Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-07-2012Rafał PonieckiAle JAJA, jak birety!
W Gaz-rurce (wroclaw.ga(*)ie_miejskim__Przyjsc_moze.html) czytam, że na wrocławskim stadionie mogę się ochrzcić na jehowitę. Taka masowa impreza. Wstęp wolny. Ale to pryszcz. Tam też pisze, "... Ryszard Nowak, rzecznik prasowy kongresu świadków Jehowy." Jeśli to nie ten Ryszard Nowak od walki z sektami, to czekać nas może walka dwóch Ryszardów Nowaków. To by było ciekawe.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
13-07-2012Mikuś FrąckiewiczAgresja ateistyczna według Jerzego Roberta Nowaka
www.jerzyr(*)z_Dziennik/2007/2007.08.18.htm

Zachęcam do przeczytania... Nie dotarłem do końca, bo to po prostu bełkot. Autor szasta określeniami typu:
"Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym haniebnym wybrykom ateizatorów. Postkomunistyczna "Polityka" zaleciła swym czytelnikom lekturę obrzydliwego ateistycznego gniotu Richarda Dawkinsa "Bóg urojony", zamieszczając swoją zachętę do tej lektury na stronie tytułowej książki brytyjskiego ateisty"...

Czy to nie jest zabawne? Tego pana znam z RM, gdzie opowiada jeszcze ciekawsze rzeczy... Co sądzicie o tym tekście? Ja dostrzegam zaściankowość i fanatyzm, jakich mało. Zaprzeczenie wolności słowa, mania.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
12-07-2012corelessMowa ciała
Czy przełykanie śliny może być znaczące?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
12-07-2012BojątkoCzy to nie podłe?
Czy to nie podłe ze strony Katolików, że używają strachu żeby utrzymać owieczki przy wierze? Obejrzyjcie 8minutowy, potworny film na youtube pod tytułem "piekło istnieje".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 62 (przedawniony)
11-07-2012miesnyjezGlobalny podatek od CO2
Kiedy zostanie wprowadzony podatek od oddychania? Sytuacja przeciętnego mieszkańca USA jest beznadziejna, a jeszcze każą mu płacić podatek od CO2. Fabryki i firmy, które się nie dostosują czeka zamknięcie. Czy nie macie wrażenia, że cała ta sprawa z globalnym ociepleniem ma na celu zastraszenie biednego podatnika by poczuł się winny i oddał jeszcze większą część swojego dochodu bez narzekania? Taki nasuwa się logiczny wniosek. Owszem nie neguję problemu, ale na litość boską nie róbmy z tego Armagedonu, że swoją szkodliwą działalnością zabijemy świat i wszystkie zwierzęta. Kiedyś dzieci uczyły się, że dzięki CO2 rośliny mogą żyć, teraz że jest to śmiercionośny gaz. Tragedia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
05-07-2012PadiasekOto człowiek współczesny.
Człowiek istota rozumna. Współcześnie zatracona mamoną, grzech nie "wierci" już człowieka tak jak brak pieniędzy. Bezcelowe ich nagromadzanie, nawet przez biedne jednostki, mające sens dla nich nie tyle materialny co duchowy. Walka o wiedzę tylko ze względu na własny materializm jest wyrokiem dla danej osoby. Krzyżem który trzeba nieść aż do śmierci. Pasja i miłość schodzą na plan dalszy, liczy się tylko cel materialny. Jednostki które nie płyną z biegiem mamony są niezrozumiałe dla otoczenia, nie są one ludźmi, a wręcz człowiekiem, a są tylko oni. Oto człowiek współczesny.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
04-07-2012bez emocjiPrzestępstwa komisji majątkowej zakończone prawomocnym wyrok
Cała masa wypowiedzi zalewa internet typu: ,,komisja majątkowa to złodziejstwo" , ,,to przestępcy" i ogólnie nieprzyjemna instytucja to była. Prosiłbym o informacje o prawomocnych wyrokach ludzi związanych z Komisją Majątkową. Dajcie upust swojej wiedzy drodzy antyklerykalni...
PS Proszę bez żadnych wielkich dyskusji o tym zjawisko. Pewnie tego typu rozmowy były i będą jeszcze ze sto razy. Niech ten temat będzie po prostu zwykłą listą przewinień.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
02-07-2012HodżaFutbol chrześcijański
Przy okazji oglądania zmagań piłkarskich na EURO zwróciłem uwagę na pozytywny element tego piłkarskiego święta, jakim jest promowanie przez UEFA hasła "Respect diversity", czyli - "szanuj różnorodność", sposób na walkę z ksenofobią i rasizmem, zbyt często towarzyszącym piłce na poziomie klubowym ale nie tylko.
Chciałbym więc w tym miejscu wskazać na zaniedbane przez duszpasterzy pole, jakim jest zmiana mentalności zawodników uczestniczących w zmaganiach na murawie.

Wydaje mi się przede wszystkim, że istnieje konieczność chrześcijańskiej dekonstrukcji paradygmatów "wojownika" i "walki", tak immanentnie towarzyszących wszelkim wielkim imprezom piłkarskim. Mówi się nawet, że mecz międzynarodowy jest symboliczną "wojną", toczoną przez sportowców w zastępstwie tych wojen, na które brakuje pieniędzy i charyzmy polityków. Temu skandalowi współczesnej kultury tylko chrześcijaństwo może położyć kres.

Zacznijmy od tego, że piłka jest jedna a drużyny są dwie. Tradycyjna piłka wzmaga już i tak obecne przecież skłonności egoistyczne zmuszając każdą z drużyn do "zawłaszczania" tego przedmiotu kosztem drużyny konkurencyjnej, do prób udowodnienia tego, że posiada większe prawa do tego, by się nią cieszyć. Jak bardzo niebezpieczne jest promowanie takiej postawy przez futbol niech świadczy fakt, że jest to przecież nic innego, jak tylko model konkurencji o ograniczone zasoby. Możemy się dobrze bawić, widząc dwudziestu dorosłych przecież ludzi ganiających za tym krągłym fetyszem, ale nie będzie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 55 (przedawniony)
30-06-2012ekologikI straszne i śmieszne
kontynuacja wątku co już za duży jest (w przewijaniu):
www.racjonalista.pl/forum.php/s,460378

Zapraszam do zamieszczania tu odpowiednich (strasznych ale i śmiesznych) obrazków [mnie chwilowo limituje "staż"]

Nie lubię wymiany poglądów. Zawsze na tym tracę. (A.Słonimski)

Wchodzi do marynarskiej knajpy 90-letnia babcia z papugą na ramieniu i mówi:
- Kto zgadnie co to za zwierzę - i wskazuje na papugę - będzie mógł kochać się ze mną całą noc.
Cisza. Nagle z końca sali odzywa się zapijaczony głos:
- Aligator.
Na to babcia:
- Skłonna jestem uznać.

Kobiety jeżdżą bezpieczniej, bo jeżdżą wolniej i bardziej zachowawczo. To nas (mężczyzn) oczywiście drażni, bo zawsze chcemy być szybsi i zawsze winę za jakąś sytuację na drodze zwalamy na kogoś innego. Jeśli "trafi się" pod ręką kobieta to idealnie wpasuje się w sytuację.(motofakty.pl)

Normalność nie jest kwestią statystyki. (G.Orwell - 1984)

W szkole w Chorzowie pani pyta dzieci:
- Które z was kibicuje ruchowi chorzów?
Wszystkie dzieci podnoszą raczki tylko nie Jasiu.
- A ty jasiu czemu nie podnosisz - pyta pani.
- Bo ja kibicuje Zagłębiu Sosnowiec - odpowiada rezolutnie Jasiu.
- Ale dlaczego? - pyta pani
- Bo tata kibicuje Zagłebiu mama starszy brat.... to i ja kibicuje
Zagłębiu - mówi jasiu
- Ale Jasiu, popatrz, nie zawsze trzeba brać przykład z rodziców.
Np. jakby tak twój tata był alkoholikiem, mama prostytutką,
a brat pedałem to..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
30-06-2012assiyaŚcigając fatamorganę
1. Co jest naszą istotą?

2. Jaka jest nasza rola w długim łańcuchu rzeczywistości, gdzie jesteśmy małymi ogniwami?

3. Czujemy się niscy i wybrakowani, ale czy nie powinien Stwórca, który stworzył nas, emitować tylko doskonałe czyny?

4. Jak mógł Stwórca skazać Swoje stworzenia na takie cierpienia?

5. Jak mogło coś Wiecznego, które nie ma ani początku ani końca, wytworzyć łatwo psujące się, doczesne i gorszej jakości stworzenia?

Wielu myślało o tym na przestrzeni wieków, odkąd ludzkość poznała siebie. I nasze pokolenie ma te same pytania jak przedtem. Nie zdołaliśmy osiągnąć zrozumienia, podczas gdy jest to w zakresie fundamentalnych pytań, które odnoszą się do samej esencji egzystencji: Po co żyjemy? Co jest celem życia? Jaki jest tego powód? Jaki rodzaj procesu zawiera się w tym? Czy mamy wolną wolę? Jaki jest cel przed nami? Czy natura jest ślepa, czy podąża za pewnym programem? Czy można go zmienić?

Co więcej, są pytania, które mają do czynienia z Biblią: Jeśli Stwórca jest dobry, to gdzie jest Jego dobroć? Czy to jest w pewnym innym świecie? Ale kto to widział?

Krótko mówiąc, te pytania składają się na całą rzeczywistość, oprócz stopnia ożywionego gdzie musimy uwzględniać nasze dzienne potrzeby.

...Niewielu ludzi zadaje sobie te pytania.

A w ogóle, czy była tak naprawdę w historii jedna osoba, która nie zadawała sobie pytań:

- Dlaczego cierpię?

Jednak w tym samym czasie, co jest tu tak zaskakującego?

- Cierpisz, bo czujesz się źle.

Ale dlaczego czuję..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)