 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) (Zamknięty) | | 24-06-2010 | Adamiak | Pytania niecenzuralne. |
Prawie tydzień temu zamieściłem nowy wątek na forum i po chwili dostałem powiadomienie o honorowym przeniesieniu tego arcydzieła pt. "Symboliczna konsternacja", do Oślej ławki: Cytat:Data: Czwartek, 17 Czerwca 2010 11:45 Temat: Powiadomienie o przeniesieniu wypowiedzi Symboliczna konsternacja. Moderator przeniósł Twoją wypowiedź Symboliczna konsternacja. do Oślej Ławki pod adresem www.racjonalista.pl/forum.php/s,338903ze względu na naruszenie regulaminu Forum. Nie lubię być honorowany na siłę i decyzja zdała mi się egzotyczną pomyłką, a temat poruszony w wątku dość ważnym, więc zebrawszy się na odwagę- przy pomocy jeszcze nie zabronionego środka dopingowego o krótkiej lecz wymownej nazwie "3 litry kawy gorzkiej i do tego bez cukru"- odpisałem z pożałowania godną, bezczelną arogancją: Cytat:Data: Czwartek, 17 Czerwca 2010 12:06 Temat: Odp: Powiadomienie o przeniesieniu wypowiedzi Symboliczna konsternacja. Odwołuję się od niżej cytowanej decyzji i proszę o podanie uzasadnienia, czyli rzekomo naruszonego paragrafu regulaminu.
Adamiak."Moderator przeniósł Twoją wypowiedź Symboliczna konsternacja. do Oślej Ławki pod adresem www.racjonalista.pl/forum.php/s,338903ze względu na naruszenie regulaminu Forum." Jako, że temat poruszony w w/wym. wątku był sygnalizowany parokrotnie na forum, za parę godzin minie tydzień od mojego odwołania, a regulamin.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 23-06-2010 | aspagnito | Zarzut naiwność - i NAJWYŻSZY WYMIAR KARY |
Co myślicie o czymś takim. Gość ma wszystko, czego potrzeba. Co więcej - nigdy nie dał ciała, nawet w jakiejś tam sprawie, ale istnieje podejrzenie, że jest naiwny.. więc za to trzeba go usadzić. Wiecie czym to się kończy. Kończy się czepianiem o to, że sobie z niczym praktycznie nie poradzi. Kończy się też tym, że z ambitnego, zdrowego i pracowtego obywatela.. zamienia się w lessera, koniowała i co najgorsze - domorosłego filozofa!! (łojezu!!). Kompleks imperatora świata wszechświata i okolic. Kieszeń upchana złotymi środkami typu autentyczny sposób na perpetuum mobile, cudowne lekarstwo na raka, napęd nieodrzutowy, warpowy, burak pastewny na odchudzanie.. itd. itp. Ale jest nadzieja! Może przerwać cykl swojej natury jeśli przez kolejne 10 lat spędzi godzinę dziennie na tworzeniu filmu epatującego obsesją, która udzieliła się nawet scjentologom. Koncepcja doskonała.. ale trzeba czasu, a Nostradamus nie śpi - do 2012 musi gościu się hajtnąć z "kobietą, która upozorowała swoje małżeństwo" - inaczej dupa! Szlag trafi jego nawiność. Pułapka? Nie! To po prostu kolejna zaczepka, aby można było się czegoś czepić.. bo przecież fragles znowu sobie nie poradzi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 23-06-2010 | orchidea78 | Służba zdrowia |
Ta kwestia,w naszym kraju, pozostawia wiele do życzenia. Ciągły brak funduszy,różne placówki mogą służyć obywatelowi pomocą, w ograniczonym zakresie. Gdyby została całkowicie sprywatyzowana,to byłoby jeszcze gorzej. Wówczas "plebs", nie miałby szans na życie w zdrowiu, z dostępem do specjalistycznych badań. Czy wymagałoby to kolejnego podniesienia podatków? Zapewne tak, ale wiadomo, że wszystko kosztuje-to może zdrowie i życie,też? Ale jest, przecież, bezcenne...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 23-06-2010 | Adamiak | Tyle świata, co mnie |
"Co ty tu robisz? - spytał Pijaka, którego zastał siedzącego w milczeniu przed baterią butelek pełnych i baterią butelek pustych. - Piję - odpowiedział ponuro Pijak. - Dlaczego pijesz? - spytał Mały Książę. - Aby zapomnieć - odpowiedział Pijak. - O czym zapomnieć? - zaniepokoił się Mały Książę, który już zaczął mu współczuć. - Aby zapomnieć, że się wstydzę - stwierdził Pijak, schylając głowę. - Czego się wstydzisz? - dopytywał się Mały Książę, chcąc mu pomóc. - Wstydzę się, że piję - zakończył Pijak rozmowę i pogrążył się w milczeniu...""Mały Książę" - Antoine de Saint-Exupéry. A wszystko to Pijak robił dla siebie, tylko o tym nie wiedział. Bo nie wiedział, że jest dla siebie ważny. Przeczytałem z zainteresowaniem nienowy już artykuł "Żeby się zechciało chcieć" Lubomiry Szawdyn, zakończony słowami: "Cóż, potrzeba motywacji, chęci i pewnie trochę odwagi - lecz nie "silnej woli"." - i po uznaniu całej treści za sensowną, zorientowałem się, że czegoś mi w niej brakuje, jakiegoś całkiem ważnego elementu. Po chwili dotarło, że brakuje elementu, który uważam za tak samo, fundamentalnie ważny, jak chęć. Zabrakło sprecyzowania, lub chociaż rozwinięcia pojęcia motywacji. Zdaję sobie sprawę, że motywacje mogą być tak różne, jak różne osobniki sobie je wymyślą, ale nie od rzeczy również się zdaje próba.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 23-06-2010 | Piotrek_84 | Racja bytu Racjonalisty |
Istotą istnienia tego forum jest zaściankowość naszego kraju. Główne dyskusje, jakie się tutaj toczą, dotyczą:
- aborcji - kleru - wiary - eutanazji - praw gejów
Czy takie forum, jak to, miałoby szansę zaistnieć w kraju takim jak Francja czy Holandia? Bardzo nieprawdopodobne. Tam praktycznie nikt na takie tematy nie rozmawia. Bo są to sprawy tak oczywiste, jak u nas to, że kobieta ma prawo ubiegać się o prawo jazdy...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 120 (przedawniony) | | 18-06-2010 | Stadnina Egzystencji | Homoseksualizm to choroba psychiczna |
Dlaczego nie ma go w DSM-IV i ICD-10?
Oto kryteria parafilii: * Kryterium A: "Trwające przez ponad 6 miesięcy, nawracające, silne, seksualnie podniecające fantazje, seksualne pobudki (urges) lub zachowania ogólnie obejmujące: (1) obiekty nieosobowe, (2) cierpienie lub upokorzenie własne lub partnera, lub (3) dzieci lub inne nie wyrażające zgody osoby", * Kryterium B: które "powodują klinicznie znaczącą przykrość (distress) lub pogorszenie (impairment) w społeczej, zarobkowej (occupational), lub innych ważnych dziedzinach funkcjonowania".
Proponuję zwrócić szczególną uwagę na Kryterium B. Wydaje mi się że naturalne rozmnażanie jest dość ważną dziedziną funkcjonowania - niezbędną do zachowania gatunku ludzkiego! Skoro osoby bezpłodne są "chore" to czemu nie homoseksualiści. Co prawda mają oni sprawne narządy płciowe, ale para homoseksualistów nie może sobie zrobić dzieci.
Przerażające jest że w dzisiejszych czasach nauka i ludzie są manipulowani przez lobby homoseksualne i polityczną poprawność.
Poza tym homoseksualiści całując się w miejscach publicznych powodują obrzydzenie u osób heteroseksualnych.
Liczę na ciekawą i merytoryczną dyskusję. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 16-06-2010 | osko | Kolejny cud... | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 15-06-2010 | stanik | Tożsamość |
Nie jestem już katolikiem,ale nadal mieszkam w Polsce.Zewsząd otacza mnie kultura wzrosła na chrześcijańskich korzeniach.Doświadczam bolesnego wyobcowania.Czy jestem jeszcze członkiem narodu,czy już tylko obywatelem?.Mimo prób znalezienia jakiegoś nowego ja,czuję się osamotniony.Nikt nie uczył czerpania z dorobku ludzkości,czucia się bardziej człowiekiem niż Polakiem.Wiem,że tego typu wyznanie może brzmieć żałośnie,ale może ktoś z Was ma podobne problemy.Proszę o wyrozumiałość,nie każdy jest wybitny. Większość z nas to chyba zwykli ludzie?.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 15-06-2010 | dragomeda | Bazgroły? |
Bazgroły? Wspaniały przykład nietolerancji, ignorancji braku obiektywizmu.
Jak pięknie można odsuwać wypowiedzi niewygodnych ludzi na grajdołek? To jest polityka!!! Myślałam jednak, ze nie polityka ludzi racjonalnie myślących. Dziękuję, władczym portalu za utwierdzanie w przekonaniach.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) (Zamknięty) | | 15-06-2010 | Szczepanik | Zaproszenie na odczyt autorski książki "Fizyka życia" |
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zaprasza na odczyt autorski książki "Fizyka życia" organizowany w ramach Kawiarni Filozoficznej PSR, który to odbędzie się 16 czerwca 2010 (środa) o godzinie 18:00 w księgarnio-kawiarni Tarabuk (Browarna 6 Warszawa). Książka jest monografią dotycząca życia, które w ujęciu autora stanowi *GRĘ O ZASOBY*. Książka w sposób możliwie ścisły opisuje reguły i cele tej gry, a autor często do wytłumaczenia opisywanych mechanizmów wykorzystuje narzędzia matematyczne np teorię gier, teorię stabilności... Zapraszamy serdecznie Naprawdę warto | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |