Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 52 (przedawniony)
16-01-2014arczielektron - fala czy cząsteczka?
Nawiązując do doswiadczenia Younga z 1803 roku pokazującego interferencję światła pojawil się na Youtube film z elektronem. Gdyby w ww. doswiadczeniu znalazl sie elektron to okazuje się, że on rowniez interferuje. Sytuacja zmienia sie gdy elektron jest pod obserwacją przyrządów pomiarowych. Elektron "wie" ze jest obserwowany i zachowuje sie wtedy jak cząsteczka (przestaje interferować). Czy to jest możliwe? Czy oko obserwatora moze wplywac na zachowanie elektronu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
16-01-2014mrSpocknadzieja na szybką apostazję
Słuchajcie rewolucja dla wszystkich tych ( w tym dla mnie) kogo irytuje procedura apostazji. Teraz wystarczy trenować karate bądź jogę i automatycznie jest się apostatą
Tylko teraz jakiś papierek na to i problem z głowy
www.fakt.p(*)ech-bo-,artykuly,438896,1.html
Eh gdyby, to było takie proste...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
14-01-2014diogenesZ kałachem do nieba
wiadomosci(*)abitych-jego-wynalazkiem/hgr9h

Sadząc po wieku, w jakim konstruktor poszedł do nieba, kałach spodabał się bogu. Licho wie, może i tam się do czegoś przyda.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 64 (przedawniony)
12-01-2014hagiŹródło wiedzy
“Pierwszy łyk ze szklanki nauk przyrodniczych zmieni ciebie w ateistę, zaś na dnie szklanki czeka na ciebie Bóg.” – Werner Heisenberg

Nie jest to żadna prowokacja tylko wprowadzenie do tematu.
Mając do dyspozycji teorie naukowe i Biblie muszę stwierdzić, że na starcie zauważyłem pewne podobieństwo. Wg. religii Bóg stworzył wszechświat słowem. Szukając odpowiedzi na powstanie wszechświata w nauce, znalazłem "wielki wybuch". A co nauka ma do powiedzenia na temat przyczyny samego wybuchu? No cóż, ma tylko..."słowa" wszelakich "teorii" i "hipotez" i choćby wyjaśnienia tych teorii sięgały nie wiadomo jak głęboko i jak daleko to zawsze na ich początku będzie tylko "słowo" które będzie jedyną możliwą przyczyną ich powstania.

“Przeciwności, które musiałyby zostać pokonane, aby wszechświat taki jak nasz mógł wyłonić się z czegoś takiego jak Wielki Wybuch są niesamowicie olbrzymie. Uważam, że kiedykolwiek zaczynamy omawiać początki wszechświata dochodzimy do czysto religijnych wniosków.”
-Stephen Hawking
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
10-01-2014hagiMarzenie...tak niewiele mi potrzeba aby Bóg mógł zaistnieć.
Marzę, żeby Bóg istniał. Nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich których na
ziemi wiąże miłość. Pragnę go dla mojej córki, żony, siostry, rodziców i
wszystkich którzy kiedyś będą musieli się ze sobą rozstać przez nieuniknioną śmierć. Nie potrafiłbym żyć nie marząc o Bogu zakładając, że
nasze życie jest tylko jakimś niemożliwym do wytłumaczenia przypadkiem. Nie
potrafię powiedzieć, że nie chcę Boga. Nie potrafię uwierzyć w umysł który
nie chciałby aby Bóg istniał. Nie potrafię uwierzyć, że są ludzie którzy po
śmierci marzą, aby umrzeć i stracić wszystkich których kochają. To właśnie
ten wybór marzenia sprawia, że Bóg jest obecny w moim życiu w niemal każdej
chwili, bo oddaję mu moje wszystkie marzenia, a wszystko o czym marzę to on
dla nas wszystkich i wszystkich kochający. Wynagradzający nas za oddanie
swojego życia dla miłości i pokoju wylewającego się na wszystkich.
Wynagradzający nas za walkę z naszym własnym egoizmem. Bo miłość to
wszystko z czego możemy być rozliczeni. Dobra materialne są nic nie warte.
Dla Boga liczy się miłość i właśnie z niej nas rozliczy, więc marzę aby
każdy przestał żyć miłością do siebie samego, a zaczął zauważać przed sobą
innych, bo egoizm jest źródłem wszelkiego zła.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
06-01-2014diogenesMauzoleum dla Rodowicz
Myślałem, że z żywych
wiecznie żywy jest tylko Lenin.
Myliłem się. Wieczność dosięga również gwiazdy popu.
Podejrzewam, że Rodowicz wystąpi wkrótce
w swym mauzoleum:

plejada.on(*)-sylwestrowych-imprezach/x0lzl

Czy to jeszcze Maryla? Może to już jej mumia?
Albo plastikowa atrapa sterowana joystickiem z podziemia
Centrum Popwizji?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 40 (przedawniony)
05-01-2014Henryk KrzeminskiNaukowe dowody na istnienie Boga.
Potraktuję mój wpis w wielkim skrócie.28 lat temu pojawiła się naukowa i niepodważalna
metoda na udowodnienie istnienia Boga w Trójcy Jedynego.To ,że ani KK ,ani ateiści i marksiści zgodnie nie chcą z niej skorzystać do dnia dzisiejszego jest innym problemem.Faktem pozostaje ,że nauka dysponuje taką możliwością.Ciekawy jestem jak zareagują na to potwierdzenie osoby niewierzące.Będą postrzegani przez ogół jak te, które jeszcze dzisiaj wierzą , iż Ziemia jest płaska
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
02-01-2014maniek1Interesy - a sprawy ważne
Zastanawiam się, czemu taka tuba moralności, za jaką uważa się watykański koncern finansowo-usługowo-handlowy - (ponoć 95% wiernych) ani słowem nie wspomina z ambony (prócz Rydzyka broniącego kumpli-pijaków na drogach) o zmotoryzowanych bandytach zabijających, prócz przypadkowych podróżnych coraz częściej pieszych? Większym zagrożeniem dla Polaków, również tych ginących na drogach - jest gender, feministki i in-vitro?! Jaka jest odpowiedź? Bo ci drogowi zabójcy nie są wrogiem ich interesów w kraju, a czesto oni sami jeżdżą po pijaku? Czemu takiemu karierowiczowi w sutannie nie przyjdzie do głowy zachęcić przed Sylwestrem swoje owieczki do przestrzegania prawa (nie tylko na drogach) i potępić durnych pijaków i ogólne przyzwolenie społeczeństwa, przestrzec przed konsekwencjami pijackich szarży - ważniejsze są zagrożenia ich dochodów i płynność interesów?? .

Nie twierdzę, że Michalik Sp.z.o.o jest odpowiedzialny za to sześciokrotne zabójstwo w Kamieniu Pomorskim, ale z pewnością (o czym powinni głośno mówić) bandyci na polskich drogach są istotniejszym problemem wojtyłowej Polski, niż czarownica o tajemniczym imieniu Gender - przez którą jeszcze chyba nikt nie zginął(?), ale może zaszkodzić interesom kościoła!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
31-12-2013Marek MatejewskiWybór należy do Ciebie...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
31-12-2013RatatoskrTerlikowski odkrył "narządy kapłańskie"?
wyborcza.p(*)nuje_gender_do_komunizmu_.html

Cytat:
Kobieta zatem nie może być kapłanką, tak jak mężczyzna nie może być matką. I genderowe analizy nie mogą tego zmienić. Nikt nie zastąpi kobiety w procesie zrodzenia dzieci
(...)
Bo mężczyzna jest jakiś, a kobieta inna, i histeria czy ideologia tego nie zmieniają."


No to ja już rozumiem. Kobieta nie posiada po prostu narządów niezbędnych do prowadzenia posługi kapłańskiej, w zamian zaś posiada te potrzebne do rodzenia dzieci.

Silną poszlaką dla takiej interpretacji, jest też fakt, że dużo wszak ostatnio słyszymy na temat problemów jakie przysparza kapłanom posiadanie wymienionych narządów p
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)