Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
19-04-2005młody racjonalistaIndianie !!
Witam!
Chciałbym Was prosić o tytuł jakieś książki o Indianach z Ameryki Północenj z góry dzięki. pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
16-04-2005GregorEutanazja a stanowisko racjonalistów
Witam serdecznie grono racjonalistów. Od jakiegoś czasu przyglądam się Waszej stronie i nie zaprzeczę, że poruszanych jest tu wiele jest kontrowersyjnych (zwłaszcza dla kogoś o oddmiennym światopoglądzie) tematów zachęcających do dyskusji. Niestety nie we wszystkich wątkach fizycznie jestem w stanie wziąc udział, gdyż po prostu jest ich zbyt wiele
Nurtuje mnie jednak jedno pytanie.. Czy Wasze grono ma jednolitą, ugruntowaną opinię na temat eutanazji, czy też również wśród Was są zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy tego.. hmm.. zjawiska (choć to bardzo "ugłaskane" określenie).
Z chęcią poznam Waszą opinię, najchętniej z uzasadnieniem za TAK lub NIE..
Zapraszam do dyskusji..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
14-04-2005OSTROWSKIZapal świeczkę , zgaś żarówkę - DLA OJCA "ŚWIĘTEGO"
Proponuję w przyszłym roku w dniu śmierci JP2 o godz 21:47 ponownie pogasić wszystkie światła! Dla powiększenia żałoby narodowej.
NAPRAWDĘ WSZYSTKIE :
Na morzu - nawigacyjne
Na lądzie oświetlenie dróg i sygnalizatory świetlne.
W pojazdach - oświetlenie drogi i światła pozycyjne.
Oszczędność energii jaką zsyła nam w ten sposób ojciec "święty" jest chyba oczywista!!!
Zatem niech nikt nie mówi że jest on maszynką do robienia kasy ( dla handlarzy zniczami też nie )
Co do zwiększenia się żałoby narodowej jestem przekonany - następnego dnia gdy tylko zrobi się jasno - wszystkim zacznie się robić smutno...
Pozdrawiam Serdecznie!!!
Jak wymyślę jak jeszcze możemy uczcićten bolesny dzień dam znać
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
13-04-2005martinija mam rozwiązanie
dla wszystkich opłakujących Papę; nauka, a w tym genetyka idzie do przodu. możnaby zatem ująć Lolkowi pukiel z głowy, nim go pochowają, a w nie dalekiej przyszłości sklonować. co powiecie na drugiego Wojtyłę??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
13-04-2005KulczorZa przeproszeniem....
bzdury wypisujecie w tym Waszym serwisie drodzy Panowie i Panie.
Zajmijcie sie lepiej samymi sobą. Jak Wam coś nie odpowiada w Kościele to się na niego nie "przyglądajcie".
Każdy ma wolną wolę. Tak nas stworzył Bóg.
"Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień" J 8, 7-8
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
13-04-2005miglancZmiana nazwy Katowic.
Doszly mnie sluchy ze Katowice powroca do swej tradycji czczenia wielkich wodzow. W latach '50 to miasto nazywalo sie "Stalinogrod".
Otoz teraz na czesc zmarlego Wodza Narodu Katowice maja sie nazywac "Wojtylogrod"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
11-04-2005OcykanCzy kobieta to człowiek?
Czy kobieta jest człowiekiem? Lesykalnie - nie. W tym kontekście określenie "człowiek" jest równoznaczne z określeniem "mężczyzna". Jeżeli np. przeczytamy w jakimś tekście, że "do pokoju wszedł młody człowiek w okularach", będzie dla nas oczywiste, że chodzi o młodego mężczyznę. Gdyby mogła to być kobieta - napisanoby "młoda osoba". Zresztą w polskim języku jeszcze nie jest najgorzej. Są języki (np. angielski), w których nie występuje w ogóle rozróżnienie pomiędzy "mężczyzną " a "człowiekiem" (w obu przypadkach jest "man").
Zresztą same kobiety nie uważają się za ludzi. Kiedy zawołam na ulicy "Człowieku, hej człowieku! obejrzyj się!", raczej żadna kobieta nie weźmie tego do siebie. Jeżeli się odwróci - to tylko po to, żeby zobaczyć kto się tak wydziera.
Zatem kobieta nie jest człowiekiem. Ale nie martwcie się miłe panie. Kobieta jest przecież najlepszym przyjacielem człowieka. Choć niektórzy twierdzą, że po psie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
11-04-2005Krzysztof StankiewiczO końcu świata...
Siedząc tak sobie w pracy i rozmyślając o doniesieniach na temat tego co się dzieje na świecie po śmierci papieża, zmęczony mesjanistycznym tonem wybijającym się z mediów, powtarzanym powoli przez ludzi z mojego otoczenia lekko się zafrapowałem. Miejsce rozumu zajął mistycyzm. Już nawet, o zgrozo, o końcu świata usłyszałem.
Tedy to siedząc na twardym siedzisku, tekst krótkim stworzył co by się lękiem nikt mi nie trwożył
Słów kilka na zakończenie!
I cóż to ma być? Ten koniec świata?
Bóg litościwy Wężową Bestię w otchłań nicości zrzuci,
butem swym świętym przydepcze do ziemi człowieczka marnego.
Ogień i męki dla swoich dziatków On stworzył,
co do kościółka co rano nie drepcą
i rączek w błagalnym przepraszam nie klecą.
Gdzież Jego jest miłosierdzie?
Zabijać, mordować stworzonka swoje,
jak lalki, kukiełki, niedorozwoje?
Czy nie lepiej by było zostawić nas samych,
tym samym w zgodzie ze sobą pozostać...
W swym miłosierdziu, nieskończoności
zapomniałby Bóg o swojej moralności?
Takiego Boga ja nie chcę dla siebie.
Jeśli nas stworzył, dał rozum, wybór, pióro i język
niech on i dla nas świat pozostawi,
byśmy go mogli w swojej marności rozumem tworzyć...
Błędów się przy tym nie ustrzeżemy.
Lecz naszym prawem i nasza wolnością,
Rozum nasz stawiać ponad nicością.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
07-04-2005SzczurDlaczego tylko katolicyzm?
Nie wiem dlaczego w menu pojawiła sie u was kategoria kościół i katolicyzm. Dlaczego nie napisaliście np. kościół i anglikanizm? Poza tym czemu tak napisaliście, skoro katolicyzm to kościół, nie są to różne rzeczy. Czy uważacie, że wiara katolicka jest jakas inna od wszystkich? Przeciez racjonalisci to ateiści, nie wyznajecie Bogów, kryrtykujecie wiarę w Boga, uważacie ją za irracjonalną. Rozumiem, ale czemu nie krytykujecie w rownym stopniu buddyzmu czy hinduizmu? Chciałbym wiedzieć
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)