Tak się zastanawiam...jak często zdarza się przypadek osobowości narcystycznej nieskompensowanej, tj. że narcyz przejawia niską samoocenę i zahamowania w dążeniu do celu ?. Nie mam przebojowości, agresywności, wysokiej samooceny, nie jest charyzmatyczny.
Wiem, że w naszej cywilizacji narcyzm jest premiowany. Wszyscy jesteśmy narcyzami. Ale co z osobami, które są narcystyczne też, tylko w drugą stronę, skoro nigdy nie odniosą sukcesu finansowego/zawodowego/matrymonialnego/spadną w dół, a nie pójdą do góry w hierarchii społecznej itp. , karmią się narcystycznie zainteresowaniem, współczuciem i pomocą innych ?. Te osoby też bardzo lubią być w centrum zainteresowania. |