Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
29-03-2019ZetetykNie zabijaj!
Sumienne rozważanie treści " nie zabijaj" chroni przed szybkim samousprawiedliwieniem , że " ja nikogo nie zabiłem, więc mnie ono nie dotyczy". Większość ludzi, czyli zaprogramowanych w ten sposób maszyn ogranicza się jedynie do bezpośredniego zabójstwa zamierzonego - które co prawda istotnie stoi na pierwszym miejscu - ale w długiej hierarchii. Zakaz ten obejmuje także przerywanie widocznej ( zaawansowanej )ciąży, eutanazje , samobójstwo. We wszystkich tych przypadkach winni są również ci , którzy współdziałają. W bardzo szerokim rozumieniu ; bezpośrednio pomagają , namawiają, finansują, akceptują, wspierają , nie odwodzą od takich decyzji lub pomagają dostarczyć niezbędne środki.
* Uważam, że dalsza część powinna dotyczyć wyłącznie osób pełnoletnich - zważywszy na omawiane fakty autentyczne.

Zaglądając na różne fora internetowe można dojść do wniosku, że zabójstwo człowieka jest zdarzeniem o wielu obliczach od humorystycznego po filozoficznego. Pytanie :
"jak zabić człowieka" wywołuje lawinę odpowiedzi , ale trudno jest dopatrzeć się ( doczytać ) aspektu dramatu i nieodwracalności tego faktu. Ważniejsze w tych dyskusjach okazywały się " praktyczne aspekty" dla przykładu
1 Czy lepiej skręcić kark?
2 Czy podać truciznę?
3 Czy skoczyć z wysokości?

Tutaj zapodaje wymowny przykład 42- letniego mieszkańca Wielkiej Brytanii, który powiesił się w piątek wieczorem w swoim mieszkaniu. Wiadomość ta choć przygnębiająca , nie byłaby wyjątkowa gdyby nie fakt, że nagranie tego,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-03-2019PratchetMastrurbacja i seks to nie grzech. To po prostu boli.
Ludzie chcą uprawiać seks, albo masturbują się nie dlatego że to przyjemne. To jest ból. Jest to wyuczony odruch psychologiczny, którzy zakodowali nam ludzie. Tak samo wódka jest niesmaczna. A trawka to prawdziwa koszona trawa.

Dlaczego ludzie tak dziwnie odbierają bodźce? Równie dobrze mogą mieć orgazm waląc się młotkiem po palcu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
29-03-2019ArminiusMazurek pod Gravelotte
Edgar Vincent, wicehrabia D’Abernon, brytyjski dyplomata, autor książki, zatytułowanej: "Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata pod Warszawą 1920 r." - wśród innych bitew, które miały decydujący wpływ na losy świata wymienia - między innymi Sedan 1870. I owszem, wojna frnacusko - pruska, zwycięska dla tej drugiej strony, miały decydujący wpływ na ukształtowanie hegemonii Niemiec na kontynencie europejskim przez następne pół wieku -ze wszystkimi konsekwencjami tego faktu. Jednakże wielu historyków wojskowości uważa, iż decydująca bitwą tej wojny było niezwykle krwawe starcie prusko - francuskie pod Gravelotte. A z kolei bardzo istotny, jeżeli nie decydujący wpływ na zwycięstwo w tej bitwie - mieli Polacy walczący w szeregach armii pruskiej. Generał Steinmetz widząc z jaką brawurą atakują szeregi Polaków - rozkazał orkiestzre wojskowej grać...Mazurka Dąbrowskiego.
Epizod ów, dziwaczny, uwiecznił na płótnie Wojciech Kossak.


"Pod osłoną nocy niedaleko Gravelotte siły francuskie utworzyły okop w kształcie podkowy. Na zapleczu ustawili mitraliezy, czyli kartaczownice działające trochę jak karabin maszynowy. I z nastaniem świtu na atakujących Prusaków spadł morderczy ogień. Francuskie karabiny dosięgały wroga już z 1400 metrów, podczas gdy niemieckie dopiero z 550. Z powodu słabego rozpoznania już po południu pruskie korpusy walczące w centrum zostały zdziesiątkowane. Lepiej powodziło się Niemcom na skrzydłach. Pruskie działa okazały się znacznie lepsze od francuskich...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-03-2019PratchetCzy racjonalista powinien przejmować się hejtem?
Tak się składa że dotknął mnie ostatnio problem hejtu. I dzięki temu zrozumiałem że to nie ważne co ludzi o tobie mówią. Wynika to z zdrowo zdroworozsądkowego myślenia. Ludzie to robią nie dlatego że pzremawia za tym jakaś logika czy realane przesłanki. Tylko chcą nas zranić. Czyli nie obrażają nas na pozimie intelektualnym.

Więc czy warto się tym przejmować w rozumieniu rozumnej i logicznej postawy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-03-2019PratchetKiedy ludzie otworzą oczy?
Kościół nie jest zły, ale to co dzieje się w kościele katolickim to jakiś przykry dramat. Czarna madona jest królową polski. Jezus królem. Ludzie modlą do wizerunku rzekomego jezusa. Mówią że tekst napisany przez ewangelstów to "słowo Boże".

Kiedy to się skończy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
27-03-2019PratchetDobry racjonalsita wróć smarytanin
Założyłem taki temat dla najbardziej prawych ludzi na świecie, którzy odwiedzają co jakiś czas konfesjonał ponieważ tak chcą naśladować Jezusa. Pewnie chcą też być królem polski, ale to KORWIN musi wygrać wybory.

forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=9&t=41331

Specjalnie napisałem że jestem chory, bo nie chce ponosić konsekwencji za mowe nienawiści i obrażanie symbolów.

Czy dla was to normalne że bóg największa tajemnica świata, Wygląda jak zbuntowany słuchacz heavy metalu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-03-2019Pratchetnajmniejsza jdnostka czasu.
pl.wikipedia.org/wiki/Czas_Plancka

Przez przypadek wygooglowałem. Tzn. że dzięki google znalazłem coś szybszego od prędkości światła? Bo skoro to zostało opisane to znaczy w jakiś sposób zbadano taką szybkość?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-03-2019ArminiusCzy Berlin znow przekształci się w perwersyjny lupanar???
Tysiące Żydów z Izraela wyemigrowało do stolicy Niemiec i uczyniło sobie z Berlina swoje podstawowe miejsce zamieszkania. Są to głównie Żydzi ze środowisk liberalnych, artyści, środowiska LGBT. Fakt ów wymownie zaświadcza o sytuacji w Izraelu i o sytuacji w Niemczech. Czytając podlinkownay materiał, do którego lektury zachęcam, nachodziła mnie refleksja natury historycznej, o środowiskach żydowskich w Republice Weimarskiej - które odegrały wiodącą rolę w przekształceniu Berlina i paru innych większych, niemieckich miast - w wyuzdany dom publiczny oferujący spragnionym mocnych wrażeń, najbardziej perwersyjne praktyki seksualne.
Czy Niemcy nie powinny do fenomenu jak wyżej podchodzić ze znacznie większą dozą ostrożności??? Historia jak wiadomo nie powtarza się - ale jej mechanizmy jak najbardziej tak.
Zainteresowanych dekadencją seksualną w Republice Weimarskiej - polecam wyśmienity tekst Laschy Darkmoon. Wylicza ona - między innymi - 17 typów prostytutek jakie na ulicach i w lupanarach Berlina oferowały swoje usługi. Ostrzegam zarazem, iż jest to tekst dla ludzi o mocnych nerwach.

"At least 10,000 Israelis are estimated to have moved to the German capital in the past decade, according to Tal Alon, the Berlin-based editor of the Hebrew-language magazine Spitz. (The Israeli Embassy in Germany said it had no official statistic.)
Though the community is much smaller than some of the other immigrant groups in the city of more than 3.5 million, Israelis punch above their weight culturally...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
26-03-2019Bartosz WaskirdChemia w życiu biologicznym racjonalizm - racjonalista
Posługując się "wirtuałem" znalazłem objaśnienie pojęcia "rozum"- zdolność do operowania pojęciami abstrakcyjnymi lub zdolność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków z przetworzonych danych. Używanie zdobytych doświadczeń do radzenia sobie w sytuacjach życiowych.
Wydaje mi się, że szczególnie istotnym dla rozumnego ( racjonalnego - racjonalista) funkcjonowania jest zasób doświadczeń. Wynika z tego, że najbardziej mądry, rozsądny itd. itp. człowiek jeśli czegoś nie doświadczył, nie poznał, nie wie może w pewnej sytuacji postępując bardzo racjonalnie, w ocenie obserwatorów postępować ... np. głupio. Trochę lat minęło w moim życiu i z moich doświadczeń wynika powściągliwość w używaniu sformułowań " zawsze", "nigdy" i jednoznacznego oceniania sytuacji, zjawisk ..... a także skrajnego oceniania człeczych wypowiedzi, działań . Wszyscy oceniamy, mówimy o przez pryzmat naszych doświadczeń, wiedzy.
Poniżej link do informacji o antykoncepcji i efektach. Aktywni znają czy znajdą informacje o narastających problemach ( w "zachodniej cywilizacji") z rozrodczością na skutek problemów jakości plemników. Ku czemu zmierzamy chemicznie ingerując w organizm?
Tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn są bezpieczne
www.o2.pl/(*)a-bezpieczne-6363262070343297a
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-03-2019Bartosz WaskirdO ! jejku, nie mogę ......
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)