Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
06-12-2016VonMOrtosarkazm
Zauważyłem, że na forach jest dość powszechne zjawisko, które polega na umyślnym napisaniu z błędami ortograficznymi słowa, którym - niesłusznie według autora takich komentarzy - tytułuje się okpiwana osoba. Szczególnie dotyczy to zjawisko autorów sztuki nowoczesnej, kiedy chcąc skrytykować kontrowersyjne dzieło pisze się "takich to mamy artystuf. Jaka może być geneza stosowania takiego "ortosarkazmu" i jak to się będzie rozwijać?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
29-11-2016DrobnerPoszedł Drobner do kościoła...
#1
Syn brata chrzcił syna.

#2
Potem było...

#3
Napiłem.... Ho..ho..ho
=========
#4 !!!!
A wcześniej byłem nawet w środku kościoła...
Na trzeźwo...


Po-oo-oo mszy

Po-oo-oo mszy

#5
....

=============

Ponieważ nie ma jeszcze w Forum wyodrębnionego działu "Drobner", zamieszczam tymczasowo mój wpis TU.

Redakcja wie, co robić

Drobner, z zewnątrz kościoła

PS. Drobner, z zewnątrz...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-11-2016śmigłoWedług was za ile tysięcy lat wygląd człowieka będzie się już różnił?
wystarczy popatrzeć na człowieka jakieś 2 miliony lat temu wyglądał inaczej był niższy, dużo bardziej owłosiony i bardziej zgarbiony ale już 3-4 tysiące lat temu ludzie wyglądali identycznie jak teraz niczym się nie różnili więc przypuszczam że w ciągu następnych 3-4 tys lat człowiek ewolucyjnie tez się nie zmieni
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
13-11-2016romaro500+ na OC
Czy to jest przypadek, że w niecały rok po wprowadzeniu 500+ wzrasta tak drastycznie składka OC? Znajomemu ubezpieczyciel właśnie wyliczył wysokość OC - 7000zł. Odda to co dostaje w ramach 500+.
Wiele rodzin zdecydowało się na zakup samochodu na raty. Wychodzili z założenia, że 500+ zagwarantuje im spłatę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
04-11-2016Baltic Council Think TankKoniec świata ateistów cz. 2
Wydarzenia w Lourdes w 1999 r. na Mszy św. francuskich biskupów - nagrała to TV - patrz YouTube.

Ps.,, gang iluzjonistów "(aluzja do cz. 1) odgraża się, że teraz przyjdzie czas na podniesienie samochodu lub rowera piszącego tu Drobnera-niewierzącego.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
04-11-2016CelecrinPrawda zawsze wychodzi na wierzch
To jest wątek o śmigłowcach. (do wszystkich co liczyli na wątek religijny).
Tak prawda zawsze wychodzi na wierzch, w tym przypadku Krzysztof Krystowski dyrektor naszego "polskiego" Świdnika dał się zaorać prawdą, która mu nagle wskoczyła do jego rzeczywistości.
twitter.com/K2krystowski/status/794228973324664832
Mam nadzieję, że link dla wszystkich działa.
Chodzi o to, że cenę za Caracale reklamowano jako bardzo dużą. Nie uwzględniając że wśród 50 śmigłowców są te bardzo drogie (SAR, CSAR i ASW - search and rescue, combat search and rescue i anti submarine warfare), a także że w cenie uwzględniono szkolenia.
Ostatnio Arabia Saudyjska podpisała kontrakt na 10 (słownie dziesięć) SH-60 Seahawk SAR/CSAR/ASW
i uwaga:
The total contract value, including mission kits, weapons, and support, was approved on May 20 this year for $1.9 billion (SR7.13 billion).
Drodzy państwo i mamy 10 Blackhawków za 1,9 miliarda dolarów, a 50 Caracali za 2,9 miliarda dolarów (wyjaśnienie, Arabia Saudyjska nie ma VAT więc cena jest czysta, natomiast w cenie 13,5mld złotych jest 22% VAT, który wróciłby do Polski, zatem policzyłem około 10,5mld dla Airbusa)
Skrót rozmowy:
KK (Krystkowski): Te 1,9 mld za 10 Seahawków to bzdura. Niech Pan sprawdzi źródło.
Marcin: Tak? www.us-sabc.org/custom/news/details.cfm?id=1730 … @pikus_pol
KK: @BorysMarcin @pikus_pol Błędne źródło
Bartek B: @K2krystowski To pan poda prawidłowe. Czekamy. @BorysMarcin

Po pewnym czasie

KK:@JacekSiminski @Prukfi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-10-2016śmigłoCzy na świecie istnieje jeden język migowy?
chodzi o porozumiewanie się między niesłyszącymi

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
27-10-2016Curtiss HelldiverDziś mamy święto!
Dziś mamy pierwszą rocznicę wyborów parlamentarnych 2015 roku, wygranych przez PiS.
Od roku Jadosław Kłamczyński i jego marionetki, kukiełki i pacynki wprowadzają "dobrą zmianę".
O tym jak mają się przedwyborcze obietnice PiSowskie do PiSowskich działań powyborczych pisałem tutaj.

O tym, czego PiS nie obiecywał, a co wprowadził lub straszy, że wprowadzi można książkę napisać.

Rocznicę "dobrej zmiany" świętował wczoraj w swoim programie Tomasz Lis.
Polecam obejrzenie tego odcinka ze względu na rozmowę z Andrzejem Celińskim, który mówi ciekawe rzeczy na temat Antoniego Macierewicza.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
25-10-2016krystkon_1976Dlaczego szkoła winna być nieobowiązkowa, prywatna i płatna?
Jest wiele powodów ja chciałbym wymienić tu kilka:
1. Nikt nie szanuje darmowego. Cokolwiek jest za darmo to nie ma żadnej wartości, nie budzi pozytywnej motywacji, nie wytwarza ambicji, hamuje rozwój zamiast go stymulować. Za kasę, za pracę, za trud, za wyrzeczenia natychmiast nabiera wartości i jest szanowane, doceniane.
2. Co jest z przymusu i z gróźb a nie z wiary w wartość i z chęci uczestnictwa to jest automatycznie złe i jak zło jest traktowane. Przemoc wobec jednostek nie jest czynnikiem ich rozwoju a dobrymi chęciami narzuconymi innym z zaciśniętymi zębami droga do piekła jest wybrukowana.
3. Nikt poza nauczycielem nie wie w jakim kierunku powinna rozwijać się nauka a ci, którzy jednak wiedzą próbują jedynie siłowo narzucić innym własną interpretację/wizję świata. To nauczyciel, właściciel szkoły powinien wybrać czego będzie nauczał i sprzedać swoim uczniom, rodzicom uczniów, własny wybór, własną interpretację za kasę. Tworzenie centralnych systemów nauczania i centralnych programów nauczania jest próbą narzucenia wszystkim przemyśleń, wniosków, wartości dominującej w społeczeństwie grupy. Z tego wywodzi się potem agresja społeczna wobec wszystkich myślących inaczej, wobec nienormalnych.
4. Nikt poza uczniem nie wie w jakim kierunku powinna rozwijać się jednostka a ci, którzy jednak wiedzą próbuję jedynie przemocą manipulować czynnościami umysłów innych ludzi. To uczeń, rodzice ucznia powinni wybrać nauczyciela i jego naukę i na taką naukę powinni łożyć własną kasę, odpracować..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
18-10-2016Darekl150Odpowiedzialnosc
Chciałbym sie dowiedziec czy mozna skladac
Sprawe za wyzadzone szkody na zdrowiu w zwiazku z Artikulami o zjawiskach paranormalnych. Ludzie powielaja takie rzeczy nie odpowiadajac za to.
Ja wlasnie choruje z powodu lęku przed zjawiskiem opisanym w necie i puszczonym bez sprawdzenia w tvp
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)