 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 28-05-2012 | aspagnito | Jak mogłaby wyglądać techniczna "produkcja" Avatarów |
Film Jamesa Camerona był genialny. Doszedłem do wniosku, że wiem jak "wyprodukować" takiego Avatara, o ile byśmy mieli Na'vi. Sprawa dotyczy tego, że Miczurinizm poprawia efekty wewnątrz gatunku - mieszaniec z typem dzikim. Ale pompa genetyczna, która polega na naprzemiennym krzyżowaniu dalekospokrewnionych osobników i na krzyżowaniu wsobnym to jest prawie to. Trzeba by zastosować do niej analogię. Po prostu stworzyć plemnik i komórkę jajową z jednego DNA, ale komórka jajowa musi mieć też wymienione DNA mitochondrialne. Trzeba wymienić całe mitochondria po prostu. Tak dla Na'vi i człowieka, Jak się skrzyżują (chyba trzeba pomóc przez nakłucie) to potem bierzemy te zygoty i je krzyżujemy. Na'vi przecież też mieli DNA. Życie zaczyna się od zygoty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 24-05-2012 | Christopher CJ Jozwiak | Kuć ten Ruch póki gorący |
To co teraz najbardziej potrzebuje RP to moim zdaniem: 1. pieniądze [DUŻO PIENIĘDZY] 2. ludzie [więcej ekspertów, fachowców, intelektualistów] + międzynarodowej wsp. 3. media [dalsze urabianie wpływowych dziennikarzy] 4. lewicowe skrzydło SLD [bez Millera, Jońskiego, Wenderlicha i takich tam .. ] 5. transfery [kolejni Posłowie-Europosłowie PO-SLD] 6. jeszcze więcej pieniędzy... PO-PiS wydają na kampanie po ~ 30 mln zł... [Demokraci w USA >mld $  ] + ciągłe koszty na bieżącą propagandę... *** PKW może rozgrywać i opóźniać przyznanie subwencji budżetowych za zeszłoroczną kampanię do końca września *** czasu będzie ujż ciężko... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 23-05-2012 | Bartosz B. | Bezpłciowi |
Czy może ktoś podpowiedzieć jak swój profil pozbawić atrybutu płci? Zapytałbym bezpośrednio osobę, której profil tym się wyróżnia, ale nie chcę robić OT w merytorycznych wątkach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 22-05-2012 | diogenes | oczekiwanie | |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 20-05-2012 | coreless | Koszty leczenia amnezji |
W okolicach chrześcijańskich świąt wielkanocnych jedna z wiodących postaci na polskiej scenie politycznej życzyła Polakom, by zapomnieli o słowie "niemożliwe". Tymczasem okazuje się, że jednak "niemożliwe"! A dokładnie: niemożliwe, by planowana w Polsce sieć superszybkich kolei była rentowna. Przezwyciężenie amnezji słowa "niemożliwe" okazało się w tym przypadku dość kosztowne. Jak podaje DGP Cytat:Dotychczas PKP PLK wydało na prace studialne nad koleją dużych prędkości 55 mln zł. 48,9 mln zł trafiło do konsorcjum Ingenieria IDOM i Biura Projektów Komunikacyjnych za studium wykonalności linii "Igrek", 3,5 mln zł do spółki Sener za studium wykonalności tunelu pod centrum Łodzi i 1,2 mln zł do Egis, Ernst & Young i DHV Polska za analizę uwarunkowań społecznych rozwoju KDP w Polsce do 2050 r. Źródło: Płacimy miliony za szybką kolej, której... nie maIle kosztuje leczenie innych urojeń, psychoz i manii w rodzaju "Polska w budowie", "polski atom" czy "Euro spoko", aż strach pomyśleć (fobia, napady paniki). | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-05-2012 | Hodża | Instytut Żydoznawczy pod patronatem Polski Walczącej |
Właściwie powinno to pójść do "znalezionych w sieci", ale... surf w sieci powoduje czasem nieprzewidywalne konsekwencje. Szukałem materiałów na temat Stanisława Staszica, którego osobiście niezmiernie ceniłem, jako geologa, przedstawiciela Oświecenia, człowieka o pozytywistycznych jak byśmy to mogli nazwać cechach charakteru. No i bęc, napisał też książeczkę "O szkodliwości Żydów" no i w trop za tym odkryłem tę oto jaskinię nieczystości firmowanych znakiem, dla którego wielu Polaków (nie tych, którzy sobie gębę Polską wycierają i używają jej jako trucizny) oddało życie i cierpiało. Również członków mojej rodziny. A tu okazuje się, że są huncwoty i to całkiem liczne, sądząc po liczbie wątków na forum, które chcą obrzydzić Polskę. Mam nadzieję, że z dziedzictwa AK i innych organizacji niepodległościowych zostanie coś więcej niż to intelektualne pobojowisko: www.polskawalczaca.com/index.php |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 18-05-2012 | coreless | Pilne: Drastyczna poprawa obrazu sytuacji na kolei |
Wystarczyło jedynie kilka pociągnięć pędzla i niemożliwe stało się możliwe! Polskie koleje zaczynają wyglądać, jakby wkroczyły w XXI wiek. Czechy, Niemcy, Rosja - zobacz kolejne wcielenia "Husarza"Dla osób, których nie zadowalają realistyczne fotografie, PKP Intercity przygotowały wizualizacje komputerowe w wersji turbo glamour. Nie tylko lokomotywy, ale cały kraj prezentuje się na nich znacznie, ale to znacznie lepiej. Kolorowe pociągi na Euro 2012 już kursują (ZDJĘCIA)Czy nowe podejście oznacza szansę na drastyczną poprawę obrazu całej Polski?  Jako Polacy mamy przecież prawo wyboru takiej wizji rzeczywistości, która najbardziej nam bardziej odpowiada. Kto następny stanie w kolejce do przemalowania? Jakieś propozycje? Odwagi! Zapomnijmy o słowie niemożliwe! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 16-05-2012 | sceptymucha | Usańczycy są mało lotni z powodu syropu? |
Witam! Przedstawiam ciekawostkę z pogranicza nauki i rozrywki: medicalxpr(*)h-fructose-diet-sabotages.htmlWygląda na to, że powszechnie używany syrop (high-fructose corn syrup) obniża możliwości intelektualne Usańczyków. Well, to wyjaśnia wiele zjawisk, które wcześniej wydawały mi się nie pojęte, gdy brań pod uwagę, że zachodzą w cywilizowanym kraju. A swoją drogą to dopiero pożywka dla teorii spiskowych. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 15-05-2012 | Atarax | Poezja klozetowa |
Co jakiś czas na tym forum pojawia się poezja. Reprezentowane są niemal wszystkie jej rodzaje z wyjątkiem jednego - poezji klozetowej. Postanowiłem zatem tę lukę wypełnić.
W dawnych studenckich czasach skorzystałem kiedyś "gościnnie" z kabiny w jednej z toalet w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej. Drzwi owego przybytku były od wewnętrznej strony gęsto pokryte różnymi rysunkami i napisami. Niektóre były nawet dosyć dowcipne, jednak większość z nich była tylko ordynarna i/lub głupia. Wyjąłem więc flamaster i znalazłszy odrobinę wolnego miejsca napisałem:
Za te wszystkie bzdurne wieści Niech was tęgi prąd popieści. Kilowaty niechaj skarzą, Tych co na drzwiach w kiblu mażą.
Po jakimś czasie znowu odwiedziłem gmach główny PW i ponownie skorzystałem z tej samej toalety. Jakież było moje zaskoczenie gdy zobaczyłem, że mój wpis zapoczątkował "twórczą" dyskusję. Tuż pod nim ktoś napisał:
A w ich liczbie także ciebie Niechaj tęgi prąd po....e.
A dalej, jeden pod drugim, szły wpisy:
Ciebie śmierć też nie ominie, Z mojej ręki chamie zginiesz.
Ty, co chamem wszystkich zwiesz, Ty się strzeż, ach ty się strzeż!
Przestań pieprzyć idyjoto, (pisownia oryginalna) Tyś jest g...o a ja złoto.
Jam jest złoto a ty g...o, Więc od......l ty się równo!
I na końcu:
G...o wy jesteście wszyscy, Oprócz tylko mnie - artysty.
Nie wiem, czy potencjalnych dyskutantów zniechęciło to kategoryczne "podsumowanie" czy brak miejsca. W każdym.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 14-05-2012 | Domestos z Bidetu | Dyzio marzyciel....? |
Po raz kolejny czuje się oszukany - to chyba juz u nas taki standard - głosowałem na tego Pana... Myślałem: robi to niekonwencjonalnie, ale może... Może coś się zmieni runie drgnie? Może w tym szaleństwie jest metoda? A teraz? Dyzio marzyciel... Palikot: To wstrząsające. Dają 100 tys. zł za trupa Palikota100 tys? czego? Marzyciel... czyli: prokuratura co chwila zajmuje się pierdołami, syf w Polsce rośnie, a młodziankowie którzy to olewają teraz (bo taki wiek) - gotują sobie kiepski żywot za 10 - 20 lat? Ten Pan robi wszystko żeby być na pierwszym planie. Tylko: co z tego wynika? Mam wrażenie, że to jednak jakaś ściema, Tusko-podobny wyrób... Gadanie i obiecywanie... Chociaż Wanda Nowicka jakoś tam pozytywnie działa, i może kilka niewidocznych osób, ale sam lider? Ma to w sumie jakiś sens? |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |