Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-09-2014kulka_na_molePosłanka Wróbel miażdży
Polecam obejrzenie odcinka programu "Tomasz Lis na żywo", w którym niezależna (ex AWS, ex PiS, ex Solidarna Polska) posłanka Wróbel miażdży swoich oponentów w dyskusji.
Pisząc "miażdży" mam na myśli nie daje dojść do głosu innym, nie daje sobie przerwać, wykazuje chorobliwy słowotok.

PS Podobno Einstein postulował nieskończoność Wszechświata i głupoty ludzkiej, przy czym tej drugiej nie był pewny. Moim zdaniem polscy przykościelni fanatycy pozbawiliby go tej wątpliwości.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
16-09-2014Koki koSumerowie i kosmici? Co na to nauka ?
Trafiłem na taki komentarz:

"pierwsza znana nam cywilizacja byli
bodajze sumerowie, wystarczy troche
poczytac aby wiedziec ze byli w kontakcie
z obcymi cywilizacjami.
Trzeba byc debiIem aby nie wierzyc w
obce cywilizacje z poza naszego swiata.
Miliardy gwiazd z warunkami
sprzyjajacymi zyciu.. mimo to typowy
Tomasz, Janek czy tam Sławek uzna to za
brednie i pojdzie dalej ogladac M jak
Milosc.
W tym roku wybuchnie 3 WŚ, do
prawdopodobnie 2022 ludnosc zostanie
zredukowana do 10%.
Jestesmy w finalowych etapach tego co
przewiduje biblia. Dla
niewtajemniczonych, aniolowie to kosmici
a "demonami" wygnanymi w czelusci
reptylianie, ktorzy zreszta zyja na tej
planecie od 65 mln. lat.
Dla ludzi z otwartym umysłem polecam
zagłebić się w tematykę biblii oraz
kosmitów polecam wywiad z kosmitą. Nie
wszystkie informacje w tego typu filmach
są prawdziwe, sam wybierasz w co
uwierzysz."

Czy na prawdę są dowody na kontakty Sumerów z hipotetycznym ufo? I czy teoria o tych jakichś kosmitach sprzed 65 milionów lat jest uznawana przez naukę? Pierwszy raz spodkałem się z czymś takim.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 97 (przedawniony)
16-09-2014ślusarskiRozbieranie teizmu.
Na Racjonaliście pojawia się coraz więcej rozmówców o poglądach teistycznych oraz głęboko wierzących. Jako agnostyk chciałbym, żeby te osoby rzuciły więcej światła na swój teizm i wytłumaczyły mi, na czym on polega. Oczywiście znam te zagadnienia z katechezy i ambony, lecz chciałbym je poznać dogłębnie, nie opisowo. Dzisiejsza świadomość społeczna jest w dużej mierze naukowa, niż wyznaczana przez dogmat kościoła. Więc chciałbym żeby na naukowej płaszczyźnie wytłumaczono mi o istocie rzeczy, w szczególności dotyczącej bytu duchowego, boskiego, astralnego, duszy. Jak one maja się do materii i czym w istocie są?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
14-09-2014worek kościArgument za szkodliwością filozofii Boga
Ostatnio na racjonaliście wierzący przechodzą do ofensywy więc pomyślałem sobie, że się w swoim trollowaniu przekwalifikuję i zaproponuję argument dla wierzących, który to argument - przy założeniu, że Bóg istnieje - ma na celu wykazanie, że intelektualne dywagacje nad naturą Boga są dla wierzących szkodliwe:

1. Nie istnieje w nauce wyraźny podział na zdania obserwacyjne i zdania teoretyczne.
2. Każda naukowa obserwacja jest uteoretyzowana.
3. Tworząc koncepcje Boga, tworzymy teorie, które składają się ze skończonej liczby zdań na temat Boga.
4. Teorie determinują nasz sposób postrzegania (2).
5. Bóg z natury jest nieskończony.
6. Aktualna nieskończoność wymyka się ludzkiemu pojmowaniu.
7. Żadna koncepcja Boga nie może adekwatnie ująć nieskończonej bożej natury, ponieważ każda teoria składa się ze skończonej liczby zdań (3).
8. Zawsze więcej o Bogu nie wiemy niż wiemy (5, 7).
9. Zdania na temat Boga nie poddają się weryfikacji ani falsyfikacji.
10. Niektóre koncepcje Boga mogą częściowo ujmować bożą naturę.
11. Nie wiemy, które koncepcje Boga i w jakiej części ujmują bożą naturę (8).
12. Każda teoria ma pretensje do bycia prawdziwym i spójnym obrazem Boga.
13. Dwie różne koncepcje Boga nie mogą być jednocześnie w całości prawdziwe.
14. Akceptując jedną teorię, odrzucamy wszystkie inne (11, 12).
15. Akceptując jedną teorię, przyjmujemy niepełne ujęcie bożej natury bez możliwości sprawdzenia stopnia prawdziwości tego ujęcia (9, 10).
16. Akceptując jedną teorię determinujemy nasz..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-09-2014makuśRobert Plant
hej,
Muszę to powiedzieć !
Jestem zachwycony najnowszą płytą Roberta Planta .
Zachwycony jestem nie tylko samą muzyką , jego głosem ale faktem , że ten człowiek od 40 lat potrafi być tak kreatywny ...
Piękne !

Drugi człowiek , który mnie zachwyca to John Porter ...
To też jest przepiękny przykład kreatywności

A chciałbym jeszcze wspomnieć o Skubasie ... po prostu świetne , jestem zauroczony
No i Happysad ... wspaniałe teksty otulone niekonwencjonalnymi aranżacjami ...

pozdrawiam
makuś

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
07-09-2014KaganekScience-Fiction (horror ateisty)
Biuletyn Ambasady Watyklanu
Kaczyński Lech – sławna historia
Mineło trzynascie lat od smierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Kaczyński Lech był najwspanialszym człowiekiem, niespotykanym wczesniej w
historii. Był wybitnym myslicielem-teoretykiem, twórca jasno oswietlajacych droge
rozwoju narodu polskiego i postepowej ludzkosci idei Jahfe. Prezydent był
niezrównanym strategiem wojennym, który zwycieżył w dwóch wojnach z
grabieżcami oraz rozpoczał nowy rozdział rozwoju walki katolickiej.
Kaczyński Lech był wybitnym działaczem politycznym,
który przekształcił kraj opanowany przez epokowe zacofanie
i biede w mocarstwo katolickie; niezależne, samodzielne i potrafiace sie obronic.
Z nieugietym przekonaniem i niezwykła zuchwałoscia przezwycieżył wszelkie
doswiadczenia historii i doprowadził naród do radykalnych przemian i zwyciestw. Za
owe zasługi naród polski i postepowa ludzkosc obdarzyli go bezgranicznym
zaufaniem i wiara; traktowali go jako wielkiego rewolucjoniste i wybitnego wodza.
Historyczne czyny Lecha Kaczyńskiego położyły trwała podstawe i niezachwiany fundament
gwarantujace wieczne zwyciestwo działa samodzielnosci.
Historyczne czyny Lecha Kaczyńskiego sa bogactwem narodu polskiego i
postepowej ludzkosci w dalszym zdecydowanym podażaniu droga samodzielnosci.
Polska podażała i zwycieżała pod sztandarem idei Jahfe. Droga pokonana przez
naród polski to droga historii zwyciestwa idei Jahfe.
Kaczyński Lech, wczesnie wstepujac na droge rewolucji katolickiej, w poczatkowym..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
05-09-2014ann92Pomoc apologeci
Witam, mam prośbę do kogoś zorientowanego w temacie. Poszukuję nazwisk polskich i zagranicznych apologetow czasów współczesnych. Cży ktoś z Was zna może jakieś nazwiska? Mam zadanie przygotować listę polskich i zagranicznych znanych apologetow. Szukam i nic. Z góry dzięki za pomoc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
01-09-2014makuśKim był Jezus ?
hej,
Nie chcę tutaj poruszać kwestii czy był Bogiem
Chcę porozmawiać o jego misji - tak jak jest to przedstawiane w pismach
Jezus nie przyszedł na świat po to by mówić nam o miłości , współczuciu i życzliwości lecz aby objawić nam bliski , nadciągający Koniec świata i nieodwołalnie mu towarzyszący Sąd ostateczny .
Ten kto się nawróci czyli uwierzy , że Jezus mówi prawdę otrzyma życie wieczne a ten zaś , który nie uwierzy zostanie przeklęty i wrzucony w piekielną otchłań na całą wieczność .
To jest chyba fundament i naczelny przekaz jego misji .
Naczelnym przekazem nie są wypowiedzi dotyczące moralności - to jest dodatek albowiem najważniejsze jest przyjęcie wiary w prawdziwość jego Misji .
Moralne nauki Jezusa nie wystarczyłyby do napisania podręcznika do etyki ...
Szkoda , że tak krótko żył - gdyby żył dłużej może powiedziałby nam o wiele więcej i mądrzej ?
Wiecie komu zależało na jego śmierci ?
Czyj to był plan ?
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-08-2014Marios8Cześć. Chcę Cie zjeść. Tajemnica Eucharystii. Czym się żywią
Cześć. Chcę Cie zjeść... Tajemnica Eucharystii. Czym (kim) wy się żywicie?

( opublikowałem ten artykuł dzisiaj na Frondzie, dostałem sporo odpowiedzi o moim małym IQ, trochę cytatów z cacyta /katechizmu, ale nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie z tematu.
Niestety dali mi dzisiaj na Frodzie bana - jest to portal katolicki więc nie będę już mógł im działać na nerwy i dawać do myślenia jak to z uporem robiłem od ponad 1.5 roku. Wrzucę tu na Racjonalistę kilka zaległych artykułów - trochę irracjonalne ale może komuś się spodobają... Zamieszczam w dziale Religia)

---------------------------------------------------------------------------------

Słowo wyjaśnienia. Nie wierzę w Jezusa w to, że ktoś taki istnieje. (niespełnione obietnice itp.)
Więc, nie wierzę, że możecie "posilać się duchowo" spożywając ciało swojego zbawiciela sprzed 2000 lat.

Ale zakładam, że może istnieć coś - może i nadprzyrodzonego - co łączy ludzi. Może jakiś rodzaj niewidzialnych więzów. Może jakaś idea żyjąca w społeczeństwie i odzwierciedlająca się w ludziach. ( nie wiadomo jak to działa i czym by miało być )

Co do idei żyjącej (odzwierciedlającej się) w społeczeństwie.

Matka Boska - zwłaszcza dawniej - kobiety chciały być jak Matka Boska - ale żadna nie mogła dorównać jej doskonałością więc wszystkie zgoła wypadały niedoskonale, nieczysto, może i grzesznie. (Stosunek do kobiet w średniowieczu)

Jezus istnieje kilka rodzajów:
Jezus, mały chłopiec opiekuje się nim Mama. Ten mały Jezus jest królem...
Pan..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 111 (przedawniony)
31-08-2014MarcinZMiłosierdzie
W "Dzienniczku" św. Faustyny, Jezus powiedział do niej między innymi:

"Niech pokładają nadzieję w miłosierdziu Moim najwięksi grzesznicy. Oni mają prawo przed innymi do ufności w przepaść miłosierdzia Mojego. Rozkosz Mi sprawiają dusze, które się odwołują do Mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia. Nie mogę karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeśli on się odwołuje do Mej litości, ale usprawiedliwiam go w niezgłębionym i niezbadanym miłosierdziu swoim. Napisz: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia mojego. kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości mojej...
W Starym Zakonie wysyłałem proroków do ludu swego z gromami. Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z Moim miłosierdziem. Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ją uleczyć, przytulając ją do swego miłosiernego serca. Kar używam, kiedy Mnie sami zmuszają do tego; ręka Moja niechętnie bierze za miecz sprawiedliwości; przed dniem sprawiedliwości posyłam dzień miłosierdzia".
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)