 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 28-02-2008 | Drobner | Problem ateisty |
W końcu listopada umarł mój Ojciec. W połowie stycznia umarła moja Matka. (Przepraszam za eufemizmy wyrażone wielką literą. Sądzę, że to oczywiste i zrozumiałe) Oba te fakty zdarzyły się dość daleko ode mnie. Wyprowadziłem się nie tylko z domu ale też i z miasta, w którym się urodziłem (ok. 300 km). Oczywiście (?) byłem na obu pożegnaniach (pogrzebach).
Problem jest taki: ilekroć przypominam sobie cokolwiek z mojej przeszłości, opanowuje mnie dziwny stan wewnętrzny, którego wyrazem zewnętrznym jest obfitość wydzieliny z oczodołów. Płynie sama: ani z mojej woli, ani wbrew niej. (Nie o tym chcę powiedzieć!)
JAK pamiętać, jak czcić rodziców? To prawdziwy problem ateisty.
Można - najprościej - pójść "na" grób. Z powodu odległości - trudne.
Można pójść do kościoła katolickiego, bo wierzący byli oboje. Ale ja - nie. Nie chodzi o to, by w ICH sposób oddać im cześć! Chodzi o to, JAK JA MAM TO ZROBIĆ!? ZEN podpowiada: siedź! Siedź tutaj! Siedź teraz! Mu!
Nie specjalnie wiem, co Egipcjanie, Babilończycy, Aztekowie, Majowie, Inkowie mogliby mi (ateiście) zaproponować.
TAKIE śmierci (rodziców0 - nie ukrywam - mają ogromny ładunek mistyczny, więc i religijny (tzn. światopoglądowy).
Kompletnie nie wiedząc, co robić, nie robię nic - ale nie za podpowiedziami ZENu. Nie robię NIC, to znaczy: nie robię nic SPECJALNEGO. Po prostu pamiętam, siedzę i płaczę...
Drobner, nie oczekujący żadnej odpowiedzi...... ----------------- Jeśli nie przy wszystkich polskich literach są "ogonki",.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 27-02-2008 | Karol Wiolka | Przypowieśc o chlebie |
Ojciec mój, z którym często rozmawiałem o rzeczach niemożliwych świata tego, jako człowiek prawy i szlachetny brzydzący się wulgaryzmami, bardzo cierpiał z powodu przepowieści " O parasolu i niemożliwości jego...", którą zapewne wszyscy znacie. Postanowił więc propagowac idee niezwulgaryzowanej, odpowiedniej dla ludzi kulturalnych, wrażliwych i niecierpiących chamstwa w życiu, wersji "Przypowieści o parasolu" cytuję nową przypowieśc ojca. " Niemożliwe jest upieczenie chleba o miękkiej skórce i chrupiącym środku". ©
Proszę o komentarze, dziękuję.
Karol Wiolka lat 12
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 26-02-2008 | moralny "antychryst" | Test na przerost treści nad formą |
Łófaka! Tyn tyegst srosómiejom jetynie ci, kduży ni dylko berfiegt snaiom iensyk płolzki, alje tyrz włokule majom rłosóm. Chto ni sna płolzkieko, alipo ni wlasowal f płoziatenie rłosumu, ni mła tyrz pło co fysilaś zie, szepy płosnaś płolzkom łorytokrywie i grymętykie, po i tyk ni ma s niem o szem katać, a łon młosze jetynie ło tyj łortokrafi i kramotyce. Uodnie tagi pjisze, tela sze nie fie ło szym. A ło szym pjiszom y mufiom jenne ji tek nje jezd w ztanje srosómieś.
No i po co tacy czytają cudze posty i zamieszczają tu własne? Myślami można podzielić się i z niemym analfabetą, jeśli obydwie strony tylko zechcą, a obydwie myślą. Nie można jedynie z bezmyślnymi pismakami lub równie bezmyślnymi mówcami, który nie chcą, bo żadnych myśli po prostu nie mają, choć znakomicie znają rozmaite języki (czasem nawet najprecyzyjniejszy z nich, czyli język matematyki). Zarówno bezmyślni mówcy, jak bezmyślni oratorzy, wszystkich swoich czytelników i słuchaczy mają za równie jak oni bezmyślnych. Kto z Was ma na ten temat inne zdanie? A co na to moderatorzy czuwający nad trzymaniem się tematu, a nie czepianiem rozmówców? Bardziej racjonalne jest pisanie zgodne z ortografią, czy sensem wszelkiej rozmowy?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 12-02-2008 | Wiktor | Mój ateizm pięknieje... |
Mieszkam w małym mieście. Całymi latami w różnych sytuacjach, w których musiałem się jakoś odnosić do religii, kościoła byłem zachowawczy, wręcz tchórzliwy. Plotłem jakieś bzdury, że co prawda sam nie wierzę ale dostrzegam potrzebę wiary i takie tam różne...Lekko mnie ta moja odmienność uwierała. Dzisiaj zaczynam być szczęśliwy (czasem euforycznie!, he...he) ze swoim ateizmem. Wali mnie to co "oni" o mnie myślą. Jestem pewny niezmienności moich poglądów i fantastycznie mi z nimi się żyje. Cieszę się każdym dniem życia bo przecież drugiego nie dostanę. Mam coraz więcej zrozumienia, miłości, szacunku dla innych ludzi, także tych dewotów religijnych. Taaaa...odjazdowo być ateistą !
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 10-02-2008 | Skorupka | Post: jak i po co? |
umiłowani w duchu obecni tu mędrcy!   jesteśmy w okresie Postu. Niech no mi ktoś tu objawi teologiczne, teoretyczne (wynikające z Pisma) i praktyczne jego podstawy, please... bo nie wiem czy iść na imprezę czy nie  Szukałem po tutejszym forum, po tekstach wszelakich, bez rezultatu....  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 10-02-2008 | darlove | Dla twardych... |
Bylo sobie trzech wiezniow: A, B i C. Jeden z nich ma byc stracony - decyzja juz zapadla, ale zaden z wiezniow nie wie, czy to on, czy nie on. W pewnym momencie przychodzi straznik i wypuszcza wieznia B. Pytanie: Czy prawdopodobieństwo, ze straca wieznia A jest wieksze, mniejsze, czy takie samo jak na poczatku??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty) | | 10-02-2008 | Chudzik | Zeitgeist - film |
video.goog(*)=10&so=0&type=search&plindex=1Polecam obejrzeć. W całości. Film w którym autor próbuje uświadomić, że historia nie koniecznie musi być taka, jaką postrzegamy. Nacisk jest położony na ukazanie wielowiekowej manipulacji stosowanej przez rządy [religia, banki(bank rezerwy federalnej jako zniewolenie społ.), "walka" z terrorem(w tym zamach na WTC jako akt dokonany przez sam rząd USA w celu wywołania konfliktu)]. Godny spędzenia 2h przed monitorem i godny dyskusji. Człowiek odwiecznie manipulowany, czy kolejna teoria spiskowa? Do czego prowadzi globalizacja? Wiarygodność dowodów zawartych w filmie. Serdecznie zapraszam do wymiany spostrzeżeń. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 10-02-2008 | enfant | Wybory w USA |
W tym roku obywatele USA wybierają nowego prezydenta. Hillary, Barrack? Może McCain? Kto zasługuje na fotel? Czyja prezydentura byłaby najlepsza dla Stanów, Świata, Polski? Kto wygra i co z tego wyniknie?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 06-02-2008 | darlove | To moze taka zagadka... |
Dziadek i babcia mają razem 154 lata. Powiedz ile lat ma dziadek, a ile babcia wiedząc, że babcia ma teraz dwa razy tyle lat, ile dziadek miał wtedy, kiedy babcia miała tyle, ile dziadek ma teraz. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 04-02-2008 | Koper | Jajko lub fasola |
Dlaczego w wysokich górach trudno ugotować niektóre potrawy np.jajko na twardo lub fasole
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |