Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
26-09-2005DachnowskiNowicjusz :D:D:D
Witam Chce wam powiedziec ze dzisiaj gdy rozmawialem z moim tata zaczelismy rozmawiac w pewnym momencie o czwartym wymiarze jak to mogloby byc jakby to wygladalo i w ogole. I gdy skonczylismy usiadlem i zaczalem myslec o tym czwartym wymiarze i bardzo mnie to zainteresowalo. Pomyslalem ze poszukam w internecie cos na ten temat i jak zobaczylem te madre pytania i odp to jeszcze bardziej narobilem sobie takiego smaku zeby dalej sie z tym zapoznac mam nadzieje ze bedzie pisalali mi odp bo jestem bardzo zainteresowany tym tematem wiec na poczatek moglby mi ktos wyjasnic na czym to dokladnie polega chociaz wiem ze tego dokladnie nie da sie wytlumaczyc ale sprobujecie PROSZEE !!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-09-2005Drobner"Potęga intelektu" i "wzór ortografii"
Nie mogłem się powstrzymać przed podaniem Wam tego adresu:
antyateista.blog.onet.pl/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-09-2005KozakKozaczek ma mały problem, prosi o radę
Mam do was mądrzy ludzie małą prośbę.
Otóż w sobotę 17 września mój syn będzie brał ślub kościelny.
W zasadzie jest człowiekiem niewierzącym.
Nigdy do kościoła nie uczęszczał, był ochrzczony dzięki zabiegom mojej żony.
Było mi to obojętne, żona chciała to się stało.
Jego przyszła żona pochodzi z rodziny katolickiej i to dzięki tej rodzinie i jej namowie wezmą ślub kościelny. Podchodzę do całej sprawy spokojnie i bez emocji światopoglądowej.
To ich ślub i ich decyzja, ja oczywiście na ślubie będę, w kościele też.
Chociaż jestem ateistą to na ceremonię kościelną pójdę, chociaż nie umie się modlić i czynię wtedy to, co inni, wstaję siadam itd.
Syn mój żył z Izą (imię jego przyszłej żony) w konkubinacie parę ładnych lat.
A teraz wyjaśniam, na czym polega moja prośba.
Otóż istnieje tradycja żegnania syna i córki przez rodziców.
Oni będą walić gadkę typu, kościół Bóg wiara.
Ja chciałbym też dać im rady na życie w szczęściu bez wzmianki o tych wartościach, co wyżej, jednocześnie nie chciałbym nikogo urazić.
Mam parę myśli nie uczesanych, ale może ktoś ma lepsze.
Proszę się ze mną podzielić swymi pomysłami.
Dziękuję.
Kozaczek3
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
22-09-2005Marcin HanusiakPrecz
Przepraszam, ale ten kawał jest tak piękny, że nie mogłem się powstrzymać:

Jeden chłop wylazł w parku na ławkę i zaczyna sie
drzeć:
-Precz z hipokryzją!
Ludzie patrza zdziwieni, a chłop:
-Precz z pazernością!
Coraz wiecej gapiów przystaje, a ten dalej:
-Precz z pedofilią!
W końcu jakaś babcia nie wytrzymała:
-Panie, coś się pan tak do tych księży przyczepił?!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
21-09-2005RomanJak powstają objawienia...
Szansa dla każdego racjonalisty na przeżycie mistyczne ...
Wystarczy tylko chwila.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
21-09-2005V0lrathAnty-wikipedia
Encyklopedia, którą doceni każdy (ir)racjonalista: uncyclopedia.org/wiki/Main_Page
Co myślicie o tym ciekawym projekcie??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
16-09-2005Łukasz "Szaman" MajewskiRozmowy Patuszkina z Szamanem [czy tylko?] ciąg dalszy
Perswazyjna elokwencja to moc wtargnięcia, uprowadzenia, wewnętrznego uwiedzenia, niewidocznego porwania"
Jacgues Derrida

Wątek ten jest kontynuacją mojej rozmowy z Patuszkinem prowadzonej pierwotnie na wątku "Religia jako uzależnienie" zainicjowanej przeze mnie postem www.racjonalista.pl/forum.php/s,27510#w29402 na który Patuszkin odpowiedział powyżej niego (tak jakoś zakręcił tym wszystkim dziwnie) postem www.racjonalista.pl/forum.php/s,27510#w29453 pod którym dyskusja nasza znalazła swą daleką od tematyki wątku kontynuację. Z racji tego ostatniego faktu, chcąc naszą naznaczoną rysem pewnej prywatności rozmowę "publicznie" kontynuować, a nie "zagracać" nią niepotrzebnie wątku autorstwa agnus dei, przenoszę ją tutaj i zamieszczam na wątku pierwsze posty, będące odpowiedzią na ostatnie, skierowane do mnie posty Patuszkina...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
13-09-2005BrzosowskiLeonardo da Vinci...
Mam prośbę...w tym roku mam maturę, a na egzamin ustny z polskiego mam przygotować temat "Przedstaw rolę i miejsce kobiety w twórczości Leonarda da Vinci na wybranym przez siebie materiale." Jakby ktoś znał jakieś ciekawe publikacje, ksiązki... albo chciał wyrazić swoja opinię na ten temat to bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
12-09-2005JansonKordelierzy
Skąd pochodzi nazwa kordelierzy??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
11-09-2005EflaugusCzy racjonalista się śmieje?
Tak. hyhyhy ciekawe czy wytną
Zakładam wątek, gdzie będziemy umieszczać dowcipy Tak. Ja zaczynam. Może coś neutralnego na początek:

Upojna czerwcowa noc, para matematyków, świece, wino. On do niej namiętnym szeptem:
- Kochanie, myślisz o tym co ja??
- Taaak!
- I ile ci wyszło?

W czasie mszy proboszcz zbiera na ofiare. Widzi, ze kobieta ma odlozona duza sume pieniedzy w ksiazeczce, podchodzi do niej, a ona nic nie wrzuca.
- Jak to moje dziecko, nie wesprzesz kosciola?
- Ale, prosze księdza, ja mam odlozone na fryzjera...
- Matka Boska nie chodzila do fryzjera!
- Pan Jezus tez nie jezdzil mercedesem.
(ale ja nie jestem ani zaplutym antyklerykałem - mnie się to po prostu podoba)

Przychodzi gościu do kiosku i prosi o paczke papierosów. Patrzy a na paczce jest napisane:
"Palenie tytoniu może powodowac zwężenie naczyń krwionośnych co prowadzi do impotencji"
Gościu odrzuca paczke i woła:
- Proszę Pani, tej nie chce, prosze mi dać te z "zawałem serca" !

Idziemy dalej.
Wpadka Wałęsy: humor.mocny.com/119,download,zapisz
Gumisie po Rusku: www.humor.mocny.com/115,download,zapisz
Tak. Dopiero teraz będą głosował na mnie na minus
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)