 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-01-2007 | bleble | Powiedzcie coś o sobie |
Większość naukowców nie wierzy, choć niektórych nauka upewnia w wierze. Zastanawiam się jakimi Wy jesteście ludźmi. Chciałabym wiedzieć coś o ludziach, z którymi piszę prawie codziennie, dlatego pod moim wątkiem możecie mowić o sobie, poznawać się chwalić itp, itd. Może na zachęte ja zacznę. Kocham wszystkie ścisłe przedmioty, biorę udział w każdym możliwym konkursie i mam za sobą wiele osiągnieć. IQ (badane przez pedagoga i psychologa) 136. Oprócz zainteresowania ścisłymi przedmiotami lubię grać na gitarze, recytować, co nie znaczy, że z innych przedmiotów jestem słabsza... Od niedawna odkryłam w sobie filozofkę i ateistkę, (którą jestem chyba od urodzenia). Teraz kolej na was... zostawcie tu kawałek siebie...
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) (Zamknięty) | | 19-01-2007 | zaborowski | kościuł katolicki |
Od jakiegoś czasu interesuje się chistorią nowego testamętu, gł historią Jezusa. studiując ten temat i porównując nowy testamęt do innych źrudeł historycznych doszłem do wniosku , że wiele rzeczy w nowym testamęcie sie nie zgadza z tymi które są w źrudłach. Dziwi mnie jednak to , że księża nie dążą do sprawdzenia tego dylematu . Kiedy rozmawiłem z jednym księdzem na ten temat podając mu oczywiście przykłady najpierw milczał a później powiedział że głoszę cherezje . Moim zdaniem kościół chce za wszelką cene utrzymac władzę. POZDRAWIAM | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 87 (przedawniony) | | 19-01-2007 | Kontrast | Początek życia ludzkiego i umysł jako pośrednik ze światem duchowym cd |
Witam! Z braku innego miejsca dla dyskusji z Thorvoy'em na dwa przeplatające się tematy o określeniu początku życia ludzkiego i koncepcji wg której umysł może być pośrednikiem pomiędzy rzeczywistością duchową, a materią (materią ożywioną), postanowiłem otworzyć nowy wątek właśnie w bazgrołach, bo tam, gdzie się rozpoczął, treść odbiegła całkiem od tematu, a dyskusja jest na tyle ciekawa i chyba jeszcze nie skończona, że zapewne i ten wątek wniesie coś nowego. Kontynuuję odpowiadając na post www.racjonalista.pl/forum.php/s,66619#w67961Chociaż, żeby zorientować się w temacie należałoby prześledzić i inne moje dyskusje z Torvoy'em. Streszczając w kwestii życia ludzkiego ja trwam przy stanowisku, że rozpoczyna siw ono w chwili gdy następuje połączenie jąder komórkowych i rozpoczyna się proces nowego życia. Ani przed tym wydarzeniem, ani po nie ma innego przełomowego punktu. Torvoy jednak podważa wartość tego momentu powołując się na żyjące przed komórki rozrodcze i przez to śmieszność takiego stanowiska. Ponadto uważa, że życie tak naprawdę zaczyna się, później. Myślę że należy dokładniej to sprecyzować, żeby nie przerzucać samych haseł. W kwestii nośnika jakim jest umysł, wiele wskazuje na to, że jest on tylko wypadkową procesów zachodzących w mózgu, a zatem sam w sobie jest niewidzialny materialnie. Przez taką właściwość teoretycznie może wykraczać poza ramy narzucone przez materię i jeśli rzeczywistość duchowa jest i ma charakter umysłowy istnieje możliwość komunikacji... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 15-01-2007 | Astroznawca | Astrologia jest super |
Zawsze moje badania się sprawdzają!Chodzi o porównanie zgodności charakterów innych osób.Zawsze mam kłopoty z urodzonymi ok 90 dni po mnie lub przede mną-chodzi o nieharmonijny aspekt słońc.Przy okazji zaznaczam że w gazetach to bzdury a nie horoskopy!Do sprawdzenia horoskopu niezbędny jest dokładny czas i miejsce urodzenia a nie tak jak piszą sam znak zodiaku. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 14-01-2007 | bleble | Boskie proporcje??? |
Slyszalam kiedyś o Boskich proporcjach, ale nie wiem dokładnie co to jest. Podobno takie proporcje są czymś niesamowitym, ale skoro nie wiem co to jest to nie wiem co o nich myśleć. Czy to jest faktycznie coś niesamowitego??? Co o nich sądzicie??? I co to w ogóle jest???????????????????????????????? ps. Co to są superstruny???
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 12-01-2007 | Rohnar | Szkoła / Praca |
Coz prawde mowiac nie wiedzialem gdzie umiescic ten temat, uznalem ze dzial nauki choc troche pasuje. Wiem iz dla niektorych moze byc to problem na poziomie "bravo" lecz juz naprawde nie wiem co zrobic badz z ktorej strony moj problem "ugryzc" Tak wiec: Mam drobne problemy w szkole mianowicie: jestem na nia niemalze uczulony mam 17 lat z powodu wagarow powtarzam 1 klase technikum i ten rok rowniez "zawale". Nie jest to z powodu lenistwa, ja nie potrafie w szkole wysiedziec, wiedze chlone dosyc latwo ale sama instytucja szkoly tak mnie zniecheca ze czasami mimo checi wyjscia do szkoly urywam sie gdzies. Wlasciwie recepta bylaby dosyc prosta: Zmusic sie do szkoly... gdyby nie to ze probowalem i faktycznie nawet mi to wychodzilo lecz czulem taka niechec ze czasami z tego powodu nie moglem spac, mialem wrazenie ze robie cos wbrew sobie. Teraz zastanawiam sie czy nie znależć sobie pracy i nie ukonczyc szkoly eksternistycznie lecz problem polega na tym ze mam 17 lat i znalezienie legalnej (stalej) pracy w tym wieku nie jest zbyt latwym zadaniem, na swoj wiek niewygladam a praca fizyczna badz umyslowa nie jest mi obca i daje mi satysfakcje (Pamietacie kiedy 1 raz zarobiliscie swoje wlasne pieniadze ^^... mile uczucie). Moglbym odczekac az ukoncze 18 lat i wtedy poszukac pracy ... lecz tu pojawia sie odwieczny problem mlodziezy: Rodzice, sa tak zapatrzeni w to abym uklonczyl technikum ze nie zwracaja uwagi na to ze ja po prostu niepotrafie tego zrobic, samo siedzenie w szkole i wysluchiwanie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 11-01-2007 | Karminowska | Autorytety |
Witam wszystkich. Poszukuję literatury polskiej i zagranicznej na temat współczesnych (i nie tylko) autorytetów, byłabym wdzięczna za wszystkie tytuły. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 97 (przedawniony) | | 08-01-2007 | kpt Foxtrot | 1000 dowodów na nieistnienie boga |
W tradycji katolickiej (bo tą znam) jest taki zabobon że nieistnienia Boga udowodnić się nie da. Chciałbym z onym kapkę popolemizować i założyć wątek skupiający moje a także mam nadzieję innych forumowiczów na Boga nieistnienie dowody, poszlaki a także obalenia groteskowych teistycznych "dowodów". Zacznę od moim zdaniem najoczywistszego i najprostszego ,który to dowód pewnie zresztą mniej lub bardziej świadomie wielu z was już zna: 1. Skoro Bóg jest wszechmogący (a wiadomo że jest to jego podstawowy i integralny atrybut) to czy potrafi stworzyć kamień którego nie da się podnieść ? taki prosty, nie do ominięcia paradoksik i już wiemy że istota wszechmogąca nie istnieje | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 05-01-2007 | Lebarq | VITA NUOVA - proszę o pomoc. |
Bardzo proszę o pomoc, jako nowy gość tego forum... Nie mogę się doszukać żadnego egzemplarza Vita Nuova Dantego, a potrzebuję tego do odczytu, znalazłem tłumaczenia włoskie, angielskie, a nawet jedno niemieckie, a polskiego nigdzie... Pomóżcie, proszę.
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 04-01-2007 | Michal | Współcześni filozofowie o religii |
Witam. Poszukuję współczesnych (wydanych po 2000 roku) dzieł filozoficznych, które podejmowałyby temat religii. Z góry dziękuję za wszelkie nazwiska, tytuły, linki itp. Pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |