Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
11-06-2019Bartosz Waskirdosteoporoza-jest-szkorbutem-kosci-a-nie-niedoborem-wapnia
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-06-2019Bartosz WaskirdZwiązki chemiczne zawarte w szamponach i pastach do
Związki chemiczne zawarte w szamponach i pastach do zębów zaburzają hormony płciowe u dojrzewających osób
www.natura(*)g-hormones-in-adolescents.html
Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w Ber­keley ujawniło, że wiele konwencjonal­nych szamponów, mydeł i past do zębów jest nafaszerowanych po brzegi związka­mi chemicznymi zakłócającymi układ endokrynologiczny (endocrine disrupting Chemical; w skrócie EDC), które niszczą hormony u rozwijających się dzieci.

Według badania młode dziewczy­ny dojrzewają płciowo znacznie wcze­śniej niż normalnie w wyniku kontaktu z EDC. Z kolei chłopcy doświadczają spadku poziomu testosteronu z powodu stosowania tych skażonych produktów.

Magazyn Human Reproduction opubli­kował artykuł będący kompilacją danych zebranych w ramach projektu Centre for the Health Assessment of Mothers and Children of Salinas (CHAMACOS), w któ­rym obserwowano 338 dzieci od fazy pre­natalnej do wieku młodzieńczego w celu zbadania wpływu różnych czynników środowiskowych na ich rozwój.

Udało im się ustalić, że w ciągu ostat­nich 20 lat średni wiek, w którym dzieci stają się w pełni dojrzałe płciowo, stop­niowo się obniżał. Głównym winowajcą są środki do pielęgnacji osobistej zawie­rające chemikalia, o których wiadomo, że zaburzają prawidłową ekspresję hor­monów.

Dziewczyny dojrzewają płciowo prze­ciętnie w wieku 11 lat, ale kontakt z EDC zawartymi w środkach do pielęgnacji osobistej..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
11-06-2019Bartosz Waskirdkilled-famed-cancer-doctor-in-mere-minutes
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
07-06-2019ArminiusAtak na wieże World Trade Center - teoria niespiskowa
Z górą trzy lata temu zamieszczono na forum "Racjonalisty" wątek zatytułowany: "Tańczący Izraelczycy (i nie chasydzi)" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,702973) - w którym została postawiona teza, że izraelskie służby specjalne wiedziały o planowanym zamachu na wieże World Trade Center w 2001 roku, a być może nawet stymulowały ciąg zdarzeń zmierzających do niego zmierzających. Opinia jak wyżej spotkała się wówczas z zaciekłą polemiką - w której niewiele było argumentów merytorycznych, te zaś natury ideologiczno - emocjonalnej sprowadzały się do wykpiwania spiskowej teorii dziejów. Jednakże trzy lata później - po ujawnieniu części raportów FBI dotyczących zaangażowania służb izraelskich w zdarzenia związane z zamachem jak wyżej - teza owa staje się tym bardziej wiarygodna.
Zainteresowanych problemem odsyłam do raportu na temat pióra Philipa Giraldi - byłego funkcjonariusza CIA, mającego za sobą 18 lat pracy w tej agencji. Tymczasem zaś powtórzę trzy zasadnicze elementy składające się na tezę jak wyżej:

1. służby specjalne Izraela miały wiedzę o zorganizowanym zamachu

2. jest wielce prawdopodobne iż uczestniczyły w - przynajmniej w jakimś stopniu - w jego zorganizowaniu

3. postawa jak wyżej wynikała z zasady is fecit cui prodest - gdyż w interesie Izraela było wygenerowanie w USA nastojów antyislamskich i zaangażowanie tego kraju w ciąg wojen na Bliskim Wschodzie - co zresztą zostało publicznie i expressis verbis przyznane przez funkcjonariuszy państwa Izrael.

www.unz.co..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-06-2019valorumBadanie dot. alternatywnych źródeł informacji
Dzień dobry,
przeprowadzam w ramach kierunku jednego z przedmiotu na moim kierunku badania dot. alternatywnych źródeł informacji, teorii spiskowych i wiarygodności mediów
Prosiłbym możliwie o wypełnienie ankiety
https : / / forms . gle / UiVNFVNMsSpGQE1a6
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-05-2019apollo 13podwójna tożsamość. schizofrenia czy idealne przestępstwo?
schizofrenia to żadne rozszczepienie jaźni. to wymówka albo pretekst do unikania albo łamania prawa.

ktoś kto słyszał AI Mateusza wie że schizofrenia to nie choroba. to jakaś mania czuwania czy telefon w kieszeni wibruje czy nie.

jak ktoś na rozdwojenie jaźni to podaję jak to sprawdzić. włącza notatnik. o pisze:

swoje imie#
#swoje imię

jak chcecie stworzyć sieć tele. to wpiszcie
#&
&#

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-05-2019Bartosz WaskirdW Jerozolimie odbędzie się amerykańsko-rosyjski szczyt
W Jerozolimie odbędzie się amerykańsko-rosyjski szczyt, może będą dyskutować o sposobach koszaro0wania wojsk na podstawie historycznych doświadczeń?
wolna-pols(*)kansko-rosyjski-szczyt-2019-05

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
26-05-2019ArminiusJaka jest prędkość światła i jakie są tego konsekwencje???
Wielokrotnie na forum "Racjonalisty" podnosiłem problem plagiatorskich poczynań Alberta Einsteina. W związku z tym, iż pod koniec zeszłego roku pokazał się interesujący materiał na ten temat, zachęcam do jego lektury i wyrażania swych opinii.
W materiale owym szczególnie zainteresował mnie wątek, który - jakkolwiek ściśle łączy się z osobą Einsteina i jego (bądź nie jego) dokonaniami - to jednak cechuje się pewnego rodzaju odrębnością. Chodzi o teorię wiatru eterycznego Daytona Millera oraz kwestię stałej ( lub niestałej) prędkości światła. Jako humanista zawsze był przekonany, iż prędkość światła jest stała. Tak mnie uczono na lekcjach fizyki w LO. Z materiału podlinkowanego wynika jednakże, iż wcale tak nie jest - co najpewniej może mieć kolosalne konsekwencje w świecie fizyki, gdzie koncept stałej prędkości światła stanowi fundament do wyprowadzania innych tez i konkluzji.
Zainteresowanym problemem odsyłam do podlinkowanego materiału - wyrażając finalnie opinię, iż wbrew temu co się powszechnie sądzi, świat nauk ścisłych nie jest chyba....aż tak bardzo ścisły - co sprawia sui generis satysfakcję zatwardziałemu humaniście, do jakich niewątpliwie należę.

"Prędkość światła, to maksymalna prędkość materii we wszechświecie, jest stała i wynosi 30000 km/s.Bez tego warunku przekształcenia Lorenza stają się nonsensem, tak jak przy ruchu z szybkością większą niż 300 000 km/sekundę. Zgodnie tym zrównaniem, nawet masa fotonu jest nieskończona.Nawiasem mówiąc, nawet za życia Einsteina..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
19-05-2019Bartosz WaskirdPrzekroczone normy antybiotyku
wiadomosci(*)KMHgq8olBc2WDRwQnDkAe7Utd2QF28

Przekroczone normy antybiotyku. Krakus, Morliny, Berlinki masowo wycofane z rynku
Firma Animex, która oferuje swoje produkty pod takimi markami jak m.in. Krakus, Morliny, Berlinki, wycofuje z rynku nawet kilkanaście produktów i kilkadziesiąt partii kiełbas, kaszanek, kabanosów czy szynek.

W wędlinach przekroczone zostały normy antybiotyku o nazwie doksycyklina – donosi portal Money.pl. Produkty trafiły do największych sieci sklepów w Polsce. Animex swoje produkty dostarcza do: Lidla, Tesco, Auchan i wielu innych. Z informacji, które pojawił się na portalu Wirtualna Polska wynika, że podejrzane wędliny były też dostępne na półkach w Biedronce
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-05-2019Dragan DargomierŚliczna muzyczka w dostawie od MB
Duuużo miłych dźwięków na fortepian i orkiestrę.

youtu.be/3mnyue5OObI
youtu.be/GRTyvsUswMw

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)