 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 13-02-2011 | Lisiecka | Znaleziono w internecie |
Osobliwa sytuacja w naszym kraju inspiruje różnych zakręconych twórców. Znalezione w internecie:
Rodacy. Pokażmy ruskiemu żydostwu ile nas jest! Niech każdy prawdziwy Polak, który ma zdolności poetyckie dopisze nowy fragment tego poematu. Zbudujmy Lechowi żywy pomnik z naszych słów! Niech żyje w naszych sercach i w internecie!
Lech Kaczyński Drugi Wielki Po Janie Pawle Drugim trzecie i czwarte imię nosi On to Tibilisi ocalił Jak Sobieski Wiedeń Bo kulom sowieckim się nie kłaniał A Matka Boska Katyńska uratowała go własna piersią Umęczon pod Tuskiem Putinem Na polach katyńskich świętą polską krwią zbroczonych, Upokorzon w ruskiej trumnie W błocie położon Wraz ze Świętym Edgarem Którego Święta Wdowa z Włoszczowa W sakramentalnej żałobie łzy roni Od nich krzyżów tysiące rosną na peronie Na Wawelu pogrzebion pośród królów, wodzów, Pośród Mickiewicza, pośród jego Dziady Z małżonką Maryją Dziewicą Brat Brata siedzi w domu Ojca I Syna i Ojca Świętego A Matka Boska Smoleńska siostra Jego Po prawicy Jego Ta siostra jest Bratem całego Narodu A Matka Boska Katyńska (Która Żydów gonić każe) Po lewicy A Jan Paweł II z tyłu Bo zabrakło prawic i lewic Pośród Aniołów i Prymasów Prałatów i Nuncjuszów Pośród kapłanów niebieskich, którzy sprawują, nawiedzają, celebrują Ubogacają, miłują, koncelebrują, koronują i rekoronują Aby Dom Ojca był katolicki i godny! Prezydent Tysiąclecia z Papieżem Tysiąclecia I z Prymasem Tysiąclecia Z Dziewicami Niebieskimi A piekło pełne Michników i TVNu Gdzie pójdzie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 12-02-2011 | Krzysztof Jóźwiak | Ateizm jest wiarą |
Uwaga: Zanim dostanę 10 minusów, zostanę wyzwany od pseudo-ateisty, itd., zaznaczam, że jesteśmy w dziale 'Filozofia i światopogląd' i proszę o merytoryczną dyskusję  Czym jest Ateizm ? Niewiarą w Boga. Jakiego Boga ? I tu się pojawia problem - trzeba zdefiniować to pojęcie. Bóg = Natura = Wszechświat = ... = to, że w ogóle coś istnieje. A więc Ateizm nie jest niewiarą w takiego Boga. A więc w jakiego ? I tu się pojawia kolejny problem bo inne definicje są absurdalne lub sprzeczne wewnętrznie. Bóg osobowy, interwencjonista, Jahwe, Allah, Latający Potwór Spaghetti, ... ? Czy Ateizm jest niewiarą w te wszystkie odmiany których można wymyślać w nieskończoność i bez żadnego sensu ? Powszechnie tak się uważa ale ja proponuję inną definicję, moim zdaniem, bardziej odpowiednią: Ateizm jest wiarą, że Wszechświat powstał z Niczego, bez Przyczyny, Celu i Sensu. * * może przesadzam z tymi DUŻYMI LITERAMI ale tak jest mi wygodnie odróżniać kiedy piszę o czymś w znaczeniu transcendentnym, a kiedy powszechnym. Dlaczego akurat wiarą w to o czym napisałem ? Dlatego, że wyklucza to interwencjonizm, osobowość i wszelkie podobne cechy. Dlaczego w ogóle posługiwać się pojęciem wiara ? Moim zdaniem wszystko opiera się na wierze, nic pewnego nie wiemy i nigdy się nie dowiemy, a reszta to szacowanie prawdopodobieństw. Pozdrawiam  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 10-02-2011 | Kowalska | Bóg, Bóg, Bóg, Bóg oraz Bóg Bóg i Bóg. |
Ja nie jestem mściwa. Ja nie jestem pamiętliwa. Ja nie jestem mądra. Ani czepialska, ani i ogólnie te takie tam.
Ale,
niesiona falą wątków o Bogu na forum, i ja postanowiłam założyć swój własny. Pytań mam od groma.
1. Czy jajko wielkanocne to jajko Boga? 2. Dlaczego Bóg jest? 3. Czy jak Bóg umrze to ci wszyscy z nieba pójdą do piekła? 4. Kiedy będzie koniec świata i dlaczego akurat tego dnia nie będzie programu? 5. Bóg nas kocha, więc dlaczego nas tak nienawidzi? 6. Czy jeśli pójdę do spowiedzi, to po końcu świata dostanę większe mieszkanie? 7. Dlaczego wszystkiemu są winni Żydzi? 8. Kto zapłaci za to wszystko? 9. Czy księża bez baranów byliby ojcami? 10. Kto zakopał całe dobro, a teraz udaje idiotę?
No, na razie dziesięć. Reszta jak odpowiecie.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 08-02-2011 | Krzysztof Jóźwiak | Bóg jest tym, że w ogóle coś istnieje |
Matematyka to badanie myśli Boga. Ateizm do wiara, że Wszechświat powstał z Niczego, bez Przyczyny, Celu i Sensu. Nihilizm to dostrzeżenie swojej skończoności wobec nieskończoności. Samobójstwo to brak Nadziei. Jeżeli czas byłby nieskończony to nasze życie trwałoby tyle co chwila i tyle co cała wieczność. Oszukujmy się, starajmy cieszyć życiem, bo niczego do końca nie możemy być pewni - na szczęście!  PS> Podziękowania dla Cantora i Goedla ! | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 83 (przedawniony) | | 02-02-2011 | prof. Grabowska | Kazirodztwo |
Kazirodztwo, jak nieomal każdy temat związany z życiem płciowym człowieka , jest objęte tabu. Budzi silne emocje. Ktoś kiedyś, już nie pamiętam kto, oburzał się na tym forum, że pod kazirodztwo podciągane są również stosunki między osobami faktycznie nie spokrewnionymi. Bo jeszcze można zrozumieć, że kontakty między krewnymi są nim objęte. Wiadomo: genetyka, geny recesywne itp. Ale jak są dzieci jednego partnera i drugiego, to nie są one w żaden sposób spokrewnione. A też kochać im się (cieleśnie) , wedle prawa, nie wolno. Trzeba też wiedzieć, że najpopularniejszą formą kazirodztwa są stosunki seksualne między baratem a siostrą, a nie, jak się powszechnie mniema, między rodzicami a dziećmi. I tu zadaję konkretne pytanie. No dobrze, tabu tabem, genetyka genetyką, ale co komu do tego z kim ja śpię. Jeśli jest to osoba dorosła. Moja matka , siostra, ojciec czy brat. A już przysposobiony tym bardziej. Wyraźnie dystansuję się od wykorzystywania dzieci czy nastolatków. Mówię na przykład o : mitencyklopedia.w.interia.pl/oswiecim.html rodzeństwie Oświęcimów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 30-01-2011 | Piękny Lolo | Jak żyć wśród zacofańców? |
Niemcy to durny kraj, nudy takie, że nie idzie wytrzymać, nic się, cholera, tu nie dzieje.
Rosjanie nie chcą strącić żadnego samolotu z politykami niemieckimi, nawet głupiej procesji z krzyżem nie uświadczy, śmiało można by się założyć, że gdyby taka poszła, to i nikt kamieniem by w nią nie rzucił, takie to ćwoki te durne Niemce. Tylko by tyrali zamiast wysprzedać fabryki i zająć się czym pożytecznym.
I jak tu żyć? Choćby nie wiem jak się chciało, nie idzie, nie da się. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 30-01-2011 | plodzien | Dinozaury przeżyły |
www.sfora.(*)ze-kilkaset-tysiecy-lat-a28666Ale sensacja! Walnęło tak, że woda zagotowała się w najdalszych zakątkach globu a jajka zamiast wykluć się zgodnie z ustalonym odwiecznym porządkiem – ugotowały się na twardo, bez sensu zresztą, bo pisanek nie miał kto robić. Rozżarzone zaś tektyty pierwszy raz w historii Ziemi dostarczyły pieczonego mięsa na tak masową skalę, że KFC mogłoby pozazdrościć. I co? Ano niektóre dinozaury urągając boskiej mocy - przeżyły. Przyszło nowe a im dane było żyć w tej nowej bidzie, wyglądając coraz śmieszniej i po wsze czasy zyskując miano „dinozaurów”. Dlaczego o tym piszę? Otóż wydaje mi się, że nic w tym dziwnego nie ma i wiadomość taka nie zasługuje na miano sensacyjnej. Procesy takie zdarzały się bowiem również później, więcej nawet – trwają obecnie. Do XVIII w. istniał świat urządzony na wzór dinozaurzy, w którym odwieczne prawa zdawały się obowiązywać po kres ludzkości i wydawało się, że nic nie jest w stanie ich naruszyć. W kategorii prawd objawionych uplasowały się poglądy rozmaitych Tomaszów i Augustynów. Chłop w ramach gimnastyki odginał kark po to tylko, by tłustą dłoń proboszcza ucałować, a jak nie miał chleba – mógł jeść ciastka. Szaro było, strasznie i nędznie, ale przytłaczająca większość nie mając żadnego odniesienia – nawet o tym nie wiedziała. Ale tykała już bomba oświecenia, która miała wkrótce gwarantom starego porządku upiec jaja. Nowe trwa.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 28-01-2011 | Kowalska | Brała kaczka MAK, nie wiedziała jak. |
Piosenkę stareńką, a jakby na dzisiejszą miarę uszytą, znalazł Big. www.youtube.com/watch?v=3qLYRny4pwE A tak btw, zastanawiam się od dawna... Nie jest przecież Jarosław Kaczyński idiotą, który niczego nie rozumie. Dlaczego jest zatem kompletnie wyprany z emocji? Dlaczego woli nienawiść i wojnę? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |