 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-12-2013 | Kacprzyński | Rozdwojenie jażni- archeologia kontra doktryny religijne |
Mam pytanie. Zdarzają się u nas w PL osoby, które mają rozdwojenie jaźni odnośnie ewolucji człowieka, tj. wiedzą, że wyewoluowaliśmy powiedzmy od form zbliżonych do Pliopithecusa, ale upierają się przy wersji rodem z księgi genesie ?.
Takie osoby można spotkać na KUL- u, nieprawdaż ?. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-12-2013 | Kacprzyński | Osobowość narcystyczna nieskompensowana |
Tak się zastanawiam...jak często zdarza się przypadek osobowości narcystycznej nieskompensowanej, tj. że narcyz przejawia niską samoocenę i zahamowania w dążeniu do celu ?. Nie mam przebojowości, agresywności, wysokiej samooceny, nie jest charyzmatyczny.
Wiem, że w naszej cywilizacji narcyzm jest premiowany. Wszyscy jesteśmy narcyzami. Ale co z osobami, które są narcystyczne też, tylko w drugą stronę, skoro nigdy nie odniosą sukcesu finansowego/zawodowego/matrymonialnego/spadną w dół, a nie pójdą do góry w hierarchii społecznej itp. , karmią się narcystycznie zainteresowaniem, współczuciem i pomocą innych ?. Te osoby też bardzo lubią być w centrum zainteresowania. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 22-12-2013 | Regulus | Łączenie ideologii wedyjskiej z problemami wspólczesnego świata |
Witam, Zaciekawiły mnie wykłady pewnej pani o pseudonimie Wedrussa, która ma swój kanał na YouTubie. Twierdzi miedzy innymi, że jesteśmy manipulowani przez "kapłanów", którzy wyciągają z nas nie tylko pieniądze, ale także energię życiową. Opowiada także o duchowej naturze człowieka i wpływie owej duchowości na naszą fizjologię. Mówi również szczegółowo o zamierzchłych cywilizacjach, które zdawały się być lepiej rozwinięte niż nasza cywilizacja. Jej rozważania opierają się głównie na Wedach. Żeby ją znaleźć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę youtube "WedrussaPolska". Ciekawi mnie, co myślicie na temat jej rozważań.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 18-12-2013 | Konowal | Gender to kabaret |
Nie można meblować dziecku w głowie w tak absurdalny sposób! Chyba że znajdą się rodzice chętni do eksperymentowania z własnymi dziećmi Czytaj więcej na fakty.inte(*)ium=paste&utm_campaign=firefoxMoim zdaniem ma rację. Najważniejsze jest moim zdaniem zdanie przeze mnie cytowane. Światopoglądów możemy mieć tyle ile sobie wymyślimy , ale eksperymentować jak chcemy to na swoich dzieciach a nie cudzych i pod przymusem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 15-12-2013 | John J Rambo | Paranoja spiskowa, mityczni ONI i szatański chip |
Zakładam temat odnośnie teorii tak zwanego "szatańskiego" chipu Rfid. Otóż zadziwiająca jest ludzka kreatywność w tworzeniu Spiskowych teorii dotyczących naszego życia. Do rozpoczęcia dyskusji zainspirowała mnie wypowiedź takiej oto treści: "Każdy z nas ma takie małe nano-roboty,wstrzykiwane przy pierwszej szczepionce.ONI wiedzą o nas wszystko,kontrolują nasze życie w stanie jakim nawet nie ogarniamy nawet teraz wiedzą ,że piszę o NICH,jutro może być kolejny wypadek." . Chwileczkę? Autor tych złotych myśli sugeruje, że KAŻDY CZŁOWIEK dostał chipa nieświadomie już jako niemowlak? Czy tylko mi się wydaje, że to niewykonalne? Jak? Kto miałby wyprodukować tyle milionów, ba, MILIARDÓW mikroczipów! Kto zajął by się umieszczaniem ich w szczepionkach? Przecież do takiej akcji trzeba byłoby tysiące pracowników. Żaden z ust pary nie puścił? . Czy według was byłoby możliwe zrobić coś takiego? Nawet rocznikowi 89? Wtedy przecież nie było nawet chipów! Czy wogóle mogliby robić coś takiego teraz? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 15-12-2013 | finerbijk | Którą religię wybrać? |
Jeśli ciekawi cię, która religia pasowałaby najbardziej do twojego profilu charakteru, wystarczy wypełnić ten prosty test: www.quizo.pl/religia/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 07-12-2013 | iracjonalista | Pan Bóg ma czas |
Złota myśl Racjonalisty: "- Zapomina pan o Bogu. - On mnie nie interesuje. Bóg toleruje rzeczy, których nie sposób tolerować. Jest nieodpowiedzialny i niekonsekwentny. Nie jest dżentelmenem." Arturo Perez-Reverte
odp. BÓG ma czas... Pozdrawiam was;wytykam jednostronność i ograniczenia - człowiek to nie szkiełko i oko i dusza.
dla negujących Pana Boga: odp. BÓG ma czas... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 04-12-2013 | cyklop | DOWÓD NA ISTNIENIE BOGA!!! |
Witam na wstępie chciałem prosić o proste odpowiedzi czy twoim zdaniem ewolucja i założenie, że Bóg nie istnieje zaprzeczają logice? Moim zdaniem tak ponieważ w teorii ewolucji brakuje odpowiedzi na najważniejsze pytania np. Jak doszło do wybuchu pierwotnej osobliwości, jak powstały prawa fizyki i natury oraz jak powstało życie. Z logicznego punktu widzenia, wszystko go materialne musiało mieć swojego projektanta i twórcę którym jest Bóg!!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 03-12-2013 | olson | Biblijne proroctwa - wiarygodność |
Ostatnio rozmawiałem ze świadkami jehowy, których mam w rodzinie i temat zszedł na religię. Myślałem, że poradzę sobie z nimi łatwo jak to zazwyczaj w takich sytuacjach idzie z katolikami. Okazało się trudno i teraz potrzebuję dodatkowych argumentów, zwracam się więc do forumowiczów z prośbą o pomoc  Zapytałem ich jakie mają podstawy żeby w ogóle Biblię uznać za święte pismo i księgę, z której warto czerpać wiedzę o Bogu. Zwykle słyszę w takiej sytuacji, że Biblia jest spójna, logiczna itd co następnie obalam znanymi argumentami. Problem w tym, że tutaj padły zupełnie inne argumenty, a są nimi proroctwa biblijne, które rzekomo się sprawdziły. Przeszukałem internet i znalazłem strony z tymi proroctwami. Większość to jakieś bzdury niepotwierdzone historycznie bo jedynie Nowy Testament potwierdzałby proroctwa ze Starego Testamentu. Jedno jest jednak ciekawe i dotyczy przepowiedni o cesarzu Cyrusie, który uwolnił żydów z niewoli, a proroctwo zostało rzekomo napisane 180 lat przed tym wydarzeniem. Czy te proroctwa to rzeczywiście takie bzdury? kolejny ciekawy argument był taki, że w Biblii jest napisane, że obrzezania powinno dokonywać się w 8 dniu po urodzeniu, a naukowcy odkryli, że wtedy właśnie jest najlepsza krzepliwość krwi. Skąd autorzy Biblii wiedzieli, że Ziemia jest okrągła? Jakim cudem autorzy Biblii wiedzieli, że celibat doprowadzi do zboczeń takich jak plaga pedofilii w Kościele? Kolejne pytanie mam do znawców historyków: czy wśród odrzuconych apokryfów jest coś co.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 30-11-2013 | pirka | Lew Starowicz forsuje Religijny światopogląd |
Bardzo długo czytam i oglądam wypowiedzi tego Seksuologa i jako osoba znająca dobrze Religię Katolicką stwierdzam że opinie Pana Starowicza są religijnie warunkowane . Pierwsza sprawa to ciągły nacisk na tzw normatywny seks czyli penetracje dopochwową , tak jakby inne penetracje były nienormalne , często też da się przeczytać i usłyszeć jego opinie o Dewiacjach którymi jest wszystko co inne co sprawia człowiekowi przyjemność , w ogóle doczytałem też że zaspokajanie siebie w celu własnej przyjemności jest czymś nienormalnym , podobnie jak przedmiotowe traktowanie partnera i wiele jeszcze innych chorób na które cierpi co drugi mężczyzna ,mam tu na myśli tez siebie . NIC Pan Starowicz nie mówi o empatii w stosunku do innych ,ale czy za każdym razem mam traktować nie przedmiotowo ,nie Dewiacyjne perwersyjnie itd. skoro nie wyrządza to nikomu żadnej krzywdy a mi i drugiej osobie sprawia przyjemność . Doprawdy nie pojmuję tych dywagacji i opinii wygłaszanych przez naczelnego SEKSUOLOGA kraju . Skoro jednostka jest niezależnym bytem i w imię ewolucji tak a nie inaczej ukształtowanym z jakiej racji odbiera jej się jej naturalne zachowania , kto ustala NORMY zachowań ludzkich i kto wie jakie na prawdę są lub powinny być . Czy wygłaszane opinie przez Pana Profesora nie są jego własnymi przeżyciami wynikającymi z jego bezwzględnych obserwacji ,skoro wiemy że mózgi i umysły różnią się w 100% od siebie ,pytam się z jakiej racji mam posiadać umysł Starowicza w swoim umyśle skoro moje obserwacje.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |