Od dwóch tygodni walczę z moim wynalazkiem i ręce mi opadają. Dysponuję kilkoma silniczkami na 12V i staram się skonstruować układ, który porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym w jedną stronę szybciej, a w drugą stronę wolniej. Próbowałem 3 metod, ale albo silniczki za słabe, albo efekt mizerny. Moje trzy metody: -krzywka w kształcie ślimaczka na osi silniczka, która popycha to, co chcę, żeby popychała (koło zamachowe wzdłuż osi obrotu); -druga metoda to silniczek ze swoją osią oddaloną od osi ruchu posuwisto-zwrotnego z korbowodem -silniczek umocowany na ramieniu, a koniec tego ramienia umocowany jest do drugiego ramienia z tulejką, która porusza się po wałku ruchem posuwisto-zwrotnym. Jeśli oś silniczka jest blisko mocowania, a silnik ma duże bicia, to styczne dzielą okrąg na dwie nierówne części - w jedną stronę ramię wychyla się szybciej, a w drugą wolniej.  Próbuję skonstruować NAPĘD NIEINERCJALNY. Po prostu koło zamachowe (płyta winylowa) ma się poruszać ruchem posuwisto zwrotnym wzdłuż swojej osi - w jedną stronę szybciej, a w drugą woniej. Kiedy się szybko kręci, a staram się ją poruszać wzdłuż osi obrotu, ona wykręca się tak, żeby poruszać się w poprzek swej osi obrotu. Zaobserwować więc można coś w stylu "oporu". Może ktoś z kolegów, lub koleżanek wie jak jeszcze można skonstruować taki "wibrator", albo z czego go wymontować? |