 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 17-02-2009 | Gosia | Huragan, trzęsienie ziemi czy grad wielkości strusich jaj? |
Nie tak dawno pewien hierarcha kościoła katolickiego (G.M.Wagner), twierdził, że tsunami z 2004 i huragan Katrina z 2005, to kara za grzechy bezbożnego społeczeństwa. Aż się bojam pomyśleć, co też szykuje dla Pomorza Gdańskiego dobry pan bócek, za tak bezczelne podniesienie wszetecznej ręki na matkę naszą - kościół i niepokalane sługi jego - księży. Ostrzegam! Nie dla młodzianków i dziewic konsystorskich. Gdynia Rumia | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 17-02-2009 | Osnowa | Palaczu, nie bądź bierny! |
Dwa dni temu media doniosły o 72 letniej pani, która jako tzw. bierna palaczka przepracowała w jednym pokoju z palaczami papierosów 33 lata, a obecnie jako emerytka zachorowała na raka płuc. Domniemaną przyczyną jej choroby jest jej palenie, któremu biernie się poddawała w pracy.
Nie popieram palenia, w szczególności psucia powietrza niepalącym, zwłaszcza bezbronnym dzieciom. Ale widzę jakiś brak namysłu w lekarskiej opinii, że niemal na pewno przyczyną raka chorej emerytki jest palenie otoczenia. No bo jak to - tysiące palaczy wdycha aktywnie dym własnego papierosa każdego dnia od świtu do nocy, po ok. 16 godzin, co pomnożone przez 365 dni daje 5840 godzin w roku - i większość jak dotąd nie zachorowała, a zachorowała akurat ta jedna jedyna osoba, która w zadymionym pomieszczeniu tylko przebywała, i to przez - oszacujmy: 8 godzin razy 21 i pół dnia w miesiącu (minus soboty, niedziele i święta) razy 10 i pół miesiąca (miesiąc urlopu pół miesiąca na jej zwolnienia oraz wszelką absencję palących współpracowników) 1806 godzin w roku?!
Podobno ludzie mają różną tolerancję na ten sam czynnik, a i statystyki dają podstawę do odnajdywania związku raka z papierosem. Ale jeśli na wielu palaczy czynnych zachoruje akurat ten jeden bierny, to czy to w ogóle dowodzi szkodliwości palenia? . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 16-02-2009 | Konrad Pietralik | Bierne wyrażanie swoich poglądów |
Jakiś czas temu dowiedziałem się o istnieniu takich ciekawostek jak wisiorki z wizerunkiem ryby z nogami lub podobizną Latającego Potwora Spaghetti (FSM).   Wszystko to i wiele innych artykułów można dostać tu: evolvefish.com/Powstaje jednak problem ze sprowadzeniem ich ze Stanów. Stąd moje pytanie: czy istnieje jakiś sposób na kupienie takich przedmiotów w Polsce? Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 16-02-2009 | jimmy_88gno | Zeitgeist Addendum - PROJEKT VENUS |
Zapraszam do zapoznania się z filmem Zeitgeist Addendum na www.youtube.pl Zachęcam przy tym do dotrwania do ostatniej części (jest ich łącznie 13). Myślę, że "PROJEKT VENUS" godny jest nadczłowieka. Pozdrawiam  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 16-02-2009 | pollux | Serwisy | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 16-02-2009 | tulipa84 | Człowiek opętany??? |
Ponieważ nie mogłam kontynuować wątku w już wcześniej założonym temacie, to otwieram nowy wywód. Po pierwsze... Człowiek opętany... nie mówi do końca czystą łaciną... a po drugie... za dużo naoglądaliście się filmów. Człowiek opętany w stanie nieświadomości mówi tym językiem, którym chcesz słyszeć. Człowiek opętany to nie jest osoba naćpana, albo pod wpływem innych używek. Tak samo jak nie jest to osoba z "zwaloną" psychiką. Skoro tak uważacie, to znaczy, że po piersze nie mieliście styczności z bytem poza cielesnym, a po drugie nie dojrzeliście do tego, by wasze umysły zobaczyły... Jedno Wam powiem, jak zobaczycie - przestanie ten temat być śmieszny.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 15-02-2009 | pastefqa | Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia... (ciekawa ciekawostka) |
witam właśnie przeczytałem, piękne: www.racjonalista.pl/index.php/s,20/t,19033> Prokuratura ... Uzasadniła to powołując się na zapewnienia redaktor naczelnej ... mówili jedynie o nieszczęśliwym, "niefortunnym komentarzu", "braku wyczucia", czy "błędzie".dziewięciu na dziesięciu prokuratorów w naszym pięknym kraju, pochyla się nad sukienkowymi wierząc w ich zapewnienia> W piśmie można ponadto przeczytać o innej działalności redakcji na polu pomocy udzielanej krajom afrykańskim, która absolutnie przeczy rasistowskim poglądom.tia... pole pomocy krajom afrykańskim! dobre jeżeli przyjmiemy, że "pomoc" to nawracanie na jedynie słuszną wiarę, to się zgadzam w zupełności > W imieniu Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja Łukasz Markowski skierował do prokuratury zażalenie...dzięki bogu  Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia... mózgownicy! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 15-02-2009 | pastefqa | YT PL - China II? ;( |
cze właśnie trafiłem (podczas "grzebania" na YT) na taki oto tekścik: "Film jest niedostępny w Twoim kraju.". Co to ma niby być? Chiny II? Ktoś się może orientuje o co kaman? Lekko mnie to bodło... pozdro
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 08-02-2009 | pastefqa | Piekło mi pasi... |
Mam (taka wewnętrzna potrzeba, chyba) ochotę podzielić się z każdym teistą następującą informacją: PIEKŁO MI PASI! Smoła, olej, ogień, tortury i co tam jeszcze byście nie wymyślili (i spisali w "mądrej" książce, oczywiście) - tego właśnie pragnę! Mam nadzieję, że każdy teista właśnie tego mi życzy... pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 05-02-2009 | Katarzyna | Cuda i przyzwyczajenie:) |
Ta pisanina będzie o naszych dzielnych szczypiornistach. W pewnym domu przy telewizorze zebrała się zaprzyjaźniona grupa o różnorodnych światopoglądach. Grupa składała się z trzech sztuk homo zwanych sapiens: katolik (piszę w pierwszej kolejności z uszanowania), agnostyk i ateista. Pomijam różnorodność płciową aby czytelnik się nią nie sugerował. Oczywiście piwko (w rozsądnych ilościach...) i czekolada z orzechami. Ten sposób spędzenia wieczoru zaproponował katolik (wielki fan piłki we wszystkich konfiguracjach - odnoszę wrażenie, że gdyby przeprowadzić badania - okazałoby się, że odsetek kibiców wśród katolików jest znacznie wyższy niż wśród ateistów na przykład). Uprzejme pogadywania, żarciki (o dziwo, wymienione osoby się lubią, pomimo różnic światopoglądowych), sympatyczna atmosfera. Sympatyczna, chociaż jej zabarwienie powoli zmieniało się w kierunku przygnębienia, kiedy "Nasi" nadal przegrywali różnicą dwóch bramek, a czasu stawało się rozpaczliwie mało. Ostatnie minuty - Polacy przegrywają jednym punktem, a żeby wejść do półfinału potrzeba zwycięstwa. Katolik głośno jęczy z prawie fizycznego bólu spodziewanej porażki, ateista złorzeczy a agnostyk... rzuca się na kolana i zaczyna intensywnie, głośno i widowiskowo... modlić. Po krótkiej chwili konsternacji - w jego ślady idzie... ateista. Katolik - nie  W ostatniej minucie Polacy strzelają bramkę wyrównującą (ateista przestaje opychać się czekoladą i zamiera w bezruchu na kolanach), a po przerwie uzyskanej przez Wentę,.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |