 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-05-2007 | sufi_jalila | Szukam.... funduszy |
Szukam funduszy na wydanie książki z dziedziny ezoteryki. Szukam kogos kto zechce pomóc w wydaniu ksiązki. Jesli ktos zna kogos, kto jest w stanie pomóc to prosze o wiadomość.
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 15-05-2007 | Tofik | Kim jest szatan? |
Od jakiegoś czasu zastanawiam się jaką metkę przypiąć szatanowi. Czytając Biblię dochodzę do wniosku, że jest ateistą, bo nie wierzy w boga, wystawia go na próby itp. A gdyby był satanistą to wierzyłby w boga, bo sam by istniał. Więc czy jednocześnie mogę nazwać się szatanem, bo wystawiam wiernych na próbę? I jeszcze jeden wysnuty z tego wniosek: każdy satanista jest teistą, bo wierzy w szatana, który sprzeciwia się bogu (oczywiście jeżeli sam szatan wierzy w siebie). Więc wychodzi bardzo dziwne twierdzenie.
szatan-ateista -> człowiek niewierzący, z pewnością, nie taki szatan jaki jest przyjęty przez Biblię, czyli niematerialny, bo przecież mieszkający w piekle (może być tak nazwany człowiek-ateista) -> satanista=ateista (bo wierzy w ateistę)
szatan-satanista -> wierzy w siebie, więc wierzy w boga, ale wystawia go na próbę dla sprawdzenia jego mocy, czy coś takiego -> satanista=teista, nieszanujący boga, ale utożsamiający się z nim i jego istnieniem.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 12-05-2007 | Baraban | Test na poczucie humoru |
Jest taki dowcip:
Dwóch facetów wędruje przez Afrykę. Dochodzą do Sahary. Wtem jeden trąca drugiego i mówi: "Ty, ale tu musiała być ślizgawica!"
Na czym ten dowcip polega?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 12-05-2007 | Jan B | Polecam ŚFiNiA |
Był już jakiś czas temu wątek o stronie "wuja zbója", gdzie wyraziłem się o niej z lekceważeniem, podobnie jak reszta komentujących. Dostałem nawet jakieś plusy za to lekceważenie. Okazuje się jednak, że byłem niesprawiedliwy. Dyskusja jest tam o wiele bardziej otwarta (dla stron przeciwnych), afideistyczna, kulturalna (i mówię przede wszystkim o kulturze logicznej!), niż by wypadało forum teistycznie zorientowanemu. Na zachętę polecam dział 'rozbieranie irracjonalizmu', którym każdy ateista powinien być żywotnie zainteresowany. www.sfinia(*)eranie-irracjonalizmu-f29.htmlOstatnią zaletą jest to, że mnie tam nie ma  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 11-05-2007 | Gonzales | Podstawowe cechy koncepcji etycznych Arystotelesa, Kanta i Sokratesa |
Witam wszystkich - mam napisac podstawowe cechy koncepcji etycznych Arystotelesa, Kanta i Sokratesa, w ogóle nie wiem gdzie tego szukac nie ejstem za dobry z filozofii moze ktos mi pomóc i gdzies to znaleźć? bardzo prosze wszystkich "filozofów" o pomoc
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 10-05-2007 | wind | znaki szatana |
Mieszkańcy pewnej rosyjskiej wioski nie zgodzili się na wymianę paszportów, ponieważ wierzą, że kody paskowe na nowych dokumentach zawierają... znaki Szatana. Protestujący - głównie starsze osoby - są przeciwni nowym paszportom z kodami zawierającymi trzy szóstki i zapowiadają, że przestaną również odbierać na poczcie swoje emerytury, ponieważ na dowodach wypłaty również znajdują się diabelskie kody.
Czy ludzie naprawdę wierzą w szatana?Przecierz trzy szóstki to tylko znaki i chyba nie należy w nie wierzyć.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 09-05-2007 | Pytaczek | kwestia wymawiania nazwiska "Camus" |
Witam mam pytanie o to jak wymawia się nazwisko Alberta Camusa Z góry dziękuje za odpowiedź gdyż nie znam francuskiego a w internecie nie mogłem znaleźć rozwiązania tego problemu :/ Wiem że to pytanie wydaje się trochę idiotyczne ale naprawdę nie wiem  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 09-05-2007 | nieobecny | Majowy weekend bez IVRP |
Rankiem 27 kwietnia poleciałem z najbliższymi mi osobami na tydzień do Egiptu. Obserwowanie mojej dziewczyny nurkującej po raz pierwszy w życiu pośród raf na głębokości 3m wzbudziło we mnie radość, którą przewyższyło jedynie podziwianie mojej córki zanurzającej się ponad 6m pod poziomem morza - także po raz pierwszy w życiu. Murena otwierająca paszczę pośród koralowców na przyhotelowej plaży; zżarty rdzą wrak statku kilometr od plaży; półmetrowe ślimaki; dziesiątki meduz między którymi lawirowałem; świeżo złowiony, smażony tuńczyk na obiad; rany na nogach po otarciu się o koralowce, na które zepchnęła mnie policyjna motorówka; prześliczne dziewczyny-Egipcjanki na Old Town w Sharm El Sheik; beznadziejni egipscy kelnerzy w hotelu; serial z Conan'em na TV5 czy coś takiego; pierdoły nacjonalistyczne w TV Polonia... I żadnej, ale to żadnej informacji z IVRP Kaczorów... Na żadnym z dostępnych tv programów... zero Jarosława, zero zera-Ziobry, żadnego Gosiewskiego, Dorna, Giertycha, Leppera, Cymańskiego czy innego kretyna (cwaniaka)... Ale już wróciłem...  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 07-05-2007 | Viator Solus | Stymulator orgazmu |
Cześć!
Mam takie pytanie naukowe. Jak myślicie, czy były lub są prowadzone badania związane ze sposobem w jaki człowiek przeżywa orgazm? Chodzi mi o neurologiczne aspekty.
Czy nie można by zbadać charakterystyki impulsów płynących do mózgu ze stref erogennych, na przykład z penisa i zasymulować to odpowiednim chipem lub sondą połączoną z komputerem, wszczepioną w układ nerwowy?
A może już takie coś skonstruowano, ale zaniechano publikacji, bo ludzie zamiast pracować leżeliby w stanie ciągłego orgazmu kończącego się śmiercią z wyczerpania?
pozdrowienia Viator | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 06-05-2007 | frater1 | Cuda normalnymi zjawiskami rozwoju Duchowego |
Cud w Lanciano
- Ciało jest prawdziwym ciałem. Krew jest prawdziwą krwią, - Jedno i drugie jest krwią ludzką, - Ciało i Krew mają tę samą grupę krwi AB. Ciało i Krew są "osobą" żyjącą (tzn. jakby były pobrane od aktualnie żyjącej osoby), _ Diagram tej krwi odpowiada krwi ludzkiej pobranej z ciała człowieka w dniu dokonywania badania. - Ciało jest złożone z mięśniowych tkanek serca. - Relikwie te zachowane w stanie naturalnym przez tyle wieków i wystawione na działania fizyczne, atmosferyczne i biologiczne, są nadzwyczajnym fenomenem.
Eksperci przesłali do Franciszkanów telegram następującej treści: A Słowo Ciałem się stało! Jeszcze jeden szczegół; gdy zważono oddzielnie poszczególne cząstki zakrzepłej krwi (są one różnej wielkości), każda z nich ważyła dokładnie tyle, co wszystkie razem wzięte.
Od czasu ogłoszenia wyników ostatniego badania naukowego, ze wszystkich stron ciągną pielgrzymki do LANCIANO, by uczcić Hostię, która stała się CIAŁEM i konsekrowane wino, które stało się KRWIĄ. W 1974 roku całą noc spędził na modlitwie u stóp relikwiarza, kardynał Karol Wojtyła. Pozostawił później w księdze pamiątkowej wpis następującej treści: "Spraw, abyśmy w Ciebie bardziej wierzyli, pokładali nadzieję i miłowali".Pokój i Dobro | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |