Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-12-2014krystkon_1976System kreacji własności i pieniądza.
Jeszcze jedno podejście do systemu własności i pieniądza.
Szybka koncepcja sporządzona w 30 min tylko jako podstawa do dalszych przemyśleń. Oparta na mojej wcześniejszej idei systemu pieniężnego GODZINKA.

1. Pozostanę przy już wcześniej prezentowanym systemie pieniężnym GODZINKA, gdzie jednostką waluty (monetą) jest GODZINKA, co do której istnieje jedynie zalecenie aby wyceniać ją na równi z wartością 1 godziny własnej pracy wyświadczonej dla innej osoby. Nikt z użytkowników GODZINKI nie musi koniecznie tego zalecenia przestrzegać a ono samo istnieje po to tylko, żeby orientować nowych użytkowników w wartości jednostki waluty.
2. Podstawowa kreacja jednostek waluty GODZINKA związana jest w tej idei z ilością użytkowników systemu pieniężnego. Każdy nowy użytkownik w systemie to 8 nowych GODZINEK w systemie.
3. Każdy nowy kandydat na użytkownika systemu GODZINKA mus być zgłoszony do systemu przez użytkownika systemu lub grupę użytkowników i zaakceptowany przez większość użytkowników systemu.
4. Jeśli kandydat na nowego użytkownika systemu zostanie zaakceptowany przez większość, zostaje zarejestrowany, zostaje wykreowane 8 nowych GODZINEK w systemie i wszystkie nowe GODZINKI trafiają do osoby lub osób zgłaszających kandydata na użytkownika.
5. Wszystkie monety w systemie kreowane są w technologii kryptowalut. Każdy portfel musi mieć jednak zdefiniowanego użytkownika co determinuje limit portfela i jego potencjalny stan ujemny.
6. Nowy użytkownik zaczyna swoją działalność w systemie..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
11-12-2014Marcin TrollosiewiczFavicon
Okazuje się, że PSL jest nawet na faviconie Racjonalisty... Czy nie przeszkadza wam to?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
08-12-2014krystkon_1976Przypowieść o Architekcie - kapitalizm
Część 1.

W dolinie osadziła się gromada ludzi pierwotnych i w pierwotnej tam żyli wspólnocie. Kto żyw był, dwie ręce miał i dwie nogi, zbierał jadalne rośliny i polował na płochliwe zwierzęta. Wszystko prócz odziania było wspólne a każdy chętnie dzielił się tym co zdobył. Ich życie było ubogie, mieszkali w chłodnych szałasach, pożywienia starczało ledwie, ledwie lecz żyli jak chcieli, robili co chcieli, byli wolni, decydowali sami za siebie.
Pewnego dnia w dolinie pojawił się Architekt. Architekt był człowiekiem innym od ludzi pierwotnych. Potrafił budować domy, potrafił uprawiać rośliny, hodował zwierzęta. Zwrócił się do osadników z propozycją, iż nauczy ich, poprowadzi aby i oni mogli budować, uprawiać, hodować pod warunkiem, że zaakceptują jego 3 zasady:
1. Wszystko co wspólnie wytworzą będzie należało do Architekta.
2. Architekt użyczy im swojej własności w zamian za pracę dla niego.
3 Wszyscy będą strzegli własności Architekta.
Ludzie pierwotni nie namyślając się długo zgodzili się, była to wszak oferta prawdziwych, ciepłych domów, jedzenia pod dostatkiem w zamian za pracę, którą przecież i tak już każdego dnia wykonywali.
Architekt jak obiecał tak uczynił. Ludzie pierwotni ciężko pracowali pod jego przewodnictwem i już wkrótce mogli zamieszkać w wybudowanych przez siebie ciepłych domach, spożywać uprawy i korzystać z hodowli. Ich życie stało się obfitsze i łatwiejsze. Odczuli wyraźną poprawę.
Z wdzięczności wyłonili z siebie grono najsilniejszych i najinteligentniejszyc..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
05-12-2014Šemū' el LönnebergSingulare tantum

Singulare tantum (l.mn. singularia tantum) - rzeczownik występujący jedynie w liczbie pojedynczej, np.: odzież, miłość, szlachta.
Do tej grupy można zaliczyć:

nazwy przedmiotów niepoliczalnych: mosiądz, ryż, powietrze;
określenia pojęć abstrakcyjnych: zawiść, duma, uznanie;
nazwy geograficzne: Monako, Kilimandżaro;
nazwy zbiorowe: młodzież, bohema, igliwie, duchowieństwo.

Niektóre rzeczowniki tego typu mogą przybierać także gramatyczną formę liczby mnogiej, lecz przekształcenie to nie spełnia wymogów odmiany, gdyż zmianom morfologicznym towarzyszą zmiany semantyczne, np:

szkło - rodzaj materiału, szkła - okulary;
miłość - uczucie, miłości - romanse lub ukochane osoby;
społeczeństwo - podstawowe pojęcie socjologiczne, społeczeństwa - niejednoznacznie definiowane twory poprzemysłowe.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
05-12-2014Šemū' el LönnebergPiąty sens alfabetu
Czy bycie racjonalistą oznacza, że należy uznać Aborcję, uwierzyć w Biodegradowalność ciała ludzkiego oraz o że trzeba oddać Carowi jego ruble?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
04-12-2014KaganekPrawda czy fałsz - jak sądzicie?
www.youtube.com/watch?v=J9b0J29OzAU

lub

www.youtube.com/watch?v=J9b0J29OzAU

Znacie inne takie eksperymenty co trudno je tak z marszu ocenić naukowo?

To dawajcie tu linki!

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
04-12-2014grzmotStrzyka mnie w pięcie
Zgodnie z sugestią chętnie_racjonalistki, zakładam taki oto wątek.

Problem jest wbrew pozorom istotny: społeczeństwo się starzeje klik, benzyna u nas droga, ruch to zdrowie niby, ale czasami coś "postrzyka". Im więcej komputerów, tym więcej strzykania. Mi (załóżmy) strzyknęło tak z tydzień temu (więc jestem strzykaniowym neofitą), kalesonów nie noszę i jestem ateistą (element ekshibicjonistyczny).

Więc, stawiam pytania:
1. Czy strzykanie może być pochodną buta?
2. Czy galaretki owocowe są na stawy równie dobre co te z nóżek wieprzowych?
3. Czy orientacja polityczna może mieć znaczenie - bo mocniej tupię lewą albo prawą?
4. Czy sądzicie, że rozpowszechnienie się wynalazków typu Omni będzie korzystne w kontekście strzykających kolan i stóp?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
29-11-2014JakWyżejKatolicyzm, a Hitler oraz Tiso
Witam. Jestem katolikiem i to skrajnym (nie uważam to za coś złego ). Strasznie mnie denerwuje pewien gość, który nazywa siebie historykiem.

Oto jego filmy "historyczne"

watch?v=kLUG55JxOA4
watch?v=KmPdJSPLNEs

Czy można go jakoś pozwać do sądu za obrazę uczuć religijnych, albo pokazać mu gdzie manipuluje faktami i kłamie? A jeśli są takie kłamstwa, czy jest to legalne?

Wiem, że wilu tutaj osób jest nie wierzących, ale przynajmniej liczę na waszą uczciwość.
Z góry przepraszam moderację, jeśli dałem złą katogorię wątku.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-11-2014diogenesZagadka cepa
Prostota budowy cepa jest przysłowiowa. Jeśli złożoność jakiegoś zagadnienia udaje nam się sprowadzić właśnie do prostoty tego urządzenia, można powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Cep to niemalże jednostka oczywistości, taki - z cicha pękł - filozoficzny kamień ludzkiego poznania. Jednemu z uczestników forum nawet zawiłości Biblii ukazały się, mimo kilku znaków zapytania, w swej cepowatej prostocie. Myślę, że cep, obok, na przykład, cogito, ergo sum, modelu atomu czy DNA, zasłużył sobie na wizerunek w galerii symboli ludzkiego poznania. Szkoda, że kosmiczne sondy nie uniosły go do wieczności. Kto wie, czy nie stanowi klucza do innych cywilizacji, do zagadki wszechświata.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
24-11-2014sableKarlheinz Deschner - książki.
Gdzie można nabyć następujące książki tego autora:
czy posiadacie ksiazki tego autora ? Interesuja mnie nastepujace pozycje:

1. I ZNOWU ZAPIAŁ KUR. Krytyczna historia Kościoła. Tom 1

2. I znowu zapiał kur. Krytyczna historia Kościoła. Tom 2
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)