Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
12-07-2010moorsoldatenCenzura
Państwo Koraszewscy wycinają wpisy ( nie tylko moje ) które są odmienne od proponowanej przez nich wizji świata. Rozumiem że można promować i popierać poczynania państwa Izrael a mieszać z błotem wrzuconych do jednego worka Arabów ? Czy zamiast dyskusji skazani jesteśmy na propagandową papkę i dyktat tychże - jedynych oświeconych Koraszewskich ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty)
12-07-2010RomanReklama na stronie głównej
Dawno tu nie zaglądałem, przyznaję, wchodzę sobie spokojnie na stronę główną
a tu obrazek jak niżej:



Ja rozumiem, że utrzymanie portalu kosztuje, ale reklamy kontekstowe goglarki
płatają naprawdę złośliwe psikusy...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
11-07-2010pavvelZakładanie wątku bez potrzeby
Tytuł wątku podpowiedział mi webmaster.

Uznałem, że jest to decyzja mogąca (o ile będzie się powtarzać) mieć bardzo duży wpływ na funkcjonowanie forum portalu racjonalista.pl.

Bo powiedzmy sobie szczerze, czy każdy w każdym wątku na forum da się określić i uzasadnić merytorycznie potrzebę jego powstania?

I kto zasadność tej potrzeby oceniał będzie? Jakie będą kryteria tej oceny?
I co z przypadkami, gdy potrzeby założenia wątku nie zauważa tylko webmaster, lub inny członek Komitetu Najwyższego?

Czy w związku z tą nową świecką tradycją powinniśmy się obawiać, że spora część dyskusji toczących się obecnie na forum niebawem na oślą ławkę zostanie przeniesiona?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
11-07-2010LadyTillyUrządzenie antygwałtowe
Pewna zgwałcona kobieta stwierdziła:"gdybym tylko miała zęby tam na dole". Choć urządzenie działa już od pięciu lat to w zasadzie wiem o nim dopiero teraz. Urządzenie to to rodzaj wkładki wewnątrz której znajdują się rzędy ostro zakończonych haczyków. Podczas penetracji wbijają się one w penisa powodując silny ból. Jednak wynalazek ten do dziś wzbudza wiele kontrowersji. Co sądzicie o jego skuteczności? nie wypowiadam na razie własnego zdania - podaję to jako ciekawostkę i cekawam co myślicie o urządzeniu. Temat wydał mi się ciekawy. A temat podjęłam ze względu na absurdy z jakimi się spotkałam na stronie Polishexpress gdzie napisano: "Karalność gwałtów w UK zależy od kodu pocztowego. Tak wskazują opublikowane właśnie dane. Ich ofiarami padają też Polki. W niektórych rejonach karalność za popełniony gwałt jest szokująco niska. Na przykład w okręgu (według policyjnej statystyki) Leicestershire tylko 2,8 procent gwałtów jest karana (dane za rok 2006). Dwa lata wcześniej ta liczba wynosiła 3,85 procenta. W praktyce oznacza to, że mniej niż jedna na trzydzieści pięć kobiet, które zgłaszają policji dokonanie na nich gwałtu doczeka się ukarania sprawcy. Z kolei w okręgu Northamptonshire - gdzie w 2006 karalność tego typu przestępstw wynosiła tylko 7,2 proc. - jeszcze w 2004 wynosiła ona 13,79 proc. Są też okręgi, w których trend jest pozytywny. W Cleveland (północno-wschodnia Anglia) w 2004 karalność wynosiła 7,75 proc., w 2006 - 13,2. Oznacza to, że karany jest jeden na siedmiu sprawców..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
10-07-2010finerbijkKiedy kobiety rządzą bez parytetu
Natrafiłem na ciekawy artykuł tu www.przekr(*)worz_artykul,5380.html?print=1

"Facetom żyje się lepiej, tam gdzie rządzą kobiety - stwierdził argentyński pisarz Ricardo Coler po dwóch miesiącach w społeczności Mosuo w południowych Chinach. Dlaczego lepiej? To proste. Jako facet wśród Mosuo nie masz stresu, bo nie odpowiadasz za nic. Nie przepracowujesz się, bo robotę odwalają kobiety. Nie musisz utrzymywać dzieci, bo zajmują się tym matki. Z każdą możesz uprawiać seks bez zobowiązań, a w razie porażki wracasz do klanu."

Alternatywny porządek społeczny, trudno zaprzeczyć, że ma swoje zalety . Model całkowicie odbiegający od obecnie powszechnie uznawanych wzorców, zupełne odmienne spojrzenie na tzw. podstawową komórkę społeczną, a jednak jak się okazuje może działać.

Powstaje pytanie, czy rzeczywiście lepszy i czy taka "władza" odpowiadałaby zachodnim feminizującym kobietom?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
10-07-2010AdamiakProśba do placownika,
placownika (moderatora)[/color] teraz czerwonopisanego.

Odwieczną Przyjaźnią Ęnteligęcji z Ludem Pracowitym.

placowniku i placowniku (moderator) w dwóch osobach jedyny, żebyś nie zadawał mi pytań.

   Żadnych pytań i w żadnych z ulubionych Twych kolorów, ponieważ jakoś tak od niedawna większość z nich tragicznie się dla mnie kończy. Właściwie to nie Twoje pytania mają takie katastrofalne skutki, ani ich barwy ochronne, lecz moje odpowiedzi śpiesznie artykułowane w poczuciu spełniania obywatelskiego obowiązku polegającego na współpracy z Władzą.

   I może nie tyle tragicznie, co tragikomicznie z elementami Mrożka, Kafki i Józka.
   Tego Józka od Hellerów i historii pogiętych jak paragraf.

<p>Przykładem niech będzie seria Twoich ciekawych i trafnych pytań:
[url=http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,344488#w344595]..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
09-07-2010orchidea78Kim jestem?
Jestem człowiekiem-aż, czy tylko?
Aż, bo mam umysł,rozum, który pozwala mi się poruszać w tym świecie.
Tylko, bo możliwości ludzkie są ograniczone...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
07-07-2010sprayMistrzostwa Świata w piłce kopanej
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
07-07-2010SzczepanikPowstanie życia - od atomu do komórki
Polecam książkę "Powstanie życia - od atomu do komórki" Joela de Rosnay.
Niestety książeczka do kupienia już tylko w antykwariatach i na Allegro, ale na prawdę warto poszukać - prawdziwa perełka.
Autorowi udało się całkowicie rozmyć granicę między światem nieożywionym, a życiem.

Pozdrawiam
Jarek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
06-07-2010prof. GrabowskaWierzący homoseksualiści.
Zawsze mnie zastanawiało, jak mogą egzystować wierzący homoseksualiści. Muszą oni być strasznie zestresowani. Bo z jednej strony ulegają swoim emocjom i popędom, a z drugiej strony podlegają ocenom Kościoła jako moralnie nieuporządkowani. I grzeszni! Ja im osobiście nie zazdroszczę. Bo to jest dylemat prawie nie do rozwiązania. Może chodzą się leczyć do tych różnych Courage i innych temu podobnych.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)