Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
19-11-2011ekologikPolityka prorodzinna skuteczna i nowoczesna - na miarę 2012 roku
Uważam, że Palikotowcy i PO-wcy powinni w końcu zaproponować by (w Polsce) odejść od SKANDALICZNEGO płacnia za dzieci w zależnośći od dochodów. To zła droga. Także stan cywilny mamy (i taty) nie powinień mieć znaczenia. Inne warunki natomiast oczywisty sens mają! (patrz obrazek).

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
18-11-2011Domestos z BidetuKolejna tragedia Prezesa... czyli narodowa!
Jak donosi FAKT :

Zgasł Alik... kot Jarosława Kaczyńskiego

pytań wiele, ale poczekajmy na Głos Jarosława... Czy i tym razem winien Donald? Czy może...?
(jakaś ciekawa koncepcja?)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
16-11-2011Christopher CJ JozwiakPOPiS na dobry początek
Pięknie rozegrane, m.in.: Kudrycka Barbara, Niesiołowski Stefan, Pitera Julia, Radziszewska Elżbieta, ... ramię w ramię z PiSem eliminują Wandę Nowicką z RP na wicemarszałkinię Sejmu, brawo !!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
15-11-2011SarmatPokory i bojaźni Bożej trochę !
A ja się nawróciłem na Prawosławie . Jest mi z tym dobrze . Już nie piję . Mam Was w zagięciu śledzionowym . Sukcesów i szerokiej drogi ! Żegnam ! Pa !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
14-11-2011młody banitaBenzoesan sodu
Powszechnie występujący w przetworzonych produktach spożywczych. W zasadzie nie sposób go nie spożyć zaopatrując się w sklepach. A jednak mało kto zdaje sobie sprawę ze szkodliwości tej substancji. A tym bardziej, że w połączeniu z witaminą C jest rakotwórczy!!!
pl.wikipedia.org/wiki/Benzoesan_sodu
Dlaczego więc substancja ta jest dozwolona?
Smacznego
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
12-11-2011muladenPYTANIE
czy musimy być zakompleksionym o zrobaczywiałych umysłach narodem?Dziś w Wiki. natknąłem się na błędny przekład[z polskiego na nasze]pierwszego pisanego po Polsku zdania

Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj. Daj, teraz ja pomiele a ty sobie odpocznij. A powinno być[Bralczyk lub Miodek]
Daj ać[Acan Waćpan]ja podupcę a ty odpoczywaj[lub-pocziywaj-patrz -podziwiaj
[ w domyśle niedojdo].
Dlaczego do dziś nie potrafimy,bez domysłów,nazywać rzeczy po imieniu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 178 (przedawniony)
12-11-2011michuMAGDALENA SRODA
Co myślicie o p.Magdalenie Środzie, częstym gościu Tomasz Lisa? Wg mnie zawsze jest rzetelnie przygotowana do debaty, udziela wyczerpujących wypowiedzi. Szanuje każdego człowieka, natomiast wciąż ludzie z PiS-u widza w niej zło.
Bardzo przyjemnie posłuchać p.Magdy, bardzo mądry człowiek o wysokiej kulturze osobistej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
11-11-2011aspagnitoTeoria Didi
Załóżmy, że reprezentacja fizyczna przestrzeni, ruchu i materii zależna jest od praw matematyki. Podstawowe trzy wymiary: długość, szerokość i wysokość nie wystarczają do zdefiniowania przestrzeni, ale służą do jej opisu.
Wprowadźmy teraz do naszych rozważań kryptowymiar-kryptowektor (nazywać go na potrzeby tej publikacji będziemy „X”. Nie jest on ani wymiarem, ani wektorem, choć czasami jego opis może być tak upraszczany. X funkcjonuje w trzech abstrakcyjnych wymiarach i jest fizycznie reprezentowany. „Próbuje być ortogonalny” (ortogonalność jest podobna do prostopadłości) do trzech podstawowych wymiarów i w infintezymalnej (maksymalnie krótkiej) jednostce czasu przeskakuje maksymalną ilość razy w różne, kryptochaotyczne pozycje, aby wyrazić swoją ortogonalność w czasie. Tworzy więc „chmurę O”, która to chmura O jest reprezentacją tendencji X do istnienia jako kryptowymiar-kryptowektor ortogonalny do podstawowych trzech wymiarów.
Oczywiście X może być reprezentowany dłuższym, bądź krótszym wektorem.
Jako dłuższy, ze względu na ograniczenia prędkości światła c, przeskakuje wolniej. Jako krótszy, przeskakuje szybciej. Chmury O mogą się więc różnić rozmiarami.
Z tej racji, że różnica potencjałów jest potencjałem, zlokalizowane obok siebie dwie chmury O powiększają się, gdy znacznie różnią się potencjałami, a pomniejszają się, gdy ich potencjały są mniej więcej równe.
Podstawowy model „ikonka czasu” reprezentowany jest przez okrąg..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-11-2011aspagnitoAbrecepatia
W obliczu tendencji do zmiany terminu "schizofrenia" na "zaburzenia postrzegania rzeczywistości" chciałbym zaproponować termin ABRECEPATIA. Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną, że termin schizofrenia, który sugeruje coś w stylu "rozpad połączenia serce, umysł, przepona" jest nieadekwatny i krzywdzący pacjenta. Termin ten, z tego, co wiem także sugeruje odniesienie do jakiejś starej przypowieści hinduskiej, kiedy to w tych cześciach ciała Bóg ukrył w człowieku największy sekret, czyli to, że kiedy cierpi, przestaje chcieć być człowiekiem, a chce być Bogiem.
To tym bardziej krzywdzące.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-11-2011aspagnito\/ Dwa wyjścia - PLURALIZM _!_ Trzecia droga - IMPERIALIZM
W dobie kryzysu, kiedy na wszystkie pytania udziela się nam starych odpowiedzi, typu:
-technokracja
-faszyzm
-rządy rdzawej ręki...
..wtrącam swoje dwa złote słowa, dwa grosze reszty.....

OGŁASZAM SUKCESJĘ

podpisano..
Jego Najjaśniejsza Mość Imperator Świata, Wszechświata i Okolic o imieniu ponad wszelkie imiona.. którego Wszechświat sięga tak daleko, jak Jego wyobraźnia. Ten, który zwykł mawiać "Jam Prawem ponad Prawem i Lewem. Wiem wszystko, bo nie wiem nic. Dla mnie z każdej sytuacji bez wyjścia jest wyjście do innej sytuacji z wyjściem" Fafel Emi..

p.s. Upraszam moderatorstwo o nie kasowanie tego manifestu politycznego, gdyż szukam sobie aklamacji..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)