Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-01-2018wwnfOdp. p. Arminiusowi ws. reprywatyzacji
Wracając do przerwanej końserwacji: nie jestem w ogóle zwolennikiem jakiejkolwiek
"narodowości" reprywatyzowanego ew. mienia. To raz. Dwa - jeśli twierdzi się tyle
nt. niemieckich odszkodowań dla Żydów - należałoby moim zdaniem sprawdzić, czy
przypadkiem roszczenia się nie zechcą dublować.

Nt. reprywatyzacji w wydaniu warszawskim wypowiedziałem się w wątku Pana Moderatora.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
13-01-2018Pan KapećParadoks uznawania czegoś za prawdę.
Załóżmy że żyjemy w czasach futurystycznych w których istnieje test na inteligencje - test sprawdza inteligencje na podstawie szukania podobieństwa i podobieństw logicznych pomiędzy kwadratami, trójkątami itp. w taki sposób w tych odległych czasach wyznaczamy jednostki ponad przeciętnie intelektualnie.

te jednostki później tworzą naukę która nie różni się zasadniczo od testów które stwierdziły ich geniusz.

nikt nie jest wstanie tego podważyć na samej drodzę negacji ponieważ jest to logicznie spójne jak psychoza schizofrenika.

czy taki świat to jedna wielka schizofrenia?

jeżeli istnieją mimo to jednostki świadome tego absurdu nie mają możliwości wpływu na kształtowanie tego co prawdziwe ponieważ nie mają autorytetu "naukowego"

i tu końcowe pytanie: dlaczego informacja wydaje nam się bardziej prawdziwa tylko ze względu że jest mainstreamowa a nie prawdziwa?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
11-01-2018ArminiusPolski skok (cywilizacyjny)
Przez kraj jak długi i szeroki przetoczyło się tsunami "Stochomanii". Nie jest to fenomen bynajmniej nowy, bo wcześniej już doświadczaliśmy histerycznych ekscytacji związanych z występami polskich piłkarzy, Kamysza, Justyny Kowalczyk. Za każdym razem, gdy tak się dzieje - doświadczam przejmującego wrażenia, iż uczestniczę w prymitywnej ekspresji zwierzęcych, emocjonalnych instynktów - w której nie ma odrobiny miejsca na luksus racjonalnej refleksji. To że Stoch zdobył jakieś tam medale - ma jakieś tam znaczenie. Ale przecież w jakiejkolwiek mierze nie zmienia poziomu i warunków życia przeciętnego śmiertelnika w kraju nad Wisłą. W kraju gdzie na banalne USG w publicznej służbie zdrowia czeka się 8 miesięcy i gdzie prawie 2/3 mieszkańców nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. W zamian jest długi skok, mający za zadanie rekompensować wszelkie braki. Politycy jak jeden mąż - w ramach starej jak świat zasady panem et circenses ( i trochę nowszej z zakresu cybernetyki społecznej) - krzepko huknęli w podniosłe tony na różnych facebookach i twitterach - nakazując maluczkim dumę i uznanie z osiągnięć polskiego ciała i ducha
Ja jednakże - w swej przekorze i instynktownej nieufności względem naszej klasy politycznej - wolę epatować dumą narodową z innych, trochę może bardziej prozaicznych, tym niemniej jednak, w mym odczuciu, zdecydowanie ważniejszych powodów.
I tak wbiję się cały w dumę biało - czerwoną, kiedy to wędrując po wioskach Podhala (skąd pochodzi większość skoczków - herosów)..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-01-2018ArminiusWilhelm Szewczyk jako śląski Mefistofeles
W Katowicach doszło do sporu o postać Wilhelma Szewczyka, znanego śląskiego poety, publicysty, luminiarza kultury. Władza centrala chce placowi jego imienia nadać nowych patronów w postaci świętej pamięci pary prezydenckiej. Lokalna społeczność zdaje się mieć zasadniczo inną opinię w tej materii.

Kim był Wilhelm Szewczyk???

Na pytanie to będzie trudno odpowiedzieć - bo Szewczyk to postać wybitnie niejednoznaczna. Mam swoją opinię na ten temat - ale zachowam ją na razie dla dla siebie, upubliczniając ją ewentualnie w trakcie debaty. Zainteresowanych postacią Szewczyka oraz sporem jaki ona wywołuje, podrzucam link do audycji radiowej na temat:

www.polski(*)yjny-slaski-dzialacz-i-literat

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
04-01-2018ClooneySzynka
Witam!

Strasznie podkurzają mnie te plastikowe tuleje, w które producenci szynek oplatają swoje wyroby. Za każdym razem kiedy ostro rżnę sobie kolejną porcję po to, aby kosztować i delektować się bogactwem smaków marketowej, wysoce przetworzonej świni przeobrażonej w ponoć gotowy do spożycia produkt ogarnia mnie psychopatyczny lęk i szał - ciał. Ostatnio prawie udławiłem się tym cholerstwem, dostałem tragicznego w skutkach sprzężenia zwrotnego w żołądku, a potem w atmosferze ciężkiego smutku i zawisłego w atmosferze żalu puściłem sobie z tego wszystkiego pawia na mój świeżo wycyklinowany i wymyty drewniany parkiet, który odziedziczyłem po moim dziadku. Nie mam pojęcia, co z tym zrobić. Jeśli ktokolwiek ma jakiś pomysł na rozwiązanie moich zawiłych utrapień, to proszę o czynny udział w dyskusji.

Pozdrawiam
Klunej Clooney
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
01-01-2018Duch PrawdyBóg już nie ma Syna...
Bóg już nie ma Syna..., ani Córki......:

newsbook.p(*)hrystus-byl-neutralny-plciowo/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
31-12-2017WeraTajne komplety
Jak myślicie, jak szybko powróci zjawisko tajnego nauczania w Polsce?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
24-12-2017MaxGolonko2Grupa sympatyków wibitnej racjonalistki
Polecam grupę ("Sympatycy Małgorzata Tracz - liderka, Zieloni, wegetarianizm")

www.facebook.com/groups/1924165137868318/

Miłego dnia
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
20-12-2017ArkanMedium - dowody na istnienie
Napiszę tutaj listę dowód na to, że media naprawdę się porozumiewają się z duchami -

1) Nie rzadko bywa, że Medium jest prostym człowiekiem, analfabetą, a mimo to przekazuje poprzez "pismo automatyczne" (to jakby Duch pisze jego ręką) informacje, o których nie mógł wiedzieć i czasami w zupełnie mu obcych językach, których na pewno nigdy się nie uczył. Mniej więcej w taki sposób Mahomet spisał Koran.

2) Bywa, iż Medium dowiaduje się w trakcie seansu o zdarzeniu, które ma/miało miejsce bardzo daleko, a o którym wszyscy dowiadują się (drogą tradycyjną) znacznie później.

3) Często, podczas seansu, zmienia się charakter pisma Medium na taki, jaki miał kontaktujący się z nim zmarły człowiek. Ulegają zmianom także styl i składnia. Charakter Ducha, który jest taki sam jak, gdy żył, również daje się zauważyć w spisanym tekście.

4) Czasami, Medium ma możliwość przepowiedzenia komuś przyszłości ale, STANOWCZO PODKREŚLAM, są to niesłychanie rzadkie przypadki, które nie mają na celu zaspokojenia czyjejś ciekawości. Jeżeli osoba podająca się za Medium zapewnia, że w każdej chwili jest w stanie np. przewidzieć datę czyjejś śmierci, to zapewniam, że NA PEWNO ma się do czynienia bądź z oszustem, bądź z opętanym Medium. W każdym razie informacje pochodzące od takiej osoby nie mogą być prawdziwe.

Dodam tylko, że tak, jak psycholog lub psychiatra może postawić diagnozę na podstawie rozmowy z pacjentem, tak Spirytysta może prowadzić badania na podstawie rozmowy z Duchem i tak samo, jak wielu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 99 (przedawniony)
17-12-2017horussreligie
Jak myślicie dlaczego na świecie istnieją religie? Dlaczego ludzie je wyznają?

Ja kiedy rozmawiam z człowiekiem który wyznaje jakąś religię to czasami mam wrażenie że on jakby zamkną swój umysł do klatki bo jego tok myślenia przypomina mi takie jakby błędne koło.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)