Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 84 (przedawniony)
04-03-2021Hamerlik KonopkaObiekty ruchu i materii
wyodrębnione, ograniczone, policzalne elementy rzeczywistości

fala – obiekt ruchu
pl.wikipedia.org/wiki/Fala

cząsteczka – obiekt materii
pl.wikipedia.org/wiki/Cząsteczka

w moim przekonaniu kwanty dwupostaciowej energii, stanowiące podstawę wymiaru czasoprzestrzeni

chciałbym przetestować tę koncepcję dlatego mam pytania, dla których twierdząca odpowiedź będzie jej zaprzeczeniem

czy fali można przypisać wielkość przestrzeni?
czy cząsteczce można przypisać wielkość czasu?

zanim ktoś potwierdzi proszę dobrze zastanowić się nad rozróżnieniem czynności (software) i ciała (hardware)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 150 (przedawniony)
17-02-2021szarleyDrugi dzień w raju Hamerlika
Huraaaaaa!
Dowiedzieliśmy się wszyscy na kopalni do kogo ta kopalnia należy i zrobiliśmy rewolucję
Wyd.piliśmy krwiopijcę, który jedyne co zrobił to założył skrzynkę na Bahamach i teraz kopalnia jest podzielona na małe kawałeczki, z których każdy ma swojego właściciela

Każdy pracownik jest właścicielem swojego miejsca pracy
Niech żyje Krystian Hamerlik - Konopka - autor nowego społecznego ładu!

Wstałem jak zwykle do roboty przy swoim kombajnie, sprawdziłem ile muszę zapłacić za licencję za czynność obsługi kombajnu i ile podatku muszę zapłacić. Na szczęście stać mnie. W cechowni mały tłumek, właściciel szybu nie poradzi się dogadać z właścicielem szoli o opłatę za korzystanie z szybu. Siedzimy godzinę mrukliwi, bo roboty nie ma, ktoś wyjął szkacioki i gramy. Wreszcie dogadali się, ale sygnalista siedzi przy sąsiednim stole, ma grand z 4, więc nie ma zjazdu dopóki nie skończy. Przecież podły ustrój panów się skończył i teraz każdy pracuje kiedy chce i ile chce. Wreszcie wsiadamy do szoli zjeżdżamy na 630. Na dole okazuje się, że maszynista kolejki nie przyszedł do roboty, bo woli spać dłużej z młodą żoną. Walimy przekopem z buta, polecając kolegom z nocki, żeby maszyniście dla lepszej współpracy obili ryja. Po godzinie jesteśmy na miejscu. Na szczęście maszyna stoi, przecie moja. Zarejestrowana. Ale w nocy ktoś nią pracował! I co mu zrobię? Stróża na noc postawię? Fakt bezrobotnych policjantów pono moc, ale każdy się już jako ochroniarz zatrudnił lub w bojówkach.

Duszno coś,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
01-02-2021eamarianJak to jest możliwe, że 5 zł waży więcej niż 500 zł?
Czyli, że więcej pieniędzy z punktu widzenia fizyki wazy mniej niz mniej pieniędzy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
24-01-2021keeenLoty w kosmos Vs fizyka kwantowa
Czy mylę się czy wraz ze wzrostem funduszy na badania nad fizyką kwantową zaniechano załogowych losów w kosmos, na księżyc i inne planety?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
12-01-2021honotuDlaczego tacy wielcy naukowcy jak wy tu siedzą?
Zamiast tam gdzie się gromadzą naukowcy powodowani niezbadaną siłą
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
12-01-2021honotuCzy slowo "Racjonalista" oznacza, że się ma zawszę rację?
takie pytanko
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-12-2020mh againCzy racjonalista powinien wchodzić w dyskurs z satanista alb
Nie zdecydowanie

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
12-12-2020okraglynasza hiperseksualność to mit
podobno nadużywamy seksu, przy mniejszej aktywności mielibyśmy zapewniony taki sam sukces, aż 505 poprzedza pierwszą ciążę. Nie dziwne że w raju nie znali zalezności pomiędzy seksem a narodzinami. U szympansów do pierwszej ciąży potrzeba aż 2 tys. seksów. U makaków częstotliwość nie liczy się na miesiąc, a na godzinę Bonobo (najbliższa nam małpa) to nimfomanki. Wystarczy znak (maja dedykowane) by ochoczo przystały na kopulację, nie stroniąc od oralu i homoigraszek Młoda samica, by dołączyć do stada zrywającego banany, musi wpierw seksić się z każdym samcem - łącznie z niedoświadczonymi młodzieńcami, potym może się zabrać do jedzenia (u bonobo panuje matriarchat)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
24-11-2020okraglykto opuszcza gniazdo?
kto w waszym otoczeniu częściej zostaje w domu rodzinnym, synowie czy córki? Tym sposobem chcę uprawdopodobnić, kto w raju opuszczał zażyłe stado, celem prokreacji
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
24-11-2020okraglyGdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość mniej
Gdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość e-mail dziennie mniej, pozwoliłoby to zaoszczędzić 9 433 ton CO2 rocznie. To równowartość 22 152 lotów z Warszawy do Chicago Czy PiS zakaże wysyłania "bezużytecznych" maili? Temat jest analizowane przez urzędników pracujących nad planami przeciwdziałania zmianom klimatycznym. PiS zwraca szczególnie uwagę na bezużyteczne jednowyrazowe wiadomości (Miłego wieczoru, Pozdrawiam, Doceniam, Dziękuję, Czy dostałeś wiadomość?) Wkrótce wysyłanie takich niewiele wnoszących e-maili być zakazane.

wysyłanie wiadomości przebiega wzdłuż "sznurka" spalającego energię, router Wi-Fi przesyła sygnał do lokalnej centrali, stamtąd do firmy telekomunikacyjnej, a stamtąd do ogromnych centrów danych Każdy z nich jest zasilany energią i wszystko się sumuje, 1 wiadomość dziennie mniej, pomnożona przez liczbę rodaków, rocznie daje spore oszczędności, 9 433 ton dwutlenku węgla
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)