 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 10-09-2018 | Krystynaback | Czy można spełnić normy społeczne, których się nie odczuwa? |
Normy społeczne, systemy obowiązujących w określonym społeczeństwie dyrektyw to wynik operujących w umysłach jednostek społecznych emocji tzw. memów. Kulturę zachowań społecznych ludzi można określić mianem instynktu społecznego homo sapiens. Zachowania zgodne z emocjami przynoszą nam psychiczną przyjemność, poczucie spełnienia a zachowania sprzeczne z emocjami przynoszą nam psychiczne cierpienie, poczucie winy. W historii ludzkości dostrzegamy przekształcenia systemów norm społecznych, które są oznaką zmian osobowościowych ludzi i świadectwem rozwoju ich emocji – memów. Osoby pozbawione poczucia norm społecznych określa się mianem złych ludzi i nazywa socjopatami. Ludzi kwestionujących istniejące normy społeczne postrzega się jako patologię i zagrożenie społeczne. Dla mnie interesujący jest przypadek takiego rozwoju emocji, który odpowiada za kreację nowych norm społecznych podważających stare.
Czy można spełnić normy społeczne, których się nie odczuwa?
Podam przykład przekształceń emocjonalnych na własnym przykładzie. Zanikło we mnie poczucie prawa własności wg współczesnych norm społecznych. Pamiętam to uczucie, było w moim umyśle ale zniknęło, nie ma go więcej, nie czuję już tego. Rozwinęło się za to inne poczucie, które zakazuje mi uznania niejawnej i nieopodatkowanej własności. Mam wyraźnie, wyraziste poczucie, iż utajniona, nieopodatkowana, przymusowo egzekwowana własność jest aspołeczna, amoralna, trująca, szkodliwa, podła, niesprawiedliwa i zupełnie nieakceptowalna... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 02-09-2018 | Krystynaback | Definicja liczby |
Tak mnie naszło przy niedzieli, że potrzeba lepszej definicji liczby niż to co jest na wiki pl.wikipedia.org/wiki/LiczbaLiczba - elementarna własność obiektów - fizycznych ciał i abstrakcyjnych czynności - określająca ich stan. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 31-08-2018 | Krystynaback | Wartość rozproszona |
Tak jadę sobie i jadę kolejka do roboty i naszła mnie definicja wartości rozproszonej.
Wartość rozproszona x w zbiorze X, to taki element nadzbioru zbioru X, że w zbiorze X można wyrazić go jedynie z użyciem elementu zbioru X i jego działania.
Przykład: 2/3 jest wartością rozproszona w zbiorze liczb całkowitych. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-08-2018 | MaxGolonko3 | Cynizm w polityce |
Marek Jurek wierzy w bzdury (czyli Jezusa który nie wierzył w ewolucję) i jak w sejmie była raz ustawa w dwóch wariantach to zagłosował za wariantem z całkowitym zakazem aborcji. Jarosław Kaczyński go opierniczył bo PIS lansował wtedy ustawę z wyjątkami. Kaczor zwrócił się doń słowami: "wiarę to sobie pokazuj w konfesjonale a nie w polityce" To nie żart, wyciekło to do mediów.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-08-2018 | Krystynaback | Poziom energetyczny obiektów złożonych |
Wyobraźcie sobie tak doskonałego programistę, że tworzy i uruchamia program komputerowy w rozwinięciu działania którego, następuje przeniesienie masywnej góry. Energia zużyta na oddziałanie programisty z jednym tylko komputerem w procesie ewolucyjnym przenosi górę.
Jak to możliwe, żeby tak mała energia wystarczyła do przeniesienia góry?
Czy wypromieniowana przez programistę energia podczas działania z komputerem jest rzeczywiście mała?
Zastanawialiście się co różni falę krótką i długą, że obie niosą ze sobą energię na różnym poziomie? Podpowiem, stopień złożoności ich czynności.
Niech zgadnę, nie tylko złożone czynności mają energię wyższą od czynności prostych ale także złożone ciała mają energię wyższą od prostych.
Powiem wam coś, energia wypromieniowana przez programistę w procesie programowania transmisji góry jest równa energii potrzebnej do dokonania przeniesienia góry. Powiem wam coś jeszcze. Programista może wypromieniować tak wielkie energie tylko dlatego, że jego niezmiernie złożone ciało je zawiera.
To, o co tu wyrażam oznaczałoby, że dwa ciała o jednakowej masie i jednakowej czynności lecz o różnym stopniu złożoności zawierają w sobie różne energie. Czy to możliwe? Mam wiele wątpliwości w kwestii wyznaczania masy. Mówi się o masie jak o wielkości skalarnej ale ja podejrzewam, że to jest wielkość wektorowa w jednym punkcie przestrzeni, opisująca tzw. bezwładność, czyli spowolnienie w każdym kierunku z pt. masy. Podejrzewam, że wielkość ta jest w ścisłym związku.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-08-2018 | MaxGolonko3 | Siarkowodór a PIS |
Politycy PIS i pseudo-eksperci zapraszani do Radia Maryja twierdzą, że ludzkie emisje CO2 nie szkodzą klimatowi. "W ostatnich latach człowiek emituje do atmosfery około 35 miliardów ton CO2 rocznie. Ilość CO2 w atmosferze rośnie o około 3 ppm (3 części na milion) rocznie. Masa atmosfery to około 5x10^15 ton, czyli 3 części na milion to będzie 15x10^9 ton, czyli 15 miliardów ton. O tyle właśnie zwiększa się ilość CO2 w atmosferze każdego roku. "Źródła naturalne" (oceany, gleba, rośliny itp.) emitują znacznie więcej dwutlenku węgla niż człowiek, ale równocześnie go pochłaniają. Co więcej, oprócz tego, że pochłaniają wszystko to, co same emitują, to pochłaniają jeszcze część z tego, co emituje człowiek. Wpływ dwutlenku węgla na bilans energetyczny Ziemi jest dodatni (im więcej dwutlenku węgla w atmosferze, tym cieplej). Wiemy też, jak na bilans energetyczny Ziemi wpływają inne czynniki - Słońce, emisje naturalne, pyły i gazy emitowane przez wulkany itp. Nawet jeśli spalimy cały węgiel, ropę i gaz, Ziemia nie stanie się drugą Wenus. Za to wszystko wskazuje na to, że stanie są ona miejscem znacznie mniej przyjaznym dla życia, a już dla nas (ludzi) w szczególności. Jeśli nie będziemy nic robić w kierunku zmiany tej sytuacji, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem zrobimy sporą krzywdę naszym potomkom, którym przyjdzie żyć na Ziemi za 50, 100, 200 czy 300 lat." Takie są twarde fakty matematyczno-fizyczne (sic!)  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-08-2018 | Krystynaback | Czy rzeczywiste związki są związkami liczbowymi? |
Komputera ani jego czynności nie potrzeba nikomu przedstawiać, komputer może realizować wszystko. Chciałabym przypomnieć jednak wszystkim fundament obiektu czynności i ciała zwanym potocznie oprogramowanym komputerem Za wiki: Sumator (układ logiczny)Mówiąc, krótko i zwięźle na poziomie języka maszynowego komputer wykonuje WYŁĄCZNIE operacje liczbowe. Wszystkie czynniki wejścia komputera i elementy jego wyjścia są liczbami. Zatem wszelkie rzeczywiste związki jakie w swoim działaniu tworzy komputer są związkami liczbowymi. Nasuwa się naturalne pytanie. Czy wszelkie rzeczywiste związki jakie już pojęliśmy i jakie jeszcze pojmiemy są związkami liczbowymi? Jeśli odpowiedź jest twierdząca tzn., że możemy poznać rzeczywistość studiując matematykę. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 21-08-2018 | Krystynaback | Rozwój i deprecjacja emocji |
Nasze osądy, decyzje i działania ugruntowane są w odczuwanych emocjach. Profil emocjonalny jednostki to jej osobowość. Potrafimy wyróżniać grupy osobowości ze względu na zbiory przekonań jednostek (np. katolików, islamistów, komunistów, libertarian), które ja nazwałabym grupami moralnymi.
Interesuje mnie zjawisko rozwoju i deprecjacji emocji – zmiany osobowości – przemiany moralnej. Proces zachodzący u homo sapiens głównie w fazie wychowania ale także w działalności politycznej, społecznej czy podczas sesji psychoterapeutycznych.
Chcę zaproponować analizę tego zjawiska na podstawie tresury zwierząt. Kombinacja czynników, nagrody i kary, powiązana z innymi czynnikami, mająca doprowadzić do zmiany osobowości zwierzęcia i jego nowych, zdefiniowanych reakcji.
Z łatwością potrafilibyśmy rozwinąć u zwierzęcia poczucie lęku, tak że odczuwałoby strach, którego wcześniej nie czuło. Trudniej, w procesie oswajania, potrafilibyśmy zredukować u zwierzęcia poczucie lęku. W obu przypadkach możemy mówić o zmianie osobowościowej, którą ja określam jako zmianę moralną albo kulturową.
Co sądzicie o możliwości rozwoju i regresu emocji?
Dodam, że wg mnie
Emocja = mem | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 21-08-2018 | Wera | Kto plusuje wszystkie posty Arminiusa? |
Ostatnio każda wypowiedź tego użytkownika otrzymuje plusa zaraz po publikacji. Jak brzmi nazwa jego drugiego (n-tego?) konta?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 21-08-2018 | Krystynaback | Skąd się bierze wartość pieniądza? |
Kolejna idea do zabawy i powód do zbanowanie mnie, jako że w naszej kulturze nie wolno tworzyć nowych idei a zwłaszcza wielu poza instytucjami posiadającymi autorytet naukowy. Wszyscy już doskonale wiemy, że kapitalizm to system hierarchii społecznej homo sapiens. Własność oznacza nadrzędność a jej brak podporządkowanie. Najlepiej rozumieją to członkowie demokratycznych rządów, bowiem demokracja to alternatywnym systemem hierarchii przeciwstawny kapitalizmowi. Od zarania dziejów w zamian za zrobienie dla nas czegoś dobrego obdarowujemy dobroczyńcę wartościowymi rzeczami. Im rzecz jest rzadsza, im trudniejsza w zdobyciu lub wykonaniu tym większą ma dla nas wartość. W zdarzeniu wykształcenia się nowego pieniądza, kryptowaluty, zainteresował mnie fakt dowodu wykonania pracy – dowodu osiągnięcia, trudnego do osiągnięcia, wyniku obliczeń. Czego dowodzi wykonanie pracy podczas wydobycia kolejnych jednostek kryptowaluty? Posiadania/kontrolowania największych mocy obliczeniowych. Kto zatem posiada najwięcej dowodów własności, najwięcej złota, najwięcej monet wykazał się najwyższymi zdolnościami, największą przychylnością dla innych i jego woli należy podporządkować się, ignorując przy tym wolę tych jednostek, które niczego nie zgromadziły, niczego nie udowodniły. Niezrozumiałe dla wielu źródło wartości pieniądza, czy to wypłukanego ze żwiru rzecznego, czy wydrukowanego na papierze, czy zapisanego na twardym dysku wynika ze znaczenia hierarchii społecznej osobników homo sapiens.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |