingu metalami.
W przypadku zderzania z kometami jednocześnie tworzylibyśmy pierwotną atmosferę (parę milionów ton..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 66 (przedawniony)
12-09-2011liliacGwoli rozrywki: kwiat poezji polskiej :)
Z okazji ekshumacji Wassermanna i dla ubarwienia wieczoru chciałabym przypomnieć wszystkim hit prawicowej poezji okołosmoleńskiej. Ze względu na prawa autorskie zacytuję tylko fragment, który wszakże doskonale oddaje dramatyczny ton całości:

Cytat:
oni wracają choć bardzo zmienieni
bez rąk i nóg i bez twarzy
na okrutnej smoleńskiej ziemi
leżą strąceni Ikarzy

stratosferyczni po niebieskiej toni
do ojców lecieli Ikarzy
spaleni śmiertelną bronią
już nic złego im się nie zdarzy

ze swych ciał potrzaskanych wysiadają
kto ma rękę lub nogę szczęśliwy
jak to trupy pożegnalnie nas witają
i próbują mówić jak to żywi

rozerwani jeszcze o coś proszą
machają odrąbanymi rękami
choć jak bagaż wstydliwy się noszą
idąc z oderwanymi głowami

...czy nie uważacie, że to piękny kawałek sztuki zaangażowanej?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
11-09-2011KlapaucjuszCzy ateista potrzebuje apostazji?
Według mnie ateista nie potrzebuje apostazji i postaram się w tym wątku nie tyle to udowodnić co uświadomić. Ateista który nie chce aby łączono go z kościołem potrzebuje formalnego skreślenia z list prowadzonych przez kościół. Nic więcej.

Apostazja jest terminem i procedurą opracowaną przez kościół katolicki. Już sam ten fakt powinien być przyczynkiem do zastanowienia się nad sensem apostazji dla ateisty. Ateista nie tylko nie chce być członkiem jakiegokolwiek kościoła, ale powinien negować sens istnienia instytucji kościoła. Nie wydaje się więc sensownym aby starać się o wypisanie z tej instytucji poprzez kontakty z nią. Tym bardziej nie wydaje się logicznym aby podporządkowywać się regułom które ta instytucja preferuje.
Jeżeli wiec chcemy wypisać się z list kościoła, bo zostaliśmy zapisani na nie bez naszej wiedzy nie ma sensownego wyjaśnienia na to aby robić to według zasad jakie proponuje kościół.
Dodatkowo z informacji jakie posiadam apostazja nie oznacza definitywnego wypisania się kościoła. Termin ten został zdefiniowany przez ludzi kościoła i obmyślany tak aby nie oznaczał definitywnego opuszczenia kościoła. Zmienia tylko status wiernego a nie fakt czy należy do kościoła!
Ten fakt de-facto dyskwalifikuje sens przeprowadzania apostazji na zasadach kościelnych.

Dla mnie apostazja jest z powyższych powodów czymś czego jako ateista nie potrzebuję.
Potrzebuję formalnego skreślenia z listy członków kościoła, tak aby wobec obowiązującego prawa nie być zaliczanym do wiernych..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)