Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
02-01-2011ESPRESSOCzy warto się bać ??
www.sfora.(*)edofilska-w-Europie-a27185-120

www.rp.pl/(*)na_czele_siatki_pedofilow.html


32% pedofilów to osoby o skłonnościach homoskesualnych ["Pedophilia and heterosexuality vs. homosexuality" - K. Freund, G. Heasman, I. Racansky, G. Glancy - Journal of Sex & Marital Therapy, 1984]

Wśród osób osądzonych za pedofilię było: 58% heteroseksualni, 25% biseksualnych, i 17% osób homoseksualnych ["Fraternal Birth Order and Sexual Orientation in Pedophiles" - Ray Blanchard, Howard E. Barbaree, Anthony F. Bogaert, Robert Dickey, Philip Klassen, Michael E. Kuban and Kenneth J. Zucker - Archives od Sexual Behavior, nr 5/2000]

Patrząc na % homo w społecznestwie to chyba troche dużo ?

Czy podnapływem takich danych, oddalibyscie swoje dzieci pod opieke swoje pociechy ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
02-01-2011mimblaWięc jak to jest z trzema obiektami na niebie
Zapewne temat na topie. Nie znalazłam takiego wątku, zatem proszę o wyrozumiałość jeśli jednak istnieje.
Już kilka razy dzięki Wam udało mi się utrzymać stabilny grunt pod nogami, także liczę, że i teraz wyrazicie swoje opinie.
Co sądzicie na temat owych trzech obiektów lecących w kierunku Ziemi? Czym one są wg Was i jakie ew. konsekwencje przewidujecie, jeśli rzeczywiście do nas dotrą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-12-2010lukaszewiczSzczęśliwego Nowego Roku
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
A gdybyście nie wiedzieli w co się bawić-
www.youtub(*)?v=SutO9tW9k9g&feature=related

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-12-2010albatrosWątek założony dla kokokoko
Możesz tutaj zadać racjonalistom i ateistom dowolne pytanie, lub wypowiedzieć się na dowolny temat a my postaramy się odpowiedzieć możliwie rzetelnie i profesjonalnie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-12-2010rafal3006Nowa teoria Implikacji (algebra kubusia) Premiera
Do czytelników

To jest końcowy efekt 5-cio letniej wojny o rozszyfrowanie dokładnie tej wersji implikacji którą posługują się ludzie, nieznanej człowiekowi. Szczególnie pasjonująca i owocna była ostatnia, 12 miesięczna dyskusja na ateiście.pl (około 1900 postów) ze znakomitymi matematykami i logikami: Fizykiem, Windziarzem i Sogorsem. To dzięki nim NTI przybrała kształt ostateczny jak niżej.

Link do oryginału:
www.sfinia(*)gebra-kubusia,5357.html#128911

Kluczowy fragment z oryginału …

… wszystko co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie …
Ewangelia Mateusza 7:12


[size=24]Algebra Kubusia[/size]
[size=18]Nowa Teoria Implikacji[/size]


Autor: Kubuś - wirtualny Internetowy Miś
Naszym dzieciom dedykuję

W pracach nad teorią implikacji bezcennej pomocy udzielili Kubusiowi przyjaciele:
Emde (sfinia), Fizyk (ateista.pl), Gavrila_Ardalionovitch (ateista.pl), HeHe (ateista.pl), Idiota (ateista.pl), Irbisol (sfinia), Makaron czterojajeczny (sfinia), Macjan (sfinia), Miki (sfinia), NoBody (ateista.pl), Rafał3006 (sfinia), Rexerex (ateista.pl), Rogal (matematyka.pl), Sogors (ateista.pl), Słupek (ateista.pl), tomektomek (ateista.pl), Uczy (wolny), Volrath (sfinia), Windziarz (ateista.pl), WujZbój (sfinia), Wyobraźnia (ateista.pl) i inni
Wielkie dzięki, Kubuś !

Szczególne podziękowania Wujowi Zbójowi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
23-12-2010Jacek TabiszCzy Indie są racjonalne?
Nic wielkiego. Jestem w Indiach i piszę pamiętnik. Jeśli macie ochotę zapoznać się z tym krajem oczami subiektywnego wędrowca, zapraszam was serdecznie do lektury - www.hanuman.pl/article.php/20101220033632238.

Jako, że jest to swego rodzaju reklama, daję to do bazgrołów. Ale, patrząc z drugiej strony, Indie to w dużej mierze przyszłość ludzkości. To, co będą myśleli Hindusi za 100 lat będzie ogromnie ważne również dla przyszłości Europy.

Religijność wydaje się być główną etykietą tego kraju. Ona w dużej przyciąga znudzonych krzyżem mieszkańców Zachodu. Czy można inaczej? Czy ten kraj może być fascynujący bez setek bogów i dziesiątek religii?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
22-12-2010liliacPieśni ludu polskiego (jak u Kolberga)
Życząc wszystkim dobrej nocy, podrzucam trochę folkloru, by ucieszyć wasze uszy
www.youtube.com/watch?v=YOQNMsGDe0I
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-12-2010piotaopaskudny i okrutny ojciec, fuu
Witam,

Piszę to w bazgrołach, bo temat chyba niczego nie wnosi, jedynie dla mnie. To emocjonalne i pewnie irracjonalne, ale oburzenie swoje chciałbym z Wami podzielić, o ile ktoś to przeczyta. Zdałem sobie właśnie sprawę, w jak okrutny sposób bóg judeochrześcijański jest okrutny. Myśląc, w jaki sposób rozmawiać na temat mojej niewiary z radykalnym ojcem pewnej zaprzyjaźnionej czterodzietnej rodziny, nasunął mi się taki obraz. Wyobraź sobie, że jesteś ojcem (co jest prawdą). Wyobraź sobie, co powiedziałbyś o kimś, kto ma dzieci, i wpuścił je do ogrodu, pozwolił się bawić, a następnie zakazał jeść TEGO jednego czerwonego jabłka. Jest oczywiste, i psychologicznie udowodnione, że dzieci zjedzą takie jabłko (podobnie działa zakazane pudełko z czerwonym guzikiem - będzie on w przedszkolu wciśnięty, itp.).
I teraz ty, jako ojciec, KARZESZ je straszliwie - wyrzucasz z ogrodu, dziewczynce robisz tak, że będzie w bólach rodziła, i podobnie jej córki na wieki, a chłopczykowi obiecujesz, że ziemia będzie mu osty i ciernie rodziła, i że w pocie czoła będzie musiał tyrać na to, co miał do tej pory za darmo. I dodatkowo zsyła na nich karę śmierci. Uderza mnie to, bo mam w domu pięciolatka, i nigdy bym tak z nim nie postąpił, nawet gdyby mi wybebeszył komputer Jabłka może jeść Tłumaczenie, że grzech tak niszczy naturę człowieka, że zsyła śmierć, jest bzdurne w świetle domniemanej wszechmocy boga i postulowanej komunii z nim, która została dopiero co złamana przez nieświadomość i naiwność...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
21-12-2010KowalskaNa własne oczy
   Wczoraj tak sobie rozmawiałam z pewną osobą i w czasie tej rozmowy najszła mnie taka myśl.

   Czy człowiek niewierzący w Boga musiałby w Niego uwierzyć, gdyby zobaczył Go na własne oczy? Mamy ponoć wolną wolę. No ale jak tu nie uwierzyć, skoro widzę? Przecież sam racjonalizm to podpowiada.

   Co, tak stanąć przed Nim i powiedzieć: OK, widzę Cię, faktycznie istniejesz, ale nie wierzę w Ciebie? Chyba wypadałoby jednak uwierzyć, skoro stalibyśmy twarzą w twarz, nie?....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
19-12-2010big_zydPiosenka. Jedna piosenka
Koniec roku idzie... do podsumowań skłania... i podumek różnych...
Tom i wpadł na pomysł, że może ten i ów - bądź ta i owa - z Forumowiczów jakąś - wedle własnego osądu - pasującą piosenkę podsumowującą zamieścić zapragnie jako przesłanie? (uwaga - tylko jedną, starannie wybraną).
Zda mi się, że jakiś sens jest w tym pomyśle - ale to już Forumowicze osądzą.
Zachęcam.
Gwoli dania Dobrego Przykładu
to
pozwolę sobie zamieścić.

Nie te czasy, nie te szczegóły... ale koloryt jak znalazł...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)