 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 02-08-2006 | Wilhelm | Jestem juz doktorem! |
Wlasnie zostalem doktorem an der Karl - Ruprecht Universität Heidelberg. Bronilem sie z tematu "Kinetik der CpCo - katalysierten Cyclotrimerisierung von Phenylacetylen in überkritischen Fluiden. Prowadzilem 30 min wyklad po niemiecku, potem mialem jakies 40 min pytan. Dostalem 1.5, co odpowiada bd+ w polskiej skali skali. A teraz swietuje!
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 16-07-2006 | kleksio | Kurtka - Maciej Czernecki - terror teologiczny i moralny |
Witam wszystkich, nazywam się Maciej Czernecki. Napisałem i wydałem w internetowym wydawnictwie MyBook ( www.mybook.pl) książkę pt. Kurtka. Książka w dużej mierze traktuje o człowieku cierpiącym z powodu sztucznych i moim zdaniem nieetycznych i niehumanitarnych zasad [dobro i zło, niebo i piekło itd.], jakie nakładają niektóre 'moralnośći' i religie (w tym przypadku chrześcijanizm) na jednostkę. W moim mniemaniu jest to akt terrorystyczny, molestowanie psychologiczne. Np. wmawianie komukolwiek, że seks jest grzechem. Czyli używanie wartościowania ujemnego w stosunku do najzwyczajniejszych procesów fizjologicznych. (To tak, jakbym im zakazał jeść, sikać i wydalać, bo jak nie, to pójdą do piekła!) Jak uważacie? Książka nie jest masowo dostępna. Starałem się ją wydać w jednym z komercyjnych wydawnictw, ale jej treści na to nie zezwalały. Nawet to małe wydawnictwo internetowe MyBook kazało mi zmienić trzy akapity z książki. Bali się kosekwencji prawnych?! (Czy żyjemy w wolnym kraju?) Tak czy siak w dalszym ciągu staram się dotrzeć do 'myślącego' odbiorcy, który nie jest fanatykiem i rozumie, iż dogmaty wielu wiar nie tylko należą do bezsensownych steków bzdur, ale - co gorsza - potrafią upośledzić ludzką psychikę i światopogląd. Wystarczy się przyjrzeć masom fanatyków na bliskim wschodzie i naszym rodzimym: młodzierz wszechposlka, słuchacze Radia Maryi, telewidzowie programów nadawanych przez Trwam czy wszelcy poplecznicy zabraniania pracy w niedzielę czy odwoływania lekcji, bo Benedykt.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 14-07-2006 | kimak | Naukowa odpowiedź na pytanie o naturę piekła. |
Dostałem niedawno maila z fantastycznymi rozważaniami naukowo - teologicznymi. Cytuję je poniżej w całości i liczę, że dodacie jeszcze cos od siebie  . "Poniżej cytuję jedno z pytań, które pojawiło się na egzaminie na wydziale chemii NUI Maynooth (National University of Ireland). Odpowiedź jednego ze studentów była na tyle wyjątkowa, że profesor podzielił się z nią ze swoimi kolegami, a później jej treść przedstawił w internecie. Pytanie: Czy piekło jest egzotermalne (oddaje ciepło) czy endotermalne (absorbuje ciepło)? Większość odpowiedzi oparta była na prawie Boylesa, które mówi, że w stałej temperaturze objętość danej masy gazu jest odwrotnie proporcjonalna do jego ciśnienia. Jeden ze studentów napisał tak: Najpierw musimy stwierdzić, jak zmienia się masa piekła w czasie. Do tego potrzebna jest ocena liczby dusz, które idą do piekła i liczba dusz, która piekło opuszcza. Moim zdaniem można ze sporym prawdopodobieństwem przyjąć, że dusze, które raz trafiły do piekła, nigdy go nie opuszczają. Na pytanie, ile dusz idzie do piekła, można spojrzeć z punktu widzenia wielu istniejących dzisiaj religii. Większość z nich zakłada, że do piekła idzie się wtedy, gdy nie wyznaje się tej właściwej wiary. Ponieważ religii jest więcej niż jedna i nie można wyznawać kilku religii jednocześnie, to można założyć, że wszystkie dusze idą do piekła. Patrząc na częstotliwość narodzin i śmierci można założyć, że liczba dusz w piekle wzrastać będzie logarytmicznie. Rozważmy więc pytanie o zmieniające.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 11-07-2006 | Smakuś | czy ktoś zna boga Suchasa z Rosji? |
To jest forum jajeczne?Fajno, kiedyś słyszałem o jakimś syberyjskim bogu, nazywał się Suchas czy jakoś tak ktoś coś wie na ten temat? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 08-07-2006 | Smakuś | Kto podziela meine zainteresowania? |
Czy ktoś z forum interesuje się specjalnie: cybernetyką, science fiction, LEMem,Ipswich Town FC, Bhutanem, chodowlą papryczek chilii? Bo mnie to kręci jak kogoś jeszcze to bym se chętnie wymienił doświadczenia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-07-2006 | Smakuś | Rozwój rozumu-rezygnacj z człowieczeństwa |
Znowu pytam o Lema czy ktoś czytał Golema XIV albo Dialogii?Poruszane jest tam mnóstwo intrygujących kwestii, a jedna z nich dotyczy perspektyw rozwoju rozumu-Jesteśmy jedynie pośrenjim etapem w ewolucji inteligencji, budulec neuronowy w jaki nas wyposażyła ewolucja jest balastem w pięciu się na nowe poziomy zaawansowania rozumowania, potęzniejsze rozumy będą z innych tworzyw, nie będą także osobami(bo osobowość to zespół cech wytworzonych w trakcie ewolucji,decydujących o zachowaniu się osobnika), myśliciele przyszłośći będą pozbawieni indywidualnych cech i namiętności a ich postępowanie będzie stricte racjonalne  problem w tym kto to zbuduje i czy człowiek o ograniczonej "mocy rozumowania" może pojąć coś tak skomplikowanego jak działanie mózgu w stopniu wystarczającym by zbudować coś doskonalszego od siebie, może stanie się to stopniowo przy pomocy komputerów.Sprawa bardziej z fantastyki naukowej niż nauki i może niejasno zaprezentowana.Co tutejsi "uczeni w nauce" mają do powiedzenia na ten temat?Hmm, to chyba lepiejby pisać jako publikację naukową a nie temat do dyskusji. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 29-06-2006 | sukulent | Legenda | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 28-06-2006 | kleksio | Reakcja na stres - czy większość ludzi to masochiści? |
Witam wszystkich. Tak często reakcją ludzi na stres jest jedzenie, spożywanie alkoholu, zażywanie lekarstw, witamin i innego rodzaju tabletek (które przez naukowców są uważane za nieskuteczne), palenie papierosów, zażywanie narkotyków, bierne oddawanie się oglądaniu telewizji lub uciekanie się do innego rodzaju mass mediów (co powoduje wzmożoną senność, osłabienie i bierność), zachowania pasywne, fatalistyczne postawy, depresja (czyli tzw. destruktywne zachowania, które w długoterminowej perspektywie nie niwelują poczucia stresu, ale je wzmagają, przy okazji prowadząc do różnego rodzaju chorób somatycznych i mentalnych), gdy jest (poniekąd) powszechnie wiadomym, iż np. uprawianie sportu (sporty ekstremalne uważane są za jeden z najskuteczniejszych środków na stres, zalecany strażakom, żołnierzom, marynarzom... Ludziom wykonującym bardzo stresujące czynności), znalezienie sobie konstruktywnego, interesującego i ekscytującego daną osobę hobby, zaangażowane pomaganie innym (np. bliskim, sąsiadom, w instytucjach socjalnych), aktywne formy rozrywki wymagające wkładu własnego (np. pisanie pamiętników, książek, praca w ogródku, seks, hodowanie kwiatków itp. itd., zamiast biernego wpatrywania się w telewizor), reagowanie i przejmowanie w miarę możliwości kontroli nad stresującą sytuacją, konfrontowanie się z rzeczywistością zamiast eskapizmu, rozwijanie i używanie swoich umiejętności (choćby jazda na rowerze czy gra w szachy) niwelują poczucie stresu w perspektywie długoterminowej, często.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 27-06-2006 | Osieł | Rozwój... |
Mam takie nietypowe pytanie. Zastanawiam się co jest lepsze - wszechstronny rozwój, czy rozwój tylko w określonej dziedzinie? Czy lepiej być człowiekiem renesansu, czy specjalistą w jednej tylko dyscyplinie? I choć jedno drugiego też nie wyklucza, to czy warto sobie "zaprzątać" głowę innymi dziedzinami życia, czy nie interesować się niczym poza swoją specjalnością? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |