Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
29-12-2008DawidKarolkievitzKu pokrzepieniu...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
29-12-2008BliźniakFizyczne Oddziaływania Słowa
Fizyczne Oddziaływania Słowa

Przenikanie podświadomości.
To wpływ jednego elementu
na inny element makroświata
są jak przejawy istnienia
procesach w mikroświecie.

Elektromagnetyczne teorie fizyczne,
związane są z bozonami fundamentalnymi
ciałem macierzystym alfa-Aurigidów
Bitwa pól elektromagnetycznych z polami komety
doprowadziła do rozbicia słowa.

I to jest największa trudność,
bo nie łatwo znaleźć taką dobrą duszę,
ale może komuś się uda.
Tak zostaną cząstki pyłu i odłamki skalne,
zmieszane razem z pozostałym układem nerwowym.

Oczy dostrzegają przeszkody na ścieżce,
a mózg czuwa, żebyśmy stawiali kroki bez zakłóceń,
neurony mają wiele wzajemnych połączeń.
A mowa jest główną cechą słyszaną w próżni.
Zdumiewająca jest struktura mózgu ludzkiego.

Z synapsą elektryczną,-
jeden neuron wysyła impuls
a już komórki przenikają atomy obdarzone,
przez mityczne
mikroskopijne mitochondria.

Obejście bram szeptu lecz bez snu,-
Tu istnieje niewiadoma akceleracja.
Oznacza to, że możesz zmieniać właściwości słowa,
więc dlaczego zasypiamy..
Teraz sam dotknij i śnij w rezonansie myśli.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
29-12-2008(Alicja)DudaMiłość II
W " Oazie spokoju" jest watek miłość.
Komentarzem do tego mogą być badania naukowców pewnie amerykańskich.

"
Komedie romantyczne zabijają miłość
Zdaniem naukowców, komedie romantyczne mają fatalny wpływ na prawdziwe życie uczuciowe, ponieważ tworzą nierealistyczne i potencjalnie szkodliwe oczekiwania od związku.
Najnowsze badania dowodzą, że osoby, które oglądają komedie romantyczne typu „Notting Hill”, czy „Dziennik Bridget Jones”, częściej, niż inni ludzie, wierzą w miłość zapisaną w gwiazdach oraz marzą o związku idealnym nie dając sobie szans na stopniowe budowanie udanej relacji.

Badacze ustalili, że już jedna komedia romantyczna może dramatycznie zmienić stosunek widza do miłości romantycznej.
"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
29-12-2008matragonDowcipy o kobietach
Zakładam wątek dla równowagi

Politechnika. Egzamin z fizyki. Profesor, który wstał lewą nogą zaczyna pytać pierwszego delikwenta.
- Jedzie pan autobusem i jest straszliwie gorąco. Co pan zrobi ?
- Otworzę okno.
- Bardzo dobrze - mówi profesor - A teraz proszę wyliczyć jakie zmiany w aerodynamice autobusu zajdą po otwarciu okna ?
- ???
- Dziękuję panu. Dwója.Następny proszę.
Wchodzi drugi student. Dostaje to samo pytanie, ten sam stopień i wychodzi.
Po godzinie wynik meczu profesor vs studenci brzmi 9 : 0. Jako 10 wchodzi śliczna studentka. Profesor pyta :
- Jedzie pani autobusem i jest straszliwie gorąco. Co pani robi ?
- Zdejmuję bluzkę. - odpowiada studentka
- Pani mnie nie zrozumiała. Jest naprawdę bardzo gorąco.
- To jeszcze zdejmuję spódnicę.
- Ale żar jest nie do zniesienia - dalej utrudnia profesor.
- To zdejmuję stanik.
Profesor aż oniemiał z wrażenia a studentka mówi :
- Panie profesorze mogę jeszcze zdjąć majtki ale nawet jakby mnie mieli wypie ... wszyscy faceci w autobusie to okna nie otworzę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
29-12-2008RobciaNiepokalane poczęcie czy in-vitro?
Wytłumaczcie mi proszę co to jest niepokalane poczęcie? Jak może duch zapładniać nie mając formy i postaci ludzkiej? Może chodziło o in-vitro?
Mam w tej sprawie 2 kwestie, a mianowicie:
1) Kapłani egipscy zapoznani z metodą sztucznego zapładniania upatrzyli sobie Marię za matkę syna jednego z nich - byłby to I eksperyment w tej sprawie,
2) Czy może jest tak jak pisze Daeniken - ingerencja z kosmosu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
22-12-2008Henryk_PKobieta, która nie je, nie pije, a chodzi i żyje
Jeżeli cały czas spędzasz przed komputerem, nie masz czasu na spotkania towarzyskie i randki, możesz wziąć przykład
z wynalazcy dr Le Trunga, który skonstruował idealną dla siebie towarzyszkę życia.
Kobieta - robot Aiko wygląda i zachowuje się jak prawdziwa. Trung tak bardzo pokochał swoją towarzyszkę, że chce ją pojąć za żonę.

Aiko posiada wszystko, czym może się poszczycić prawdziwa niewiasta. Sprząta, pierze, gotuje, zajmuje się rachunkami. Nie wrzeszczy na porozrzucane po kątach skarpety. Ukochana co rano czyta Trungowi gazety, a wieczorami podaje mu schłodzone piwo.
Aiko - robot, który jest nie tylko ładny i seksowny, ma lśniące brązowe włosy, idealne wymiary i anielską twarz.
Oprócz walorów wizualnych Aiko zna się na matematyce i posiada bardzo duży zasób słów - zna 13 tys. japońskich i angielskich wyrazów. Niecodzienny robot potrafi również rozpoznawać ludzkie twarze i wydawać polecenia.

Aiko została zrobiona z silikonu w technologii A.I. - całość przedsięwzięcia kosztowała 14 tys. funtów.
Dr Le Trung, który jest z zawodu programistą, powiedział,
że nigdy nie miał czasu by szukać prawdziwej żony i dlatego sam skonstruował idealną dla siebie partnerkę.
wp.pl

Niestety, nie napisano nic na temat przystosowania Aiko do uprawiania seksu.
Nawet tania, jak na tak wszechstronną "żonę" i tania w utrzymaniu.
Program też można pewnie zmieniać i udoskonalać.
Kobiety, strzeżcie się, wyrasta Wam poważna konkurencja.
Przestroga:
Mąż pokłócił się z żoną i na złość zapowiedział że kupi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
20-12-2008Adamiak Wiaderko z choinką :)
Choć śniegu nie ma - dni coraz krótsze,
Kobita chodzi po mleko w futrze.
(I tu zagadka dla tych, co się znają:
Dlaczego mleko w futrze sprzedają?.)

Choinka, ścierwo, w wiadrze się chwieje,
Na Racjonale też coś się dzieje:
Wrzawa bitewna i masa huku,
Bo wszyscy kłócą się do...rozpuku.

Chciałbym Wam życzyć coś wesołego,
Dziś nie przypiekać... nie do żywego.

Lecz co by wprędce wymyślić, zgoła,
Dla tylu takich, co każdy sobie
buduje przyszłość... w trzeciej osobie?
Głowa za mała, toć nie stodoła!

Co można życzyć tak różnym gustom?
Każdy chce inny grzybek z kapustą:
Mentrak z Awitu na piwko dyga,
Śmigiel z Zazulką pod rękaw śmiga.

Witwos zabiega o względy Muz
A Muzy na to: za duży mróz.

Osnowa z Dokiem zakłada wątek
Z Glingorem znowu kłóci się Piątek.

Z Bozenką koty drze pół parafii,
(Bo tylko Ona tak tu potrafi).

Do Małgorzaty ktoś oczkiem strzelił
(Wojtek się mało co nie ocielił ).

J.Szulc w przedszkolu ma swoje racje,
Faustyna wszędzie wietrzy dewiacje.

Wojtkiewicz z Jeżem zakłada spółę
(Jeż błogosławić będzie tę...bułę).

Duda z Lotrekiem są za komuną
Choć z demokracji już nie wyfruną.

Placownik z Wojtkiem walczą o bany,
A z czym ja walczę?- wiatrak???- o rany!

Dni coraz krótsze, niedługo pojutrze:
Pojutrze będzie już szybciej dniało,
(Chyba, że mnie się cóś poplątało )
Więc życzę: niech Miki do WSZYSTKICH dotrze!

Wszyscy, co w tekście ich nie ująłem,
Też niech się w święta pchają z mozołem!

Wszystkich, dla których zbrakło literek,
Niech też owieje..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
10-12-2008AdamiakRównanie wiary.
Napisałem ten tekścik już prawie trzy lata temu, ale teraz go wkleję, jako głos w dyskusji z wierzącymi.

Wiara jest wynikiem indoktrynacji od niemowlęcia, dzieci wierzą na ogół w tego samego boga, co ich rodzice, ale co może sprawić, by wiernym stał się dorosły? Jaka cecha jest niezbędna, by uwierzyć w coś zupełnie bezsensownego ?
Czyli, jak to się zaczęło?
Ciekaw zawsze byłem co, prócz uniwersalnego boga rzecz jasna, łączy wiernych,
czy mają jakieś cechy psychiczne, charakterystycznie wspólne?

Okazało się, mają!
Ziewałem, lekko senny, podczas oglądania któregoś z programów Jerry'ego Springera, gdy nagle wszedł na scenę (w TV) facet z klatką, której głównym i jedynym lokatorem był... bóg!!!
To znaczy w klatce był myszoskoczek, którego ów facet ubóstwił.
Tak, tak, jegomość traktował swego boga jak podręczny bagaż, co znakomicie ułatwiały mu, stosunkowo niewielkie, rozmiary zbawiciela.

Bóg, z wyglądu, na pierwszy łyp oka, krzyżówka królika z żabą, zaczął niezdarnie ni to kicać, ni pełzać po zielono-sukiennym podium dla gości a jego pan, (pytanie; kto tu Panem???) zajął się objaśnianiem podwalin swej religii. Prelekcja była tak krótka jak historia jego objawienia; powiedział zwięźle: znalazłem nową wiarę, oto Mesjasz, i wskazał na, sympatyczne skądinąd, zwierzątko.

Gdy publika przestała się śmiać i ktoś przytomnie spytał, co będzie jak mu bóg zdechnie, z niezmąconym spokojem lecz obłędem w oczach facet odparł: nie ważny jest TEN myszoskoczek, chodzi o... MYSZOSKOCZYZM!!!
(ś.p...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
07-12-2008HaribuZaproszenie do spokojnej dyskusji przez Skype
Jedną z wad rozmów na chacie, forum lub w mailach jest to, że ludziom z klawiaturą niezmiernie łatwo używa się ostrych słów, które zabijają dialog.

Co innego w rozmowie na żywo. Oczywiście najlepsze są spotkania oko w oko, ale telefonicznie też nie jest źle. Ludzie, którzy się słyszą są dla siebie bardziej ludzcy.

Bardzo chciałbym podyskutować z doświadczoną w życiu (minimum 25 lat), kulturalną i refleksyjną osobą o świadomie lewicowych poglądach.

Gdyby ktoś miał ochotę na dialog z prawicowcem - będę rad.

Temat dowolny: gospodarka, polityka, idee, aborcja, eutanazja, kara śmierci, LGBT, antysemityzm, ksenofobia, rasizm, feminizm, prawa człowieka, edukacja i wiele innych, w których prawica i lewica zasadniczo się różnią.

Rozmowa przez Skype nic nie kosztuje, a wymiana argumentów jest zawsze cenna. Jeśli ktoś byłby chętny - proszę o maila. adamharibu [malpa} gmail . com

Adam Haribu
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
07-12-2008GustawRude jest piękne :)
Proponuję porozmawiać o "puchach marnych" , a dokładniej o rudych. Czy zgodzicie się ze mną Drodzy Forumowicze, że rude jest piękne?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)