Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
12-03-2010rexusSprośności po raz pierwszy
Swego czasu, dawno temu kiedy nie miałem jeszcze dostępu do internetu, popełniałem skecze i opowiadania. Na próbę zapodam co nieco. Jeśli się komuś spodoba to dodam więcej.

Nowo otwarty sklep spożywczy,- scena pierwsza i ostatnia:

On- przepraszam! Halo, przepraszam bardzo, po ile są te cienkie kiełbaski.
Ona- (wskazując palcem na półkę, robi niezdecydowaną minę)
On- tak, tak, te wąskie w małych kawałkach.
Ona- po trzynaście za kilo.
On- (zastanawiając się) mówi pani po 13 za kilo.
Ona- (uśmiechając się) tak proszę pana po trzynaście.
On- (nie przerywając dialogu) a te takie ciemniejsze równie chude?
Ona- (pytająco) te bardziej pomarszczone i ciut dłuższe.
On- (masując sobie kark puszcza oczko) chyba tak, te bardziej pomarszczone...
Ona- (nie reagując na jego mimikę twarzy) te są proszę pana po osiemnaście za kilo.
On- (oblizując i wydymając wargi dodaje aksamitnym głosem) a niech mi pani jeszcze powie po ile są te króciutkie, te takie jaśniejsze.
Ona- (zaniepokojona) mówi pan o tych bardziej nabitych z cieniutką skórką?
On- (zdecydowany, rozpina guziki w koszuli i opiera się rękoma o ladę) właśnie o te mi chodzi.
Ona- (znowu słonecznie uśmiechnięta) te są proszę pana po 15, 50 za kilo,- marszcząc czoło dodaje- to jak...?
On- (oddychając coraz szybciej) poproszę.
Ona- (rozpuszczając włosy spięte gumką) ile?
On- (patrząc prosto w jej oczy) dwie.
Ona- (przekornym tonem) tylko dwie?
On- (coraz bardziej stanowczo) tak dwie!
Ona- (odwracając się do niego tyłem, stawia jedną nogę..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 620 (przedawniony)
10-03-2010Marek222Kolor skóry a inteligencja
Świadomie nie napisałem rasa, ponieważ nie wiadomo jak to interpretować. Ale inteligencja też mi tu nie pasuje, ponieważ nie chodzi mi o np. zdolność do rozwiązywania zadań matematycznych. Tym czym różnią się populacje ludzkie i co moim zdaniem ma dużo większy wpływ na stany całych społeczeństw w tym ich zasobność ekonomiczną jest po pierwsze średni poziom agresji mężczyzn. A co mieści się w pojęciu średniej zdolności do przeciwstawiania się swoim pierwszym z brzegu popędom (chęciom) do robienia czegoś i umiejętność przefiltrowania ich przez doświadczenia życiowe i rzeczy nauczone/nakazane przez społeczność.
A za to odpowiadają płaty czołowe. Tzn. chce się mi jeść ale nie zjem bo nie będę miał jutro. Chce mi się uprawiać seks ale nie zrobię tego bo nie mam środków do wychowania kolejnego dziecka.
Tak rozumiem "inteligencję" tutaj czyli zdolność do ograniczania swoich popędów pod wpływem swojej wiedzy. I wszyscy się myślę zgodzą że osoba która ma to dobrze opanowane lepiej sobie radzi w życiu. Tak samo że dużą rolę gra w tym biologia, nie dość że z racji tego że osoby młode lub po uszkodzeniu płatów czołowych mają problemy w tym zakresie, poza tym to widać w budowie mózgu, mamy największe płaty czołowe ze wszystkich zwierząt, widać mają one dużo do roboty.

Teraz kwestia ewolucji tej naszej cechy, tzn. czy cecha ta osiągnęła punkt stabilności powyżej którego środowisko nie jest już w stanie istotnie jej zmienić we wszystkich populacjach, czy nie ? Czy są takie populacje które z..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
10-03-2010AdamiakNastępny proszę!
Zainspirowany kategoryczną kompetencją medyczną Kowalskiej, oraz jej wirtuozerią w skeczowaniu, podjąłem próbę wpisania się w jej stanowczość i to przy pomocy środka wyrazu wprost z jej arsenału zmałpowanego.

Nieudolność formy niech skompensuje enigmatyczność treści, za co z góry jest mi wszystko jedno.

Ośrodek Przyznawania Protez Wszelkich.

Następny proszę!

- Dzień dobry panie doktorze.

- Dzień dobry. Imię i nazwisko?

- Hortensja Mimoza.

- To pana prawdziwe dane...???

- ... Eee, ten... No, hm... Zygmunt Twardziel.

- Pan w jakiej sprawie i dlaczego na kolanach?

- Chcę dostać przydział na wózek inwalidzki.

- Aha, rozumiem, nie może pan rozprostować nóg?

- Nie mogę.

- Zbadam pana... Przecież nogi się prostują i zginają!?

- No tak, ale ja ich nie mogę rozprostować, bo bardzo nie chcę.

- Znaczy, że pan może, tylko nie chce prostować odnóży, więc wózek się nie należy.

- Nie! Nie mogę, bo się okropnie brzydzę prostych nóg i dlatego poproszę o wózek.

- Ale wózki dajemy tylko tym, którzy naprawdę nóg nie mają, a nie tym, którzy nie lubią własnych używać.

- Przecież ja nie mam!

- Nogi pan ma i prostować może, więc po cholerę panu wózek? Jeśli pan kończynek nie chce używać, to pańska sprawa i niech pan sobie łazi na kolanach, ale wózek się nie należy.

- Ale wszyscy się ze mnie śmieją, że chodzę na kolanach!

- Panie Horte... Panie Mimo... Hm, panie petencie, my nie przyznajemy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 66 (przedawniony)
10-03-2010IllahimDyskusja o powstaniu Koranu.
Wg muzułmanów Koran został objawiony Mahometowi przez Archanioła Dżibrila (w Polsce znany jako Archanioł Gabriel,w Koranie jako Święty Duch).

Jest to sprzeczne z Rozumem i każdy przyzwoity niewierzący wie że jest to bajka czy mit.

Przyjmując tak racjonalne myślenie do jakich wniosków dochodzą osoby niewierzące?
Słowo „ląd” występuje w Koranie 13 razy, „morze” 32 razy. Razem to 45 razy. Jeżeli podzielimy 45 przez 13 otrzymamy procentowo 28,88888888889%, dzieląc 45 przez 32 otrzymamy 71,11111111%. I rzeczywiście w takim stosunku występują morza i ląd.

Ląd 13 razy 13/45=28,8888889%
Morze 32 razy 32/45=71,1111111%
Razem 45 razy 100%


Przypominam,Koran powstał w VII w.ery chrześcijańskiej w której liczą niewierzący na Zachodzie.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
08-03-2010AdamiakNijak bez Bab.
Choćby piorun strzelił w tęczę,
choćbym miał się zakląć w stożab,
to za swoje słowa ręczę:
ni ma zim...hm, świata bez tych BAB.






Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
07-03-2010Ludomir TulkoKto chce dołączyć?
Faktem jest, że ustawa o obowiązku szkolnym nie wspomina o obowiązku szkolnym poza terenem szkoły. Odrabianie lekcji nie jest legalne.
Faktem jest, że zakaz pedofilii zabrania ludziom w wieku pokwitania normalnego zaspokajania normalnych potrzeb.
Ludzie nagminnie dyskutują z faktami. Kto chce dołączyć?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
07-03-2010ZellaZ medytacji i erudycji.
www.racjon(*)26/d,2481/R.M.Groński/Polityka PL/nr.9
   [u] Pochodzenie cytatów z medytacji i erudycji znanych ludzi.[u]
    Zaczynam od felietonu Ryszarda Marka Grońskiego.

[i]-Z medytacji posła Palikota w Indiach.[i]
    [cytat]" U nas -Siwa gąska siwa -Tam-Sziwa,bożek Sziwa-"
[i] - Z Sejmu.[i]
    [cytat]"Kończ waść, wstydu oszczędź" (z Sienkiewicza)
[i]-Herbert przeciw Miłoszowi.[i]
    [cytat]"Kwestia smaku!"
[i] -Jan Paweł II[i]
[cytat] "Zło dobrem zwyciężaj"(cudze!)
[i] - J.Piłsudski.
[cytat]"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić"
[i] -J Kaczyński do buntujących się pielęgniarek.[i]
    [cytat] "Inni szatani są tam czynni"
[i] -Irek Iredyński.[i]
    [cytat]"hak ci w smak"
[i] -Kogoś(wszystko jedno kogo)kto wytaplał się z błota.[i]
    [cytat]" Jak pan tam w nie wpadł?"
    odpowiedź: A jak się z tego błocka wydostałem , to pana nie interesuje?"
[i] - w 1935r. w Warszawie -Wystawa Drogowa.Propagandowe hasła.[i]
    [cytat] "Wolna myśl po gwiazdy sięga
    Kraj z drogami to potęga.
    Wyścig pracy, wola czynu
    Buduj drogi dla wawrzynu.
    Kto bez drogi wszystko traci
    Dobra droga cię wzbogaci.
[i ] - Hasło dzisiejsze.[i]
    [cytat]"Najlepsze polskie drogi to linie lotnicze"
[i] - Fragment felietonu Kornela Makuszyńskiego.[i]
    [cytat]"Lucyfer wymyśli taką maszynę,którą będziemy nosili w kieszonce
<p> kamizelki:kupiec z Gęsiej naciśnie, a kupiec z Piotrkowskiej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
07-03-2010PitushUwaga - tylko do śmiechu...
Cześć.

Macie tu tyle ciekawych wątków, że nawet nie myślę, żeby gdzieś coś dodawać od siebie, bo okazuje się, że nawet rzeczy które uważałem za tak nieprawdopodobnie głupie, że tylko mi to mogło do głowy przyjść - już ktoś gdzieś opisał. (biblijne nonsensy, "rajska" centralka telefoniczna, Jezus jako wysłannik szatana... zresztą wiele takich.)

Ponieważ zacząłem niedawno pisać antyreligijnego bloga, zaczynam się spotykać z katolickimi okazami "miłości" - czyli bzdurnymi komentarzami przy których zdystansowany do kościoła człowiek może się nieźle pośmiać.
Tutaj do śmiechu (!) zamieszczam kasowane na moim ziejącym nienawiścią do KK i JHWH blogu, komentarze próbujących mnie nawrócić "teologów". Mam nadzieję, że lektura tych wpisów dostarczy wam taką samą porcję ubawu jak i mnie:

" Dziwne, że dwie rzeczy idą z sobą w parze - głupota i ateizm. Zawsze ateiści są jacyś niedoinformowani lub całkiem pokręceni (tzn. chorzy psychicznie). Chyba nie wierzysz, że świat powstał w wyniku "wielkiego wybuchu"? Jak nagle znikąd znalazły by się jakieś cząsteczki, które by się ścisnęły i wybuchły? Jak miałyby to zrobić? Także teoria ewolucji to zwykła bajka. Gdyby była prawdą, to byłyby znane jakieś organizmy przejściowe i pozostały by po nich ślady, a ich nie było i nie ma, pomimo wieloletnich badań. Napisałem tylko ogólnie i tylko malutką część, a w internecie czy od niedawna także w telewizji(w TV Trwam, program - Jak powstał świat?) znajdziesz potwierdzone naukowo prawdziwe fakty świadczące..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
03-03-2010,bachirPrzyjaciel
Całą noc sypał ścieg i pokrył bielą strzechy słomiane,a srebrnym szronem mroź okna zamurował Kiedy kur zapiał już nie spałem . Stałem na ganku w łapciach i patrzyłem jak dym z komina prosto mknie do nieba. To znak,ze pogoda murowana. A mama pakowała do koszyka jedzenia dla ciotki. Była biedna i chora Szedłem do niej z tym jedzenie znajomą leśną ścieżką niby bajecznym srebrno białym tunelem. Drzewa spały w srebrzystych girlandach i jakby w powietrzu wisiał ich iskrzący się oddech z zapachem żywicy..Taka cisza,ze czułem jak serce pika i w uszach szumi. Szedłem jak we śnie i tylko dalej gdzieś zastukał w sosnę dzięciol. Jego puk stuk niosło echo po lesie. I wtedy nieoczekiwanie rozległo się głośne szczekanie psa .A głos wydawał się znajomy. To nie możliwe,żeby to był mój czworonożny przyjaciel -pomyślałem. Kiedy odchodziłem w domu bawił się z bratem .dopędził jednak. Skoczył na mnie i objął łapkami i zaczął całować,, przewyższał mnie o głowę. Cieszyłem się z tego spotkania. Raźniej idzie się z przyjacielem przez duży las Kiedy wyczuł tylko zająca merdając ogonem tropił go biegnąc w kolo po jego śladach. Zdyszany wracał i ocierał się o zaśnieżone łapcie,zaglądał w oczy i popiskiwał. Wtedy wyjąłem z kieszeni skibkę chleba z kawałeczkiem słoniny. Był to prowiant mój na drogę. Rozdzieliłem na dwie równe części. Jedną oddałem jemu Delikatnie ścisnął w silnych łapach skromną porcję i powoli ,jakby defektując się zaczął jeść...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
03-03-2010plodzienByły aforyzmy. Może czas na fraszki?
Doktor pomocny impotentom
Dwie zwykł metody różne stosować,
Choć zawsze wiedział którym pacjentom
Jaką terapię zaordynować.

Jednym przywracał chęci do życia
Młodym i świeżym personelem,
Któren nic nie miał do ukrycia
I szpital często mylił z burdelem.

Drugich zaś tłoczył gęsto na sali
I o wspaniałych marząc wynikach,
Radził, by orgazm osiągali
Przez masturbację przy świerszczykach.

Choć różnych metod tam doświadczyli,
To jednak nie masz w tym sekretu:
Jedni prywatnie się leczyli,
Reszta zaś przyszła z eNeFZetu.

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)