Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
01-01-2017handzlikczy pokój na świecie jest możliwy?
świat pogrążony w wojnie. a my mówimy nie przyjmiemy imigrantów. imigranci to terroryści. wszyscy mówią merkel zła. dobry kaczyński. tusk zły. zupełnie w tym wszystkim nie dotykamy istoty problemu. każdy mówi: o wojna to źle. my chcemy pokoju i pokoju i pokoju na świecie.
a każdy pyta się jak to osiągnąć? no tego papież nie mówi jak mówi o pokoju na świecie. więc skąd mamy mówić czy tam wiedzieć. nikt nie mówi. bo nikt nie zadaje sobie podstawowego pytania.

czy pokój na świecie jest możliwy?

pokój na świecie nie jest możliwy. więc skończmy z tym całym "chcemy pokoju". pokój na świecie nie jest możliwy, bo ludzie wierzą że są patriotami kiedy mówią w języku z ą i ę i mieszkają na terenie wyznaczonym przez kartografów co się nazywa polska. kupują polskie gazety i kibicuje polskim klubom.

ot cały patriotyzm.

no i jeszcze jakby mieli mówić w języku innym to nie był już patriotyzm tylko dać się zabić gdyby w tym języku trzeba było mówić. języku bez ą i ę.

no i ludzie wysyłają, pomagają, angażują się w te wszystkie konflikty i problemy. nie zadając sobie podstawowego pytania. imigranci. nie imigranci. dlaczego rak? dlaczego nie? dlaczego tak?

jak to wszystko się dzieje? i czy my wpływamy na to co się dzieje. czy na to co sprawia że to wszystko się dzieje?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
28-12-2016krystkon_1976Własność
Wiki:
Cytat:
Własność (łac. prioprietas) - najszersze, podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób (ius disponendi) (w jego ramach właściciel korzysta z maksimum uprawnień względem rzeczy). Oznaką korzystania z rzeczy są uprawnienia do posiadania (ius possidendi), używania (ius utendi), pobierania pożytków i innych dochodów z rzeczy (ius fruendi) (pożytki rzeczy - naturalne, np. płody, jabłka z sadu i cywilne, np. czynsz z tytułu dzierżawy lub najmu, odsetki od pożyczki albo leasingu itp.) oraz dysponowania faktycznego rzeczą (ius abutendi) (przetwarzanie rzeczy, zużycie, a nawet zniszczenie). Z kolei przez rozporządzanie rozumie się uprawnienia do wyzbycia się własności (np. przeniesienie, zrzeczenie, czy rozrządzenie na wypadek śmierci) i do obciążenia rzeczy poprzez ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego, np. zastawu, hipoteki lub poprzez dokonanie czynności - zobowiązań dotyczących rzeczy o skutkach obligacyjnych, tj. oddanie w dzierżawę, najem, pożyczkę, leasing.


Na forum i poza nim wielokrotnie już redefiniowałem własność przedstawiając ją jako hierarchię społeczną co spotkało się z ostrą krytyką chciałbym jednak moją definicję własności podtrzymać a nawet nieco rozwinąć.

Unowocześniona definicja własności może brzmieć następująco.

Własność - pierwszeństwo i wyłączność w dostępie do terenów, żywności, nieprzetworzonych zasobów naturalnych, budowli i urządzeń oparte na wzajemnych..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
25-12-2016szarleyGdzie ja jestem?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,730972#w731093
www.racjonalista.pl/forum.php/s,730972#w731047
www.racjonalista.pl/forum.php/s,730972#w730994

Ktokolwiek nowy wejdzie na to forum, pomyśli....

Może nowych bytowników forum należy zapraszać wypowiedziami Lilly, Anny Salman, Liliac, Fizyka, Andrzeja.51, Maceoxa, Big_zyda, Andrzeja Bogusławskiego, Vytautasa, Nietschego....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
24-12-2016Grumman AvengerDo użytkowników "Jacek Głodzik" i "szarley"
Poinformowałem, że dodaję was do użytkowników ignorowanych, zatem nie będę widział waszych postów. Najwyraźniej zrozumienie tego przekazu przekracza wasze zdolności intelektualne, bo nadal coś tam publikujecie w odpowiedzi na moje posty.
Rozumiem, że nie możecie opanować potrzeby trollowania, zalecam zatem konsultację z psychologiem albo psychiatrą. Powtarzam dosadnie: nie widzę waszych wypowiedzi, bo mam je w d00pie.
Dotarło?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
23-12-2016Grumman AvengerWalc dla pewnego szeregowego posła
tytułowanego jako Jarosław Polskę Zbaw przez niektórych albo jako Jadosław Kłamczyński™* przeze mnie.
"Czarny walc"

Jadosław Kłamczyński uchachany, gdy ludzie demonstrowali przed gmachem sejmu.


______________________________________________________
*™ - TM, tu od "to moje", bo jestem autorem tej marki.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
20-12-2016krystkon_1976Rozkład wszystkich związków chemicznych poprzez implozję
Mam hipotezę związaną z moimi pozostałymi twierdzeniami, iż poprzez nagłe i gwałtowne zmniejszenie objętości dowolnej substancji chemicznej można doprowadzić do rozkładu każdy związek chemiczny.

Analogiczne poprzez nagłe i gwałtowne zwiększenie objętości wypełnionej przez niezdolne do wzajemnej reakcji pierwiastki chemiczne można zmusić je do reakcji i doprowadzić do powstania związku chemicznego.

Oczywiście rozłożenie związku chemicznego na pierwiastki może wiązać się z koniecznością utrzymani wysokiego ciśnienia i temperatury, ponieważ spadek ciśnienia i temperatury doprowadzą do ponownego związania się pierwiastków ale możliwe byłby takie chwilowe rozłożenie związku, które niezbędne jest do przeprowadzania określonej reakcji pod wysokim ciśnieniem.

Przyszedł mi na myśl od razu reaktor, w którym można byłoby doprowadzić do rozkładu i wybuchu wody. Wg mnie reakcja łańcuchowa polega na tym, iż w środku wybuchu przez pewien czas panuje bardzo wysokie ciśnienie, doprowadzające do rozpadu kolejne cząsteczki, które nie jest w stanie rozprzestrzenić się. Tzn. wzrost ciśnienia powodowany reakcją rozłożonych cząstek jest szybszy od spadku ciśnienia powodowanego rozprzestrzenianiem się. Przychodzi mi na myśli, że rozprzestrzenianie się ciśnienia można ograniczyć zamykając reakcję w szczególnym materialnym ciele i ukierunkować poprzez wylot tego ciśnienia tylko w jednym kierunku.

Wg mnie wybuch wody mógłby być reakcją łańcuchową o ile istnieje materia, która jest w stanie ograniczyć..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-12-2016romaroBrak sygnału telewizyjnego
Chodzą słuchy, że Amerykanie blokują nam patriotyczny sygnał. Nie wiem, nie oglądam.
Mam za to problem z tvn i Polsatem. Te to chyba blokuje Putin ale nikt nie chce mnie wysłuchać.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-12-201624121993aresdo usuniecia
Proszę usunąć.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
18-12-2016krystkon_1976Czym byłaby demokracja bez przymusu?
W opisie demokracji mówi się o panowaniu woli.

Cytat:
Demokracja – system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli).

pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja

Chciałbym ustalić na czym panowanie woli polega dlatego pytam o hipotetyczną sytuację, w której demokracja działałaby bez przymusu państwowego.

Nie chciałbym, żeby wyszło, że przymus państwowy jest przemocą, bo jeśli dodamy do tego to, że politycy manipulują przekonaniami zwykłych ludzi, a przekonaniami polityków manipulują superbogaci, to wyszłoby, że demokracja jest przemocą stosowną przez wąską grupkę ludzi wobec wszystkich pozostałych.

Czym byłaby demokracja bez przymusu?

Wg mnie byłaby niczym.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
16-12-2016krystkon_1976Synteza i rozkład
Cytat:
Synteza (z gr. σύνθεσις synthesis, zgoda, od συντιθέναι syntithenai, składać, od συν- syn- i τιθέναι tithenai, umieścić, położyć&) termin oznaczający tworzenie bardziej złożonego dzieła z prostszych elementów; może mieć charakter materialny (np. w chemii) jak i abstrakcyjny (w literaturze). Przeciwieństwem syntezy jest analiza (lub rozkład, rozpad).

pl.wikipedia.org/wiki/Synteza

Cytat:
Analiza (łac. analysis, od stgr. νάλυσις ) rozkład na składniki (czynniki), zarówno w znaczeniu materialnym jak i niematerialnym. Wyodrębnienie cech, właściwości, składników badanego przedmiotu lub zjawiska.

pl.wikipedia.org/wiki/Analiza

Wiem, że wielu uznaje mnie za szarlatana nauki, niemniej spróbuję dalej rozwijać tu swoje szalone wnioski licząc, że natknę się na komentarze, które popchną mnie naprzód.

Wyrażałem już wcześniej wielokrotnie pogląd, iż operacje logiczne zachodzące w naszych umysłach mają także swoją postać fizyczną. Komputery kwantowe są tego najlepszym dowodem.
pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_kwantowy

Chciałbym dlatego związać:

abstrakcyjną koniunkcję z materialną syntezą
oraz
abstrakcyjną alternatywę z materialnym rozkładem

Proszę zauważyć.

Wynik syntezy jest skutkiem połączenia WSZYSTKICH czynników syntezy. Inaczej mówiąc synteza zachodzi wtedy i tylko wtedy,..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)