 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 07-06-2009 | Łukaszewski | Życie
|
Duch ożywiający napełnia wszystko
Duch napełnia wszystko pragnieniem życia
kamyku z polnej drogi kto by pomyślał że pragniesz żyć
i że z pragnienia tego życie jest
-------------------------------------------------
(Proszę o interpretacje i dyskusje nt wiersza)
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 04-06-2009 | Kamiński | Apel do polskich intelektualistów |
Do polskich intelektualistów
Od wieków chrześcijaństwo więzi umysły ludzi i niszczy ich wolność . Hamując rozwój osobowy stwarza pole pod deprawację , pod upadek moralny . Narzędziem , którym chrześcijaństwo zniewala ludzi jest Nowy Testament ( dalej NT ).
W 1990 roku prof. Krzemiński opublikował artykuł w miesięczniku ODRA/1/90 , w którym przedstawił wyniki badań nad wpływem Kościoła Katolickiego (dalej KK ) na mentalność Polaków . Było to badanie spełniające wymogi naukowe socjologii . Wyniki nie pozostawiają złudzeń co do szkodliwości tej instytucji .
Ja , ze swej strony , przeprowadziłem analizę treści Nowego Testamentu (NT) ( patrz 1), 2), 3) ) , w której dowodzę , że jest to dokument podstępnie chwytający umysł człowieka w pułapkę logiczną bez wyjścia . W ten sposób kształtuje się władza funkcjinariuszy KK . Jest to władza nieprawna , bo zdobyta podstępem . Ponadto jest to z ich strony działanie krzywdzące ludzi, którzy im zaufali .
Świat idzie do przodu i czas instytucji KK dobiegł końca . Nie posiadają oni mocy , by sprzeciwić się słusznemu protestowi tych, którzy potrafią osądzić ich działanie . Umysły milionów Polaków tkwią w zdradzieckiej pułapce NT i to degraduje byt jednostki oraz nasz byt społeczny. Należy zakazać propagowania NT , podobnie jak zakazuje się propagowania "Mein Kampf" Hitlera . Niszcząca moc obydwóch tekstów jest porównywalna .
Od oświeconej części społeczeństwa polskiego zależy , czy wszyscy zostaną wyzwoleni . Czas podjąć takie działanie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 03-06-2009 | Kościółek | Poryty gostek !!! | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 30-05-2009 | Autografka | Perełki z RM | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 112 (przedawniony) | | 28-05-2009 | kiryl | Kosmalski, elbrus, Milujacy P, i inni |
Dlaczego kiedy uzytkownicy tacy jak: elbrus, Kosmalski, atre albo Milujacy P, ktorych poglady na sprawy religijne uznaje mowiac bardzo delikatnie za irracjonalne ,zakaladaja nowy watek, albo biora intensywny udzial w dyskusji to nigdy nie rozmawiaja o swoich imaginacjach pomiedzy soba. Forumowicze ktorzy rzeczywiscie posiadaja gleboka merytoryczna wiedze albo potrafia sie poslugiwac umyslem biora udzial w niekonczacych sie przepychankach. Jak myslice, dlaczego w/w omijaja sie szerokim lukiem? Przepraszam za brak polskich czcionek, nie bedzie ich jednak.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 27-05-2009 | Adamiak | Pryszcz przenoszony drogą lotniczą. |
Dużo się ostatnio mówi o badaniach lotniskowych na obecność świńskiej grypy, więc ten wątek jest właściwie o sposobie przenoszenia chorób różnych z naciskiem na zawodowe u ludzi pracujących na wysokości.
Pracowałem kiedyś (lata 70 ubiegłej starożytności) w jednej brygadzie z kumplem, Bogdanem, też raczej dekarzem, co poznawaliśmy po tym, że byliśmy na etatach w firmie dekarskiej i staraliśmy się remontować dachy.
Kolega miał kłopoty zdrowotne, wychodzące pryszczami na skórze pleców, choć tylko w zimie, latem kłopoty znikały, jak słońcem odjął. Niezbyt mu przeszkadzały, ale kolejna już żona zwracała uwagę na aspekty estetyczne problemu. Czepialska jakaś, bo przecie z przodu nie było ich widać.
Któregoś, wiosennego dnia postanowił z resztkami wyrzutów coś zrobić, więc po krótkiej debacie w pakamerze wybraliśmy mu lekarza, jako lepszą opcję na przednówku, bo tańszą niż rozwód. Chwilę się sprzeczaliśmy w wyborze specjalisty z dwóch wstępnie wyłonionych: skórny czy dermatolog, ale rzut monetą wskazał na drugiego.
Na drugi dzień po wizycie przylazł do roboty lekko skonsternowany, co natychmiast poznaliśmy po marynarskiej stylistyce stąpania. Diagnoza lekarza brzmiała: trądzik młodzieńczy. Po chwili zadumy nad niezbadanymi wyrokami lekarskimi wzięliśmy się za robotę, lecz sprawa nie dawała nam spokoju, ponieważ Bogdan cherubinkową urodą budowy nie szpecił, a i szankry jakoś na małoletnie nie wyglądały.
<p>Po fajerancie zrobiliśmy naradę na temat:.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 156 (przedawniony) | | 27-05-2009 | Jacek | Miłość - co to znaczy? |
Bóg jest Miłością. Czy można poznać Boga jeśli nie zna się Miłości? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 25-05-2009 | stratos | Energia - gdy jest czystą |
Wczoraj wpatrywałem się w ekran telewizora dokładnie analizując przedstawiany obraz Stąd zainspirywany zaczołem rozważać pewne możliwości
Energie kojażymy najczęściej z elektrycznością lub ciepłem Dla określenia ciepła musimy mieć punkt odniesienia w postaci zimna Dla elektyczności różnice potencjałów Jest to nijakie i przypomina kij z dwoma końcami
Gdy realizujemy jakiś projekt - umeblowanie mieszkania, gotowanie zupy, budowanie domka dla ptaków czy może rozpisanie nowego długopisu to angażujemy w te czynności pewien zasób własnej inwecji twórczej, zapału czy jak tam to zwał Najlepszym przykładem bedzie w tym miejscu uwodzenie ślicznej niewiasty Kłębowisko myśli w niemal códowny sposób absorbujące cały umysł
Czy można przedstawić mysl jako energie ?
Przejdźmy do cyferek Mówią że ludzki muzg to ileś tam neuronów które wysyłają impulsy elektryczne i działa to miej wiecej jak wielka bardzo szybka maszynka do liczenia Tyle że tego typu ustrojstwo działające na zasadzie wymiany informacji poprzez elektrycznośc pobiera zdumiewająco mało prądu I tak naprawde to ludzie wcale nie umieją liczyć Wiecie ile to jest 2 razy 2 . . A ile to jest 14 razy 37 . . . .
Założe się że drugie zadanie było na tyle trudne że zajeło wam co najmiej naście sekund A przecież prowadząc auto w sytuacji zagrożenia co lepsi kierowcy są w stanie przewidzieć kilka wariantów możliwosci w ułamku sekundy, analizując znacznie więcej danych i w dodatku zmiennych
Czy nie uważacie że coś tu nie gra ?
Z innej.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 24-05-2009 | dynktrente | A jaja ja co za raj! |
Circus erectus i marionetki pociągane za sznur percepcji. Można przypakować biceps kreatynką czy cięższymi anabolikami + slim fast i 10 pompeczek z brzuszkami o porańcu (tylko na co to?). Botox, silikony, makijaż, farbowanie włosów z operacjami plastycznymi to też czysty komediodramat jak się na to patrzy.W butach muszę chodzić po dzierewni/gorodzie/metropolii co by się dopasować, bo zaraz obgadają (na BOSSaka to taniej)! "Rzuć mi teksta na podpuchę . . ja se z radości strzepię gruchę! Tyś mądrzejszy, więcej wiesz, a taktyk i plnów masz jak dziki zwierz!" Siedem przykazań łamanych bez względu na religię (kotłowanie się z kim popadnie w związkach małżenskich, lecz zróznicowanie genetyczne daje to rodzinie, pijaństwo, zawyżone BMI, rozwody i zdrady). Wylęgarnia wszelkich patologii bez względu na ustrój, dochód na mieszkańca czy wywiad rodzinny lub środowiskowy. Można tu mówić o selekcji naturalnej (matka i ojciec mądrzy) lecz syn skacze na głowę do wody łamiąc sobie rdzeń kręgowy (młodzieńcza głupota/alkohol/chęć zaimponowania). Ktoś lubi tańczyć po 40-stce na alkoholowej bombeczce, lecz korzyści z tego wymierne będą w przyszłości. "Wy porządne baby i chłopy . . na co wam wróżby, zabobon i horoskopy!". W pośród pomyj, słowotoku (wciąż pamiętaj o wyroku). Termin "Oh my god" nadużywany jest masowo w pornografii (nie chodzi tutaj o poluzowany hamulec moralny lecz genezę upowszechniania tego na siłę). Jak wiadomo używki, hazard i cała reszta to pułapki zastawionena podatnych nań delikwentów!.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 24-05-2009 | Adamiak | Ślicznotka z wizytą w Gdyni. |
Nie mogłem się powstrzymać przed wklejeniem fotek "Emerald Princess", która gościła dzisiaj w Gdyni.  Żałuję, że nie widziałem jej "na żywo", na pewno górowała nad dość wysokim Kapitanatem Portu.   Imponująca "pierś" Księżniczki:  Rok budowy: 2007 Pasażerowie: 3080 Załoga:1200 osób Liczba pokładów: 14 dostępnych dla gości Długość 290 m Wyporność 113000 ton | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |