Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
28-02-2008DrobnerProblem ateisty
W końcu listopada umarł mój Ojciec. W połowie stycznia umarła moja Matka. (Przepraszam za eufemizmy wyrażone wielką literą. Sądzę, że to oczywiste i zrozumiałe)

Oba te fakty zdarzyły się dość daleko ode mnie. Wyprowadziłem się nie tylko z domu ale też i z miasta, w którym się urodziłem (ok. 300 km). Oczywiście (?) byłem na obu pożegnaniach (pogrzebach).


Problem jest taki: ilekroć przypominam sobie cokolwiek z mojej przeszłości, opanowuje mnie dziwny stan wewnętrzny, którego wyrazem zewnętrznym jest obfitość wydzieliny z oczodołów. Płynie sama: ani z mojej woli, ani wbrew niej. (Nie o tym chcę powiedzieć!)

JAK pamiętać, jak czcić rodziców? To prawdziwy problem ateisty.

Można - najprościej - pójść "na" grób. Z powodu odległości - trudne.

Można pójść do kościoła katolickiego, bo wierzący byli oboje. Ale ja - nie. Nie chodzi o to, by w ICH sposób oddać im cześć! Chodzi o to, JAK JA MAM TO ZROBIĆ!?

ZEN podpowiada: siedź! Siedź tutaj! Siedź teraz! Mu!

Nie specjalnie wiem, co Egipcjanie, Babilończycy, Aztekowie, Majowie, Inkowie mogliby mi (ateiście) zaproponować.

TAKIE śmierci (rodziców0 - nie ukrywam - mają ogromny ładunek mistyczny, więc i religijny (tzn. światopoglądowy).

Kompletnie nie wiedząc, co robić, nie robię nic - ale nie za podpowiedziami ZENu.

Nie robię NIC, to znaczy: nie robię nic SPECJALNEGO. Po prostu pamiętam, siedzę i płaczę...

Drobner, nie oczekujący żadnej odpowiedzi......
-----------------
Jeśli nie przy wszystkich polskich literach są "ogonki",..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
27-02-2008Karol WiolkaPrzypowieśc o chlebie
Ojciec mój, z którym często rozmawiałem o rzeczach niemożliwych świata tego, jako człowiek prawy i szlachetny brzydzący się wulgaryzmami, bardzo cierpiał z powodu przepowieści " O parasolu i niemożliwości jego...", którą zapewne wszyscy znacie. Postanowił więc propagowac idee niezwulgaryzowanej, odpowiedniej dla ludzi kulturalnych, wrażliwych i niecierpiących chamstwa w życiu, wersji "Przypowieści o parasolu" cytuję nową przypowieśc ojca. " Niemożliwe jest upieczenie chleba o miękkiej skórce i chrupiącym środku". ©

Proszę o komentarze, dziękuję.

Karol Wiolka lat 12
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
26-02-2008moralny "antychryst"Test na przerost treści nad formą
Łófaka! Tyn tyegst srosómiejom jetynie ci, kduży ni dylko berfiegt snaiom iensyk płolzki, alje tyrz włokule majom rłosóm. Chto ni sna płolzkieko, alipo ni wlasowal f płoziatenie rłosumu, ni mła tyrz pło co fysilaś zie, szepy płosnaś płolzkom łorytokrywie i grymętykie, po i tyk ni ma s niem o szem katać, a łon młosze jetynie ło tyj łortokrafi i kramotyce. Uodnie tagi pjisze, tela sze nie fie ło szym. A ło szym pjiszom y mufiom jenne ji tek nje jezd w ztanje srosómieś.

No i po co tacy czytają cudze posty i zamieszczają tu własne? Myślami można podzielić się i z niemym analfabetą, jeśli obydwie strony tylko zechcą, a obydwie myślą. Nie można jedynie z bezmyślnymi pismakami lub równie bezmyślnymi mówcami, który nie chcą, bo żadnych myśli po prostu nie mają, choć znakomicie znają rozmaite języki (czasem nawet najprecyzyjniejszy z nich, czyli język matematyki). Zarówno bezmyślni mówcy, jak bezmyślni oratorzy, wszystkich swoich czytelników i słuchaczy mają za równie jak oni bezmyślnych.
Kto z Was ma na ten temat inne zdanie? A co na to moderatorzy czuwający nad trzymaniem się tematu, a nie czepianiem rozmówców? Bardziej racjonalne jest pisanie zgodne z ortografią, czy sensem wszelkiej rozmowy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
12-02-2008WiktorMój ateizm pięknieje...
Mieszkam w małym mieście. Całymi latami w różnych sytuacjach, w których musiałem się jakoś odnosić do religii, kościoła byłem zachowawczy, wręcz tchórzliwy. Plotłem jakieś bzdury, że co prawda sam nie wierzę ale dostrzegam potrzebę wiary i takie tam różne...Lekko mnie ta moja odmienność uwierała. Dzisiaj zaczynam być szczęśliwy (czasem euforycznie!, he...he) ze swoim ateizmem.
Wali mnie to co "oni" o mnie myślą. Jestem pewny niezmienności moich poglądów i fantastycznie mi z nimi się żyje. Cieszę się każdym dniem życia bo przecież drugiego nie dostanę. Mam coraz więcej zrozumienia, miłości, szacunku dla innych ludzi, także tych dewotów religijnych. Taaaa...odjazdowo być ateistą !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
10-02-2008SkorupkaPost: jak i po co?
umiłowani w duchu obecni tu mędrcy!

jesteśmy w okresie Postu. Niech no mi ktoś tu objawi teologiczne, teoretyczne (wynikające z Pisma) i praktyczne jego podstawy, please...

bo nie wiem czy iść na imprezę czy nie

Szukałem po tutejszym forum, po tekstach wszelakich, bez rezultatu....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
10-02-2008darloveDla twardych...
Bylo sobie trzech wiezniow: A, B i C. Jeden z nich ma byc stracony - decyzja juz zapadla, ale zaden z wiezniow nie wie, czy to on, czy nie on. W pewnym momencie przychodzi straznik i wypuszcza wieznia B. Pytanie: Czy prawdopodobieństwo, ze straca wieznia A jest wieksze, mniejsze, czy takie samo jak na poczatku???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
10-02-2008ChudzikZeitgeist - film
video.goog(*)=10&so=0&type=search&plindex=1

Polecam obejrzeć. W całości. Film w którym autor próbuje uświadomić, że historia nie koniecznie musi być taka, jaką postrzegamy. Nacisk jest położony na ukazanie wielowiekowej manipulacji stosowanej przez rządy [religia, banki(bank rezerwy federalnej jako zniewolenie społ.), "walka" z terrorem(w tym zamach na WTC jako akt dokonany przez sam rząd USA w celu wywołania konfliktu)]. Godny spędzenia 2h przed monitorem i godny dyskusji.

Człowiek odwiecznie manipulowany, czy kolejna teoria spiskowa?
Do czego prowadzi globalizacja? Wiarygodność dowodów zawartych w filmie.
Serdecznie zapraszam do wymiany spostrzeżeń.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-02-2008enfantWybory w USA
W tym roku obywatele USA wybierają nowego prezydenta. Hillary, Barrack? Może McCain? Kto zasługuje na fotel? Czyja prezydentura byłaby najlepsza dla Stanów, Świata, Polski? Kto wygra i co z tego wyniknie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
06-02-2008darloveTo moze taka zagadka...
Dziadek i babcia mają razem 154 lata. Powiedz ile lat ma dziadek, a ile babcia wiedząc, że babcia ma teraz dwa razy tyle lat, ile dziadek miał wtedy, kiedy babcia miała tyle, ile dziadek ma teraz.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
04-02-2008KoperJajko lub fasola
Dlaczego w wysokich górach trudno ugotować niektóre potrawy np.jajko na twardo lub fasole
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)